Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 187983 пъти)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Блендери
« Отговор #260 -: 13-01-2017, 12:43:06 »

Нутрибулет мисля, че не е точно на Делимано. В OLX можеш да намериш много "фирми", които го предлагат на по-ниски цени. В различни комплекти и с различна гаранция. Аз обмислях от там да си поръчвам по-мощният, но ако се повреди, стават едни лудници с гаранционното обслужване. Затова предпочитам да е нещо взето от по-голяма верига магазини.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Блендери
« Отговор #261 -: 13-01-2017, 13:54:32 »

Атлантис,
когато закупуваш уред просто гледай да е по - голямо числото на оборотите и на ватовете.Тези уреди правят хубави смутита, но естествено са и по - скъпи.Има и фалшиви уреди нутрибулет, които продават на по - евтини цени, а ги представят за оригинал.Имай го това в предвид.Относно гаранция и поправка гледай да не се налага.Наложи ли се вече едва ли този уред ще ти върши същата работа както преди повредата.Аз днес спестявам пари за по - скъпи и качествени уреди, за да ми служат по - дълго време.Веднъж 3 пъти ми поправяха уред в гаранция / беше 3 години / и накрая се оказа,че просто уреда не става да се използва за правене на смути.
Поздрави !
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #262 -: 13-01-2017, 16:47:39 »

И аз успях да отида и да ги видя. Предишната им партида беше по- добра и беше сравнима с Нутри Булет Про и бяха 900 вата (по мое мнение изработката на лидълската машина беше даже по-добра...). А тази, която сега са пуснали е за 80лева и е 700 вата, като изработка е по-близка до обикновеният Нутри булет. Все пак предимство си остава по-ниската цена и добрата гаранция.
П.П. Имаше десетина бройки в Лидл, който се намира близо до ТУ Варна.
Големия колко струваше? То в Делимано е 160лв оригиналният с 25 000об/мин 900Вт.

Kаква е разликата между Бутрито и  блендера, че моя го прецаках май с един хумус (лидълски, 550Вт, 55лв), не искам да се претрупвам с уреди. Дразни ме малко измиването, заради ножовете.

По-назад пишете за някакъв Tower... аналог на Витамикс - 1500W, 2L, Intelligent slow start motor to prolong blender life...
 => 100паунда...3г гаранция, звучи супер!  :sorcerer - emotloader:



Големият (900 ватов модел), тогава беше или 90 или 95 лева и изработката му ми хареса даже повече от на оригиналният НБ, който имах възможност да разгледам подробно в Метро. Лидълският беше произведен от някаква немска фирма (по спомени Хойер). Приятелката ми тогава си купи такъв (и на мен много ми хареса, но тогава вече имах Нутри Мюлер (както го наричам) 1000 вата (реални 900). (също си е добро попадение)

~~insane~

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Блендери
« Отговор #263 -: 16-02-2017, 02:23:32 »

Здравейте. Както всички в темата и аз имам огромното желание да се снабдя с един хубав блендер, като от доста време се каня, но тъй като бюджетът ми не е много голям, все отлагам. Възнамерявам да го използвам не само за смутита, но и за различни тахани, ядкови млека, както и смилане на подправки и направата на брашна. Знам че най-вероятно за тези цели е по-добре да си взема кухненски робот, но за момента съм с доста ограничено пространство (студентка ...). Спряла съм се на три модела, като молбата ми е да дадете съвети кой според вас е по-добър, а ако имате друго предложение в рамките на тези цени и мощност, ще съм изключително благодарна. Мерси :)

Това са блендерчетата:

1.http://www.emag.bg/blender-heinner-optimix-plus-650-600w-1-5-l-5-skorosti-omx-650p/pd/E5DBTBBBM/?ref=prod_CMP-209_855_8097
2. http://www.emag.bg/blender-tristar-bl-4436-850w-1-5l-styklena-kana-650107/pd/D9N543BBM/
3.http://www.emag.bg/blender-heinner-master-collection-1000-w-styklen-syd-1-5-l-5-skorosti-puls-cheren-srebrist-hbl-1000xmc/pd/DTTP6MBBM/
 
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #264 -: 05-03-2017, 03:36:59 »

Утре (в понеделник) в Кауфланд ще има "Нутри Мюлер" 600 Вата с голямо намаление от 100 лева на само 50. Почти пълен клонинг на Нутри Булет, но на достъпна цена...

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #265 -: 14-05-2017, 09:03:17 »

От утре ще има "Нутри Мюлер", 1000W (вероятно реални 900вата) намален с 50 процента - само за 70 лева с 3 год. гаранция в Кауфланд. Явява се нещо като клонинг на Нутри Булет - Про.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #266 -: 08-12-2017, 17:40:20 »

Нямам си идея как се побирате в тези нутри Булет, мутри Нинджа и подобни, то за да направиш 1л читаво смути си е 20 - 30 мин. мъчение. Единствено ако може да се понаточат ножовете за да режат жилави фурми или Kale... иначе трябва поетапно да мелиш и да смесваш в някакъв съд.
А млека, ядкови масла и подобни просто трябва да се отпишат.
Отделно трябва се слага лед че иначе загравяме продукцията.

Скоро пак мислих по въпроса за евтино - хубаво и ми споделиха за евтини имитации от Aliexpress
Този пич даже сравнява една такава имитация.


друг вариант са едни, 2 пъти по евтини от Витамаксите и изглеждат с прилично качество 
- JTC OmniBlend, както се вижда от сайта им се продават и части, което е много добре.

*За хората които ползват блендери 1-2 пъти в седмицата, нутри нещото сигурно ще свърши работа , защото няма да заема толкова място, аз просто изразявам мнение на човек, които ползва всеки ден, често повече от 1л на ден.
Активен

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Блендери
« Отговор #267 -: 08-12-2017, 23:32:55 »

Аз има  JTC Omniblend V . купих го от немския сайт. http://omniblend.de/home/25-omniblend-standmixer-2-liter-schwarz-bpa-frei-4048603001051.html

Не го ползвам всеки ден, но когато го ползвам си върши работата много добре.

Не си спомням точната цена на която го взех преди около 2 години , но ми се струва че сега е по ниска.
За разлика от този който виждам в горния линк моя има 3 автоматични програми, но пък няма врътката за ръчно регулиране на оборотите.

Ако някой има въпроси, насреща съм!
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #268 -: 28-12-2017, 23:28:10 »

Има ли по-евтин вариант на Нутрибулет 900W?
И в делимано и топшоп е    
Засега съм пас и ще се насоча към нещо по-изгодно.

Вариант 1:
 Волкано екстрактор на Грийнмастер
Похвалиха ми го, не е скъп (до 2.01,18 е на 110лв, само 700W не знам дали са ОК. :weight_lift:
Работи до 5мин. Справя се с лимец.

вариант 2:
Силвъркрест, който ще пускат другата седмица също е 700W, но е по-евтин. Има и чаша и нож за ядки/семена като гледам?!
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=6582

Други идеи?  :sorcerer - emotloader:
« Последна редакция: 28-12-2017, 23:50:56 от taurus »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #269 -: 11-01-2018, 10:27:03 »

Този в Лидл сякаш не е лош. Днес сутринта в магазина до ТУ във Варна имаше още няколко бройки. Приятелката ми има от по-мощният модел. Доста добър е (някъде по-назад в темата бях писал подробно за него).

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #270 -: 11-01-2018, 19:07:45 »

Не ми допадна пластмасата: 07 AS
Ножът също беше грубо направен.
Иначе си тежеше, 3.5кг някъде.
Ще пробвам Нутрибулет 600W. В Германия е на 120лв.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
тест?
« Отговор #271 -: 17-04-2018, 10:04:50 »

Привет,
Имам два нови блендера:
 Нутрибулет Series 600 (600W)  (20 000об/мин ?) - c BPA Free чаша/и
и Силверкрест 900W, 22 000 об/мин

Вторият го взех от спортна злоба (доста по-евтин), като изработка е мааалко по-зле от Нутрито, но пластмасата ме съмнява дали е с BPA.
С какво мога да ги тествам (2-3 модела) смутита, за да преценя кой е по-добър и да взема още един?
Вкъщи имам бадеми и орехи.
« Последна редакция: 17-04-2018, 10:09:18 от taurus »
Активен

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Блендери
« Отговор #272 -: 27-05-2020, 09:06:18 »

Здравейте, отварям отново тази поостаряла тема, тъй като за пръв път ще използвам блендер :) и се колебая кой да избера. Моля за вашите препоръки и коментари, ако имате преки впечатления от използвнето и най-вече надеждността на следните два блендера:

Блендер Oster Versa
https://www.emag.bg/blender-oster-versa-1400-w-syd-1-9-l-3-programi-promenliva-skorost-pulse-aksesoari-za-miksirane-cheren-cherven-obl104x/pd/DM0HRMBBM/

или

Блендер Philips Avance Collection HR3652/00
https://www.emag.bg/blender-philips-avance-collection-1400-w-35-000-ob-min-styklen-syd-2-l-2-skorosti-problend-3d-6-led-displej-funkcija-impuls-metalik-hr3652-00/pd/DVPNYDBBM/

Благодаря предварително за вашите безценни съвети :)

Поздрави,
Жени
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #273 -: 27-05-2020, 10:15:58 »

Жени , моят "безценен" съвет е пак същият :)
Да търсиш мнения за такъв уред , е все едно да търсиш мнения за книга или за филм :)
Всеки  със своите си изисквания , които може да са много различни от твоите. :)
На твое място бих направил следното: Купувам си и ДВАТА блендера и си ги тествам спокойно у дома. Този, който ми е харесал - остава. Другият го връщам ( в 14 дневен срок) и си вземам парите.  ;D   ;)
ВАЖНОТО УСЛОВИЕ е да бъдат закупени от ОНЛАЙН МАГАЗИН ( примерно Е-МАГ) Те са длъжни да върнат парите по закон без да задават въпроси.
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Блендери
« Отговор #274 -: 27-05-2020, 12:32:36 »

Бате Бино, благодаря за бързия отговор :)

Питам по-скоро не кой от двата блендера ви харесва повече :), а дали някой от форумците има пряк опит.

Изглежда интернет е доста цензуриран по отношение на отрицателни мнения на потребители за такъв тип продукти и затова търся истински хора с истински впечатления - най-вече дали има някакви драми и дали е лесно да се намерят резервни части/сервиз при нужда.

Всъщност от сайта на Oster, а и отзивите в амазон.ком става доста ясно, че има масов проблем с каната и вградените ножове, както и слаба поддръжка във и никаква извън щатите. Но все пак може би и филипс страда от подобни проблеми, знам ли....

Ще действам по усещане, че излишните движения с поръчай-върни не ми допадат, но благодаря за съвета!

Като мине известно време обещавам да се върна и да пусна едно мнение тук, дано да е полезно за следващите търсещи :)

Поздрави!
Ж

Жени , моят "безценен" съвет е пак същият :)
Да търсиш мнения за такъв уред , е все едно да търсиш мнения за книга или за филм :)
Всеки  със своите си изисквания , които може да са много различни от твоите. :)
На твое място бих направил следното: Купувам си и ДВАТА блендера и си ги тествам спокойно у дома. Този, който ми е харесал - остава. Другият го връщам ( в 14 дневен срок) и си вземам парите.  ;D   ;)
ВАЖНОТО УСЛОВИЕ е да бъдат закупени от ОНЛАЙН МАГАЗИН ( примерно Е-МАГ) Те са длъжни да върнат парите по закон без да задават въпроси.
   
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #275 -: 27-05-2020, 14:28:06 »

Както решиш , Жени.
Аз отдавна съм спрял да купувам само на база "усещания", понеже почти винаги бъркам  :D Прилагам подхода, за който си споменала и ти - задълбочено проучване  ;)  и не смятам да се връщам към усещанията ми  :) Хора мога да усещам, но техника - не.
Тук не чакай лавина от коментари , хората отдавна са във фейса  :-\ Гледам, някои са по цял ден там  ::)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Блендери
« Отговор #276 -: 27-05-2020, 18:30:14 »

Хах, да, даже се учудих, че се намери кой да коментира и то в същия ден :)

но не намирам фб версията на този форум

ако де, в изчакване съм така или инак

поздрав,
ж
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #277 -: 28-05-2020, 14:52:06 »

Там го няма форума, той затова е форум, да си е тук :) Там има десетки хиляди групички, харесваш си някоя и там питаш, щом толкова искаш да питаш  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Блендери
« Отговор #278 -: 16-06-2020, 09:34:17 »

Обещах да докладвам за представянето на избрания блендер.

Уточнявам, че водещият критерий е наличност на резервни части и сервиз и съответно очакван дълъг живот на уреда. Разбира се и бюджено ограничение, поради което отпаднаха всякакви мощни витамикси и проч.

В крайна сметка, след доста четене на отзиви по форуми на всякакви езици (гугл транслейт = същинска вавилонска рибка) и контакт със сервизите в БГ на няколко конкретни марки, се спрях на тефал перфектмикс (BL811). да не се бърка с преден модел мастърмикс (BL850), който страда от сериозни констурктивни проблеми и редовно дава дефект според ползватели.

Равносмектата след 2 седмици средно интензивна употреба:
- нееещо като фъстъчено масло става, но иска търпение и внимание, все пак не е машина за ядкови масла с нейните 1200 вата.
- хумус - идеален, соево мляко - идеално, супи, смутита и прочее е ясно, че може. Не съм тествала със замразени плодове или лед.

Тефал твърди че осигурява ремонт и поддръжка 10 години след купуване на това изделие, видях, че има налични за купуване резервни части, вкл. и стъклената кана. Така че това е. и да е ясно - това не е рекламно съобщение :)

Поздрави и успех на следващите търсачи, дано е полезно.
Активен

ivanela97

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Блендери
« Отговор #279 -: 13-09-2020, 13:07:21 »

Поизчетох и аз за блендери, но тъй като нямам много познания, а и бюджета ми е много нисък реших да питам: Намерих един блендер за 125лв на Горенье в Technoarena.bg, виждам, че препоръчвате да е над 1200 вата, но този който харесах е 1000. Знам че онлайн магазина е точен и ще върнат парите ако им върна в 14-дневен срок продукта както е описано горе, но ми се иска да я избегна тази процедура. Мисълта ми е дали ще ми свърши работа този от 1000 вата? Мерси!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 26 запитвания.