Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Thrive" или още "Процъфтяване"  (Прочетена 7163 пъти)

r0ska

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

"Thrive" или "Процъфтяване". Филм, който не е за изпускане!
Здравейте и от мен. Наскоро гледах този уникален филм и сметнах за необходимо да го споделя с вас.
Обсъждат се все топици свързани със здравето ни, ваксините, парите и как да да се освободим от веригите на комерсиализма и да спасим поколенията напред от убийствените навици, храни и пр.!

Трейлър
: http://www.youtube.com/watch?v=OibqdwHyZxk

В Замунда:
http://zamunda.net/details.php?id=304159&hit=1

Или пък го гледайте онлайн: http://www.star07.in/videogallery.php?video_id=130

Поздрави
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #1 -: 11-05-2012, 11:11:19 »

Наистина страхотен филм.  :Content_14: Вчера го гледах, направен е много добре. Въпреки, че е сравнително дълъг /над 2часа/ нито за секунда не ми стана скучен, а доста от фактите вече ги знаех.
Активен

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #2 -: 11-05-2012, 13:04:28 »

Снощи го гледах и аз. Много ми харесаха фактите, но пък личното послание - не особено.

В крайна сметка изводът им е да си останем с монетарната система, дори да притежаваме чиста безплатна енергия. Предпочитам идеите на Жак Фреско и това в никакъв случай не е от липса на желание за работна дейност. Просто парите винаги ще водят до зло. Според мен когато човек се научи по свое желание, без парична или каквато и да било мотивация да "работи"- по-скоро да създава, участва активно, помага на другите и се старае да усъвършенства света за всички ни - тогава ще бъде постигнато нещо съществено. Дотогава си оставаме роби.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #3 -: 11-05-2012, 13:23:37 »

Според мен когато човек се научи по свое желание, без парична или каквато и да било мотивация да "работи"- по-скоро да създава, участва активно, помага на другите и се старае да усъвършенства света за всички ни - тогава ще бъде постигнато нещо съществено. Дотогава си оставаме роби.
То всъщност аз така разбрах посланието  :Confus_3:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #4 -: 11-05-2012, 16:43:40 »

Опитах се да го гледам,но успях смао до 29 минута. Изключително жалък опит за конспирация. Особено с триизмерното представяне на житните фигури. Вземат само една част от фигурата и я представят триизмерно под формата която се опитват да наблъскат в главите ви. А другите части??? Напълно биха обезмислли формата, затова тях не ги закачат. С останалите исторически символи беше същото. Много балами има по таз земя.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #5 -: 12-05-2012, 18:43:44 »

Принципно съм толерантна към филмите предназначени за "масова консумация" ала "the secret", понеже мисля че могат да събудят искрата в обикновения човек да търси нещо повече. Тук, обаче, мнооого ме издразни водещия! Постоянно обясняваше как ТОЙ забелязал еди какво си, ТОЙ направил еди какво си... Не искам да му омаловажавам заслугите, ама просто не му е чиста работата... :surpris_23:
Активен
Psychonaut

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #6 -: 13-05-2012, 07:07:53 »

Принципно съм толерантна към филмите предназначени за "масова консумация" ала "the secret", понеже мисля че могат да събудят искрата в обикновения човек да търси нещо повече. Тук, обаче, мнооого ме издразни водещия! Постоянно обясняваше как ТОЙ забелязал еди какво си, ТОЙ направил еди какво си... Не искам да му омаловажавам заслугите, ама просто не му е чиста работата... :surpris_23:
Именно. Още по-изпълнениете с интересни факти, разобличаващи и стойностни филми /според мен/ са твърде неразбираеми и мъгляви за човек, който тепърва започва да гледа различно в живота. Та в този смисъл такива филми са един добър старт, пък който желае - ще се развива, който не - ще си остане там.
Например гледах "Тайната" през 2008 и тогава ми се стори страхотен и ме накара да се позаинтересувам от някой неща, а сега, като се върна назад, гледам доста по-различно на него. Същото беше и когато започнах да чета Ван Хелзинг.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #7 -: 13-05-2012, 14:52:00 »

Принципно съм толерантна към филмите предназначени за "масова консумация" ала "the secret", понеже мисля че могат да събудят искрата в обикновения човек да търси нещо повече. Тук, обаче, мнооого ме издразни водещия! Постоянно обясняваше как ТОЙ забелязал еди какво си, ТОЙ направил еди какво си... Не искам да му омаловажавам заслугите, ама просто не му е чиста работата... :surpris_23:
Именно. Още по-изпълнениете с интересни факти, разобличаващи и стойностни филми /според мен/ са твърде неразбираеми и мъгляви за човек, който тепърва започва да гледа различно в живота. Та в този смисъл такива филми са един добър старт, пък който желае - ще се развива, който не - ще си остане там.
Например гледах "Тайната" през 2008 и тогава ми се стори страхотен и ме накара да се позаинтересувам от някой неща, а сега, като се върна назад, гледам доста по-различно на него. Същото беше и когато започнах да чета Ван Хелзинг.
Проблемът е че с материята "разобличаващи и стойностни" много се спекулира. Ти явно си от хората които се хващат за всичко различно, в стремежа си на всяка цена да открият истината. За да откриеш верният път обаче, на първо място трябва да умееш да отсяваш зърното от плявата.
Активен

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #8 -: 13-05-2012, 17:32:46 »

Принципно съм толерантна към филмите предназначени за "масова консумация" ала "the secret", понеже мисля че могат да събудят искрата в обикновения човек да търси нещо повече. Тук, обаче, мнооого ме издразни водещия! Постоянно обясняваше как ТОЙ забелязал еди какво си, ТОЙ направил еди какво си... Не искам да му омаловажавам заслугите, ама просто не му е чиста работата... :surpris_23:
Именно. Още по-изпълнениете с интересни факти, разобличаващи и стойностни филми /според мен/ са твърде неразбираеми и мъгляви за човек, който тепърва започва да гледа различно в живота. Та в този смисъл такива филми са един добър старт, пък който желае - ще се развива, който не - ще си остане там.
Например гледах "Тайната" през 2008 и тогава ми се стори страхотен и ме накара да се позаинтересувам от някой неща, а сега, като се върна назад, гледам доста по-различно на него. Същото беше и когато започнах да чета Ван Хелзинг.
Проблемът е че с материята "разобличаващи и стойностни" много се спекулира. Ти явно си от хората които се хващат за всичко различно, в стремежа си на всяка цена да открият истината. За да откриеш верният път обаче, на първо място трябва да умееш да отсяваш зърното от плявата.
А Вие явно сте от типа хора, които имат недоверие към всичко. Никой тук не е казал, че сме се зомбирали и седим с отворени усти пред филма, попивайки го като гъбки. Просто има неща, които ни допадат. Защо такава груба реакция? Аз пък лично вярвам, че няма Абсолютна Истина. Всеки сам си избира в какво да вярва и си добавя или изважда мнения и заключения всеки ден.
На мен от този филм например ми хареса, че споменаха, че винаги, когато някой се опита да направи крачка напред или настрани от "нормата", го преследват, охулват и дори малтретират - било то физически или не.
Хареса ми и участието на Дейвид Айк (който също има някои прекалено странни за моя вкус проекти, които не съм приела като истини)
Това прави ли ме наивна или пък глупава във Ваши очи? Първия път си премълчах, но сега ми стана много неприятно. Защото сетете се, че повечето хора виждат алтернативния начин на живот, който повечето тук сме избрали, като смехотворен. Но това не значи, че са прави, нали?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #9 -: 13-05-2012, 21:33:42 »

Принципно съм толерантна към филмите предназначени за "масова консумация" ала "the secret", понеже мисля че могат да събудят искрата в обикновения човек да търси нещо повече. Тук, обаче, мнооого ме издразни водещия! Постоянно обясняваше как ТОЙ забелязал еди какво си, ТОЙ направил еди какво си... Не искам да му омаловажавам заслугите, ама просто не му е чиста работата... :surpris_23:
Именно. Още по-изпълнениете с интересни факти, разобличаващи и стойностни филми /според мен/ са твърде неразбираеми и мъгляви за човек, който тепърва започва да гледа различно в живота. Та в този смисъл такива филми са един добър старт, пък който желае - ще се развива, който не - ще си остане там.
Например гледах "Тайната" през 2008 и тогава ми се стори страхотен и ме накара да се позаинтересувам от някой неща, а сега, като се върна назад, гледам доста по-различно на него. Същото беше и когато започнах да чета Ван Хелзинг.
Проблемът е че с материята "разобличаващи и стойностни" много се спекулира. Ти явно си от хората които се хващат за всичко различно, в стремежа си на всяка цена да открият истината. За да откриеш верният път обаче, на първо място трябва да умееш да отсяваш зърното от плявата.
А Вие явно сте от типа хора, които имат недоверие към всичко. Никой тук не е казал, че сме се зомбирали и седим с отворени усти пред филма, попивайки го като гъбки. Просто има неща, които ни допадат. Защо такава груба реакция? Аз пък лично вярвам, че няма Абсолютна Истина. Всеки сам си избира в какво да вярва и си добавя или изважда мнения и заключения всеки ден.
На мен от този филм например ми хареса, че споменаха, че винаги, когато някой се опита да направи крачка напред или настрани от "нормата", го преследват, охулват и дори малтретират - било то физически или не.
Хареса ми и участието на Дейвид Айк (който също има някои прекалено странни за моя вкус проекти, които не съм приела като истини)
Това прави ли ме наивна или пък глупава във Ваши очи? Първия път си премълчах, но сега ми стана много неприятно. Защото сетете се, че повечето хора виждат алтернативния начин на живот, който повечето тук сме избрали, като смехотворен. Но това не значи, че са прави, нали?
Моите думи бяха насочени към филма и по-точно към частта която изгледах. Горният ми коментар не беше опит за агресия, а за констатация и съвет. Въпреки това се извинявам ако съм прозвучал по различен начин.
Относно "нормата" която визирате, за съжаление няма как да бъде друго яче. Обществото е изградено от страхове, зависимост и ограничения като цяло. В замяна на придържането си към тази рамка, членовете му изпитват чувството за някаква сигурност и всеки опит на друг член да излезе от рамката, поражда съзнателни или несъзнателни страхове, че сигурността може да бъде нарушена. Това е което поражда агресията.
Не знам кой е Дейвид Айк и не изглеждате нито наивна, нито глупава в моите очи. Относно присмехът върху алтернативният начин на живот, който визирате, мога само да кажа, че пропускът в случая е за сметка на тези които се присмиват. Със сигурност обаче това не е случайно и има място в природният план.  :flowers2:
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #10 -: 14-05-2012, 08:55:17 »

  Извинете, но как така ме категоризирахте и двамата, без да ме познавате? Просто от две изречения???
  Аз никого не съм обиждала или слагала в рамки, а вие си го позвалявате? Веднага решихте, че съм: "от типа хора, които имат недоверие към всичко" и "явно си от хората които се хващат за всичко различно, в стремежа си на всяка цена да открият истината".
  Изразих си мнението към някакъв филм, който дори не е толкова важен, а получих обиди  :Confus_3:
  Нана89, казваш, че съм имала "груба реакция". Прочетох отново темата и не забелязах да съм се държала грубо с теб, най-малкото, единствените ми думи към теб бяха:"То всъщност аз така разбрах посланието". Извинявам се, щом това те е обидило, изобщо не съм искала.
  Моля ви, повече не ме слагайте в спорове. Нека запазим добрия тон и повече не се срещат обиди и клиширане на съфорумци, който не познаваме /то дори и да познаваме не сме ние съдниците, но това е друг въпрос  :whistling2 - emotloader:/.
  Нека се опитаме да запазим форума красиво място! Приятен ден  :love_028:
« Последна редакция: 14-05-2012, 09:08:03 от AdiSmile »
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #11 -: 14-05-2012, 18:54:04 »

Нека и аз да кажа нещо.  Има доста такива филми но точно в този са ползвани твърде много компютърни анимации.  Едно не разбрах, има ли няма място, където да се види (пипне ) генератор на свободна енергия под който да няма скрити жици от енергото?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #12 -: 15-05-2012, 12:32:03 »

Има :)) надявам се скоро всички да имат достъп до него :) Аз съм виждал нещо подобно , забито в земята и дава някаква енергия. С уреда си проверих за кабели до него , но не намерих. Не е батерия , а хората го ползват за осветление и всичко , което може да работи на 12 Волта. Аз ползвам слънчеви панели за тази цел, имам експериментална постановка, в коят не са включени само радиаторите за отопление, бойлера и печката за готвене , която използваме много рядко.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #13 -: 15-05-2012, 16:17:34 »

Пробвайте с лимони  tooth

http://www.youtube.com/watch?v=AY9qcDCFeVI
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #14 -: 16-05-2012, 10:43:27 »

Пробвайте с лимони  tooth

http://www.youtube.com/watch?v=AY9qcDCFeVI


яко, трябва да го пробвам с череши :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #15 -: 16-05-2012, 14:26:30 »

Активен
Psychonaut

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #16 -: 16-05-2012, 21:52:20 »

Нека и аз да кажа нещо.  Има доста такива филми но точно в този са ползвани твърде много компютърни анимации.  Едно не разбрах, има ли няма място, където да се види (пипне ) генератор на свободна енергия под който да няма скрити жици от енергото?
Според изказване на  Никола Тесла в природата се разпространяват радиовълни с честота 15 килохерца.
На теория ако опънеш една антена (от стария модел каквито се виждат на снимките на HAARP) и последователно на товара вържеш дросел с феритна (за да няма загуби от хистерезиса) сърцевина, който да има такава индуктивност, че в комбинация с капацитета на антената да даде честота на трептящия кръг 15 килохерца ще можеш да вържеш последователно и някакъв активен товар.
На практика можеш да потрошиш маса пари и време за неуспешни опити и да не направиш трептящ кръг, който да е точно с тази честота.

Затова можеш да си направиш какъв да е трепящ кръг, зареждаш кондензатора и измерваш честотата с осцилоскоп, а след това си правиш и блокинг генератор за същата честота. Товара, който е в трептящия кръг ще консумира от резонанса и ще се стреми да води до затихването му, а блокинг генератора междувременно ще попълва загубите. Затихването в трептящия кръг зависи от съпротивлението на товара - т.е. ако работи на по-високо напрежение ще затихва по-бавно и ще е необходима по-малка енергия отвън.

Генератора на Капанадзе е частен случай на този механизъм.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #17 -: 17-05-2012, 00:24:48 »


Според изказване на  Никола Тесла в природата се разпространяват радиовълни с честота 15 килохерца.
Ето ги сигналите и на останалите планети:http://vbox7.com/play:mb313b1207
Да не се слуша много често!
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:"Thrive" или още "Процъфтяване"
« Отговор #18 -: 20-08-2012, 23:42:27 »

Изпратиха ми молба да пусна този коментар тук:


Всеки, който иска да участва в промяната на Света, нека види тази информация


http://bt.wrzru.com/details.php?id=81007 - Революция на Съзнанието (2012)
http://arenabg.com/torrents/160797/ - Революция на Съзнанието (2012) - поредица от клипове, преведени,
показващи света в който живеем.

също така, качени тук, за онлайн гледане.
http://vbox7.com/user:dinozavur_mind

http://arenabg.com/torrents/163636/ - Съобщение за Надежда (2012)

Да се надяваме, че повече хора ще видят тези неща и ще се вдъхновят за да направим Света едно по-добро място за живот
надявам повече хора да видят тази информация
тя е Свободна за разпространение
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.138 секунди с 23 запитвания.