Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спешно тьрся добьр гастроентеролог  (Прочетена 22624 пъти)

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #20 -: 11-05-2012, 18:57:02 »

той пелина е сьс изсушаващо действие - лугола сьщо . и аз и без това червата ми са доста зле липсват ми ензими постоянно се чувствам запушен отзад трудно се изхождам по тази причина . при някои действа точно обратното тьй като нямат тези проблеми . и може би през годините като сьм пил разни продукти оттам сьм се овредил сьвсем . пак ще повторя курса но по нататька . ако знаете нещо противопаразитно което няма да ми навреди ще се радвам да споделите - поздрави :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #21 -: 11-05-2012, 19:16:27 »

Ако мислиш, че те изсушава пелинът, пий ленено семе, зехтин... На мен точно обратното ми действа пелинът и всичко горчиво - стимулират перисталтиката. Знаеш, че трябва да се пие много вода и...опиши някъде как се храниш, какво закусваш и вечеряш...смесваш ли храните? Може да не е в пелина проблема!
Има запичащи комбинации, като картофи със сирене примерно :)                                           
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #22 -: 11-05-2012, 20:48:03 »

Ако мислиш, че те изсушава пелинът, пий ленено семе, зехтин... На мен точно обратното ми действа пелинът и всичко горчиво - стимулират перисталтиката. Знаеш, че трябва да се пие много вода и...опиши някъде как се храниш, какво закусваш и вечеряш...смесваш ли храните? Може да не е в пелина проблема!
Има запичащи комбинации, като картофи със сирене примерно :)                                          



еми днес какво сьм ял - сутрин започвам винаги с плод банан наи често , след това сандвич сьс кашкавал , на обяд супички гледам да ям и салата сьс краставици , зелен лук , по  вечеря пак гледам да ям нещо течно яхния или супичка . старая се да ям все полезни неща . напреди тьпчех много сладко но вече сьм си го забранил и не ми и липсва . всеки ден си правя на сокоизтисквачката зеленчуков сок от зеле , магданоз , моркови винаги слагам , лимон и др. нз кьде бьркам но явно има нещо . някакви сьвети относно друга полезна храна :)
« Последна редакция: 11-05-2012, 20:56:17 от barzaka88 »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #23 -: 11-05-2012, 21:00:32 »

Бързака, ти майтапиш ли се...какви банани сутрин, супи и сандвичи с кашкавал! Вземи се огледай къде се намираш...чудя се, че ти пиша чак  :Confus_3:

ето:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=227.0
и чети първо, после питай!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #24 -: 11-05-2012, 21:48:00 »

Бързака, ти майтапиш ли се...какви банани сутрин, супи и сандвичи с кашкавал! Вземи се огледай къде се намираш...чудя се, че ти пиша чак  :Confus_3:

ето:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=227.0
и чети първо, после питай!

браво, добър пример си му дала да чете, аз обаче бих се отнесъл по-резервирано към пчелния прашец, бих го включил на по-късен етап, защото той също има запичащи свойства...

Бих добавил още пояснението, че ВСИЧКО, което не е суров плод и зеленчук, ЗАПИЧА. Бананите също запичат леко, така че препоръчвам спешна им замяна със киви и ябълки  :pensif_29:
Спокойно можеш да пробваш да изхвърлиш супите и сандвичите с кашкавал за около седмица, пробвай 100 % сурови храни за една седмица, и като видиш резултата (ТОТАЛНАТА липса на запек), ще се позамислиш за доста неща...тук доста хора са писали примерни менюта, има и лесни за изпълнение менюта...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #25 -: 12-05-2012, 07:45:08 »

Е, малко се афектирах...
Обаче ми хрумна друго. Ако така и така не ти се отказва от животински храни, особено в комбинация с хляб и всякакви зърнени, направи си едно кафе каймаклия, удари един тютюн...и така, както някой хора извън този форум си решават подобни проблеми :bleh

В противен случай, следвай горните препоръки + гореща вода около литър рано сутрин  (между 5 и 7 това е активната часова зона на червата) на гладно с малко лимон. Може да добавиш и тибетски масаж на червото, дихателни упражнения или излез на въздух, да пробваш въздействието на праната сутрин върху перисталтиката си. Нали знаеш кучетата как масово осират сутрин градинките, защо точно сутрин ли? Ами заради праната също. Не яж по тъмно, а лятото след 19ч. И какво още...киви, сини сливи...зеленчуковия сок не го смесвай с плодов (морков с ябълка...) и го пий на гладно в големи количества - 0,5л поне.
На обяд задължително салата с много зеленолистни да ти е първото блюдо, после предимно въглехидратна храна или ориз(кафяв) смесен с леща и малко ядки (накиснати) - това е за мускули.
Вечерята пък е добре да е без въглехидрати - зеленчуци на пара, боб, леща или животински, щом ядеш, но без хляб и картофи, и без ориз. Вечеряй рано, към 17.30 - 18ч. След два часа изпий пак литър гореща вода.
Пий си зехтина и лененото семе сутрин и после пак кажи как си  :Content_4 - emotloader:
И да пропуснеш ядене, не е толкова лошо. По лошо е да не се движиш за килограмите ти. Спортувай колкото се може по вече, и въобще прекарвай време на вън - и това е важно!
« Последна редакция: 12-05-2012, 07:49:02 от rima »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #26 -: 12-05-2012, 13:17:57 »

Е, малко се афектирах...
Обаче ми хрумна друго. Ако така и така не ти се отказва от животински храни, особено в комбинация с хляб и всякакви зърнени, направи си едно кафе каймаклия, удари един тютюн...и така, както някой хора извън този форум си решават подобни проблеми :bleh

В противен случай, следвай горните препоръки + гореща вода около литър рано сутрин  (между 5 и 7 това е активната часова зона на червата) на гладно с малко лимон. Може да добавиш и тибетски масаж на червото, дихателни упражнения или излез на въздух, да пробваш въздействието на праната сутрин върху перисталтиката си. Нали знаеш кучетата как масово осират сутрин градинките, защо точно сутрин ли? Ами заради праната също. Не яж по тъмно, а лятото след 19ч. И какво още...киви, сини сливи...зеленчуковия сок не го смесвай с плодов (морков с ябълка...) и го пий на гладно в големи количества - 0,5л поне.
На обяд задължително салата с много зеленолистни да ти е първото блюдо, после предимно въглехидратна храна или ориз(кафяв) смесен с леща и малко ядки (накиснати) - това е за мускули.
Вечерята пък е добре да е без въглехидрати - зеленчуци на пара, боб, леща или животински, щом ядеш, но без хляб и картофи, и без ориз. Вечеряй рано, към 17.30 - 18ч. След два часа изпий пак литър гореща вода.
Пий си зехтина и лененото семе сутрин и после пак кажи как си  :Content_4 - emotloader:
И да пропуснеш ядене, не е толкова лошо. По лошо е да не се движиш за килограмите ти. Спортувай колкото се може по вече, и въобще прекарвай време на вън - и това е важно!



Мерси за сьвета  от днеска почвам да зобам зеленчуци и кьлнове ще пиша пак как са нещата след седмица :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #27 -: 12-05-2012, 14:45:38 »

Според мен трябва да се храниш с повече зеленчуци от рода на зелето и морковите,овесени ядки,а на мен лично много добре ми действа покълнало жито,смляно и изсушено на фурна.Не са за подценяване и черешите, още повече, че сега започва и сезона им.Не е зле да правиш гладуване на вода- по 1 ден в седмицата.Иначе млечните продукти,особено кашкавала затлачват червата и се получва една пързалка-ум да ти зайде. tooth tooth tooth И най-важното - не е нужно да се вглеждаш толкова навътре в собствения си организъм.Аз като се вгледам навътре в себе си направо се плаша от напредналия стадий на шизофренията,която ме държи от доста годинки насам... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 12-05-2012, 14:52:46 от Kalia »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Хранителен режим ?
« Отговор #28 -: 12-05-2012, 20:52:04 »

хора кажете ми някакьв хранителен режим с който да започна тьй като в момената се сещам за много неща но незнам как да ги комбинирам . всяко мнение ще е от полза става вьпрос хр.режим при колит , лениви черва , спазми в червата . Благодаря :)

ps: от скоро ям плодчетата лиций да не би и те да имат някакьв затягащ ефект
« Последна редакция: 12-05-2012, 20:57:48 от barzaka88 »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хранителен режим ?
« Отговор #29 -: 12-05-2012, 21:38:11 »

хора кажете ми някакьв хранителен режим с който да започна тьй като в момената се сещам за много неща но незнам как да ги комбинирам . всяко мнение ще е от полза става вьпрос хр.режим при колит , лениви черва , спазми в червата . Благодаря :)

ps: от скоро ям плодчетата лиций да не би и те да имат някакьв затягащ ефект

до обяд плодове на корем, на обяд салата от зелена маруля, краставици, репички, и каквото още си харесаш, за вечеря можеш да си хапнеш накиснати ядки -орехи или бадеми, с накиснати овесени ядки...
принципно можеш да ядеш плодове и зеленчуци на корем, с ядките ще трябва да си по-внимателен с количеството...
за тези плодчета аз нямам мнение...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #30 -: 13-05-2012, 07:36:13 »

Бързак , следя ти "темите" и питанията и страшно бих ти бил благодарен да ми отговориш  добросъвестно на въпросите , които този път ние ще ти отправим (:) ) :
(А като дойда този месец в Русе с Ланчията, ще те видя и дали наистина си бърз ..:) )

1. Ти как всъщност успя да прецениш ,че в Русе няма добър гастроентеролог?  Ако някой друг е преценил това за теб - на база на каква квалификация, познания  или собствен опит го е направил?
(Да се направи такова кардинално заключение, че нито един !! свестен в целия град няма, означава да си ги обиколил всички до един , да си ги преценил обективно и чак тогава да си направиш извода. В Русе сигурно има поне 40 гастроспециалиста..)

2. Какво означава за теб "добър гастроентеролог" ?? Предполагам, че този, който успее да те приведе в добро здраве..? А замислял ли си се  случайно, дали с това изобщо ( и до колко!)  се справя самата гастроентерология?  Ако тя не се справя задоволително ( както разбираме от разказите ти) и ако ти не й вярваш! ,как отделният гастроспециалист ще се справи?  :)  
В такъв случай излиза , че ти трябва  лечител, билкар и т.н. алтернативен помощник, а не традиционен доктор..

3.  След като  събереш 15-ина съвета от съфорумците, които се юрнаха първосигнално и добронамерено да ти помагат, КАК ще прецениш кого да послушаш и на кого да се довериш? (Защото мненията ни ще се различават, това ти е ясно , предполагам)  Няма ли опасност и за нас да кажеш ,че "не разбираме" , както набързо го прецени за всичките 40 гастроспециалиста в Русе?  
Между впрочем ,ти набързо го прецени и за Малина... (Малина е лекар, и освен това - алтернативно мислеща, което е голяма рядкост. Аз я чакам вече 7 месеца да се освободи за да си побъбрим. За теб тя намери време , а ти вместо да кажеш едно "мерси", ти й се подигра за старанието..Тя ти помага по "нейният начин"!  Щом не ти допада  идеята  всеки да си има собствено мнение, задай твоите критерии за съвета , който очакваш да получиш.. :) :)  )
 И кое ще те мотивира да  спазваш препоръката на съфорумец, като дори не си го виждал ?? Просто така - от няколко дни си във форума , но ще му се довериш и от следващата сутрин почваш да се храниш и живееш  както той ти е препоръчал?

Имам чувството , че или подценяваш подходът, който е нужен за набавяне на  нужната информация,(избягваш да четеш, както разбирам)  или просто   ти е приятно  да генерираш дискусии  "от любов към спорта" .. :)  
« Последна редакция: 13-05-2012, 07:50:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #31 -: 13-05-2012, 11:25:14 »

Има също вариант "бързака " да е  наший  незабравимий Ортодоксален.. (Последният е способен, а и отлично подготвен  да  играе различни роли едновременно. )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #32 -: 13-05-2012, 13:02:51 »

Има също вариант "бързака " да е  наший  незабравимий Ортодоксален.. (Последният е способен, а и отлично подготвен  да  играе различни роли едновременно. )   




Здравей Бате Бино . Като толкова те дразня не мога да разбера защо си отделил от безценното си време да спориш с мен и да пишеш . Не може да знаеш аз последните 5 години през какво сьм минал и колко неща сьм изпил . Не ми хвали докторите че вече като чуя думата доктор и получам алергия от тях . Колкото до твоята малинка хич не ме интересува дали ме изкарва хипохондрик или тя самата е такава ?!?!? и като не можеш да помогнеш на някого запази си сьрказма . тука сме вьв форума да споделяме мнения и сьвети и да си помагаме , а не да се подиграваме един на друг и да навлизаме в дебати . Но все пак аз сьм добьр човек остани си сьс здраве и подрави :)

пс: поне да беше написал нещо което ще ми е от полза винаги бих се вслушал  :)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #33 -: 13-05-2012, 15:35:36 »

Бързаче, и Малина и бате Бино са просто обективни. Прочети си всичките мнение от - до и ще се убедиш, че сам си се удрял като вода в бряг, съответно и изхабената енергия си е само твоята. Пак ще се повторя, ти ако решиш се замисли. Дали не си сменял твърде и често методиките за лечение?
Активен

purelove

  • Гост
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #34 -: 13-05-2012, 22:38:22 »

Barzaka88, тук са се събрали хора с "прилично"  форумно присъствие и с достатъчно ентусиазъм да инвестират лични средства като време и информация (на добра воля), за да могат да я потребяват заинтересовани лица...
Тревожен е факта, че вместо да се възползваш и експлоатираш предоставените идеи, ти предпочиташ да „осъждаш” същите :surpris_22:  Спазвай добрия тон!  :pensif_29: На мен лично не ми е приятно да чета подобни писания...
По отношение на патологията, която смело изтъкваш във всеки твой пост – мъжки, вземи попрочети малко за клиничните изяви на въпросните и пак ще си говорим.. една 4-5 годишна предистория до какъв симптомо-комплекс би те довела .. Наясно ли си, че патологичните процеси изцяло доминират над защитно-приспособителните механизми в даден момент ? А за маскирана нетипична симптоматика чувал ли си ? И как така при положение, че си адски негативно настроен към медицинското съсловие, вярваш че „ти има” еди какво си  ??? Чудно ми е кой я индентифизира тази цялата симптоматика и свързаните с нея причини, като няма нито един читав лекар на територията на Русе ?!  :surpris_22:
Другото, което е – уж причинно-следствената връзка произтичаше от неуспеха ти с едно чернодробно прочистване ( доколкото разбирам)... А в същия момент – думите ти оставят впечатление за запознаване на аудиторията с международната класификация на болестите и проблемите, свързани със здравето ..  :Confus_3: В този контекст дълбоко се зачудих има ли смисъл целия арсенал от „изпитани” методи, които прилагаш в стремежа си към универсалното ти самоподновяване  :surpris_23:  И аз като DeNiro оставам с впечатлението, че сменяш различните оздравителни методики със завидна скорост и търсиш все алтернативни предложения ... Всъщност моята равносметка дотук от прочетеното е, че всички методи при теб са останали една химера, предвид това че си ги провеждал на на практика за необосновано кратък период от време.. Нима облекчението решава и изкоренява проблема  ???
« Последна редакция: 13-05-2012, 22:40:13 от purelove »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #35 -: 14-05-2012, 01:03:14 »

Бързака, отвори си един дневник и си систематизирай патилата и опита, който смяташ да натрупваш. Хем ти няма да забравяш от къде си тъгнал и минал и какви изводи си направил. А и всеки ще може там да види за какво става въпрос, да те посъветва евентуално...все полезни неща.
Зобай си кълновете и попълвай :)
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #36 -: 14-05-2012, 05:25:20 »

Благодаря на всички които се включиха по моята тема . Мисля да си направя наистина дневник кьдето ден за ден да си водя какво , как и защо се случва . По нататьк ако има развитие пак ще пиша за да обменяме мнения - Поздрави на всички сьфорумци  :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #37 -: 14-05-2012, 08:08:58 »

с теб сме :Content_22:
« Последна редакция: 14-05-2012, 08:13:35 от rima »
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #38 -: 21-05-2012, 19:33:01 »

здравейте скьпи сьфорумци :) днес ми   беше 3-тия последен ден от пречистването на черния   дроб . спазих всичко даже по добре от предишните ми прочиствания от 7 сутринта и така през 3 часа пих 200 мл сок от лимони смесен с пакетче  жльчегонен чай , 40 гр зехтин на фирма Екстра Вьрджин  и 200 мл минерална вода . тези неща се пият в интервал от 5 мин едно от друго . сьщото се повтаря и след 3 часа и така 5 пьти общо на ден.    от 19:00 до 20:00 се грях с ел.вьзглавницата. като цяло само вчера видях повечко жл. камьни с големината на грахово зьрно  и 2-3 по големи имаше. днес само 2-3 видях но като цяло сьм доволен от пречистването имайки напредвид че сьм го правил досега поне 10 пьти и сега за прьв пьт видях находки  :D мисля да го повторя след месец  дано до тогава да усетя ефекта от падналия вече товар  :weight_lift: Е  исках да споделя с някого и се радвам че има с кого все пак сте разбрани хора които си уважават здравето като мен  :weight_lift:

ПС: някой да знае защо вечерните часове ми е по свободно уринирането отколко през деня забелязах че има някакво часово време през което може би се отварят жл. канали и тогава се облекчава и уринирането ми , а сьщо така като си изчистя качествено дроба и жльчката ще се отьрва ли най сетне от някои упорити бактерии чел сьм че голяма част от тях се криели в жл. камьни и там се размножават  :surpris_22:  - Поздрави на всички :)
« Последна редакция: 21-05-2012, 19:35:58 от barzaka88 »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спешно тьрся добьр гастроентеролог
« Отговор #39 -: 22-05-2012, 10:27:40 »

Браво, Бързака!  :Content_14:
Знаеш, че медицината има голям набор от наименования за диагнози...много ги бива в това!
В общи линии, обаче нещата се свеждат винаги до степени и локация на токсичност!
Ползата ти само ще се увеличава, щом си упорит  :Content_22:

За подпомагане на обезпаразитяването, пробвай тежката артилерия - Тодикамп, за който Бате Бино говори в специална тема - трябва да си я видял!

 Кислородните вани също изчистват от паразити, според многоуважавания професор Неумивакин  :pensif_29:
..и разбира се Хилда Кларк, но нейното е най-неприятно (поне за мен)
Вики, някъде беше писала за едно друго средство - настойка от чесън, което засилва метаболизма и прочиства доста добре.
Можеш да видиш и темата за ММС.
Всяко от тези ще те дръпне напред. Особено в комбинация с правилен режим.
« Последна редакция: 22-05-2012, 10:38:52 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 24 запитвания.