Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Споделете рецепта за ядково мляко,моля.  (Прочетена 10191 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #1 -: 10-06-2012, 18:37:08 »

Аз си правя по следния начин: около 500 мл. вода, 100 мл. овесени ядки и орехови ядки на око (може би около 20 гр., но не съм сигурен). Всичко това го слагам в пасатор/блендер и го пускам за около 30 секунди. След това се прецежда (аз имам нано цедка на блендера и не го прецеждам допълнително). Може да се овкуси съз захар мусковадо (био маскобадо), мед, петмез от фурми или др. Може да се добави канела, какао, ванилия и т.н. Това е просто идея, може да се експериментира. Пропорциите на съставките са силно относителни - аз ги правя на око. Може орехите да се заменят с бадеми, лешници, кашу и т.н., може и заедно - варианти много. :)
Пробвай и ще разбереш кой вариант на теб ти харесва най-много. Има доста писано по въпроса.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #2 -: 11-06-2012, 01:15:30 »

Рецептата е много лесна.   Купуваш, кашу, бадеми,  лешници, шам фъстък,  пекан и др.  Каниш си гости и избирате с какъв аператив вървят ядките, дали печени или сурови и дали с уиски или друго.    Излизаш рано сутрин да обиколиш за селяни пред блока или на най близкия пазар и си купуваш реално и нормално мляко от коза,овца, крава, камила, бизон и др.    Ако козата е срала в млякото докато я доят, ще е обогатено с  бифудус и ацидофилус и няма нужда да ги купуваш на таблетки отделно.  Бонус две в едно, заквасваш с лъжица нормално кисело мляко и селд 24 часа имаш здравословен продукт.    Но ако страдаш от психическо заболяване може да смелиш и вкиснеш ядки ориз, овес,  с вода и да получиш в бонус ехерицийка и мечти за здраве.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #3 -: 11-06-2012, 07:40:42 »

Според мен точно тук не си прав :) Рядко си правя бадемово мляко , а другите не съм опитвал, но мога да твърдя със сигурност, че животинското мляко е изключително вредно за човешкия организъм. И особено при мен , спрях всички млека и сирена и след 6-8 месеца всичките ми проблеми просто изчезнаха. Сега ако ям краве масло почва отделяне на слуз , същото и с хляба. Обичам вкусът им , но ги избягвам.
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #4 -: 11-06-2012, 08:55:44 »

Любимото ми мляко е от коноп, направо съм пристрастена :surpris_22: Ще ти дам рецепта за него. Накисвам полочин чаша с конопено семе(небелено) след 2 дни като покълне, слагам двойно повече вода, половин лъжица мед и малко сезонни плодове, например ягоди 5-6 броя и го пускам в блендера. След това трябва да се прецеди, аз го правя през метална цедка малко е трудоемко, но си заслужава. Млякото от коноп става супер кремообразно и невероятно вкусно.
Ядковите млека винаги ми стават малко по рядки, на тях не им добавям нищо пия си ги така, иначе системата е същата. Накисваш половин чаша с ядки за половин ден, за да набъбнат хубаво, след това сипваш двойно количество вода и в блендера. Аз също правя всичко на око и ти давам някакви ориентировъчни количества :) Успех
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #5 -: 11-06-2012, 11:03:20 »

Айде благодаря tooth направих бадемово,доста компромисен е вкусът,въпрос на навик.Титане,ама ти казваш,че ги избяхваш,това значи ли,че чат пат ядеш мляко и производни?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #6 -: 12-06-2012, 18:32:31 »

Избягвам кравето масло и хляба , а бадемово мляко рядко правя , защото не се сещам често  tooth, повече наблягам на водата и фрешовете.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #7 -: 12-06-2012, 23:29:39 »

Избягвам кравето масло и хляба , а бадемово мляко рядко правя , защото не се сещам често  tooth, повече наблягам на водата и фрешовете.


Трябва да те отракам малко. Няма как да се отракаш сам ако няма аутисти около теб да се грижиш за тях, да участваш в организации, форуми, лекарски и неправителствени организации и тн.
Избягвай кравето масло както и индийското гхи защото натрупват хистамин ако не са пресни а едва ли си правиш ти такива и то от сурово мляко за  да се вместят в термина пресни и сурови, както и кози или камилски без абтибиотик , соя, царевица и хормони.  Съотношението на омега 3 към омега 6 в сурово козе мляко от пасяща коза  е 2:1   а на  крава в обор наблъскана с инжекции и  зоб на гранули е 60:1  вполза на омега 6. 

На барабнката и завиждам на нервите.  Мисля че сам по себе си конопа е отвратителен на вкус а ако се прокисне става нетърпим за здравите нерви.  Ако го понасяш би могла да понесеш абсолютно всичко гадно на света.   Ако си се заблудила че конопеното семе е полезно заради омега 3 представляващи 32 % от обема му, не си познала.  Омегите в лена и конопа не са био идентични и не са активирани, за активацията им трябва богата на цистеин и глутаминова киселина сурова извара но не от фкиснали растителни простотии а от козе или камилско мляко.  Последното няма как да се осигури в голям град освен от селяни примъкващи разни неща, а последните са с нулев коефициент на интелигентност и слагат хлорирана вода вътре за да стане повече, или вземат краве и го продават за козе а за да прави каймак гребат Томи и Линко маргаринец с лъжицата и блъскат вътре.  перфектно и незабравимо изживяване, но чакай малко им а и още,  за да не правят 2 процедури , тоест миене на вимето с топла вода и после доене минават с една процедура, мият вимето с мляко директно върху кофата, какво им дреме нали гражданите са зли същества виновни за тяхната немотия и ниски пенсии. 
« Последна редакция: 12-06-2012, 23:40:02 от somelier »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #8 -: 13-06-2012, 09:24:35 »

Май окончателно ще спра и маслото и хляба ..Днес започвам 7 дневно гладуване :)
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #9 -: 09-01-2016, 15:29:38 »

Май окончателно ще спра и маслото и хляба ..Днес започвам 7 дневно гладуване :)
Аз съм пристрастена към ядковото от нашенските,Български орехчета обожавам си го.И е много лесно, просто орехи накиснати от вечерта, на другия ден слагаш ги в шейкър,заливаш с вода и малко канела вътре и разбиваш,прецеждаш ии ....така ,да ти е сладко
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Споделете рецепта за ядково мляко,моля.
« Отговор #10 -: 10-01-2016, 16:40:00 »

???
Можеш да си правиш ядково мляко от различни ядки след накисване, поне 8 часа или слагаш ги вечерта във вода, на сутринта ги изплакваш добре, поставяш ги в блендер и заливаш с вода 1:5 1:6 1:7
На мен ми харесва бадемовото. На сто грама накиснати бадеми можеш да добавиш около 700-800 до 1 л вода. Можеш да добавиш какао на прах, фурми или друг подсладител по желание. Можеш да го прецедиш, а можеш да го пиеш и така.  :Appetit_17:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.399 секунди с 23 запитвания.