Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ. Този път (почти ) всичко на едно място.  (Прочетена 65398 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Хора, купете си Малахов. Всичко е описал човекът за гладуването, видовете гладуване, как се прави, какви са особеностите и най-честите грешки. Систематизирал е информацията от поне двайсетина известни натуропати, практикуващи лечебно гладуване плюс собствен 25-годишен опит.
За някакви 10-15 лв и малко повече четене и практика, няма да имате нужда от излишни напътствия по форумите.

Винаги след гладуване се захранва със сок от моркови или с някакъв сок, който е червен или оранжев - портокали също може. Ако си гладувал 7-8 дни, задължително пиеш фрешчета от моркови поне 3 дни, след което постепенно и бавно започваш с по-твърдата зеленчукова-плодова храна; Някои натуропати в Русия препоръчват захранване с кефир или продукти от типа на киселото мляко; чайчета, стимулиращи храносмилателната система, също помагат - например, мента.
« Последна редакция: 07-09-2015, 11:41:18 от emo75 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Емо, абсолютно правилно съветваш  - винаги  е нужен задълбочен подход  , ако искаме оптимални резултати!
Обаче погледни от друг ъгъл  ;)  ( малко психология :) )
 
- когато не дадем конкретен отговор на питащият, а го  пратим да  чете книги, той се обижда ! Решава, че нарочно се измъкваме "по терлици" , защото не ни се занимава, и защото не искаме да споделяме познание. ;) Третира го като нелюбезност! И знаеш ли какво ще направи ? - Ще отиде да пита на друго място , където, кой знае кой ще му отговори ..  tooth  А  към нас ще остане с негативно чувство .. :-\
Та по-добре опитен човек като Вов да му каже две изречения, отколкото някой от бгмама ( примерно ) да си спомни какво е чел във вестник "Уикенд" .. tooth


2. Литература има много, не само Марлахов дори, мога да предложа безплатно ( повечето на руски) ЦЕЛИ КНИГИ на още десетина колоса в гладуването  - Войтович, Синклер, Югов, Кучеренко, Столешников, проф. Ангелов, Бореев, Суворин, Воронов, Лавровой,  Щенников .
Обаче ако става въпрос за профилактично гладуване  на млад и здрав човек ! ,   за едно 3 или дори 7 дневно
 ( което да е предшествано от няколко 3 дневни! )  чак толкова да се чете ,  просто не е нужно.

3. Представяш ли си ако един любознателен и "самодостатъчен" човек  е започнал няколко "проекта" -
( например да погладува, да  потренира в залата, да понаправи няколко пейзажни снимки + да си направи лек ремонт на кухнята ) и във всички  форуми, където е задал по някое въпросче, го изпратят да чете  един наръч книги ?  tooth

4.  Краткият отговор има още едно предимство   :)
    Понеже най-вероятно ще ни е недостатъчен, и най-вероятно ще се объркаме все в нещо.., това всъщност е добро - след като си поочукаме главицата, САМИ ще осъзнаем необходимостта  да изберем подходът, за който ти съветваш  tooth  
   Тоест - по-добре е  да сгрешим все някъде   :P
     Защото, ако по случайност краткият отговор се е оказал достатъчен, ние ще свикнем на  лесното
"познание с по едно изречение" , което  не е  истинското  познание.
      
« Последна редакция: 07-09-2015, 12:55:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Не е важно само да се четат книги.Толкова книги имам за храненето - цяла библиотека, но опитът, който всеки придобива не се научава за жалост от книгите.Има толкова тънкости.Имам всичките книги на Малахов, пробвах някои неща.Но не всичко описано в книгите е пълната истина, всеки човек е различен.Една болест при един се лекува с едно, при друг - с друго.
Захранване са прави с плодов сок - на час се пие по 1 - 2 глътки, после се увеличава количеството, пие се на 2 часа.Така 2 - 3 дни.След това се включват зеленчукови сокове, на 3 - 4 ден цели плодове, постепенно се преминава на салати и друга храна.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Емо, абсолютно правилно съветваш  - винаги  е нужен задълбочен подход  , ако искаме оптимални резултати!
Обаче погледни от друг ъгъл  ;)  ( малко психология :) )
 
- когато не дадем конкретен отговор на питащият, а го  пратим да  чете книги, той се обижда ! Решава, че нарочно се измъкваме "по терлици" , защото не ни се занимава, и защото не искаме да споделяме познание. ;) Третира го като нелюбезност! И знаеш ли какво ще направи ? - Ще отиде да пита на друго място , където, кой знае кой ще му отговори ..  tooth  А  към нас ще остане с негативно чувство .. :-\
Та по-добре опитен човек като Вов да му каже две изречения, отколкото някой от бгмама ( примерно ) да си спомни какво е чел във вестник "Уикенд" .. tooth


2. Литература има много, не само Марлахов дори, мога да предложа безплатно ( повечето на руски) ЦЕЛИ КНИГИ на още десетина колоса в гладуването  - Войтович, Синклер, Югов, Кучеренко, Столешников, проф. Ангелов, Бореев, Суворин, Воронов, Лавровой,  Щенников .
Обаче ако става въпрос за профилактично гладуване  на млад и здрав човек ! ,   за едно 3 или дори 7 дневно
 ( което да е предшествано от няколко 3 дневни! )  чак толкова да се чете ,  просто не е нужно.

3. Представяш ли си ако един любознателен и "самодостатъчен" човек  е започнал няколко "проекта" -
( например да погладува, да  потренира в залата, да понаправи няколко пейзажни снимки + да си направи лек ремонт на кухнята ) и във всички  форуми, където е задал по някое въпросче, го изпратят да чете  един наръч книги ?  tooth

4.  Краткият отговор има още едно предимство   :)
    Понеже най-вероятно ще ни е недостатъчен, и най-вероятно ще се объркаме все в нещо.., това всъщност е добро - след като си поочукаме главицата, САМИ ще осъзнаем необходимостта  да изберем подходът, за който ти съветваш  tooth  
   Тоест - по-добре е  да сгрешим все някъде   :P
     Защото, ако по случайност краткият отговор се е оказал достатъчен, ние ще свикнем на  лесното
"познание с по едно изречение" , което  не е  истинското  познание.
      

Съгласен съм с казаното от теб, но все пак  да пристъпиш към гладуване с идеята да прочистиш и заздравиш организма си предполага, че ти пука за организма ти и, че ще си направиш труда да се поинтересуваш поне малко задълбочено какво се случва, как се случва, как най-добре да се случи, да пробваш няколко пъти  и след това да си избереш твоя начин. Гладуването не е като да се разхождаш из мола или да ходиш на кино. Изисква сериозно и задълбочено отношение. Иначе, по-добре не го прави. Повече ще си навредиш.

Може да се гладува и да ходиш на работа. Аз съм го правил. Трудно е, но се издържа. Става въпрос за 7-8 дневни и 10-12 дневни гладувания.
По-дълъг период не съм практикувал просто, защото засега нямам нужда.
« Последна редакция: 07-09-2015, 15:56:27 от emo75 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Защо да гладувам е въпросът, на който всеки е добре да си отговори преди да започне. Каква е целта? Да се прочистя. Да се лекувам от лека болест. Да се справя с хронично, вече сериозно заболяване. Да сваля някой килограм. Да видя какво е, защото хората около мен го правят. Каква доша сте също е много важно за вида и продължителността на гладуването. Какво е годишното време/ през зимата е нежелателно, особено за вата/. Значи, менталната постановка е определяща за крайните резултати. А за нея ...
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

В началото-сок от моркови( + малко сок от червено цвекло)-разредени с вода.Плодови-не.За да заработи пак задстомашната жлеза-зеленчукови,не плодови.След соковете-салата метличка-зеле и моркови,много добре сдъвкани.7-8 дни водно не е кой знае какво,че да приемаме течна храна 4-5 дни...
Но за идеята-може...  O0
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..

Разпадат ли се и умират ли и здрави клетки при гладуването?
Някои твърдят, че това става. Аз мисля, че ако има такова нещо то техния процент е нищожен.
Моля, за мнение. (извинявам се, ако го има и съм пропуснал да го прочета)
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

TodHuk  , това съмнения относно методиката ли са , или просто си питаш  :whistling2 - emotloader:  :)

1. Ако да  - вече има огромна база данни с информация теоретична (  дисертации, научни разработки ),както и практична (  конференции с доклади за успехите на различни клиники и оздравителни центрове, както и огромен руски форум  с отзиви , за които не стига един живот да се прочетат :) ) , така че , какъвто и да е отговорът   на твоят въпрос, той няма да промени нищо от вече  известното и доказаното :)
2. Ако не - тогава излиза , че пак е излишно да се човърка , заради изброеното в точка 1.

 tooth

Дори да има разпад и смърт на здрави клетки, това може да е част от механизмът на самооздравяване, който се отключва при тази методика.
Подобно на кръводаряването  - доказано полезна и отчасти лечебна методика: при него  ти източват здрави клетки, здрава кръв , което стимулира организмът да си произведе още по-здрава :)
По данни на СЗО , хората регулярно даряващи кръв , живеят с по 15г повече от средното . ( за което може да има и нематериални причини, съгласен съм :) )
« Последна редакция: 02-05-2016, 12:33:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

При гладуването може би, но при преяждането какво нещо умира, не ми се мисли.
Всеки да избира.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..

Бино,
Нямам съмнения относно методиката на лечебното гладуване. Това което пишеш ме удоволетворява.  :thankyou:
Но все пак инересен ми е механизма на апоптоза и автофагия. Какво и как определя(програмира) програмираното самоубийство на клетката?  :surpris_23:

Тихия,
Това с преяждането ми стана инересно? (че тъкмо малко попреядох  :essen:  :Confus_3: )
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Млади приятелю,
Не всичко което знаем ни помага. Много често знание в повече ни обърква, просто защото не е наше, а е дошло отвън. "Разбирането" на нещо, често води до нови и нови въпроси. Колкото и да опитваме, не можем да обясним с наши категории, как функционира духа. Ако вярваш, че всичко в нас са обикновени химични реакции, то продължавай да очакваш Годо.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Прав е Тихия. Но ДОРИ и на материално ниво  далеч не всичко е ясно по функционирането на клетката. Някъде пишеше, че в една единствена клетка се извършват много повече и много по-сложни химични процеси, отколкото във всички химични заводи по света, взети заедно. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
За КЛИЗМИТЕ
« Отговор #72 -: 05-05-2016, 20:36:12 »

Тъй като виждам, че въпроса за клизмите е спорен, а познавам доста хора които правят дори сух пост без клизми искам да споделя следното:

Методиката на доктор Шелтън(около четиридесет хиляди пациента) е 40 дневен воден пост, без клизми! Той е човекът с много богат клиничен опит- десетки хиляди пациенти. Има книга в нета. Червото не е тръба!
При доктор Шелтън периода на гладолечение е четиридесет дни и не без основание клизми не се правят нито преди това, нито по време на четиридесетдневния курс. "Теориите се доказват на практика ", а нещо доказано по емпиричен път не може да бъде опровергано, а само потвърдено или неразбрано.
Зная много добре, че някои специалисти са ползвали, но това не значи, че е най-правилното, което правят. Професор Лонго например в документалния филм " Яж пости и живей дълго " не подложи на клизма пациента, нито спомена за клизми. В момента в САЩ, отново има клиника по водно гладолечение и също не ползват клизми по ред причини, които ги пише в сериозната литература.
Клизмата е противоестествено нещо. Природата не ни е пригодила за клизми. В червата има клапи, които са предназначени да пропускат само в едната посока. В червата ни живеят колонии бактерии,( чревна флора), които Клизмата ненужно отмива. Учителя на Малахов, академик Востоков е против клизмите. Но Малахов(той не е изследовател, а книгоиздател) не се е вслушал и затова след пост до пет дни не му тръгва перисталтиката и не може без клизма.
В червото има акупунктурни точки за всички органи и жлези.
Клизмите увреждат нормалните функции на организма.
По добре е човек да си направи Шанка Пракшалана (съветват до два пъти годишно), защото прочиства много по добре от клизма, а и целия тракт - от хранопровода до края.

Споделям тези неща за коментар, но моето мнение е че нещата тук са индивидуални и зависят от конкретното състояние на организма.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Клизми се правят при водно гладуване,особено ако организма е силно замърсен.
Човек,който е пълен е необходимо да почиства ежедневно чревния си тракт,защото иначе ще се самоотрови при гладуването.А и няма да може да го понесе.Клизмите с урина не убиват полезната микрофлора.
При сухото гладуване не се правят клизми,но то е за напреднали екстремисти в занаята..... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Клизми е много по-добре да се правят от всички, практикуващи малки и средни въздържания от храна.
[Моля да обърнем внимание: обикновено в нашата практика става дума за много силно замърсени, дори страдащи от неща хора. Да не питам кой в този форум е правил 40 дневно въздържане...? Та, много силно замърсените хора, по време на въздържането си от храна, отделят част от боклуците и отровите - в червата. От там, особено първите 2 - 14... дни, организмът периодично преминава от режим очистване(=изхвърляне), в режим храненне(=всмукване)... Не бих досаждал на просветените участници с повече обяснения].
Крайно наивно и дори порочно е от дадена култура (!) да се вземе 1 елемент, напр. Шанка Пракшалана и да се прилага с надеждата за някакво избавление... Преди години с голямо учудване, прераснало в греховен присмех, прочетох огромна статия в сп. Тайм, в която авторът разпалено обясняваше колко е добре да се ядат маслини, защото населението на о. Крит от векове го правело, че и живеело дълго и здраво......
Сравнително дългогодишните ми наблюдения върху доста хора показват, че 15-16 дневното въздържане от храна има доста, или много по-голямо въздействие, ако се започне със старателно очистване на целите черва и се придружава с всекидневно такова. Не искам да описвам подробно разказите на участници в курсовете след поредна клизма - на 5ти, 10ти, 15ти ден...
Но, разбра се, това е площад (от старогр. "форум") и всеки може да говори, споделя ...всичко. И да си прави всичко - в къщи.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Така е, обикновено противниците на клизмите, (както и на цялостната идея за лечебно гладуване) не са правили нито едното, нито другото.
Всеки, който види какво излиза от клизмата след 5, 10 и 15 дена въздържание от храна, никога няма да си помисли да прави въздържание от храна без клизма...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Delcho

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте! Радвам се да съм сред вас в този форум! Новобранец съм във форума, но гладолечение практикувам отдавна. В момента съм в деветия ден на гладуване - осем дни на водно гладуване, днес съм в ден първи от сухо гладуване, общо 9. Мисля да стигна до 15, колко от тях ще са сухи ще решавам в движение. Зная ползата от клизмите по време на гладуване, правил съм ги в повечето случаи, когато не ги правя се чувствам по-зле. В гладуването, което правя в момента, обаче, не съм правил клизма вече 9 дни, но вместо клизма, два пъти на ден(сутрин и вечер) изпивам по една чаша топла вода със сода за хляб. Действа очистително и изплаква не само дебелото черво, но всичко по пътя. Поради болка в главата(основата на тила) реших да опитам с прием на упсарин(аспирин с витамин C) - болката отшумява, неприятни усещания от упсарина никакви. Моля за Вашия коментар и подкрепа, за което предварително благодаря.
« Последна редакция: 03-08-2016, 16:31:53 от Delcho »
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Содата остъргва и изтънява лигавицата на стомаха и червата, може да ги „изплакне“ за дълго, оставяйки чисто поле без каквито и да било работници и да наруши храносмилателните процеси впоследствие . Това е доста вреден вариант според мен, а и да постиш с упсарин?! Делчо, ти просто не чистиш а цапаш, наливайки в така чувствителните клетки по време на пост отрова. По добре да се изтърпи лечебно-очистващата болка.
Извинявай ако не звучи добре, все пак щом от дълго време постиш ти си знаеш.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Делчо, това със содата по време на гладуване, по чия препоръка е?  :surpris_23:
Интересен подход , понеже целта на гладуването е да подкисели, а на содата - да алкализира  :surpris_23:

Освен това - да заместиш клизма със сода.. ?  :surpris_23: Това кой го препоръчва? Да не е някаква нова методика?

Трето-след като содата се разтвори , вече говорим за обикновена вода, алкална. А водата през дебелото черво ли се изхвърля, че да го промива ? Според мен - през бъбрека  :surpris_23:
(Ако е клизма със сода - това е вече друго)

« Последна редакция: 03-08-2016, 21:31:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Delcho

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Най-напред да ви благодаря за отзивчивостта Сочи и Бат Бино! Сода пия от 20тина години 1 до 3 пъти дневно при нужда или когато се сетя. Сутрин задължително. Содата ми помага за всичко, алкализирайки средата. Повече за содата тук:
https://www.youtube.com/watch?v=PkWJUa3Ap2k
По време на това гладуване реших да пия топла вода със сода, защото ми направи впечатление, че до 1 час след изпиването имам повик за ходене по голяма нужда. Излиза на няколко пъти, като последният е бистра топла водица, което за мен означава, че дебелото черво е изплакнато добре. И не само то - всичко е изплакнато. Затова не съм правил клизми.

Между другото, преди да дойда при вас, участвах в друг форум за гладолечение, където списваше доктор Крюгер(имат го за живия Пол Брег). Той има няколко издадени книги по темата, има клиника за гладолечение в Южна Африка, пътува и чете лекции по темата в Париж, Лондон. На него форумец му зададе въпрос за содата. Човекът обясни подробно какво се случва със содата след приема и каза, че няма възражения. Въпросът беше поставен от човек, който гладуваше с болки от подагра в краката. Содата му успокояваше болките и по-лесно понасяше гладуването, и човека искаше да знае нарушава ли гладолечението със содата или не. Отговорът беше не!

За упсарина...и него за пръв път ползвам по време на гладуване - просто опитах след 2-3 часа мъчение с болка в тила, след като слагах топли компреси, мазах и "Бен Гей", мина ми 5 минути след упсарина. Освен упсарина ми се налага да вземам и по 1/4 хапче атенолол(50мг) при нужда - страдам от хипертония и качвам кръвно - при гладуване всичко пада до нормалното без хапчета, ама не винаги, затова го меря и качи ли се, вземам четвъртинката. Имам и диабет тип 2(дърт съм - 67 години), затова меря и захарта - тя също варира, но е в границите на нормалното.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 25 запитвания.