Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189905 пъти)

tani_73

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,намерих темата..Моля за помощ всички компетентни и знаещи за тодикамп и пиенето на дестилирана газ за помощ.Майка ми е с левкемия,разсейки по бял дроб и яйчници...От два дни положението и се влоши.Нека всички,който знаят нещо по темата ми пишат и най-вече искам да знам от къде си набавяте тодикамп.Благодаря предварително на всички!
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

При възпалено гърло от 10дни + сенна хрема/алергия (от седмица) - какво препоръчвате като схема?
Противоалергичното лекарство нали не се спира?

Пръскане със спрей дали ще е по-ефективно?

пп: имам ръководството.
« Последна редакция: 06-04-2016, 21:14:46 от taurus »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Таурус, не разбрах дали въпросът има нещо общо с Тодикамп.  :)
 От своя страна и аз имам въпрос към теб :)
Защо искаш да попречиш на организма си да се прочисти по негово усмотрение?  ;) Алергията е именно средството , което той прилага за да се отърве от това-онова :)  Ако я потискаш ИЗКУСТВЕНО , той ще намери друг начин за извеждане на токсините. Или пък ще ги складира някъде  в тялото , което след време ще се прояви като нова "алергия" или друго някакво състояние, което неправилно ще бъде изтълкувано като "болест"  ;)
Ако те дразни "алергията", направи така организмът сам да прецени , че  няма нужда от нея.  
« Последна редакция: 07-04-2016, 08:35:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emityy27

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1



Здравейте и от мен!
Изчетох почти всички постове за Тодикамп, но не разбрах от къде мога да го поръчам, както и  пробиотика Стелкор!?
« Последна редакция: 12-05-2016, 08:38:37 от emityy27 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Оценяваме интереса , emityy27  :kisss:
На сайта на производителя обикновено има списък с представителите :)
http://www.todikamp.ru/index.php/nashi-predstaviteli
« Последна редакция: 12-05-2016, 13:18:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stary

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, мили хора,  в търсене на спасение попаднах на лечение с газ и Тодикамп. Накратко моята история- всичко започна преди пет месеца след преживян стрес+ една банална настинка (т.е. след срив на имунната система), след която поддържам и до днес субфебрилна температура 37-37.5, започна се ходене по мъките- от кабинет на кабинет, изследване след изследване и единственото, което излезе е положителен тест за туберкулоза(ТВ спот тест положителен, Квантиферонов тест отрицателен). Но никой не може да ми каже дали се касае за латетна туберкулоза или за активна инфекция, защото белият дроб е чист и ако има туберкулоза тя е някъде на друго място. Нищо не ме боли (появяват се някакви странни усещания на различни места по тялото), но изпитвам страшно изтощение и умора, от два месеца и на работа не ходя, просто нямам сили за нищо. Единственото, което могат да направят за мен е да ми дадат антибиотици които да пия най-малко шест месеца. Няма нужда да ви обяснявам, че антибиотиците не са решение- вече познавам хора с туберкулоза, които от 10 години си пият през година две за по няколко месеца и дори години антибиотици за ТБ, защото така и не са се излекували. Да не говорим за страничните им ефекти.. А аз дори не знам дали  това е диагнозата ми, животът ми се обърна на 180 градуса.  Няколко пъти през  последните годините  съм правила гладувания по метода на Лидия Ковачева, самата тя се е излекувала от ТБ по този начин, но тя е свалила 25 кг, а при мен има проблем- отслабнах и сега съм 51 кг/167 см и не трябва да свалям и кг. Спрях животинската храна, ходя на озонотерапия, но засега няма резултат.
Искам да започна с Тодикамп, но имам Хашимото с нормална (засега) функция на жлезата и не знам дали Йода няма да ми навреди. Приемам всякакви мнения, съвети и рецепти.
Бъдете здрави!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Привет , stary.
 Ще се пробвам да дам мнение.
1. Ти споменаваш за Хашимото едва накрая, при това - с едно изречение. А е вероятно симптомите ти да идват именно от неработещата нормално жлеза , а не от (евентуалната) туберкулоза! (Жлезата излиза от строя именно при стрес, какъвто при теб е имало.)
2. Как така - имаш Хашимото, и едновременно - жлезата е с нормална функция ?  :surpris_23:
   При Хашимото жлезата не работи нормално!  То и затова е "болест на Хашимото" , а не "здрава жлеза на Хашимото"  :)  
 Установи кое от двете е - има ли патология или няма. Умората , особено силната , е много характерен признак за проблем с жлезата!
 Знаеш ли как да си изследваш жлезата? Ще ти кажа, защото лекарите няма да го направят.
  Намери начин да пуснеш тестовете за Т3 и Т4 м-у 20 и 22 часа вечерта, когато жлезата е активна! Ако трябва, уреди си да влезеш в болницата за някой ден , защото само там  това ще е възможно. Направени през деня, резултатите не са достоверни!
3. Направи си термовизуална диагностика!( Във Варна и в София се прави)  За да видиш дали и къде евентуално има огнище , възпалителен процес в тялото ти!  С нея ще провериш също и жлезата! А също и дали имаш туберкулоза или някой пак се е изложил с диагнозата. Тази диагностика заменя няколко лаборатории, в които ще получиш най-чудати и противоречащи си резултати!
4. Направи си капиляроскопия. Така ще разбереш , дали проблемите с щитовидната не идват от вегетативната нервна система!  ;) ;) Много е вероятно!
5. Йодът няма да ти навреди, освен ако нямаш хиперфункция  Тя си има характерните симптоми - прочети ги и прецени.
6. Направи си тест за йод. Най-добре - с  намазване на китките отвътре със спиртен разтвор на йод от аптеката. Намажи ги добре, плътно и наблюдавай за какво време йодът ще изсветлее, тоест - колко бързо организмът ще го дръпне. Ако е бързо - значи имаш НЕДОСТИГ. Дали е бързо или бавно, ще провериш най-добре като помолиш този тест да направят  и близките ти и после си сравнете резултата.
7. Тодикамп би помогнал , но не разчитай само на него, и то не преди да си направила всичките тези изследвания, за да се доближим до евентуалната причина, която стои зад твоите симтоми.
Под "причина" имам предвид - неоптимално работещи органи заради възпалителни или други ( напр.нервновегетативни ) процеси.  Естествено за тези нарушения си има други причини.. :)
 Действай и споделяй.  :kisss:

В твоя случай мисля, че АСД-2 ще е по-добрият вариант. Той има регулиращо действие и върху вегетативната. Няма противопоказания и не се интересува от причините за болестта! :) Така е замислен просто  :surpris_23: Оптимизира повечето процеси в организма! Възможно е да има невероятен ефект, както и да не се случи нищо. Това не може да се предвиди. Важното е , че няма странични действия и затова - пием и после чакаме да видим какво се случва :) 
« Последна редакция: 20-05-2016, 09:51:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stary

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Благодаря, бате Бино,
отговорих ти на лично, за да не разводнявам темата за Тодикамп.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аа, не е добре така, stary  :pensif_29:
Първо, ще направим лошо впечатление като се откъсваме  от общата дискусия  и влизаме в лични комуникации. :)  Ощетяваме тези, които биха желали да следят въпроса.
И второ, това не е разводняване на темата, има общо с нея  поне заради йода в Тодикамп.

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zemqizdrave

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Точно така, смес от йоден газ и екстракт от зелени орехчета. Само едно не ми я ясно. Може ли да се пие чисто профилактично?
« Последна редакция: 31-05-2016, 15:54:36 от zemqizdrave »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разбира се :)  Даже бих добавил - " и трябва! , ако водим живот извън законите."
Имам предвид - природните и тези на собствената си физиология.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

... Алергията е именно средството , което той [организмът ни] прилага за да се отърве от това-онова :)  Ако я потискаш ИЗКУСТВЕНО , той ще намери друг начин за извеждане на токсините. Или пък ще ги складира някъде  в тялото , което след време ще се прояви като нова "алергия" или друго някакво състояние, което неправилно ще бъде изтълкувано като "болест"...

Браво Бино, без никакво извинение за първи път срещам толкова точно обяснение на "Що е то алергия?"  :Content_14:  :pensif_29:

Изключително съм удивен, да не кажа потресен, как така милиони лекари - "алерголози" нито си задават въпроса какво точно причинява тези състояния, нито защо, още по--малко пък - как да ги премахнем - трайно.
Т. нар. "алергия" е ненужно силна реакция към иначе безобиден дразнител. Това определение е мое и се появи през... (не се смейте много) края на 70-те години на миналия век. След като 2 поредни години ми правиха кожата на ръцете на гьон - в областта, където поставяха "десенсибилизиращите" си разтвори... и на следващата есен - същата "сенна хрема"...
Та, алергиите са само, или главно израз на силно замърсяване на организма ни (не само на тялото...). За да не получи по-тежки увреждания, с помощта на Висшата ни искра, той ползва най-разнообразни, иначе невинни дразнители, за да изхвърли каквото му пречи. Проявите са разнообразни - хреми, отоци, сърбежи, трудно зарастващи кожни ранички, забиране а пръсти, циреи, дихателни смущения, включително тежки, животозастрашаващи форми на астма и др.
Потискането на проявите с антихистаминови и други противоалергични лекарства НЕ извежда натрупаните боклуци и отрови от тялото и съзнанието. Постепенното им натрупване води до други тежки състояния.
Много лесно се лекува с познатия ни метод, правилно приложено Временно въздържане от храна + упражнения.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Вова.   Да, алергията си е точно  " ненужно силна реакция".
Искам да добавя и още един фактор за алергиите. Знаем, от тях страдат най-вече децата, но при тях трудно може да се говори за "силно замърсен организъм"  - едно 10 месечно бебе кога ще  успее да се замърси чак толкова? , но въпреки това - има вече 1-2 "алергии".   :surpris_23:
 През ден ми се обаждат майки, питат за Тодикамп, за Стелкор..   и винаги става въпрос за "снижен имунитет", за "алергии"..
 Поразпитам ли ги обаче, почти винаги се оказва , че детето:
  1. -  е родено със секцио,
  2. - надлежно ваксинирано е ,
  3. - не е кърмено ( храни се с изкуствени сухи млека) ,
  4. пило е вече антибиотици и др. лекарства.. ( по незначителни поводи, просто "за превенция" )
 
Тоест - родено е и расте извън естествените , природни закони!  
Дори при само една  от гореизброените 4 интервенции, - силният имунитет вече е под въпрос  :-\
Съответно , организмът  НЯМА КАК да работи оптимално!  Това се проявява с всевъзможни "алергии" и нетипични  "болести" ( тук не влизат простудите, които са съвсем нормални, стига да не са твърде чести) , които не са нищо друго, освен сигнал, че нещо в  организма вече не е в баланс. Детският имунитет си е крехък , но когато  и допълнително му се пречи , няма как да очакваме супер здраве, нито пък лесно можем да компенсираме с каквито и да е цярове  :-\  
Достатъчно е просто да не му се пречи. От природата по-умни няма да станем, колкото и да им се иска на някои  tooth  
« Последна редакция: 02-06-2016, 10:08:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хмммм,
Предлагам съсредоточено да си представим цялата сложност, обем и мащаб на промяната, която се извършва в тялото, в живота на новородения човек - на всички нас - при прехода от живот в утробата към живот на "белия" свят:
1. Участва в неимоверни физически усилия при раждането.
2. Приема първите вируси, бактерии и гъбички по кожата си при раждането.
3. Преминава от дишане с дроба на мама към дишане със собствен дроб (!) и още микроорганизми...
4. С нищо незаслужено му е отнета 35-50% от кръвта, съдържаща абсолютно незаменими защитни вещества (плацентата се отрязва много бързо).
5. В много случаи е отделено от мама в първите мигове, до часове от живота си..
6. Наследява всички (или повечето) алергообразуващи замърсявания на родителите.
И въпреки това - сме живи!
Не алергии, дори е чудно как при тези отклонения от еволюционно достигнати и върховно усъвършенствани механизми оцеляваме изобщо!
Е, като добавим ваксинирането, некърменето, ранното "захранване" с други гадости, вредните храни на мама, дишането на мръсен въздух и т.н. и т.н... как няма да имат алергии, дори малките деца??
« Последна редакция: 02-06-2016, 11:38:37 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Аз от дете имам алергии, но нито съм раждана секцио, кърмена съм, не съм пила антиботици, но да ваксинирана съм. Растях на село и се хранех с естествено гледани плодове и зеленчуци предимно.
Цялата съм била в обриви, още от бебе ...Чудя се при мен защо така...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Интересно е , наистина, Вероника.
В горния пост , където ги изреждам  факторите, под №1 трябваше да е здравето на майката, както и на бащата към момента на раждането.   Това е много важно, те задават посоката, "генът".
И ако в твоя случай те са били в перфектно здраве , тогава вече се отива към  окултни , езотерични , астрологични, кармични причини... , които също не са за подценяване.

А може да става въпрос и за чиста случайност  :surpris_23: Прието е в медицината ( тук имам предвид всичката - официалната, алтернативната, народната,)  за болестта винаги да има някаква причина, дори тя да е неизвестна :) 
Аз пък се чудя и бих почерпил щедро всеки ( без значение дали академик или необразован човек ) ,който ми обясни каква е причината  за следното:
когато есента отида да си набера ябълки - около дървото винаги има паднали десетина изгнили :) . Обирам останалите здрави, и си ги нося в къщи за съхранение. До 1-2 седмици още няколко ябълки ще изгният, но една част ще се запазят в отлично състояние чак до късна пролет!  От едно и също дърво, в еднакви условия.. Ей това ако може някой да ми го обясни  :surpris_23:  tooth

В дивата природа, където всичко е естествено, също не е никак рядко, когато се раждат нежизнеспособни
  организми.  :-\ Явно има някакви висши регулационни механизми ,които човечеството никога няма да разбере. А вероятно не му и трябва, след като досега не е успяло  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Явно че съм изтеглила късата клечка  tooth Така е не всичко има обяснение.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Спред тибетската медицина, болестите се делят на четири основни вида:
Кармични, Бесове, Причинени от лош начин на живот и Травми.
Много интересно е това деление, без да го абсолютизирам разбира се.  Ако искате може да поговорим по всеки вид и ще откриете неочаквани неща. Макар за първите два вида да се изисква малко езотерична подготовка. Но все пак.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Никой не заяви интерес , Тихий.  :-\  Но ти знаеш добре , че такъв със сигурност има ! :)  И то ще си покаже, като стартира темичката :)
Ти и без това толкова рядко се отпускаш да разкажеш нещо  tooth , а дано тоя път да се случи :)
Пусни нова тема , аз лично чакам с нетърпение.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

И аз да се включа към хората с интерес за тема по въпроса  ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.