Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189892 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Аз теми не пускам. Ако някой се престраши ще се включа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Явно, че има и по дълбока причина, защото какво ли не направих и никакъв ефект, само ставам по изтощена.
Сега си докарах и паническо разстройство покрай всичките симптоми :surpris_25:

Тихи и аз искам да разкажеш повече, че наистина ми е много трудно на моменти.
« Последна редакция: 06-06-2016, 09:12:01 от veronika »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

При мен има травматични причини, но според мен има и кармични. С подобни алергии, но в много по лека степен са дядо ми, майка ми, леля ми. Но интересно че съм обрала болестите на по голяма част от родата.....явно нося на товар  tooth
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Вероника,
кармата може да се бори само с добри мисли, добри дела и постоянство. Колкото до бесовете/страховете/ които са те обзели, те освен всичко имат и физическо представителство в телата ни. Това са паразитите. Всякакво пречистване на тялото от отрови и паразити е от полза. Най-добре е да намалим отровата която влиза с храната в тялото ни. За жалост хората не искат да се променят, а само да се излекуват.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

...С подобни алергии, но в много по лека степен са дядо ми, майка ми, леля ми.

Това ми изглежда като голяма приемственост в храненето, особено в ранна детска възраст. Наблюдавал съм много такива случаи. И се чудим от къде идват алергии, разширени вени (примерно) и други, уж наследствени състояния.

Проверката е известна, полезна и лесна.  :flower:  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Привет, на всички във форума! Нова съм във форума, и ако не е точно по темата, се извинявам, но искам да споделя с Вас. Преди месец ми откриха възли в щитовидната жлеза. Размерите на двата са около 1/1/см. и множество малки. Ендокринолога каза, да отида пак след 6мес. При мен не е безсимптомно, така, че започнах да чета и попаднах на този форум и Тодикамп. Поръчах си го и започнах препоръчителните схеми. Незнаех колко е ефикасен,  да започнах да спя, станах и много по спокойна, но се чудих дали наистина влияе на възлите. Аз си го чувах и усещах това пукане в гърлото, но до този момент не знаех на какво се дължи, и както си спях се събудих и естествено ме обхвана паника, че тези възли растът и понеже Тодикампа ми е на нощното шкафче, направо си го отворих и си изсипах няколко капки на езика. И докато се усетя , само за няколко минути спря. Просто толкова много се, зарадвах, че съм взела правилното за мен решение, че наистина се лекувам. За мен това е достатъчно, доказателство. Благодаря и на бате Бино за бързото и човешко отношение.     
Активен

geni4ka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
Искам да споделя моите резултати от комбинираното използване на Тодикамп и брезов катран. Преди месеци ми се появи характерната симптоматика за опаразитяване. Ходих на биорезонансна диагностика и тя потвърди както това, така и други неблагополучия- стеатоза на черен дроб, стеснение на кръвоносни съдове и аорта, неусвояване на кислорода от кръвта, оттам силно задъхване при елементарни натоварвания, кръвно, тахикардия и още... и всичко това опаковано в много силна физическа и психическа постоянна умора. Моят път към лечението е обикновено да се опитам да си помогна сама. Започнах да търся в нета и след доста търсене попаднах на информация за Тодикам. В официалния сайт за лекарството видях, че има дистрибутор и за България и така се свързах с бате Бино. Когато говорихме с него, той ми препоръча да пробвам и брезов катран. Преди това вече бях пила Тройчатка , но симптомите не отслабваха и нямаше изхвърляне на паразити. Започнах да пия и двата препарата по схема - пих Тодикамп два месеца, а брезов катран - 25 дни. Резултатите са много впечатляващи - първо и много бързо изчезна желанието да се тъпча със сладко, силно намаля и апетитът, който не е свързан със здравословното усещане за глад - оттук съвсем плавно и без усилия хвърлих 10 кг. След това в течение на три седмици наизлизаха и неканените гости - глисти или лямблии, един плосък паразит с характерната глава на ехинокок и накрая падна и някаква сивкаво-зеленикаво-жълта подобна на разръфан чаршаф гадост. След това започнаха и други изненади - побеляха белтъците на очите, силно изсветля кожата, която беше станала жълтеникава, имах и врастнал нокът, който без някакви специални грижи просто се оправи. Изчезна задъхването, нормализира се кръвното. Повторната диагностика показа, че съдовете и аортата са чисти, върнаха се настроението, физическата сила и така да се каже, отново съм аз. Пиша съвсем искрено  и се надявам да не приемете мнението ми за нескопосана реклама. След необходимата пауза започвам втори курс, защото с паразитите работата не е толкова лесна, чистят се зрелите форми, но остават ларви, които при първа възможност се активират. Ще пиша пак, когато имам нови резултати.
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Добре,че ме подсети geni4ka,почвам си брезовия катран,аз го правя пролет и есен профилактично,между другото аз бях първия които го пробва ;D.Бино кога пишеш за синия ѝод,че много жени страдат от тази пуста щитовидна жлеза,включително маѝка ми и леля ми.
Активен

elinor

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Включвам се и аз да споделя моя опит с Тодикампа.Тази година направих два курса на лечение с него.Първият-пролетта,а вторият скоро приключих.Преди три години направих операция на клепачите с много тежък възстановителен период.Близо шест месеца лекувах инфекция на очите със стероиди.От преживеният шок и стрес последва операция,и то по спешност на щитовидната жлеза,която за мен пак беше неуспещна,защото ми отрязаха и паращитожидните жлези.Сега освен тироксина,трябва да взимам и калций и рокалтрол(vit.D).До три месеца след операцията от калция получих увреждане на бъбреците и цистит,койти с времето стана хроничен.От хормоналните аномалии след операцията,се инфектираха кистите в гърдите-имам фиброзна мастопатия.Последва трета операция-на едната гърда,но болките в жлезите и лимфите продължиха.Зъбите ми започнаха един по един да бомбират.За 4 месеца извадих три зъба,а два успях да излекувам.За финал започнаха едни болки в стомаха,високо горе под лявото подребрие.Имах чувството че имам чуждо тяло в себе си,което блъска отвъте и иска да излезе.Вече се чудех каква ще е следващата неприятна изненада.Духът от бутилката беше излязъл.........Как да спра този процес?Излишно е да казвам,че лекарите дори не можеха да ми кажат какво ми има.Взимах лекарсва които само тушираха проблема,да не агонизирам,но не лекуваха.И така след дълги митарства по болници и лекари стигнах и до Тодикама.Още след първият курс на лечение цистита изчезна.Паралелно пиех и билки,като преди да започна лечението с тодикамп,изхвърлих и камък от единия бъбрек с кокакола и аспержи.Болките в млечните жлези и лимфите изчезнаха,в стомаха също.На два нокътя от пръстите на краката,имах съмнение за гъбички.От шест месеца бях забелязала ,че цветът им е променен,и не взимах никакви мерки....то да беше само това...С три,четири намазвания и дълбоко изрязване на ноктите и проблема е решен.Вторият курс на лечение,беше с цел-профилактика.Скоро след като започнах да го взимам,настинах зверски.И Тодикампа не ме спаси.Даже за 3 дни забравих за него,но после реших че правя грешка.Имам хроничен синузит от дете.И сега при всяка настинка се активира.След седмица редовно мазане и разтривка около синусите,вече дишах свободно.Покрай синусите,намазвам и околоочието,както и цялото лице.Наистина кожата става много хубава и като че ли бръчките се изглаждат.Изненадата ми този път беше,че след две седмици редовно мазане около очите и синусите,очите ми се възпалиха.Пропуснах да кажа,че при всеки курс на лечение,към вторият месец,при всички слаби места болката се засилва а после отшумява.Един ден болят бъбреци,два дни гърдите,после зъбите и тн.Този път-очите.По точно първо едното,после другото близо десет дни бяха силно зачервени и със секрети.Зрението ми се влоши а после се оправи.Не мога да кажа че сега виждам по добре.Имам два диоптъра далекогледство.Ако има някакъв ефект,може би процеса ще е бавен.И последно-един зъб беше започнал да реагира повече на горещо,по малко на студено.Вече си мислех че зъболекаря няма да ми се размине,когато започнах да пия Тодикамп.Още след първият прием усетих облекчение,а сега след 2 месеца болката я няма.Продължавам само да се жабуркам през 2-3 дни с малко водичка и 30 капки Тодикамп,както и външно мазане-синусите,около очите и кръста.Имам дискова херния и пареза на двата крака.В момента е в затишие,но постоянно усещам дърпане,ту в единия ту в другия крак.Малко късно започнах там да мажа,но се надявам нещата да се подобрят и това дърпане да изчезне.Надявам се това което споделих да помогне на някой,да му вдъхне повече вяра и кураж да се справи с проблемите...!Желая на всички -Здраве!   
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Ели  не мога да намеря от къде поръчах Тодикама, но Бино ще ти даде координати....
 :Confus_3:
Активен

elinor

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Ели  не мога да намеря от къде поръчах Тодикама, но Бино ще ти даде координати....
 :Confus_3:
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

Привет, на всички! Искам и аз да разкажа за резултатите от лечението ми с Тодикамп. Всъщност започнах с него, освен излекуването на безсънието се
отървах от толкова много болежки, като ишиас, радикулит, постоянно главоболие, бях започнала да вдигам и кръвно, сърцебиене, световъртежи, объркване, напукани пети и мазоли които не можах да махна 2г. Бели петна по лицето които всъщност в началото като започнах да се мажа изглеждаха бели и ставаха все по големи, при което установих, че всъщност е едно голямо кафяво петно, а бялите петънца са здравата ми кожа. Сега ми е останало по едно кафяво петънце на скулите и очаквам вече и те да се махнат. На кожата по ръцете ми бяха излезли мънички ситнички сухи пъпчици, които търпях няколко години и просто си изчезнаха. След като прочетох няколко статии за паразитите започнах и брезовия катран. Още на втория ден видях резултатите в тоалетната. Аз не успях да сваля много килограми, но преди стомаха ми беше издут като на бременна. И ако, някой ми каже защо не съм отишла на доктор при толкова много оплаквания ще кажа, че за всичко съм ходила по отделно и всичко съм го лекувала. Ходих при ендокринолога възлите са ми със същата големина след 6мес., но той каза, че според медицината съм здрава да отида след година. :) Сега продължавам с лечението си до здравословно състояние каквото искам, а не каквото е според някои. :)
Активен

Ina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,

Имах възможност да изчета почти всичко и се надявам, че е Тодикамп ще е правилен избор за моето самолечение. Ще се постарая след приема му да разкажа как ми е подействал на следните трудности:

Като основен и най-належащ проблем - преди 40 дни родих второто си момче и около 10 дни след прибирането от болницата се появи ужасна болка по едното стъпало. Кожата ми буквално пада и сърби непоносимо. Почетох, евентуално са гъбички, единият ми нокът е жълт, но до лекар едва ли ще отида скоро. Днес вече се е стигнало до бели мехури под кожата. Прилагам урино-терапия и сребърна вода, но е бавно лечението, а и само през нощта, защото свекърва ми се е нанесла у нас да живее, докато съм била в болницата, тя има такива крака и ходи боса в нас, та направо е страшно.

Другото много важно - имам проблемен корем - колики, прегъната жлъчка, язва, нямам метаболизъм, увиснало дебело черво и сигурно още куп неща. Болките често са парализиращи, но по-лошо е, че и бебето го отнася. Колкото и да контролирам храната положението е трагично. По време на тинейджърството напълнях много - станах 75 кг. за 165 см. Спортувах 7 дни в седмицата, две дейности, но ходех с мъка през 10 дни по голяма нужда. На 18 г. открих чая от алое на д-р Лозенски, така свалих до 60 кг., но без него пак същото. Започнах да се интересувам и опитах различни лечения - спорт, клизми, гладолечение, билки. Положението донякъде бе контролирано, но явно не съм изчистила докрай и после стана по-зле. Имах дни с 10 дни запек, неповлиян от най-различни препарати, йога. зехтин и т.н. Накрая се повлиях от роднини след няколкократни спешни викания на линейка у дома и отидох на "истински" лекар. Една, втора - предписаха определен вид хранене. За някакъв период болките утихнаха, но бавничко, за почти две години качих отново ок. 18 кг. После отново забременях и с много лишения качих още 15 кг. - слава богу в деня на раждане ги нямаше вече. Но болките в корема ги има. Възможно ли е без да съм пила от Тодикамп преди раждането да го започна сега докато кърмя и пак по съответната схема както при другите ли да увеличавам капките?

Детенцето има едно огромно топче подкожна маса на едно от крачетата -  за съжаление лекарите направиха всичко възможно да го набутат с антибиотик, защото отказах ваксините и там са му били инжекциите. Мога ли да мажа бебето по кожата директно или да смеся с нещо или пък да изчакам да порасне малко?
Също така имам приятелка, по-възрастна жена, която се грижи за своя близка/онкоболна/. Интересува се от

Благодаря предварително.
Ина
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малко със закъснение, Ина, извинявям се.
По реда на изброените "казуси" давам следното мнение:

1. По кожният проблем на крака:
    Уринотерапията и дори сребърната вода са много слаби в случая. Ще е нужна по-тежка артилерия. Да, Тодикамп може да свърши работа, но препоръчвам поне 3 други препарата, които ще се представят по-добре, а и по-бързо! Първият е брезовият катран. Вторият е АСД-3. Третият е "АСД мазь" ( пак на базата на АСД-3, но е още по-мощен, и доста по-малко вони ) До момента  се счита ( има и много отзиви) че АСД е въобще най-ефективното средство при кожни проблеми! В случая обаче ми се струва, че АСД-3 ( а не "АСД мазь") ще е най-подходящ, защото ще постигне още един ефект..  ;) От всичките изброени, АСД-3 има най-силната и неприятна миризма! Което ( както разбирам , че би било желано като ефект )  би могло да доведе до това, тъщата ,както се е нанесла, така и да се изнесе! Вероятно до 2-3 дни най-късно ..   :Content_4 - emotloader:  Много е възможно, тя да е източникът на заразата. ( но трябва да се подготвим и за варианта - тя също да поиска да  използва препарата  tooth )
 Длъжен съм и тук да напомня, че кожните проблеми са почти винаги външна проява на вътрешен проблем. Тоест, с времето може пак да се появи обрив, ако отвътре не е ликвидиран причинителя.  

2. По храносмилателните оплаквания.
   Явно става дума за дълбока патология..Язвата и запекът са най-сериозните проблеми в случая. "Парализиращата болка" сигурно ли е , че идва от язвата? Защото ако не е от нея, е доста обезпокоително. ( в стомаха не трябва да има такива силни болки и е редно да се установи каква е причината) Никой ли не е успял да намери някаква първопричина , която да обясни  този "букет" нарушения ? Всичко е навързано в  храносмилателната система. Едно отклонение в някой орган веднага води до друго в друг орган надолу по веригата.
 След като има язва, значи най-вероятно има Хеликобактер Пилори, който прави и допълнителни поразии, освен язвата ( и да не дава Бог -рака на стомаха). Изследвания за Хеликобактера има ли ?
Но за този бактерий си има отделна причина. А тя е , че в стомаха има несвойствено ниска киселинност , която позволява хеликобактера да се размножава където  не му е мястото! За ниската киселинност има две причини - слабо производство на солна киселина и много по-вероятното - дискинезия на жлъчният мехур. ( заради прегъването , но не е задължително да е заради него. Има дискинезии и при непрегънат мехур ,като за някои специалисти такова понятие въобще няма! (напр. проф Григоров от 2ра гр болница София)
Като дискинезията ( най-общо: своеволно и произволно отделяне на жлъчка ) е съчетана с неправилно работещ пилор  ( клапанът ,разделящ дванадесетопръстника от стомаха) . Оставайки незатворен , той пропуска силно алкалната жлъчка и тя, вместо да се излее в  дванадесетопръсника,  се излива  в стомаха, като така  неутрализира солната киселина в него. И така, средата се променя към такава  с по-високо PH, което е  благоприятно за Хеликобактер.

Какво е състоянието на щитовидната жлеза? Проверена ли е? Тя регулира някои важни храносмилателни функции на черния дроб.  Напълняването , както и запекът са симптоми за Хашимото / хипофункция. ( макар, че при толкова млад човек..  :surpris_23: )


Според мен Тодикамп в случая няма да е достатъчен. Аз бих направил първо едно мощно противопаразитно прочистване.(Тодикамп+ брезов катран+ + ..)
   Второ, преминавам на точно определен щадящ ( и съобразен с физиологията ) начин на хранене + силен акцент към вегетарианство/суровоядство, който да подпомогне храносмилателната система, много бавно , но САМА да се мъчи да си влезе в баланс. (според Кравченко за една година на такъв режим, е възможно почти всичко да се възстанови ,дето се казва "от само себе си" )
 Не знам какво са ти предписали "истинските "лекари,  ще ми е интересно да споделиш.

Важно: Трябва да се запознаеш какъв тип си по Аюрведа. И да си нагодиш храненето максимално по твоя тип! Това допълнително ще облекчи храносм. функция.
 Възможно е и вегетативната нервна система да е разбутана! Която допълнително да влошава нещата. Провери я чрез капиляроскопия някой ден като имаш време.

След което започвам да се мъча да затварям язвата - я с охлюви, я с гладуване на вода , я с билки ( дядо Владо успяваше да я затвори за една седмица, имаме рецептите му )  като обезателно се обаждам и на нашата съфорумка Elia , която има сериозни познания и опит в борбата срещу това състояние.
И проверявам жлезата!!
(Обаче какво от противопаразитните мероприятия  може да се прави по време на кърмене.. не мога да кажа в момента. )

3. За детенцето:
   Разбира се , веднага може да се почне мазане с Тодикамп , без притеснение и без разреждане. Но доколко ще помогне, не зная, защото май не е ясна и причината за това мастно топче. Причината почти никога не е  възможно да се посочи, защото се касае винаги за  комплекс от причини, но поне да се знае да не би този симптом да е проява на някаква друга патология.      
« Последна редакция: 23-03-2017, 00:36:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Здравейте . Бате Бино много добре е написал, подробно за проблема с заболяванията че се дължат на комплекс от пречини. Не обръщайте внимание на найменованието на заболяването. Името на заболяването е само върхът на айсберга. Има други ,много по-сериозни основни заболявания,които дори лекарите и самите пациенти не осъзнават.Имената на заболяванията са само етикет,прикачени от модерната медицина.Всички заболявания са комплексни. Преставляват комплекс от много заболявания.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Много интересно , точно както се е случило и при geni4ka, наблюдавам, че по време на противопаразитен курс ( включващ Тодикамп ) рязко отслабва желанието за сладко. Така  че , откриваме още едно приложение на препарата :) .
 Естествено, възниква потребност да си обясня на какво може да се дължи.  :surpris_23: По принцип, пристрастяване към сладко има при наличие на кандида. ( тя с това се храни и е способна дори да ни промени хранителните предпочитания! за да си достави суровината ) Вероятно компонентите , които пия,  тормозят кандидата и тя не си проявява своеволията. Но  пък, аз още не съм почнал противогъбичната програма, която включва малко по-други препарати. Интересно какво ли ще се случи тогава :)
( Ако някой се интересува , в момента приемам Тодикамп, АСД-2, брезов катран , масло от черен кимион, йод в по-големи дози ( специален йод, поливалентен 1+ ) , пелин в по-големи дози и на по-малки интервали, карамфил. А ако оцелея, после минавам на колоидно сребро, каприлова киселина, листа от маслина, чесън ( вероятно по методиката на Чингиз Хан ), сок  Нони, Пау Дарко. Може да включа и генератора на честоти )  :Appetit_17: :Appetit_17:
   
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

олеле, наистина е въпрос на оцеляване май :)
защо цялата тази тежка артилерия, човек?  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това е малка част от компонентите, които се прилагат при противопаразитен курс. Ето например как изглежда една такава програма в  една руска клиника за възстановителна Медицина :
http://biocentr.org/protivoparazitarnaya-terapiya-1.html
Погледни до края на страницата за какво става дума  tooth
При нас през 2007, в друг център ( пак в Крим), асортиментът беше подобен, за награда вечер слагаха даже и пиявици  :Appetit_17:


Между другото, за голямо съжаление , клиника от такъв висок клас у нас в БГ няма!  :-\  Потребност има огромна, но засега няма кой да запълни вакуума , а и Законът на Здравето май не го допуска :(
Вълнуващо е да се узнае, че има и друг тип здравни заведения, в които лекарите са прозрели абсурдността на конвенционалната  "научна" Медицина при лечение на хроничните  болести. И които прилагат комплексният подход за диагностика и лечение на целия организъм.  
http://biocentr.org/o-nas.html

Наред със задължителните изследвания, в клиниката прилагат също магниторезонансна диагностика, диагностика по Аюрведа, по методите на Китайската Медицина , психологична диагностика.

А ЛЕЧЕНИЕТО , лично за мен , е повече от впечатляващо:
1. Аюрведично очистване на организма - класическа Панчакарма.
2. Соколечение по Уокър.
3. Медицинско дозирано гладуване.
4. Хранене с кълнове
5. Съвременна озонотерапия.
6. Хомеопатия, хомотоксикология (това второто е по-интересно. Хомотоксикологията е вид Медицина, която лекува организма  посредстом детоксикацията му. )
7. Комплексен  фитотерапевтичен курс
8. Противопаразитно  лечение  а) биорезонансно,  б) фитотерапия; в) лекарственна терапия;
9. Глинолечение
10. Физиотерапия
11. Мануална терапия и масажни процедури
12.Психотерапия
13 Магниторезонансна терапия

(Клиниката приема болни със всякакви болести, без значение от сложността и продължителността им на протичане, както и пациенти със сложни и неустановени диагнози . Лечебните програми са строго индивидуални за всеки, отрича се шаблонният подход и прилагането на  готови протоколи. Целта е понятна: възстановяване на психо-нервно-ендокринно-имунната система за саморегулация и самоизцеление. :flower: )
« Последна редакция: 21-04-2017, 10:01:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

des

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте!Касае се за онкологично заболяване. Моля Ви, за по - вече информация за препарата тодикамп - прием, дозировка странични ефекти. Как се правят компреси с препарата. Моля за връзка с някой който го ползва с такава диагноза. Благодаря!
« Последна редакция: 17-07-2017, 12:11:21 от des »
Активен

чоко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Има ли радиестезисти сред вас, които могат да определят кое от средствата които разисквате, включително и Тодикамп е подходящо за профилактика или лечение и в каква доза?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.185 секунди с 24 запитвания.