Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188150 пъти)

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Блендери
« Отговор #140 -: 22-12-2012, 09:46:22 »

Искам да попитам Nik и всички други във форума, притежаващи същия вид блендер / SOLAC - PROFESSIONAL MIXTER 1000 W INOX BV5722 / дали сте доволни от уреда. Мисля да си купя блендер и съм се спрял на точно този, но предпочитам първо да се информирам от ползващите го дали си заслужава. ???
« Последна редакция: 22-12-2012, 10:01:25 от ivan ianev »
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #141 -: 22-12-2012, 13:03:00 »

Предвид ниската му цена за тази мощност и това ,че досега не съм имал по- добър мисля ,че си заслужава ако ти се пие ядково мляко. На мен ми се счупи каната от дефект още на първия ден - и това не го признават във гаранцията (или просто не съм достатъчно упорит да си търся правата )  - просто ниско качество на материалите от които е изработен. Сега имам нова кана и неспирам да меля със същия уред. Забелязвам ,че всичко по този уред е евтино дори и бутона за избор на режим за работа.
 Ако имах средствата тогава на момента бих си купил нещо за 250 + , но не съжелявам , просто защото не разполагам с такова чувство.
Да не отстанете с впечетлението ,че съм сърдит човек ще ви споделя "Моята Лична Философия" : всичко с усмивка.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Блендери
« Отговор #142 -: 22-12-2012, 14:16:01 »

Ще го ползвам предимно за зелени смутита и плодове и много по-малко за ядки.
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #143 -: 22-12-2012, 20:00:19 »

Справя се много добре със земната ябълка, която е от малкото неща който ги вадя от двор. По- твърдото като морков примерно също не е проблем. Първата ми гозба със блендера беше моркови със спанак  - крем супа, всичко стана супер гладко и приятно ( като изключим това ,че не трябва да се слагат много моркови иначе вкуса става неприятно сладникав за мен)
Резултата който мисля ,че е определящ и труден за постигане е разбиването на ядки без остатък, затова така съм коментирал уреда.

Малко ми писва тази тежка кана да я мия и подмятам постоянно , но пък пластмасовите не ми допадат по много други причини.

Ако нямате уред за мелене , може би е добре да изберете машина и със такава преставка , аз използвам кафемелачка от която съм повече от доволен.
Другото което няма е накълцвач или каквото се води, ако трябва да смеля примерно магданоз , трябва да сложа малко вода на дъното.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Блендери
« Отговор #144 -: 30-01-2013, 20:38:10 »

Привет,
Търся блендер или чопър до 50лв, засега съм се спрял на чопъра (заради цената). С блендера обаче повече неща ще могат да се правят.

Условието е да се справя със смилането на захар (няколко килограма) отделно и за суровоядство.

Тези добри ли са, първия някой го беше похвалил тук, но мощността му ме притеснява.
Заслужава ли си да се дадат двойно повече пари за блендера? :surpris_23:


http://www.lidl.fi/cps/rde/xchg/SID-3D4FDF23-B273A3C9/lidl_bg/hs.xsl/index_17829.htm?offerdate=&ERR=noservice

чопър
http://www.lidl.fi/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_21802.htm

Някакви други опции?!
« Последна редакция: 30-01-2013, 20:48:20 от taurus »
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Блендери
« Отговор #145 -: 30-01-2013, 23:54:30 »

С времето разбирам ,че нито чопъра , нито (евтиния) блендер вършат някаква съществена работа ако се зарибиш да си проготвяш разни сурови неща. Най  - малкото ще ти писне постоянно да режеш продукти за салата и да се чудиш как да накълцаш малко кълнове за крекери или хлебчета.  Относно меленето , тези уреди едва ли ще могат да мелят.
най - добрия вариант мисля, че е да имаш функционален и лесен за почистване кухненски робот.

И след опитите за приготвяне на доста "глезотийки" идва реда в който понякога хората започват да хапват нещата без толкова обработки ( мелене , сушене и т.н. ).
Активен

purelove

  • Гост
Re:Блендери
« Отговор #146 -: 31-01-2013, 00:22:10 »

С времето разбирам ,че нито чопъра , нито (евтиния) блендер вършат някаква съществена работа ако се зарибиш да си проготвяш разни сурови неща. Най  - малкото ще ти писне постоянно да режеш продукти за салата и да се чудиш как да накълцаш малко кълнове за крекери или хлебчета.  Относно меленето , тези уреди едва ли ще могат да мелят.
най - добрия вариант мисля, че е да имаш функционален и лесен за почистване кухненски робот.

И след опитите за приготвяне на доста "глезотийки" идва реда в който понякога хората започват да хапват нещата без толкова обработки ( мелене , сушене и т.н. ).
Същият вариант бих предложила и аз ! Първият ми кухненски робот беше с подобни функции на този модел http://www.technomarket.bg/products/09118569/philips-hr-7761 Преспокойно покриваше приложенията на няколко уреда ! Техниката от по-висок ценови клас не гарантира непременно по-добро техническо изпълнение и качество! Не е и гаранция за по-дълъг живот на уреда. Миналата седмица "гръмна" кухненския робот - Kenwood premier chef (1190 лв). Пренатоварих го с меленето на замръзени банани на високи обороти  :Confus_3: И понеже нямаме възможност да ползваме сервизна услуга в момента (а и е гаранционен), решихме сами да търсим повредата, позовавайки се на инструкциите от т.нар. user's manual  ;D  E, няма такава бъзикня ! Хиляди кабелчета, защити и финтишлюшки.... Тук таме винтове за отвиване (със шестограм), останалия корпус капсулован.  Т.е. така сглобен, че откаже ли - дирекно на боклука ! И накрая проблема се оказа в някакъв "разпоен" кондензатор. Малко се озорихме, но го сглобихме. Сега съм го пуснала на масова експлоатация. Та нали вече е втора ръка  tooth tooth tooth
« Последна редакция: 31-01-2013, 00:23:45 от purelove »
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Блендери
« Отговор #147 -: 15-03-2013, 19:04:19 »

От къде в София мога да си купя Витамикс блендер?
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Блендери
« Отговор #148 -: 15-03-2013, 19:40:08 »

От София не можеш. Най-близкото място е Македония. Писах преди повече от година на представителката им там. Ето отговорът:
Vitamix Macedonia - Contact <contact@vitamix.mk>
02.11.11

Zdravo Tsvetomira,
 
Cenata na Vitamix e 650 evro s dostavka v Bulgaria na vash adress,.,,
 
Samo mi kazete vasia address I kak da realizirame plascanjeto?  Sled tova sicko shte bde dobre…

Pozdravi,
Biljana
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #149 -: 16-04-2013, 10:14:50 »

Здравейте!
Някой ползва ли http://www.technomarket.bg/products/09072859/gorenje-sb-1000-b ?
От няколко дни търся информация и мнения. Дали отговаря на посочената мощност?
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Блендери
« Отговор #150 -: 16-04-2013, 10:22:46 »

Аз си купих оттам Бош, 1100 , но ако можеше сега да избирам, бих си набавила отделни уреди  - роботът не изстисква като китайската ми сокоизстисквачка, миксерът  е към купата, а понякога се налага да е мобилен и да разбивам отделно съставки, купата е твърде голяма като за малко количество. Сега планирам отделно минирезачка и миксер да си купувам, а роботът ще е за по-мащабни операции.
Освен това той сдаде багажа още първите месеци, като се счупи при разбиване на замразени банани за сладолед, но беше в гаранция и ми го оправиха, оттогава му нямам много доверие
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #151 -: 16-04-2013, 14:30:53 »

Разбирам, че отделните уреди са по-добри, но понякога човек не може да си позволи да си ги купи отделни :) Тези, които съм харесала са твърде скъпи...Но все пак основната купа на кухненския робот не може да се закупи отделно. Видях, че има роботи без шейкър кана и доста от другите екстри, на по-добри цени, но мощността им е по-малка. Така че, нито робота изключва закупуването на други уреди (като сокоизтизквачка например) нито другите уреди изключват робота. Дано съм се изразила достатъчно ясно, че ако не знаех какво имам предвид не съм сигурна, че щях да разбера  :Content_4 - emotloader:
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #152 -: 18-04-2013, 08:27:42 »

Купих си Kenwood fp 735. Ами сега пробвах блендера да си направя смути...малко съм разочарована  :( Старият ми блендер от Лидл, който уж не е толкова мощен се справяше по-добре със смутито. За съжаление му се счупи каната.

Чудя се тия ватове дето ги пишат дали не са пълна измислица...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #153 -: 18-04-2013, 09:15:26 »

Мощността не е единственият фактор за добро представяне , Ивета :)  Важни са видът и конструкцията на ножа , както  и оборотите.
 Но това , естествено , няма как да се изпробва на място в магазина.. ДА се четат коментари също не е обективно - хората имат различни критерии за качественост.  Ако нямаме някой познат , който да има конкретния модел , и при който да пробваме и после да отидем и да си го купим, тогава вече е проблем..
Често ми се налага като купя нещо, после да се мъча да го връщам или даже да го продавам, докато при следващата покупка нацеля нещо , което по-малко да ме дразни.
Съвет- пробвай да го върнеш и да вземеш друг модел . ( естествено ,по-скъп, иначе няма да ти обърнат внимание.)
 Може да се наложи да дадеш някой лев почерпушка, а може да комбинираш "лева" с вдигане на аларма :)
В това отношение съм се поучил от братята роми - за да се отърват от мен , продавачите ми дават каквото искам, защото много ги награбвам  .. tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #154 -: 19-04-2013, 07:12:57 »

бате Бино, благодаря ти за отговора :)
Донякъде ме успокои, поне знам, че вината за недобрия избор не е моя. Все още не съм изпробвала всички приставки, дано поне другите са по-добре.
За препродаване не мисля, че е добра идея. Смяна за по-скъп не искам - и този ми идва скъп. Яд ме е, защото си мисля, че за 140 лв по-малко щях да получа същото качество. Трябва тук в магазините да въведат тази политика - ако покупката не отговаря на очакванията да можеш да я върнеш в рамките на 10-15 дни примерно (и без това нашите магазини продават по-скъпо).
Остава ми едно чувство на неудовлетвореност, с което да се боря... :)
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Блендери
« Отговор #155 -: 19-04-2013, 08:26:42 »

Трябва тук в магазините да въведат тази политика - ако покупката не отговаря на очакванията да можеш да я върнеш в рамките на 10-15 дни примерно (и без това нашите магазини продават по-скъпо).
Остава ми едно чувство на неудовлетвореност, с което да се боря... :)
Ако уреда е закупен от някой хипермаркет и опаковката му е запазена, то може и да успееш да го върнеш. Преди няколко седмици върнах моя блендер, за който получих ваучер за същата сума.  А миналата година върнах в друг хипермаркет кухн. робот и ми върнаха цялата сума. Та ако решиш да се оттървеш от него, може да се пробваш. Успех  :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Блендери
« Отговор #156 -: 19-04-2013, 08:42:18 »

Да така е , в повечето големи вериги това вече е възможно.
Това е  сравнително радостно обстоятелство  ( на фона на останалите :) ) , което усилено използвам  за да не се приучвам да свиквам с чувството за неудовлетвореност . :sorcerer - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #157 -: 19-04-2013, 08:58:19 »

Добре е да го знам :)
Благодаря ви за поясненията   :D
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Блендери
« Отговор #158 -: 27-04-2013, 15:17:06 »

Смениха ми го за по-евтин :) И ми дадоха ваучер за остатъка. Засега съм доволна от новия. Не е нещо особено, но е за по-малко пари и ми върши работа.
Активен

dunedanetz

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Блендери
« Отговор #159 -: 29-04-2013, 10:13:05 »

Поръчах този блендер току-що - http://www.emag.bg/blender-heinner-optimix-1000-1000w-1-5l-5-skorosti-product

Цената ми се видя доста привлекателна за 1000W, дано не са спестили от някъде другаде. Като го изпробваме в къщи ще докладвам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 24 запитвания.