Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Миризмата на тялото  (Прочетена 4889 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Миризмата на тялото
« -: 19-10-2009, 05:15:57 »

Здравейте съфорумци!
Всики човек си има специфична телесна миризма.
Как ще коментирате мнението, че с увеличаване замърсеноста на тялото с токсини миризмата се засилва и става доста по-неприятна, дължащо се на отделяните чрез кожата токсини? И това е особено осезаемо при мъжете над 40 години поради различната анатомия и по-нездравословния начин на живот(въпреки, че жените ни догонват с бързи темпове в последните десетилетия :().
Ако някой знае нещо повече по темата нека сподели.
« Последна редакция: 19-10-2009, 05:57:56 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #1 -: 19-10-2009, 07:12:12 »

Аз не съм чел нищо по въпроса, но скоро си мислех как съм почнал да познавам пушачите още по миризмата. Не знам каква част от тютюна минава и през потните жлези, но пушачите определено миришат различно.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #2 -: 19-10-2009, 07:13:38 »

Здравейте съфорумци!
Всики човек си има специфична телесна миризма.
Как ще коментирате мнението, че с увеличаване замърсеноста на тялото с токсини миризмата се засилва и става доста по-неприятна, дължащо се на отделяните чрез кожата токсини? И това е особено осезаемо при мъжете над 40 години поради различната анатомия и по-нездравословния начин на живот(въпреки, че жените ни догонват с бързи темпове в последните десетилетия :().
Ако някой знае нещо повече по темата нека сподели.
:kisss:А, здрасти!!!!То си е ясно - какво може да излъчва човешкото тяло, ако не това ,което е погълнало!!!На какво ухае алкохолика, дори и 2 ч. след като е пил...
Мисля, че всички вегетарианци, вегани най-добре знаят... Този ни начин на живот усилва , изостря сензитивността ни...Някъде бях чела за йога, който се е хранел само с портокали- ха познай, на какво той ухай...Освен това наскоро гледах Ловците за митове/между другото много от "успехите " им са грешни/, та те правиха опити с куче, което открива следите по миризмите....Справи се на 100%, дори намери човек в голям град с много миризми и по различен път!!!Ние разнасяме миризмите си като шлейф след себе си ...
Мен много по-вече ме занимава въпроса за емоциите, които оставяме във времето и пространството, какво вие знаете за това???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #3 -: 19-10-2009, 08:39:48 »

Аз си мисля, че колкото е по-алкално тялото, толкова по-малко мирише телесната милизма и не е неприятна. Аз вече година и половина ползвам натурален кристален камък и ми върши чудесна работа, а също е и много икономичен, несвършва и несвършва. От друга страна сестра ми, която си хапва доста готвено ми споделя, че такова нещо ваобще няма да й свърши работа, трябва й доста по-силен део за да се предотврати изпотяването, което според мен е неправилно.  :surpris_23:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #4 -: 19-10-2009, 08:56:06 »

Гледах едно предаване за миризмите и привличането между мъже и жени. Малко е извън темата,но е интересно :fun_096: :laugh:
Направено е изследване на гените и миризмите.Знае се, че жената инстинктивно търси мъж със здрав ген. А освен външния вид,показателна била и миризмата.
Доказано е,че гените трябва да са много различни,за да е здраво бебето. И жената търси различния ген,но как?Именно чрез миризмата. Правиха опити с млади жени и мъже.Установи се ,че хората с еднакви гени,излъчват миризми,които се отблъскват .А точно обратното,тези с рзлични гени,се привличат,миришат приятно един на друг.
Значи, ;) :Dако някой мъж ви харесва,чистоплътен е и здрав,но мирише лошо-просто имате подобни гени.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #5 -: 19-10-2009, 09:04:31 »

Не съм чела нищо по въпроса, но от опит зная, че потта  мирише на това, което си ял.
Прави ми впечатление, че когато някой път злоупотребя с някаква храна на другия ден потта ми мирише лошо. Това е  отделянето на токсините. Също съм наблюдавала, че дебеланковците като се изпотят  миришат на лошо. А тези миризми не можеш ги тушира с дезодоранти. Както казва Деси трябва да се ползват натурални препарати за измиване. Наистина сега като си представя как мирише един пушач и някой който золупотребява с чашката... На вкиснало  >:(   ужас  >:( 
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #6 -: 19-10-2009, 11:33:54 »

Бенато, и аз гледах документален филм за това, и там даже се застъпваше, че жената само по миризмата може да си намери партньора, с когото да създаде поколение. В носа има специални рецептори.
А иначе и аз мисля, че има такова нещо с храната и миризмата. Случвало ми се е приятеля ми да го усетя че е ял риба, той чак не можа да повярва че го ловнах по миризмата.
Не само дебелите хора имат неприятна миризма. И слаби хора също.
Може би малко парадоксално, имам една приятелка, която си яде месо. Била ми е на гости, и като събирах спалното бельо ми направи впечатление, удуших целия чаршаф и ей, миришеше на свежи праскови! А тя нямаше такъв дезодорант, и освен това пушеше.  Значи излиза, че тия неща (храна, алкохол, цигари) не са единствени фактори как ще миришеш. Но мисля, че нейния случай е по-скоро изключение.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #7 -: 19-10-2009, 14:09:18 »

Анджи,значи е същия филм,където им вързваха очите :D
И гена е важен.  А и нали и като малки сме посолявани за да не миришем :laugh:
« Последна редакция: 20-10-2009, 10:23:38 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #8 -: 20-10-2009, 09:44:24 »

Бенато, и аз гледах документален филм за това, и там даже се застъпваше, че жената само по миризмата може да си намери партньора, с когото да създаде поколение. В носа има специални рецептори.
А иначе и аз мисля, че има такова нещо с храната и миризмата. Случвало ми се е приятеля ми да го усетя че е ял риба, той чак не можа да повярва че го ловнах по миризмата.
Не само дебелите хора имат неприятна миризма. И слаби хора също.
Може би малко парадоксално, имам една приятелка, която си яде месо. Била ми е на гости, и като събирах спалното бельо ми направи впечатление, удуших целия чаршаф и ей, миришеше на свежи праскови! А тя нямаше такъв дезодорант, и освен това пушеше.  Значи излиза, че тия неща (храна, алкохол, цигари) не са единствени фактори как ще миришеш. Но мисля, че нейния случай е по-скоро изключение.
:kisss:А, ти скъпа с какво си переш чаршафите?
  А, ако не е от чаршафите, езотериците говорят за морално-етична миризма,УХАНИЕ,АМА СЛЕД КАТО Е МЕСОЯДНО- НЕ ЗНАМММММММ
« Последна редакция: 20-10-2009, 09:46:32 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #9 -: 20-10-2009, 10:18:50 »

бабо Марийки, не е от праха за пране ;)
Аз лично не се наемам да категоризирам месоядните като хора на по-ниско морално или етично ниво. Както писах другаде, едни хора узряват за едни неща, други- за други неща.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #10 -: 20-10-2009, 10:54:38 »

Много интересна тема. Сега я видях.  Миризмата на тялото е добър индикатор за това дали то се справя успешно с изхвърляне на шлаките.  Но лошото е ,че нещата седят по следния начин :  Ако миризмата е лоша, значи нещо наистина не е наред.  Но ако не е лоша , това не значи, че всичко е наред . :)
  Тоест - дори да имаме затлачване, тялото не винаги избира да СИГНАЛИЗИРА по този начин, за съжаление. ( иначе би било един чуден индикатор)   Защото не винаги избира кожата  ,през която да се извърши отделянето на токсините. Ако избере по-скоро бъбреците или  черния дроб , натоварването ще е за тях и тогава ще е добре да можем тях да помиришем, но не е лесно. :)
 
Но темата беше поставена за патологичната миризма   , а вие я отклонихте в посока  феромони, привличане , секс, ..  :) :)
Интересно е и друго - дали някой мъжага ,който намирисва забележително,  е в момент на привличане на самка или просто  има очистителна криза .. :) :)
« Последна редакция: 20-10-2009, 10:56:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #11 -: 20-10-2009, 14:47:32 »

Бино,ставаше въпрос точно за миризмата,караха ги да бягат за да са потни и тогава ги миришеха момите ;) ;D
Иначе си прав за патологията :D А и малко хигиена е намесена :surpris_23: Има мъже,които не са чували за самобръсначка под мишниците ;) ;D Космите задържат много миризмата,
Другото е риторика- Ако ядеш и пиеш като прасе,на какво ли ще миришеш? :surpris_23: Едва ли на праскови?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #12 -: 21-10-2009, 04:20:43 »

Както се казва - по потта ще го познаеш ;) Понякога и най-марков парфюм не помага. Всъщност, една от причините да се върна към здравословните си навици, беше тази, че любимия ми парфюм вече не ми "отиваше" ???
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #13 -: 25-10-2009, 09:14:06 »

Незнам замиризмата на тялото,но миризмата от тоалетната на хранещите се  с месо, млечни, бял хляб и сладко е просто убийствена! :surpris_23: За съжаление ежедневно съм принудена да я търпя >:(,защото единствена аз във цялото ми семейство  съм с различни хранителни навици, а общо с децата сме седем човека! В редките случай когато съм споменавала това ,според майка ми е нормално, а веднъж преди година и нещо две, го бях написала в един форум и ми се присмяха :'(
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #14 -: 25-10-2009, 10:19:57 »

Ести, това е абсолютно правилно.Връзката между храненето и аромата  на "трудът на готвача" :)   е на 100% причинно-следствена.  Това всеки може да си го изпробва,като мени менюто си . :) 
Имам един приятел, веднъж дойде у нас да използва тоалетната по голяма нужда. Това беше преди няколко години. Без преувеличение, такава ужасяваща миризма , която остана дълго след като той си замина, не бях допускал,че може да съществува.  Неописуемо! А не е имал запек, съвсем редовно изхождане си е имал. ( Понеже го питах откъде тези аромати :)  ) Тогава той беше на 30 .  Сега ,горкият вече е с премахната жлъчка , а от този месец - и  с изкуствена сърдечна клапа. На 36 е в момента.
Едва ли някой може да каже дали има връзка между миризмата и неговите патологии , но ,аз допускам,че има.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #15 -: 25-10-2009, 10:28:03 »

Знам,чесъм права ;D,маза що ли само аз го знам? ;) Може да звучи гадно или и аз незнам как да го кажа,все пак говоря за близки хора, ама това което идва от тоалетната на родителите ми и баба ми , съответно на 53,55и75 години е меко казано стряскащо,а от нашта, защото живеем в два съединени апартамента и имаме две такива, на мъжо той е на 31 миризмата е подобна, ама той е по белия хляб,хапва имесо,рядко сладко, защото някой ще каже,че от годините започва повече да мирише ::)
гадно е, ама зъ съжаление нищо немога да направя! >:(
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #16 -: 25-10-2009, 10:38:12 »

Незнам замиризмата на тялото,но миризмата от тоалетната на хранещите се  с месо, млечни, бял хляб и сладко е просто убийствена! :surpris_23: За съжаление ежедневно съм принудена да я търпя >:(,защото единствена аз във цялото ми семейство  съм с различни хранителни навици, а общо с децата сме седем човека! В редките случай когато съм споменавала това ,според майка ми е нормално, а веднъж преди година и нещо две, го бях написала в един форум и ми се присмяха :'(

И аз правя разлика в тази миризма. Първо го забелязах при мен - като спрях да ям месо, значително се подобри миризмата в тоалетната. А, на тези, които мислят, че тази миризма е нормална, само мога да кажа да пробват 1-2 седмици без месо и да се убедят сами.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #17 -: 27-10-2009, 16:20:14 »

 :kisss:Дааааааа, аз от време на време си правя плодовочаената диета на Лидия Ковачева, и тъй като най обичам ябълки, ама от сорта Грени Смит/ухаят страхотно/,пък се и опитвам да си го отглеждам в градинката, та тогва ,това което излизаше от мене си ухаеше...не миришеше...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #18 -: 27-10-2009, 19:06:58 »

Аз не съм чел нищо по въпроса, но скоро си мислех как съм почнал да познавам пушачите още по миризмата. Не знам каква част от тютюна минава и през потните жлези, но пушачите определено миришат различно.
А пък аз - пиячите...не мога да опиша с думи мириса, но никога не мога да го объркам.
Хората, които ядат повече, също ги познавам, само пушачите като че ли не.
Има един фитнес инструктор на много високо ниво, Пол Чек - в една от статиите си беше споменал, че ако негов клиент е ял транс-мазнини го надушвал веднага. Същия господин обяснява как продуктите на "изхода" на здрав човек трябва да миришат на земя, а не да плашат даже и хлебарките  :surpris_22:

Аз се потя много...ходя пеша до работа, вкл качвам стълбите и накрая целия ми гръб е вир вода. Един път (не докато суровоядствах, но се храня чисто от около 5 години) ме питаха от мене ли мирише на зюмбюли  :sorcerer - emotloader:
« Последна редакция: 27-10-2009, 19:10:53 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Миризмата на тялото
« Отговор #19 -: 31-10-2009, 19:22:35 »

Че протеините от животински произход вонят ужасно - факт. Без изключение, дори да са от най-високо качество. Аз преди съм пробвала какви ли не режими, в опит да намеря нещо идеално за мен, така че да се чувствам добре, здрава, а и да имам енергия за тренировките... в това число и лакто-вегетариянския режим - от който на втория ден се вмирисваш на труп  :-[. Същевременно всеки път когато съм минела изцяло на плодове (главно през лятото), телесните миризми са ми изчезвали напълно. В 40 градуса жега потта не се усеща, или е едва забележима!
Но наистина е различно в зависимост кои храни преобладават в менюто - месоядните "ухаят" по един начин; любителите на захарта и тестото - съвсем по друг... Пушачите и щедро пиещите се усещат отдалеч  ;D.
Толкова очевидни неща, а толкова малко хора ги разбират, ех :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 24 запитвания.