Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188106 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Блендери
« Отговор #180 -: 17-02-2014, 21:53:30 »

Джой, не се мисли за много умен/умна , не зная мъж ли си ,жена ли си. Хора с техническо образование могат да ти дадат адекватен съвет, а иначе много от суровоядците по света е възможно да са прости и то много прости в техническо отношение, както хора , корифеи в професиите си са прости в здравословно отношение. За такъв блендер, какъвто искаш провери в Идея Вита, там ми предложиха някакъв от тия точно. А аз като умен и технически образован математически изчислих, че ми е нецелесъобразно за храната, която приготвям с такава машинка да инвестирам толкова пари. но това е за мен, ти може да имаш друго виждане по въпроса.
Активен

Bellissima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Блендери
« Отговор #181 -: 18-02-2014, 09:22:15 »

Добре де, признавам си, че съм нова в бранша, но се опитвам да се храня здравословно и да готвя здравословно. Моля Ви да ми кажете за какво точно използвате блендера и за какво е въпросната наноцедка ако не за изцеждане на сок от грозде, примерно. Кухненски робот нямам. Правя си ядково мляко с пасатор, който е 400 вата.
Активен

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Блендери
« Отговор #182 -: 18-02-2014, 19:47:43 »

Има си стандартна суровоядна техника и блендери от по 1000 вата не са част от нея. Суровоядният блендер служи за перфектно емулсифициране на всичко което минава през него- плодовете заедно със семките,семена, кълнове и т.н. Нито един боклучав блендер не може да го постигне.
За моите готварски и хранителни нужди блендерът от 1250 в. направо ме изнервя и ми идва да го изхвърля на боклука.

Какво здравословно хранене се опитваш да постигаш Белисима като елементарен кухненски робот нямаш? На ръка ли си стържеш салатите? ;D Купи си робот, а не блендер. Това е вещ от първа необходимост, която трябва да има всяка кухня, а не лукс.

Колкото до моя избор на блендер, аз мисля че ще се спра на по-евтиния китайски. :(
Оказва се че оригиналната цена на Витамикса е само за американското напрежение. На адаптираната версия за европейския пазар цената скача на 600 и кусур евро  >:( и това хич не ми харесва. Не ми се ползват адаптори, не съм сигурна колко е надеждно това.
При Омнибленд пък има риск от китайски копия... :-\
« Последна редакция: 18-02-2014, 19:54:26 от Joy »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Блендери
« Отговор #183 -: 18-02-2014, 20:30:48 »

...
Какво здравословно хранене се опитваш да постигаш Белисима като елементарен кухненски робот нямаш? На ръка ли си стържеш салатите? ;D Купи си робот, а не блендер. Това е вещ от първа необходимост, която трябва да има всяка кухня, а не лукс.
...

Аз тук нещо не разбирам. Уж суровоядството е най-естествено и най-близо до природата, пък не си представям нашите природосъобразни предци да са ходели с марков блендер под мишничка из гората. Историята мълчи за далечното минало, но пък знам, че бабите и дядовците ми например блендери не са имали.  tooth tooth

Хайде изчезвам от темите за ядене и приготвяне, че днес гладувам и само ми текат лигите от тях.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Блендери
« Отговор #184 -: 18-02-2014, 20:46:29 »

Аз тук нещо не разбирам. Уж суровоядството е най-естествено и най-близо до природата, пък не си представям нашите природосъобразни предци да са ходели с марков блендер под мишничка из гората. Историята мълчи за далечното минало, но пък знам, че бабите и дядовците ми например блендери не са имали.  tooth tooth

Хайде изчезвам от темите за ядене и приготвяне, че днес гладувам и само ми текат лигите от тях.

Никой не ти забранява да хрупаш като заек по цял ден или преживяш като крава. Ако ти издържи ченето на гризане. ;D Има и такива суровоядци.
Човекът е "ястиеман" и обича готвенко. Аз лично по-скоро бих се гръмнала отколкото да хрупам по цял ден като орангутан.
Ястията за суровоядци са не по-малко разнообразни и вкусни от тези на несуровоядеца. И това е благодарение на качествената кухненска техника.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Блендери
« Отговор #185 -: 18-02-2014, 21:53:36 »

стандартната суровоядна техника е точно тази, която ти е дала природата.
а тази агресия към света, който не се вманиачва по супер технология, ползвана уж за най примитивното и натурално занимание като хранене си е поза, при това доста маймунска  ;D
Активен

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Блендери
« Отговор #186 -: 18-02-2014, 22:47:38 »

стандартната суровоядна техника е точно тази, която ти е дала природата.
а тази агресия към света, който не се вманиачва по супер технология, ползвана уж за най примитивното и натурално занимание като хранене си е поза, при това доста маймунска  ;D


Яж си с тази техника, която ти е дала природата! За какво си влязла в тема "блендер"? Ако пък те вълнуват боклуците и ти харесва да се правиш на интересна, иди в бгмама!
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Блендери
« Отговор #187 -: 18-02-2014, 23:16:25 »

Какво здравословно хранене се опитваш да постигаш Белисима като елементарен кухненски робот нямаш? На ръка ли си стържеш салатите? ;D Купи си робот, а не блендер. Това е вещ от първа необходимост, която трябва да има всяка кухня, а не лукс.

вещ от първа необходимост за разглезените, пишман суровоядци  :Content_4 - emotloader:!
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Блендери
« Отговор #188 -: 18-02-2014, 23:54:24 »

Какво здравословно хранене се опитваш да постигаш Белисима като елементарен кухненски робот нямаш? На ръка ли си стържеш салатите? ;D Купи си робот, а не блендер. Това е вещ от първа необходимост, която трябва да има всяка кухня, а не лукс.

вещ от първа необходимост за разглезените, пишман суровоядци  :Content_4 - emotloader:!

Можеш да си рендосваш пръстите и маникюра щом не си разглезена. И да си дробиш храната със зъби.
Аз съм разглезена откак се помня и кухненския робот винаги е бил най-любимата и най-използваната техника в кухнята ми. Много преди веганството и суровоядството ми.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Блендери
« Отговор #189 -: 19-02-2014, 00:51:53 »


Никой не ти забранява да хрупаш като заек по цял ден или преживяш като крава. Ако ти издържи ченето на гризане. ;D Има и такива суровоядци.
Човекът е "ястиеман" и обича готвенко. Аз лично по-скоро бих се гръмнала отколкото да хрупам по цял ден като орангутан.
Ястията за суровоядци са не по-малко разнообразни и вкусни от тези на несуровоядеца. И това е благодарение на качествената кухненска техника.

хрупането си е бая полезно - ослюнчва се храната, подготвя се добре за смилане после, осигурява се необходимата гимнастика на венци и зъбен апарат, превенция срещу пародонтоза и т.н.

идеята да си зависим от някаква си техника е ужасяваща, в смисъл - ако има възможност- ок, но ако не, не би следвало да е болка за побъркване и гръмване баш!   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Блендери
« Отговор #190 -: 19-02-2014, 01:00:49 »


Яж си с тази техника, която ти е дала природата! За какво си влязла в тема "блендер"? Ако пък те вълнуват боклуците и ти харесва да се правиш на интересна, иди в бгмама!

влязла е в тема "блендер", ама тази тема е във форум за суровоядство и естествено - няма нищо по- естествено, ако човек иска да живее естествено, да не е зависим от неестествени за природата    начини на приготвяне на храната.   ;D

а твоята агресия е бая голяма, добре че си се ориентирала към суровоядство, че иначе би избила половината люде покрай теб... или повече  tooth
Активен

Bellissima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Блендери
« Отговор #191 -: 19-02-2014, 14:59:34 »

Добре! Препоръчайте тогава от какъв уред имам нужда за да си правя ядково мляко, смутита и т.н. За салати имам едно автоматично ренде на Зелмер, което ползвам, а също така и 1 мини-резачка.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Блендери
« Отговор #192 -: 20-02-2014, 00:02:14 »

за ядково мляко - "Вайтамикс", разбира се, иска ли питане!   ;D
за другите - не знам   :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Блендери
« Отговор #193 -: 20-02-2014, 08:12:22 »

Както написах по-горе има на Филипс блендер 1000 Вата , след като накиснеш бадемите и ги обелиш , пускаш ги в блендера с малко вода ( това трябва сама да си прецениш - запаси се с бадеми и чиста вода и пробвай с добавяне ) след това ги прецеждаш през торбичка или цедка и воала :) не е нужно да даваш грешни пари.
Активен

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Блендери
« Отговор #194 -: 20-02-2014, 13:27:03 »

Както написах по-горе има на Филипс блендер 1000 Вата , след като накиснеш бадемите и ги обелиш , пускаш ги в блендера с малко вода ( това трябва сама да си прецениш - запаси се с бадеми и чиста вода и пробвай с добавяне ) след това ги прецеждаш през торбичка или цедка и воала :) не е нужно да даваш грешни пари.

Точно грешни пари ще дава. Защото по-голямата част от ядките ще отиват в утайка. Стиснатият плаща два пъти.
Професионалните блендери разбиват кашуто абсолютно изцяло без утайка, от обикновения блендер всичките ми супи с кашу са на зрънца. Накисването на ядките за слаб блендер е двойно и тройно по-дълго.

Белиссима, ако се справяш с ръчни рендета, как без чопър се справяш? Месомелачка ли вадиш?
Това е абсурдно. В 21-ви век сме.
« Последна редакция: 20-02-2014, 13:38:03 от Joy »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Блендери
« Отговор #195 -: 20-02-2014, 23:03:55 »

Хаха Абе ти ли ще ми даваш акъл как се прави ядково мляко бе момиченцеее :) Технически неграмотна си ! Не се напъвай, че от много наъване знаеш какво излиза. Ако ще и 5000 Вата да е блендера , той е с едни и същи обороти като този с 1000 W, т.е. работата , която върши е еднаква. Мощността, която е разликата е важна ако "дробиш" нещо много твърдо, но тук има значение и ножът , колко пера има и под какъв наклон са те. За какви утайки ми говориш като не си виждала това, за което пиша. Ей аман от разбирачки, ти да не си дошла тук оф бг мама , а ? Или си работила досега с уред САНГ или НЕО ?
Активен

Bellissima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Блендери
« Отговор #196 -: 23-02-2014, 10:05:05 »

Мерси много за отговорите! Вайтамикс ми е ужасно скъп. Титан, моля те, сподели моделът, който си взел на Филипсот 1000 вата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #197 -: 23-02-2014, 10:30:56 »

Мога добросърдечно да ви посъветвам  когато купувате по-скъпа техника да заложите на два важни момента:
1. Намерете начин да я изпробвате РЕАЛНО в различни режими и да прецените дали това е вашият уред ( напр. при ваш познат,който вече я притежава. Дори ако трябва , заплатете за услугата )
2. Ако горното е неизпълнимо, купете от там, където ще  има опция да се замени (или върне! ) ако не сте доволни , без излишно опъване на нерви. ( което изключва покупката от чужбина. Да, по-евтино е там, но не може да се върне , а отпада и гаранцията )

В противен случай има риск да не останете доволни, както се случи при мен  :-\  
Верен на подхода си , проучвах задълбочено цели два дни една джаджа - най-висок клас професионален музикантски рекордер-диктофон (Roland R 05 , ) Изчетох всички немски и английски специализирани форуми, както и ревюта от професионалисти! Реших, че това е моят диктофон. Поръчах го без да мога да го тествам ( не ми разрешиха гадовете, бил последен, много преоценен, само за 400лв..ала бала)   И после се оказа , че една от функциите му ,която ми е най-важна ( увеличаване/намаляне  скоростта на прослушване) не работи добре, получава се някакво ехо и на практика не мога да я  ползвам.. :-\  А аз го купих най-вече за прослушване на лекции на руски докато си правя бързото ходене .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Блендери
« Отговор #198 -: 26-02-2014, 20:23:13 »

PHILIPS HR2096 ooooops 800W е , аз съм се заблудил, но за сметка на това какви бананови шейкове прави :) Иначе го ползвам за торти , мелям фурмите , орехите и сока в него , както и кашуто :) зеленяците ги ям директно , доста глупаво взе да ми се струва да си правя смутита.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Блендери
« Отговор #199 -: 27-02-2014, 17:09:41 »

Аз съм на мнение, че качествените блендери са големи помощници. Лично на мене са ми в помощ при правене най-вече на домашни бонбони, барове (нещо като вафли).
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.