Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188102 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #20 -: 23-10-2009, 18:06:45 »

Е моя няма малка резачка, но има другите неща, и още разни ножове, като например за нарязване на зеленчуци, но не ги ползвам. А и не съм го купувала от Технополис, нали знаеш,не всички магазини имат всички модели...
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Блендери
« Отговор #21 -: 23-10-2009, 18:10:16 »

Аз точно на малката резачка държа много,за ядките и семената.Както и на сокоизтисквачката.Много държа на тях,иначи трябва да купувам още 2 уреда.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #22 -: 23-10-2009, 18:14:15 »

Той и сокоизтисквачка ли има този робот? Е ние имахме вече сокоизтисквачка.. Абе щом си си го харесал- взимай си го. Само дето не е малко пари, да му се не види. Е, има 2 години гаранция,ама да се надяваме, че ще го ползваш доста повече без проблем ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Блендери
« Отговор #23 -: 23-10-2009, 20:23:56 »

Робота има всичко.Още малко пари трябва да събера,че и други разходи ми изкочиха и го вземам.Пък на кредит неща.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #24 -: 25-10-2009, 08:06:24 »

Аз обаче ще ви кажа, че не мога да схвана нещо- тази по-високата приставка в упътването пише че е блендер. Но за мен това е шейкър- нищо не може да блендира, само ако е по-течно. А тази по-широката приставка има няколко вида ножове, от които аз ползвам само единия- с който мога да режа ядките. Само че той само ги дроби. Ама не може да ми направи по-гладка смес. Аа, сега видях, че  описанието на Кенууд дето си го дал, Светльо, си пише точно шейкър кана. А в моето упътване му викат блендер (упътването е и на български).
Ха, и при мен е така. Аз имам блендер, тоест и аз не знам какво е ;D :D :D
Ето - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016454
Но няма никъде думата блендер...навсякъде пише шейкър кана. А в упътването само пише, че е блендер ;D
« Последна редакция: 25-10-2009, 08:09:04 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Блендери
« Отговор #25 -: 25-10-2009, 08:42:05 »

Няма значение как му викат, дали шейкър или блендер... важното е прави ли гладка смес от ядки за кисело мляко, това е въпроса!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #26 -: 25-10-2009, 11:35:44 »

Няма значение как му викат, дали шейкър или блендер... важното е прави ли гладка смес от ядки за кисело мляко, това е въпроса!
Какво ти кисело мляко бе, моме :Content_4 - emotloader: Ние не ядем такива боклуци като млека и подобни продукти ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Блендери
« Отговор #27 -: 25-10-2009, 11:38:50 »

Няма значение как му викат, дали шейкър или блендер... важното е прави ли гладка смес от ядки за кисело мляко, това е въпроса!
Какво ти кисело мляко бе, моме :Content_4 - emotloader: Ние не ядем такива боклуци като млека и подобни продукти ;)
:)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #28 -: 25-10-2009, 11:47:07 »

Анадък, Бенато :whistling2 - emotloader:
Ядки не съм мелил вътре на сухо. Правя си шейкове, нектарчета, кашички ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Блендери
« Отговор #29 -: 25-10-2009, 11:53:37 »

Вчера обиколих всички техномаркети в Пловдив и в Технополис бях  - нямат го този модел - една от консултантките даже се изцепи , че като течали рекламите чак след два три месеца щял да е масово на пазара  ???, Имаха промоция в единия на малко по стар модел 750 W , но по новите нямаха мелачки за ядки , дори друг модел с малки приставки за мелене не видях. В крайна сметка реших да се замисля до понеделник дали да взема стария модел / не му беше и стъклена каната а пластмаса, или да се разтърся още за този .А мъжо си избра хлебопекарна защото и питки бях спряла да им правя от едно известно време / ми изкушаваха ме и мен  :whistling2 - emotloader: /
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #30 -: 25-10-2009, 13:15:02 »

Вчера обиколих всички техномаркети в Пловдив и в Технополис бях  - нямат го този модел
Трябвало е да проучиш нещата, тоест да отвориш линка на Светльо от първия му пост в тази тема. Там си пише, че го има на две места в България ;D В Пловдив Технополиса дето е в мола, а в София, този на Цариградско шосе ;) Има и трети вариант - поръчка по интернет...даже ше ти излезе с 5% по-тънко ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #31 -: 25-10-2009, 13:30:49 »

Петко правилно ви насочва към поръчка... ние така си купихме пералня, излезе доста по-евтино отколкото в магазина. А Петко, недей моля те да си пробваш блендера/шейкъра да мелиш цели ядни- ще ти иде зян машинката! Или поне не на сухо.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #32 -: 25-10-2009, 14:47:49 »

Ок. Благодаря ти за съвета, Angie! Ще те послушам  :angel:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Блендери
« Отговор #33 -: 25-10-2009, 16:14:34 »

Петко, според мен Рима пита дали шейкъра е подходящ за разбиване на ядки с вода за правене на ядково мляко, от което също така може да се направи и ядково кисело мляко като се остави да ферментира.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Блендери
« Отговор #34 -: 25-10-2009, 16:45:14 »

Да, и аз така я разбрах Рима. :)
Мъже, к'о да ги пра'иш.... ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Блендери
« Отговор #35 -: 25-10-2009, 16:55:48 »

Rima, извини ме! :angel: Помислих, че искаш да пиеш кисело краве мляко с ядките :surpris_23: ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Блендери
« Отговор #36 -: 25-10-2009, 18:32:03 »

Да, за ядково се чудех ще може ли робота да разбие ядките с вода за да стане хомогенната смес за ядково млекце, или само ще ги надроби на парченца, както и се получава на Angie. Но ако прави брашно, както казва Светльо, сигурно и това ще стане добре  :kisss:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #37 -: 26-10-2009, 01:02:58 »

Ами чакайте и аз да уточня- във  въпросния блендер не се ли сложи течност, нищо не прави. Ядките трябва да се нарежат предварително. Затова казах на Петко да не се опитва да ги реже в блендер, поне не на сухо. Няма да ги нареже- слагала съм смесени нарязани за ядково сирене и машинката само си върти и нищо не прави. На мокро аз не съм пробвала, щот все още ме е страх да не си повредя блендера.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Блендери
« Отговор #38 -: 26-10-2009, 07:30:13 »

Рима,аз имах в предвид кухненският робот,като казах че няма проблем да смели нещо на брашно.Той има специална приставка за това - малката мелничка,за кафе,ядки,семена.А блендера си е за други работи.Той не е предназначен да мели. :police:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Блендери
« Отговор #39 -: 26-10-2009, 08:23:51 »

Чакайте сега... значи, в шейкър каната на робота, ако си го взема, ще си разбивам предварително нарязаните ядки с водичка за млекце. А това дето прави брашно, само ме наведе на мисълта, че е достатъчно мощен, за да направи сместа за млякото гладка и хомогенна :)
Ама Светльо, ще чакам като си го купиш да те питам точно кое как става  :angel:

Иначе пробвах да правя мляко от лешници  - накиснах ядките, после ги нарязах на ситно с един слабичък браун, но идеален за тази цел. До тук добре, обаче като добавих вода за да ги разбия в каничката на същия браун, нищо не стана. Той е около 300w, а и май тази му приставка не се води блендер, а шейкър ... всъщност шейкъра е може би просто по слаб блендер или е едно и също нещо, а му викат по различен начин.. а в действителност мощността определя дали ще се използва примерно за разбиване на компот за нектар или за блендиране на ядки за мляко, така ли е?
« Последна редакция: 26-10-2009, 09:11:17 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 24 запитвания.