Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вакумни блендери / vacuum blenders /  (Прочетена 2371 пъти)

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

За тази техника обесняват, че запазва повече от качествата на продуктите както и увеличава трайността им.

На мен ми звучи логично да се запазва смутито за по - дълго време затова при възможност бих пробвал.

Моята класация е следната:

1. Kuvings SV - 500 , към момента това е единственият модел който изглежда, че ще работи добре в ежедневието.
+ Мощен, практичен
++ Тих 
- Цената му за Бг вероятно ще надхвърли 1000 лв.   


2. Dynapro DPS-1050,  просто обикновен, мощен блендер със специална капачка , която позволява с помоща на ръчна или помпа на батерия да изтегля въздуха от каната

+ Много мощен, широк и с голям капацитет, здрави части , които вероятно лесно ще могат да се подменят.
- Тези помпи ще ти отнемат по минута - две ( поне ) на кана, което в ежедневието ще е досадно.
- Цената ще надвиши 1000лв в Бг.

3. Tescom TMV150SEA, до колкото знам, тази японска компания започват първи да произвеждат такива блендери ( още преди 5 години )

+ изглежда надежден със добра вакумна технология
+ сравнително ниска цена ( около 600лв. )
+ компактен
- Много слаб, вероятно няма да може да прави ядково масло , ядково мляко и може да му е трудно с малко по жилави зеленчуци.

* Други които да вършат работа на блендер към момента не съм намерил.
 
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Вакумни блендери / vacuum blenders /
« Отговор #1 -: 26-09-2018, 16:39:15 »

Май няма интерес към вакумните блендери :) Но това не пречи да се похваля, че си взех PHILIPS
PH VACUUM BLEND HR3752/01 (около 300 лева ми излезе) като компромисен вариант, вместо скъпите Кювингс, ДайнаПро и Оптимум.

Пробвах го с жилави фурми, позасъхнало къдраво зеле (Kale) и лимон с кората и резулата беше отличен.
Смутито наистина е различно и наистина изтрая 3 часа  без драстична промяна във вкуса.
Активен

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Вакумни блендери / vacuum blenders /
« Отговор #2 -: 27-05-2020, 09:09:05 »

Привет, със закъснение :) да попитам - издържа ли вакумния блендер на филипс теста на времето? Обмислям да взема подобен (невакумен)
този:
https://www.emag.bg/blender-philips-avance-collection-1400-w-35-000-ob-min-styklen-syd-2-l-2-skorosti-problend-3d-6-led-displej-funkcija-impuls-metalik-hr3652-00/pd/DVPNYDBBM/

и ми се ще  да знам как му се отразява по-дългосрочната употреба.
Благодаря,
Жени
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Вакумни блендери / vacuum blenders /
« Отговор #3 -: 27-05-2020, 10:45:36 »

Здрвейте,
директно на въпроса, аз проблеми с блендера не съм имал за разлика от кювингс прехвалените сокоизтисквачки.
Блендера на функция без вакум не мели толкова добре и определено прави разлика във качеството на смути.

Видях че в линка който сте ми дали има оферта за разопакован вакумен за около 300лв , силно препоръчвам вакумен.
Като заключение, този блендер не само си заслужи парите, но и е страшно удобен за почивстване като дъното  на каната се развива и се почиства всяка една част.

Ако все пак решите да си купите не вакумен, което лично за мен никога повече не бих направил, силно съветвам да видите АлиЕкспрес за имитация на VitaMix, защото са мощни и вършат работа. Когато блендера не е вакумен е добра идея да има повече сила. Ето едно клипче със сравнение https://www.youtube.com/watch?v=CWylhf8dy8c&t=1s

Поздрави!
Активен

zsaba

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Вакумни блендери / vacuum blenders /
« Отговор #4 -: 27-05-2020, 13:02:41 »

Привет пак,

много благодаря - точно такива отговори търся :)

Ще пиша пак когато взема блендера (който и да се окаже накрая) и е минало малко време.

Хубави дни!
Ж


Здрвейте,
директно на въпроса, аз проблеми с блендера не съм имал за разлика от кювингс прехвалените сокоизтисквачки.
Блендера на функция без вакум не мели толкова добре и определено прави разлика във качеството на смути.

Видях че в линка който сте ми дали има оферта за разопакован вакумен за около 300лв , силно препоръчвам вакумен.
Като заключение, този блендер не само си заслужи парите, но и е страшно удобен за почивстване като дъното  на каната се развива и се почиства всяка една част.

Ако все пак решите да си купите не вакумен, което лично за мен никога повече не бих направил, силно съветвам да видите АлиЕкспрес за имитация на VitaMix, защото са мощни и вършат работа. Когато блендера не е вакумен е добра идея да има повече сила. Ето едно клипче със сравнение https://www.youtube.com/watch?v=CWylhf8dy8c&t=1s

Поздрави!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.