Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189894 пъти)

slavvi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

здравейте
Това е първия ми пост във форума, макар да имам регистрация отдавна и да го чета с интерес. Смея да твърдя, че много ми е помогнала информацията в него, както на мен, така и на мои познати и роднини. Камъни в жлъчката ме накараха да чета тук, но поради огромната информация се зарибих да чета повече и почти всеки ден съм тук и чета. Правил съм си прочиствания, а от няколко месеца ползвам и Тодикамп с успех, но ще разказвам повече по-нататък, защото едва ли ще споделя нещо, което вече не сте минали - пиене на лимони, зехтини, изкарване на голям брой малки зелени "копеленца" стигащи до 3 см, паразити и т.н..

Тук искам само да похваля Тодикамп за нещо, в което съм убеден. На брат ми му се появиха едни мастни топчета под мишниците, които третираше с различни мазила и билки след препоръка от лекари. Успехът бил променлив - ту се увеличавали и му подпирали, ту се смалявали. Личния лекар му казал, че има запушване на мастни жлези и от там се получавало това, само оперативно се лекували. Но, дадох му Тодикамп да се маже и за няколко дни топчетата изчезнали, и 2 месеца ги няма никакви. Та, ако имате такива, действайте смело :)
На майка ми бях дал да си маже ръката, след като се беше надула сериозно от физическа преумора и се оправи за няколко дни.
Аз в момента имам едни парещи и пробождащи болежки вляво под ребрата съпроводени понякога с къркорене, които се простират отпред, встрани, отзад като се качват нагоре по ребрата. Мажа областта по 3 пъти на ден с Тодикампа. След намазване, не ги усещам около 2 часа. След това пак мажа, но съм в процес на диагностика какви си ги надробих сам и на какво се дължат.
« Последна редакция: 12-08-2014, 23:00:23 от slavvi »
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Molq pomognete da si nabavq Todikamp, mngo spe6no. Ne razbrah kak i ot kade, za koeto se izvinqvam, su6to i za latinicata. Ne iskam da pritesnqvam horata na li4ni. Blagodarq mnogo.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

Пиши на Бате Бино от този форум.
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте, искам да попитам някой ползвал ли е Тодикамп по време на кърмене. Аз си го ползвам отдавна и за всичко (за настинки и грип най-вече) и сега съм с някакъв грип и го пия, но се чудя дали преминава през кърмата. 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не съм го ползвал по време на кърмене , но мога да се пробвам да отговоря все пак :)
Таня, възможно е да преминава в кърмата и най-вероятно някаква част си преминава.  ТОва не знам кой би могъл да го установи "научно", след като дори БигФарма за своите лекарства мълчи по отношение на кърмещите.. Почти на всички листовки вече пише: "Няма данни за странични ефекти при кърмещи" ..  tooth
(Макар Аз мисля , че се досещам защо са избрали именно този подход..  ;) "няма данни" хем звучи благозвучно за пациента ,който най-вероятно ще купи,  хем после никой няма да носи отговорност, ако нещо се случи..  tooth   )
 
Въпросът е по-скоро - дали това е проблем при Тодикамп?  След като препоръчителната дневна доза в препоръката  "укрепване на имунната система на дете от 1 до 6 години"  е 12 капки дневно..
Аз в подобни, по-специални случаи винаги се допитвам до Андрей Тодика. ( за всеки случай )

[10.10.2014 г. 10:45:57] Боян: ПРивет , Андрей.
[10.10.2014 г. 10:48:52] Боян: Будет ли проблем для младенца ( возрост 2-3 месяца ) если мать употребляет Тодикамп и сощевременно кормить ?
[10.10.2014 г. 10:49:25] Боян: ( я думаю - нет, но решил спросит :) )
[10.10.2014 г. 18:16:26] Andrei Todika: Privet, Boyan!
Problem ne budet. Ti prav.  


Между другото , Андрей ми е споделял , че малкият му син още от новороден е постоянен потребител и ползвател на Тодикамп. Сега синът е вече голям, работи в Американската армия. ( Не знам кого точно отстрелва , но явно е добре , след като е избрал да работи точно това  :surpris_23: )
« Последна редакция: 11-10-2014, 10:38:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Много ти благодаря Бате Бино,   :flowers2: , изчерпателен си както винаги (въпреки, че не си кърмил :Content_4 - emotloader:), и аз предполагах, че няма да има проблем, ама все пак  това е много малко бебе и се прокрадва някакъв страх - вече съм по-спокойна   :peperudi:
P.S. А за лекарствата, за които "няма данни за странични ефекти..." на мен по-скоро ми звучи като - не са достатъчно изследвани за да има и данни...
« Последна редакция: 11-10-2014, 21:27:48 от tania_si »
Активен

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Как точно  се маже носът с Тодикамп за пресичане на хрема. Вътре в ноздрите или около тях. Трябва ли да е смесен с мазнина и в какви пропорции? Питането ми е за дете на 1г. 7месеца.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вътре се маже, 0403. Аз лично не го разреждам с мазнина, то по време на хрема нали обикновено шурти постоянно, така че докато го намажеш и то се изтича със секрета. И се саморазрежда  достатъчно за да не пари. Но може и да се размеси с малко масло, ако има чак толкова неприятни усещания.
« Последна редакция: 29-10-2014, 21:15:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

dessi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Ползвам Тодикамп за 6-7годишно дете при настинка, кашлица и други симптоми на грип, като намазвам крачетата, гърба и гърдичките вечер, след което обуваме чорапки и слагам веднага да легне и да се завие с топло одеало. Така на другата сутрин нищо ни няма и нещата са отшумели ако не изцяло поне наполовина. Но дори и само намазване и разтривки има голям ефект при нас. Важно е също да се хване когато нещата не са се задълбочили много.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

През лятото ми се появиха гъбички на пръстите на единия крак. За първи път през живота ми- много е неприятно! Наложи ми се да прибегна до ТОДИКАМП. Имам си едно шишенце, дето си го пазя за зор- заман :) . Не съм в България и си го кътам, искам да си имам. :)
Та ... да не се отплесвам- за 5-6 дена всичко мина, при положение, че мажех мястото интензивно, но само по веднъж на ден пиех по 7-8 капки. Много съм доволна!
Освен това го ползвам при настинки и грип и при мен действа безотказно!
Активен

vili- ali

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте и аз скоро прочетох за този препарат и се интересувам от къде мога да го купя? Ако може да ми погнете. Благодаря предварително!
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Дъщеря ми ( 5 годишна ) е с болки в ухото. Има ли някой успешно прилагал Тодикамп за този проблем?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Има, Зинаидка , но не и сред нас. По руските форуми има отзиви ,  в темата ми съм копирал един поразяващ случай за излекуван остър отит само с едно накапване в ухото. Андрей Тодика също ми е разказвал..
Но да знаете, че боли.  :-\ Всеки следващ път боли по-малко , но първият път наболява. Аз наскоро мазах няколко пъти в ушите с тампон, добре напоен. Не знам дали ще понесе дискомфорта, то децата и при най-малката болка вият . Но няма да навреди, не бойте се.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Намазах я отвън около ушната мида и съвсем мъничко вътре. Интересно е че по принцип си е здрава , но от 2-3 дни по няколко пъти на ден изпищява че я боли ухото, после забравя и така да следващият писък. Давам днес и Стелкор , мазах 2 пъти външно с Тодикамп , да видим....Иначе с лекарства знам аз как става , но ми се иска да мине без тях....
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Да дам отчет след , болките в ухото преминаха , съществува вероятност да е минало от само себе си, но по-вероятно от комбинацията Тодикамп и Стелкор  ^-^
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

Да дам отчет след , болките в ухото преминаха , съществува вероятност да е минало от само себе си, но по-вероятно от комбинацията Тодикамп и Стелкор  ^-^

Здравей, Зинайда!
Тук е времето и мястото да изразя и аз благодарността си към Стелкор и Бате Бино...именно силните болки в ухото на сина ми, ме отведоха отново в този форум, преди го четях само избирателно, за някоя друга рецепта, нещо интересно...главно статиите на Мер и така...
След дълга борба с възпалението на ухото му и педиатърката, която казваше, само леко е възпалено, нищо му няма и му даваше капки за затъпяване на болката, но не и лекуване на проблема...след почти месец проплакване през 5-6дни, че го боли ухото, отидохме на УНГ (защо ли чаках толкова?!?!?!) и там диагнозата беше силновъзпален или нещо подобно синуит с обилна гной в областта на носоглътката...толкова се уплаших, като ми заяви, че е тръгнало да става хронично....как ли се разбира този факт?!, че още след излизане от кабинета се отърчах за предписания антибиотик и започнах да го давам....е гнойта се махна, но на свой ред дойде силна дисбактериоза с течни жълти трудно да се каже фекалии, защото си бяха абсолйтно течни...въпреки приема на пробиотик...Зачетох се аз кой е най-добрия пробиотик и така стигнах до Стелкор :) Е винаги са ми били смешни изказванията "САМО ЗА ЕДИН ДЕН", но ето и на нас се случи...за един ден спря разстройството...Ако знаех и по-рано за този Тодикапм....толкова да ги мразя тези антибиотици...
Едно безкрайно благодаря на Бате Бино, че прави достъпни до нас тези "неща"!  :fluretaa:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Когато ме сполети нещо се чувствам длъжна да опиша развоя и изхода от ситуацията, за да бъде от полза на някого след мен.
Вчера сутринта се събудих с много неприятни болки в гърлото , чисто бял език и втрисане.
Сутринта взех 1л. Стелкор,
на обяд 20 капки Тодикамп ,
а вечерта 2т. Шуслерова сол 3 .
Едно , две или комбинация от трите помогна, защото днес се чувствам идеално.
Естествено храненето беше основно зеленчуково плодово със намесата на кълнове и бобови.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Здравейте, имам роднина с форма на кожен рак - четох, че меланома малигнум е най-злокачествения, но там лезията е черна. За щастие в този случей образуванието е розово, понякога се лющи, понякога се възпалява, но е на лицето и определено пречи.
http://podolechev.com/2013/02/%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BC-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BD/
 Препоръчах и Тодикамп, някой има ли опит с подобен проблем ?
« Последна редакция: 15-03-2015, 12:05:53 от Tzi-Bo »
Активен

dessi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

С помощта на Тодикамп наскоро се справихме с продължителна хрема при едната ми дъщеря, секретите бяха жълто-зелени и продължи цял месец без други сиптоми. Докато най-накрая не реших да дам Тодикамп и за 4-5 дена нещата отшумяха. Давах увеличаваща доза от 5 капки до 13 капки за дете тежащо 25кг, два-три пъти на ден, след което продължих още две седмици веднъж на ден.
С Тодикамп се справихме успешно с болки в корема около пъпа,при другото дете, появяващи се 1-2 пъти през деня, обикновено след хранене, но не става дума за преяждане. Детето имаше и главоболие от време на време. След приема на Тодикамп след 2 седмици нещата започнаха да отшумяват и сега след месец няма и следа от тези проблеми, а си ги носихме месец-два. Според мен комбинацията със Стелкор би дала още по-бързи резултати, тъй като преди съм го използвала за проблеми със стомаха. Но сега имах Тодикмап и той се справи успешно.
Активен

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

 Три през нощта. Ревящо бебе с дерящо гърло. Най-сетне Тодикамп е призован. Разтрих първо себе си - синусите, гърлото, гърба. ходилата. Носи се опияняващ аромат на гориво  ::)  Иде ми да гаврътна шишето, почват се едни автомасажи. Облекчение.. Изпитано, идва ред на малката 1г4м, обикновено не трае масаж, а сега половин час - гърло, носле, гръбче, крачета.. спи спокойно.
 Бате Бино,  :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.215 секунди с 23 запитвания.