Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ. Този път (почти ) всичко на едно място.  (Прочетена 65402 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Да, не се препоръчва да е минерална, но все пак минералната е по-добра от чешмяната...
Иначе капацитетите препоръчват дестилирана или чиста и прясна изворна.


А бих искала да попитам също как седи въпроса с минералната вода?! Защото някъде май прочетох, че не трябва да е минерална ?! ???
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Sushard

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Благодаря и на теб Бпа  :P
    Бих искала да споделя нещо с Вас ... Преди години още в началото, когато Лидия Ковачева беше нашумяла със своето гладолечение един познат, който беше диабетик реши да се лекува при нея. По принцип ми обясниха, че диабетиците трябва да приемат месо, за да не получат хипогликемиa ?! На 17 - ят ден от гладолечението си почина ... Бог да го прости ... Въпросът ми е има ли успешно гладолечение на диабетици?!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...Въпросът ми е има ли успешно гладолечение на диабетици?!

За гладолечение не знам, но д-р Казънс май лекува успешно такива проблеми със суровоядство. Виж в kolibka.com филма Simply Raw: Reversing Diabetes in 30 Days / Суровоядството - Премахване на диабет за 30 дни.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Sushard

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Благодаря много!  ^-^ а бг субс или поне англ. от къде мога да намеря?
« Последна редакция: 01-04-2013, 11:53:19 от Sushard »
Активен

purelove

  • Гост

Има субтитри към филма. Опитах се да копирам линк (за директна връзка), но ме връща в главната страница. В полето за търсене (най отгоре) въведи името на филма и ще ги излезнат всички файлове, свързани със заглавието. Има и една книга на Неумивайкин: Диабетът -митове и реалност.
Хранителния режим в терапия Герсон също работи .
Активен

Sushard

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Адски Ви благодаря! Прекрасни сте!  :kisss:
Активен

cookie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Много благодаря :flowers2:
Активен

radi4kova78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте аз съм от Варна  не че това е важно но искам да искам да кажа нещо за себе си аз сам 36 годишна висока съм 171 см. и тежа  115 кг.С една дума УЖАС.Много често сам ползвала таблетки за отслабване о с чиста съвест мога да ви кажа че това е гол майтап НЯМА ВЪЛШЕБНО ХАПЧЕ за отслабване повярвайте ми на против от това съм 115 кг.За това сега съм започнала лечебно гладуване което се състои от 2 супени лъжици мед в 1,5 л вода и 700 грама или плодове или зеленчуци като в плодовете не присъства банан той е много хранителен мисля да гладувам или 30 дни или 60 дни за сега днес ми е 3-ти ден справям се добре ако кажа че ми е лесно ще ви излъжа а не мисля че сме тук да се лъжем за това ще ми е много приятно през този период от време да си контактувам с вас .
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Каскадно гладуване само на вода, само чиста растителна храна , зеленчуци 90% и 10 % плодове и много спорт. Предполагам с това тегло не можеш да тичаш веднага, но ще трябва да намериш начин, лицеви опори , коремни преси , плуване . От гладуването ще свалиш кила и започвай да тичаш, колкото повече тичаш, толкова по леко ще става на скелетно-опорната ти система и съответно ще разграждаш мазнините. Сутрин обед и вечер по една чаша вода с лимон или 2 вътре , лимона незнайно за мен как, разгражда мазнините. Принципно хора вече достигнали това тегло не могат да се самоконтролират, затова потърси в нета упражнения за засилване на волята, има такива. Скоро ще намеря и филма на тази тематика и ще го кача в някой тракер.  Пий фреш от морков, корен от целина, червено цвекло и ябълка .Зимата ябълките са обработвани с химия и парафин, така че ги бели, избирай такива с водно съдържание. Ако имаш конкретни въпроси - питай - за това сме тук , да споделяме опита си.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Съгражданке, много се радвам за теб. Бъди готова на жестоко главоболие и всякакви чудесии по кожата. Ще започнеш да се чистиш. Затлачена си много и ти го знаеш. Ако гладуването на вода ти е много драстично и не можеш да траеш, мини само на прясно изцедени сокове за които Титан ти пише. Ако работиш някъде, моят съвет е да спреш поне през първата седмица. Така по-лесно ще понесеш промяната. И осъзнай отсега, че се променяш за цял живот. Влизаш в клуба на щастливите хора. Успех!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

В едни скобички пише,че има противопоказни състояния.Питам кои са те? Интересува ме дали раково заболяване ще е удачно да се лекува с глад?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Е то Кате, освен с глад, не знам с какво друго се лекува.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Така е,но все пак да питам преди да настоявам да се започне глад.Ако става въпрос за мен,започвам веднага!
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Когато организма е лишен от храна, както случая с гладолечението, той ще посегне на храната на рака и ще спомогне по-бързо рака да остане без храна. Настава конкуренция за храна. Като приоритет е на организма да "рециклира" и трансформира материал за собствени нужди, а не да гощава рака. А остане ли без храна, той загива. НЕЩО КОЕТО НЕ СЕ ХРАНИ, ТО УМИРА. Рака си отива гладен.  
Колко души от ранга на д-р Рике Хамер трябва да ви кажат, че рака НЕ трябва да се лекува ? Спрете лечението и започнете да живеете! Рака е приятел на организма и е в услуга на имунната система и се появява тогава, когато се появи проблем в даден орган. Както мидите играят почистваща роля за морската вода, така и рака играе същата пречистваща  роля за организма. Изяжда този проблем, затова и расте. Но вместо ние да му помогаме в борбата с проблема, търсим начин да го убием. Оставете рака да си върши работата и не му пречете, ами по най-бързия начин му се притечете на помощ. Спрете притока на храна за рака, която идва от заболялото тяло, като го излекувате. След това се включете в отстраняването на храната за рака от болния орган. На социални кухни ли ще я носите, с кофата ли ще я изхвърляте, как ще изпразвате хладилника, си е ваш проблем. Но когато и последната троха бъде отстранена от трапезата Ви и рециклирина след това от вътрешния долап на тялото ви, едва  тогава рака с гордо вдигната глава и с чувство за изпълнен дълг ще напусне бойното поле благодарен за помощта ви. Ще загине, защото загива нещо, което не се храни. Организма също ще ви е благодарен, че сте го опознали и сте се намесили компетентно.

===================================================================================
Гледайте по-широко и по-отвисоко на рака (а и на болестта като цяло). Въздуха, който дишаме, храната, която ядем, лекарствата, които пием, работещите или неработещи терапии, на които се подлагаме са продукти на нашите решения. Т.е. плод са на телесни функции, което означава, че болестите идват от тялото ни ЧРЕЗ тези посредници абсолютно закономерно. Каква е логиката на природата в случая - пренареждаме средата, сменяме храната с натурална такава. Болестта е сигнала, който ни показва, че сме се отклонили от пътя. Да се "оправиш" (да се излекуваш), означава да преживееш болестта, да си вземеш Уроците. За целта трябва да я направиш част от себе си, да я поемеш, да я храносмелиш с Душата си. Половинчата практика е да се лекува на парче вонящото, разлагащото се без да се обърне внимание на най-важното- на Енергийната Хигиена. И точно затова тук рухва науката и няма значение дали ще се лекуваш със сокове, с воден пост, сода, билки, джинджифил с мед, химиотерапия или с Вяра.

На моя позната баща й е на химиотерапия от 1,5 г. Вярва на конвенционалната медицина и самият той казва, че ако спре процедурите и лекрствата, все едно доброволно го отписват и заравят 2 м под земята. Човека не иска да се отказва от традиционното лечение и няма смисъл да се убеждава в алтернативното лечение, защото това е неговата истина. Познатата ми казва, че търпи и минава през ада, но е по-добре и се подобрява. Официалните практики му вдъхват кураж в борбата и човека е почувствал  че това е неговото т.е. правилното лечение.

Познай себе си и ще познаеш Вселената ..
« Последна редакция: 14-01-2014, 15:28:28 от Л.M. »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Ей, Л.М. лично аз с голямо удоволствие  чета твоите споделки.
Лечебното гладуване е магия... :Content_14:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Написаното от Лунното момиче вибрира специално, като самата нея. Светлина струи от думите й. Знам, че нищо не е случайно и благодаря на "виновника", че тя е тук.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Половинчата практика е да се лекува на парче вонящото, разлагащото се без да се обърне внимание на най-важното- на Енергийната Хигиена. И точно затова тук рухва науката и няма значение дали ще се лекуваш със сокове, с воден пост, сода, билки, джинджифил с мед, химиотерапия или с Вяра.

Много точно.  ;D А болниците са едни от най-енергийно нехигиеничните места сигурно.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

samarnia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте,

бих искала да попитам по-знаещите и опитни има ли основание твърдението, че гладувайки системно организма започва да трупа мазнини за "черни дни" , опасявайки се от "гладна смърт" ?
Надявам се да не ви прозвучи прекалено лаишки въпросът ми, но доста се спекулира с това и мисля, че и за други ще е полезно да се дадат повечко мнения.
благодаря
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Нито съм опитна нито толкова знаеща, но от личен опит знам, че зависи с какво се храни човек след гладуванията и дали е правилно захранването :)
Ако се започне с тестени, меса.....със сигурност ще натрупа,
но ако се придържате към здравословен хранителен режим няма как да натрупа.
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

В "Биохимия на гладуването на Покровски и "Физиология на гладуването" на Фьодоров са изяснени тези процеси. Когато отсъства храна, организма пуска на ход вътрешните си резерви и се активира процес на ендогенно хранене. Тъканния разход не е равномерен и най-голяма загуба търпи мастната тъкан. Логично звучи организма да трупа мазнини като презастрахователна функция за "утрешния ден". Но всъщност не се случва това. Защото болест на глада няма ! Има болест на "гладната кръв" (лишена от достатъчни к-ва хр. в-ва). Затова и организма се презапасява само и единствено с ВИТАМИНИ и МИНЕРАЛИ.

Презапасяването с мазнини се отключва при неправилно провеждане на гладуването - при НЕизвеждане на продуктите от разграждането от организма. Така наречения "ефект на Лешояда". Става дума за монодиета с периодично внасяна на неголеми количества храна в стомаха. Нека го наречем "Гладуване през пръсти" от типа днес една дъвка, утре едно кафе, вдруги ден пауза, на четвъртия ден - 2 ябълки. Т.е. ако ми се присиска нещо или ми стъже под лъжичката.. "Царския път" , предпочитан от много лакомници, решили че това е по-лесния, почти мързелив аспект от природата ... Това не е гладуване, а просто Диета. И такива хора имат нужда от много прошка за грубостта и грешките, допуснати поради небрежност. Прошка за дистрофията на стомаха (най-вече). За нарушената обмяната на в-вата, за своевременното НЕпривключване на организма към ендогенно хранене, за дезорганизираната дейност на клетките. При една такава диета не се активира хранене със собствени вътрешни ресурси, а се разрушава центъра в хипоталамуса, познат като център на глада и насищането. А разрушаването му чрез диети води до ЗАТЛЪСТЯВАНЕ!
« Последна редакция: 15-01-2014, 19:00:12 от Л.M. »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.