Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в жлъчката  (Прочетена 65674 пъти)

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #40 -: 21-02-2011, 23:40:48 »

Ами аз имах предвид да се формират от самата смес зехтин, лимон, стомашни сокове и кой знае какво още, а не че по рпинцип са си там. От друга страна пък не е много вероятно за толкова крато време да се формират камъни докато трае процедурата. Незнам, нещо определени ни обягва и за жалост неможем да погледнем в оргнизма, за да си отговорим на въпросите.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #41 -: 21-02-2011, 23:48:42 »

Вярно, че човешкия организъм е една доста сложна лаборатория, но за да се получи такава консистенция е необходимо многократно по-дълго време отколкото тези съставки (зехтина и линмоновия сок) престояват в храносмилателния тракт. Освен това как при едни и същи изходни вещества се получават различен тип камъни: един път са холестеринови, друг път билирубинови  :surpris_23:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #42 -: 23-02-2011, 09:46:14 »

Весо, и аз преди да направя пречистването бях скептична за тези камъни и имах същите опасения, защото бях чела подобни мнения в чужди форуми. В крайна сметка реших да го направя по класическата схема. Първият път излязаха малки зелени камъчета. Наистина ефекта от процедурата беше потресаващ. Това беше началото на декември. След това в началото на януари направих всичко както първия път, но нямаше камъчета или аз поне не успях да разпозная такива както първия път. Това ме навежда на мисълта, че няма как тези камъчета да се образуват от зехтина с лимона/грейпфрута. Така че се убедих, че подобни опасения са безпочвени.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #43 -: 23-02-2011, 10:10:43 »

Абе че има ефект от процударата има, че се чистят токсини чистят се, ама това с камъните е много съмнително, защото почти всеки направил процедурата вади въпросните камъни. Не ми се вярва почти всеки да е имал камъни в жлъчката. Аз лично първият път изкараха същите такива, за които говорите десетки на брой и просто не ми е ясно чисто физически, като обем, как ще се съберат в жлъчката. Просто има нещо, което не ми е ясно. Затова на мен ми изглежда най-логично повечето от тях да се формират в стомаха и червата.

Весо, просто прочети повече, камъните не идват само от жлъчката, а и черния дроб се чисти ....
Активен

dean_silvana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #44 -: 09-03-2011, 16:28:36 »

Mоля, кажете точно каква е тази процедура със загряването и след това? Аз също имам камък 17 какво точно да правя за да изхвърля камъка? :Confus_34:



Редактирано от модератор: моля, използвайте кирилица във форума!
« Последна редакция: 09-03-2011, 17:21:14 от marulka »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #45 -: 09-03-2011, 16:32:41 »

Четеш повечко и пишеш на кирилица. ;) Толкова е изписано по темата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #46 -: 09-03-2011, 19:03:56 »

Весо, и аз преди да направя пречистването бях скептична за тези камъни и имах същите опасения, защото бях чела подобни мнения в чужди форуми. В крайна сметка реших да го направя по класическата схема. Първият път излязаха малки зелени камъчета. Наистина ефекта от процедурата беше потресаващ. Това беше началото на декември. След това в началото на януари направих всичко както първия път, но нямаше камъчета или аз поне не успях да разпозная такива както първия път. Това ме навежда на мисълта, че няма как тези камъчета да се образуват от зехтина с лимона/грейпфрута. Така че се убедих, че подобни опасения са безпочвени.

Аз също първият път изкарах най-много камъни, и после доста по-малко. Стъщо първият път изкарах някакво странно нещо, което направо ме уплаши, което го нямаше в следващите опити. Излезна нещо като сиво-бял пясък обвит в ципа ... нямам думи направо... дето викат имам камъни, пясък и сега остава да полъча и линия за строеж :D . Незнам какво беше това чудо но със сигурност не съм го поглъщал. Прилича на бентонит, но аз него започнах да го пия след това. Също и аз почувствах на сутринта невероятно облекчение и окриление, за което всички споменават. Но пък след другите пъти не го почувствах толкова много. Определено ще продължа да го правя, защото явно черният ми дроб не работи много добре.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #47 -: 09-03-2011, 20:26:15 »

А някой да е пробвал тези билки за прочистване на черния дроб, които ги рекламират постоянно по сайтовете ? Мислите ли, че би могло да има ефект или просто са поредната зарибявка?
Активен

milara

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #48 -: 09-03-2011, 23:55:55 »

Здравейте,
Аз съм нова тук, но да споделя. След като ми откриха амъни в жлъчката реших да пробам с билката, която я дава дядото от с. Чавдар. Предполагам че сте чували за него. Тя се забърква с много мед и много, ама наистина много лимонов сок и се пие 3 дни, като след всеки прием на билката се пие зехтин и после минерална вода. Всичко се затопля. Та преди 2 седмици се наложи да го направя този курс, защото имах болки след продължитено лечение с антибиотици (лекуваха ме след усложнения от грипа). На тетия ден изхвърли жълто-зелени образувания, кото досуш приличат на жлъчни камъни, които съм виждала в  медицински сайтове. Показах ги на гастоентеролог и той беше впечален, дори ме разпита за билката. По негово настояване дадох за изследване 2та най-едри камъка, но не можаха да ги изследват защото за 72 часа се разпаднаха на каша. Днес бях на контолен ехограф. Лекаря, който я прави знаеше, че съм пила тази билка и още преди да ме прегледа каза, че това е шарлатания. Гледайки ме каза, че каманите са не са мръднали от жлъчката. Снимките които обаче ми даде от ехографа са доста неясни допри за лаик като мен. Видях снимки от ехограф на който се вижда цялата жлъчка и камъните в нея. На моят не се вижда нищо пове
Активен

milara

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #49 -: 10-03-2011, 00:03:11 »

Да си продължа изречението от предния пост, та там на ехото ми се виждат няколко размазани етна в единия край на снимката, но жлъчкта въобще не се вижда. Все повече се самоубеждавм да повторя ехографията при друг лекар, които не знае каво ми е и това че след билка съм изхвърлила една шепа образувания.
Ако някой има подобен опит, моля споделете.
Само да кажа накрая - след като пих билката се почусвах супер, спрях да заспивам след обят пред компютъра на работа и за 7-8 дни спря да ме боли напълно отдясно под ребрата. Преди това въпреки хранителната ми диета ме боля почти 2 месеца.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #50 -: 10-03-2011, 00:16:18 »

на мен ми звучи сякаш си изкарал(а) камъни не от жлъчката, а чернодробни, те са меки и се разпадат... жлъчните би трябвало да не се разпадат, освен ако билката не ги омекотява, но някак си се съмнявам билка да го направи... иначе си права, иди на друг лекар, този явно си е с някви предразсъдъци щом още преди да те прегледа ти казва какво било станало...

а тая билка защо не й казваш името, трябва да платим на дядото ли за да разберем коя е? ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #51 -: 10-03-2011, 07:57:05 »

Билката,лимон и зехтин,загряване. Това е омекотило и разтворило камъните. Трябва да повториш процедурата след месец. Отиди тогава при друг лекар.Сега можеш всека сутрин да пиеш по лъжица зехтин и сок от лимон.
А можеш и да ги зарежеш касапите,щом нямаш болка,значи ефекта е повече от добър. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

milara

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #52 -: 10-03-2011, 09:49:45 »

marulka, не знам каква е билката, дадоха ми я под формата на вече сварен "чай". Да си призная честно, хич не ми пука че съм дала някой лев на дядото, по-важно е че спря да ме боли. Преди това дадох маса пари за лекарства и.... едно оправех друго се разваляше.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #53 -: 10-03-2011, 10:08:11 »

аз просто се чудех защо не й се казва името на тая билка, и другаде я споменават, даже дали не е смес от 3 билки... та щом нещо се крие толкова е логично човек да се зачуди какво е то, и дали ако не беше пила билката, а само на лимон и зехтин и сокове, с което се чисти дроба и жлъчката ефектът нямаше да е същият...

иначе както каза и бат Бенато, вероятно си изкарала част от товара и затова след месец повтори, независимо, че не те боли... ако има камъни вътре, дори и да не ти създават проблем, те си нарастват постоянно и после ще е много трудно да се изкарат... 
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

milara

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #54 -: 14-03-2011, 17:56:32 »

Има някаква билка или билки, защото преди да го забъркам с лимон и мед, опитах от шишето какъв е вкуса и аромата на билковата отвара. На аромат не мога да го определя, пък и нямам голям опит с билките, но на вкус определено горчи. Дори след като се смеси с лимона и меда се усеща горчивия вкус, все едно пиеш тоник и битерлимон смесени заедно, но много по-кисело от лимона.

Това, че не казват каква е билката не е съвсем ненормално, аз знам и други билкари, които са намерили цаката на някои болежки, и лекуват но не си казват каво бъркат.  Знам че има и много щарлатани, но в случая бях склонна да повярвам, че има ефект, защото прочетох във форуми отзиви на хора, които се бяха отървали от камъните след една или две дози.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #55 -: 15-03-2011, 15:09:57 »

Ами аз имах предвид да се формират от самата смес зехтин, лимон, стомашни сокове и кой знае какво още, а не че по рпинцип са си там. От друга страна пък не е много вероятно за толкова крато време да се формират камъни докато трае процедурата. Незнам, нещо определени ни обягва и за жалост неможем да погледнем в оргнизма, за да си отговорим на въпросите.

Виж какво казва Семьонова по въпроса:

„... Живота на червените кръвни телца е 120 дни. При тяхното разрушаване от хемоглобина се образува билирубин, който оцветява жлъчния сок. В здравия организъм, черния дроб пречиствайки кръвта, филтрира билирубина. С жлъчния сок той навлиза в дванадесетопръстника и след това се изхвърля от организма. В следствие обаче на употребата на млечни продукти, бульони, спиртни напитки, от патологогично състояние на паренхиматозната тъкан на черния дроб и жлъчния проток, черния дроб частично губи способността да изпълнява тази своя функция. Една част от билирубина остава в кръвта, друга част засяда по стените на жлъчния проток. В тези канали и в жлъчния мехур той кристализира в зелени билирубинови камъни, големината на които може да достигне до два и дори повече см. В задръстените с билирубин канали се натрупва холестерин, образувайки жълтокафяви восъкообразни образувания. ...”
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #56 -: 15-03-2011, 15:24:56 »

Не знам дали е тук мястото, но ето метода на прочистване на черен дроб по метод на Надежда Семьонова:

"За процедурата са необходими 200 гр. лимонов сок, 200 гр. зехтин и солидна доза решителност, доколкото продължителността на процедурата е три денонощия (за самата процедура казва, че е напълно безвредна б.пр.).
Сутринта на първия ден се прави клизма и целия ден се приема само прясно изцеден сок от ябълки. Същата процедура се повтаря втория и третия ден (до 19 часа на третия ден).
Пригответе подходящ стъклен съд, налейте 3 супени лъжици вода и отбележете нивото с нещо (маркер, лепенка), след това сипете още 3 с.л. и отново отбележете нивото, излейте водата.
Пригответе грейка и я омотайте с кърпа така, че на не ви изгори. Намерете си интересна книга или включете телевизора и се настройте да не ставате цяла вечер.
В 19 часа пристъпете към процедурата: лягате, така че грейката да се намира под черния дроб т.е. в дясното подребрие. Наместете се удобно. Налейте три супени лъжици (до първата отметка) лимонов сок, след това три супени лъжици зехтин (до втората отметка. Отметките служат да не се мъчим с лъжицата в легнало положение б.пр.). Изпива се коктейла без да се мърда или да се мести грейката. След 15 мин. още една доза от коктейла, след още 15 още една и така докато свърши сока и зехтина. Следете грейката, ако започне да изтива, отмотайте част от кърпата. С това задачата е изпълнена, може да четем или да заспим, без да махаме грейката или променяме положението на тялото. На следващото утро отидете до тоалетната, вижте какво ще изкарате , направете си и клизма. Закусете сок или лека каша или плодове. Препоръчва се след 12 часа отново да се прочистят червата. През следващата седмица се препоръчва вегетарианска храна."


с малки съкращения от "Чтобы жить не болея"
Активен

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #57 -: 28-04-2011, 17:02:44 »

Ами аз не съм виждал жлъчка на живо, така че не мога да споря какво може и какво неможе да излезе от нея, затова и попитах човек, който поне е виждал. Един приятел имаше 9мм жлъчен камък, който направи прочистващата процедура над 10 пъти като е спазвал всички елементи на процедурата, загряването, определения час и т.н. , но така и неможа да го изкара и накрая се принуди да се оперира. Това според мен би могъл да го потвърди човек, който е диагностициран на ехограф, че има камък и после отново ехографа да покаже, че наистина го няма. 
Активен

mariaa1972

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #58 -: 28-04-2011, 18:26:40 »

Здравейте   аз  съм нова във форума  четох всичко което сте написали  свързано с камани  в жлъчката.Много ми хареса всичко    положително  написано .Майка ми има  този проблем  с каманите всъщност  вчера и го откриха.Това което повече ме притеснява е че прави адски кризи  и ако трябва да пробваме с лимоните и зехтина няма това да  и направи нова такава.Моля ви ако има някой да е бил така  нека ми пише и да ми обясни по подробно състоянието си .И ДАЛИ ИМА ЕФЕКТ .Благодаря на всички ви .
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #59 -: 28-04-2011, 19:19:56 »

Майка ми беше с кризи преди две години и направи процедурата успешно. Не е ходила на лекар.
Ако се направи процедурата,трябва да се спазва всичко,най важно е омекотяването на организма.
Чети съветите към колегите и спазвайте препоръките.
Трябва да се промени начина на хранене,коренно.Иначе нищо не става.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.