Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Минерална вода Ракитово вероятност за неидентифицирана отрова консервант  (Прочетена 4799 пъти)

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Токущо мои познати ми пратиха по скайп тези редове по-долу !

Направихме си настойка от зелени орехчета, вече са колкото череши и ги потопихме във водка Зельоная Марка . След 3 часа киснене водката се оцвети в зелено.  Решихме да пием разредено и излезнах да купя една 10 литра минерална вода Ракитово.  В  стъклена чаша напълнена почти догоре с вода Ракитово капнах 20 капки от зелената тинктура от орехи. Водата моментално се оцвети в червен цвят.  Гледам реакцията и не вярвам на очите си.   Налях чешмянка  в стъклена чаша и пак капнах  20 капки . Реакция нямаше течността си става жълто зелена от разредения извлек.  Извадих газирана вода Девин от хладилникма, пак няма зачервяване. Купих Хисарска минерална и с нея няма зачервяване. 
Косвени изводи:
- протекла е реакция между йода и нефигуруиращия на етикета консервант във водата?
- от естественото находище се излъчва химичен елемент който липсва в останалите води?

Реакцията в чашата е достатъчно бурна за да откаже всеки да го пие това.  Писах на производителя с молба най-учтиво да ми дадат инфо какъв химикал слагат с цел предотвратяване на водораслово зеленясване на водата.   Отговора не ми хареса, почнаха се някакви баламосваници как водата била светена и как не зеленясвала и нямало нищо вътре.    Ако можете да отгатнете факти по темата ? 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това си е вече  жив казус!  :fun_096:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Без лабораторно изследване, едва ли ще се установи точния причинител. Но пък тези изследвания са си скъпи и се съмнявам някой да ги направи за своя сметка, само за да разбере причината за реакцията.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Аз ако съм, ще направя клип и ще го пусна в youtube, или пък ще го пратя на някоя телевизия...
« Последна редакция: 18-05-2012, 09:40:43 от Theodora »
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Аз ако съм, ще направя клип и ще го пусна в youtube, или пък ще го пратя на някоя телевизия...

И след това вероятно ще те намерим в някоя кофа в неразпознаваем вид :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Водата не е хлорирана за да няма послевкус а е флорирана.   Флуора от ракитово реагира на спиртно йодната настойка от зелен орех.   Може би флуора улавя лековитата незнайна съставка в орехите ?

Хората смениха марката вода с Девин . 
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

На "Девин" май пластмасата им нещо не била читава.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Може ли малко повече подробности за тази пластмаса?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За ДЕВИН отдавна съм забелязал, че ако оставя  бутилка  в колата ( особено лятото)   и след десетина дни отпия,  има много неприятен мирис. Като че ли всеки момент ще изскочи и злият дух от нея :)    .
Е, дух не излиза , но  миризмата си остава . Установих , че е от самата вода , защото  друга вода в същата бутилка не мирише.   Затова избягвам Девин . Някой ден би ми било любопитно да им се обадя и да видя какъв аргумент ще ми извадят  за да ме убедят, че това е нормално за водата :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

http://febalab.net/  - не съм ги пробвала, но е все нещо...
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Пластмасите се маркират с цифри, на Девин забелязах, че е 8.
Тук има малко инфо, но 8 не фигурира като цифра  :surpris_23:
Освен това имам кутии примерно с двойно обозначаване...все се каня да видя точно кое за какво е....
http://www.zdravosloven.com/portal/statii/plastmasi-markirovka-137.html
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Активен
Psychonaut

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74

За ДЕВИН отдавна съм забелязал, че ако оставя  бутилка  в колата ( особено лятото)   и след десетина дни отпия,  има много неприятен мирис. Като че ли всеки момент ще изскочи и злият дух от нея :)    .
Е, дух не излиза , но  миризмата си остава . Установих , че е от самата вода , защото  друга вода в същата бутилка не мирише.   Затова избягвам Девин . Някой ден би ми било любопитно да им се обадя и да видя какъв аргумент ще ми извадят  за да ме убедят, че това е нормално за водата :)
По принцип то си пише на етикетите да не се излага на топлина и преки слънчеви лъчи. Винаги се вмирисва пластмасата при такива условия, нормално е.
А че си слагат нещо във водата, е ясно, защото, ако си наточиш изорна вода и я оставиш известно време, придобива специфичен вкус, пък на купената нищо ѝ няма. Със сигурност слагат нещо.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.