Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188086 пъти)

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Блендери
« Отговор #240 -: 01-09-2016, 19:09:01 »

Донесоха ми от Америка чисто нов Vitamix, но след шест месеца работа му изгоря мотора, за който дават уж 5 години гаранция. Сега не знам къде да го дам за ремонт. :Confus_3:
Така че, по-добре е да не се дават пари за толкова скъпи блендери, а да се купуват по-евтини, макар и по-често.  :whistling2 - emotloader:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #241 -: 01-09-2016, 20:23:43 »

Предполагам, че можеш да им пишеш и да ги запиташ на следният адрес:
https://www.vitamix.com/Customer-Service/Contact-Us

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Блендери
« Отговор #242 -: 01-09-2016, 21:17:47 »

Предполагам, че можеш да им пишеш и да ги запиташ на следният адрес:
https://www.vitamix.com/Customer-Service/Contact-Us
Благодаря! Но едва ли имат сервиз в България. Ако можех, бих им го пратила в USA за рекламация. :surpris_23:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #243 -: 02-09-2016, 04:27:45 »

Пиши им все пак, може да предложат някакво адекватно решение.
В крайна сметка ако не стане - може да си купиш и от БГ хубав блендерна много по-ниска цена.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #244 -: 03-09-2016, 14:39:09 »

Това с блендер на ниска цена е малко митично явление. Казвам го като човек , който е сменил ( и продължава ) доста.
За тези години на мъки щях да спестя за Витамикс и да имам истински блендер.
Въпреки това ми се вижда доста висока цената на пущината, и съм се насочил към една имитация
tower 1500w
Имах възможност да го видя на живо, изглежда доста добре като изработка и работа, но е 5 пъти по - евтин от Vitamix vitamix Total Nutrition Center.
Някои има ли мнение по въпроса Vitamix vs Tower ?
Проблемът на Vitamix е , че с блендера купуваш и огромният маркетинг налят в него, мито и транспорт от Америка.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #245 -: 04-09-2016, 08:07:48 »

Ами лично аз имам евтин (55 лв от Лидл), блендер, който е практически реплика на класиката на Кенууд (уж те са изобретили блендерите). С огромна стъклена кана и солиден мотор. Е не е от класата на Витамикс, но работи и върши работа.
Даже мисля да го продавам, защото вече имам освен другите машини и Нутри Мюлер (който става и за мелачка на семена и подправки), та този не го ползвам вече... Един жокер - в БГ най-читава бюджетна техника с голяма реална гаранция излиза в Лидл, но пък е много неприятно, че изобщо не поддържат наличности, а пускат някой култов артикул около веднъж годишно и трябва да дебнеш... Най-изгодните и търсените от тях понягкога се разграбват за минути при отварянето на магазините, но понягога ги има няколко дни.

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #246 -: 16-10-2016, 10:18:21 »

От утре в Лидл ще има на промо два вида блендери и един кухненски робот. Нещата им са добри, на добра цена и с голяма реална гаранция...

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Блендери
« Отговор #247 -: 17-10-2016, 10:36:26 »

Скоро закупих от немския магазин също на много изгодна цена кухненски нутрибулет.Друга марка е, но е 1000 вата и смила всичко много добре.С по - големи кани за зеленчуци е от нутрибулета, но е по - голям волтаж, цената е много изгодна.По - евтин уред е от Нутрибулета и по - удобен.
Поздрави !
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #248 -: 11-01-2017, 15:56:48 »

Вероятно в някои от магазините на Лидл ще имат техният качествен клонинг на Нутри Булет Про (900 вата) на цена 80 или 90 лева с 3 години гаранция.
Би трябвало да са ги пуснали преди 2 дни.
Аз засега не съм видял лично тази партида, но предната беше много добра. Много е възможно утре да успея да отида до техен магазин и ако още ги има ще споделя впечатления.
П.П. Принципно ако все още ги има и са добри като предната партида са едно много добро решение за хора с ограничени финанси и имащи нужда от такава машина...

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Блендери
« Отговор #249 -: 11-01-2017, 21:43:41 »

Стан, аз също си купих от този Нутри булет от Лидъл, за който писа преди време, че е добър. Наистина е добър. Благодаря, че сподели.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #250 -: 11-01-2017, 22:54:04 »

Радвам се, че ти е харесал и, че ти върши работа. :)

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Блендери
« Отговор #251 -: 12-01-2017, 09:51:08 »

Аз сега съм се насочила към един блендер на Rohnson (R534). Мощността е 1000 вата, а цената 150лв.
Това, което ми харесва, е че го има в основните търговски вериги за техника и съответно гаранцията му е покрита. Това, което ме притеснява, е че не знам много за тази марка и колко може да се разчита на уредите им. За тази машинка говоря

https://www.pazaruvai-lesno.bg/blender-rohnson-r-534-10-v-1.html
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Блендери
« Отговор #252 -: 12-01-2017, 10:55:56 »

Атлантис,
и аз преди време от немският магазин си закупих подобен уред, като Нутрибулета е  само ,че има по - големи чаши и е по - удобен.Не е тази марка, но ми върши чудесна работа, 1000 вата е.Но имам и друг блендер, пак 1000 вата, той не е като Нутрибулет, има и приставка за ядки и кана като всички блендери.От него не съм много доволна, специално за смилането на зеленолистни и правенето на смутита.Зеленолистните не се смилат много добре, все остават някакви цели парченца.
Но освен това,че е 1000 вата когато го купуваш трябва да видиш и колко оборота е.Това е много важно също за доброто смилане.
Поздрави !
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #253 -: 12-01-2017, 17:37:03 »

Вероятно в някои от магазините на Лидл ще имат техният качествен клонинг на Нутри Булет Про (900 вата) на цена 80 или 90 лева с 3 години гаранция.
Би трябвало да са ги пуснали преди 2 дни.
Аз засега не съм видял лично тази партида, но предната беше много добра. Много е възможно утре да успея да отида до техен магазин и ако още ги има ще споделя впечатления.
П.П. Принципно ако все още ги има и са добри като предната партида са едно много добро решение за хора с ограничени финанси и имащи нужда от такава машина...
Лидълския Нутрибулет е 700мл и само 700W!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Блендери
« Отговор #254 -: 12-01-2017, 21:18:09 »

Аз си го купих тоя Лидълския днеска.

700в.
19000об.
80лв.

Реших да го взема преди да са ме изпреварили днес като видях постинга на Стан. Отдавна мисля за нутрибулет, ама не ми се даваха толкова пари. Гледах в продавалника, там викат ментета били. Освен това и в гаранцията не съм убеден. А Лидъл дават 3 години гаранция, което ми се стори добре.

Обаче да не е в крайна сметка да съм се прецакал, 700 вата не са достатъчни да върши добра работа, така ли?! И дали има нещо общо между този уред и нутрибулета ...или само на мен ми се виждат доста подобни като изключим името?  :surpris_23:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Блендери
« Отговор #255 -: 13-01-2017, 00:52:36 »

И аз успях да отида и да ги видя. Предишната им партида беше по- добра и беше сравнима с Нутри Булет Про и бяха 900 вата (по мое мнение изработката на лидълската машина беше даже по-добра...). А тази, която сега са пуснали е за 80лева и е 700 вата, като изработка е по-близка до обикновеният Нутри булет. Все пак предимство си остава по-ниската цена и добрата гаранция.
П.П. Имаше десетина бройки в Лидл, който се намира близо до ТУ Варна.

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Блендери
« Отговор #256 -: 13-01-2017, 09:14:40 »

За оборотите не съм се замислила. В магазина ми обясниха, че от особено значение била мощността, и че ако е под 700В изобщо да не го взимам за смутита. А знам, че първият Нутрибулет беше 600В.  :-\
Иначе колко ориентировъчно трябва да са оборотите, че малко не ги разбирам тези неща?  :surpris_23:  :Content_22:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Блендери
« Отговор #257 -: 13-01-2017, 10:46:30 »

Атлантис,
оборотите също трябва да са 600 и нагоре като число.Първият нутрибулет мисля,че толкова оборота беше.Иначе трябва да се вземат уреди с по - голямо число на ватовете.Например блендера, който използва Виктория Бутенко пише,че е 2000 вата.Явно между оборотите и ватовете има взаимовръзка и колкото е по - голямо числото и на двете толкова по - добре.
Поздрави !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Блендери
« Отговор #258 -: 13-01-2017, 10:50:32 »

Атлантис ,
първият нутрибулет мисля,че беше 600 оборота, но ватове и обороти не е едно и също.Наистина, правилно са ти казали в магазина - уред под 600 - 700 вата не прави смутита.Така,че питай и за двете и гледай да е по - голямо числото и на двете когато решиш да си закупиш уред.
Поздрави !
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #259 -: 13-01-2017, 12:12:29 »

И аз успях да отида и да ги видя. Предишната им партида беше по- добра и беше сравнима с Нутри Булет Про и бяха 900 вата (по мое мнение изработката на лидълската машина беше даже по-добра...). А тази, която сега са пуснали е за 80лева и е 700 вата, като изработка е по-близка до обикновеният Нутри булет. Все пак предимство си остава по-ниската цена и добрата гаранция.
П.П. Имаше десетина бройки в Лидл, който се намира близо до ТУ Варна.
Големия колко струваше? То в Делимано е 160лв оригиналният с 25 000об/мин 900Вт.

Kаква е разликата между Бутрито и  блендера, че моя го прецаках май с един хумус (лидълски, 550Вт, 55лв), не искам да се претрупвам с уреди. Дразни ме малко измиването, заради ножовете.

По-назад пишете за някакъв Tower... аналог на Витамикс - 1500W, 2L, Intelligent slow start motor to prolong blender life...
 => 100паунда...3г гаранция, звучи супер!  :sorcerer - emotloader:

« Последна редакция: 13-01-2017, 12:20:57 от taurus »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.