Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189891 пъти)

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Моля за съвет относно Тодикамп
« Отговор #240 -: 01-06-2014, 18:46:54 »

Здравейте, ползвала съм препарата и съм доволна като цяло, но сега съм бременна и имам проблем - хемороиди :surpris_25:...съчетано със запек. В случая храните, които са ми помагали преди сега не помагат...Моля дайте ми съвет дали мога да го ползвам (и дали вътрешно или външно)- не съм наясно и няма много информация за това дали се ползва от бременни, а за този проблем мисля, че някъде прочетох, че помага. Надявам се и Бате Бино да се включи. Благодаря предварително  :flowers2:
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Може да се ползва тодикамп, смесен с някаква мазнина - зехтин, масло от нещо си, аз го ползвах за същото с врял невен в зехтин, също така помага клеевата тинктура, но пак е добре да е с подобна мазнина
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Забравих - ако е свързано с вътрешното състояние на лигавицата, това може само временно да облекчи, така че грижите трябва да са и в тази посока. Храна, хомеопатия за лигавици според личната картинка, билки, опит от препатили
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Моля за съвет относно Тодикамп
« Отговор #243 -: 02-06-2014, 06:51:10 »

В случая храните, които са ми помагали преди сега не помагат...
А какви точно храни консумираш?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

благодаря Нели - пробвах с клеева тинктура и мас с невен, дори малко мед сложих(някъде четох само мед ) и получих облекчение, но е временно, утре съм на хомеопат.
Chery, опитвам се да се храня здравословно - не е суровоядство,, но главно зеленчуци и плодове, ям по малко готвена храна, кисело мляко; имам си прегрешения, но преди да забременея се хранех по същия начин  и нямах проблем с ходенето по нужда или с хемороиди.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

...кисело мляко...
Киселото мляко предизвиква запек при някои хора, по-често - при деца.
Млечните според мен забавят метаболизма. ???
От плодовете против запек са добри:сливи,смокини,круши,зрели джанки,череши.
Зеленчуци:моркови,зеле,червено цвекло.
Също:трици, домашен пълнозърнест хляб.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Запек? Най-доброто е  коктейл от сливи с прясно мляко!  tooth Ефектът е повече от поразяващ и при това - моментален  tooth  Шегувам се , но има случаи в които и това се налага. ( в казармата навремето си спомням,  че веднъж много се уплаших - отивам в тоалетната и нищо не мога да свърша, въпреки че червото ми ще се пръсне , викам си -бре , какво ми стана пък сега :surpris_22:)
Тодикамп не е противопоказан при бременни, даже напротив - установявано е нееднократно, че намалява в пъти вероятността от малформации на плода.
Обаче , ако въпреки това има и най-малки притеснения, нека се избере нещо друго. При хемороиди чудна билка е водно пипериче, обаче за бременни не се препоръчвало.     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

за засилване на имунната система  мисля, че от полза е сребърната вода,за лигавици и проблеми включително, но не знам дали е позволена при бременност, може би поне в профилактичния и вид.Аз съм доволна, откакто закупих апарат и водата минава през него.   Когато трябва, в употреба влиза и тодикамп, подпомагат се   
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Бате Бино, ти се шегуваш ама аз взех, че го направих колкото и да съм против прясното мляко и действа почти моментално както каза   :flowers2: Като не ми действа друго вече на всичко съм навита - колко килограми трици съм изяла досега и салати не знам и всякакви плодове - ако преди с тях се оправях сега не става - хормоните объркват всичко и докато не родя няма да се оправя :( Днес започнах и хомеопатия ... да видим, дано да има ефект.. засега се държа с клеевата тинктура и зехтин.
Нели сребърна вода пия от началото на бременността - позволена е, и аз имам апарат и си я правя.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

В наше време вече  е почти като   норма бременните да имат редица неразположения. И кръвно , и храносмилателни и други дискомфорти. Доколкото съм запознат, най-често след "събитието" всичко се нормализирва  :whistling2 - emotloader: 
Трябва да се допуска и дисбактериоза, която се характеризира включително и със запек!   А самата дисбактериоза може да възникне не само след антибиотици , ами и при разни нарушения в храносмилането . Получава се като парадокс - нарушено храносмилане води до дисбактериоза, която от своя страна допълнително го нарушава   :-\
 Та, ако  е дисбактериоза, там усилията трябва да са в друга посока.  Аз в момента се боря точно с това състояние, защото  велики специалисти-лекари  не счетоха за нужно да ме информират или изобщо не са знаели!, че  при  колоноскопия  пламва страшна дисбактериоза! ако се излъжеш да си изчистиш червото с фарм. препарати , а не с клизма и глад. Отдавна не бях се излагал така, успяха да ме излъжат като първолак, ама така е като дори веднъж се отклониш от принципите си  и се довериш  на лекар :Confus_3: Сега  месеци ще гълтам  цярове  докато си възстановя флората , ако изобщо успея :'(   Някой ако ще прави тази процедура , първо да прочете задължително тук: ( то това е за отделна тема, защото е важно , а на български инфо май няма )
http://drleonardcoldwell.com/2014/05/02/death-by-colonoscopy-side-effects-of-screening-colonoscopies/
Внимавай с хомеопатията, Танче , не е безвредна! ( имаме прекрасна тема за страничните ефекти от нея)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Как иначе,  бате Бино, ако нещо не мине през нас по най-суровия начин, за да придобием онзи ценен опит, който да служи на по-слаби от нас, да стане основен, проверен  принцип...
И пак - да не подценяваме организма, при едни така, при други  - по-иначе, може би при твоя реакцията е по-бурна поради чистота на организма и силно си нарушил баланса. Ти знаеш как бързо да влезеш в равновесие. :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Съгласен съм напълно. Готов съм да се помъча( така е било писано явно angel)  Само дано се оправя за да мога да казвам не само как съм се влошил , а и как съм се подобрил  :)  ( и ако не излезе както много често става - ти го мислиш, че е  едно, а пък то все излиза, че е друго :) )
« Последна редакция: 04-06-2014, 09:05:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте! Синът ми почувства неразположение в неделя и веднага привечер започна с капките Тодикамп. На другия ден вече имаше температура 38.5 - 39.2 С, която варира в различно време на деня, т.е. сваля я до 37.6, но не напълно. Това продължи два дни и снощи вече се изкуших му дадох парацетамол. Не съм спирала Тодикамп, но картината тази сутрин е същата - 38.7 появи се и лека кашлица. Няма оплаквания от нищо друго, освен отпадналост и студ. Давам вит. С, пие свежи сокове.. При мен обикновено Тодикамп добре сработва и се оправям без излишни тревоги, но сега се чудя се дали не трябва да включа още нещо?! Нали знаете, като се поема отговорност за друг човек възникват колебания, а те могат да повлекат и грешки.. Какво ще ме посъветвате? Той е на 16 години.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ани,  накратко - няма място за безпокойство на база на изброените от теб симптоми! Температурата сама по себе си може само да те радва. До 40 градуса тя е наш приятел, мори всякакви бацили! Това ,за което трябва да се следи внимателно в такива случаи, са НЕТИПИЧНИТЕ симптоми ( затруднено дишане, конвулсии, замъглено съзнание, тотално безсилие  и др.) Те са много по-важни от температурата! Защото могат и без наличието на температура да са признак за сериозни състояния! А ако е само температура,както при теб,  не се старай на всяка цена да я потискаш.
Такова е становището на всички "натурални", холистични медици,  за които е нетипично шаблонното "мислене" и връзка с фармацията. Силно препоръчвам да прочетеш  книжката на знаменития д-р Робърт Менделсон "Как да отгледаме здраво дете въпреки лекарите"
Копирам ти част от текста ,който изпращам винаги при интерес към Тодикамп:
Хрема съм ликвидирвал  два пъти с по няколко намазвания на носа! Третият път не стана. (Има случаи, при които просто трябва да се изтърпи дискомфорта, докато организмът сам се очисти по начин, по който само той си знае. Според натуралната медицина всяка болест е „токсемична криза” чрез която организмът прави опити  да се самоочисти и да възстанови равновесието. Ние инстинктивно опитваме на всяка цена да се намесим в неговата логика и да потискаме БЪРЗО външните прояви на „кризата” с всевъзможни средства, но това не винаги е правилният подход..  )  Особено дългосрочно..    

За по-бързо и ефективно подобряване на състоянието в такива случаи  моето семейството и близките ми винаги и веднага включваме СТЕЛКОР или ВЕТОМ. Натрупана е солидна практика вече  няколко години и при немалък брой хора. Синът ми сега е на 2г.9м. и до момента не е помирисвал никаква фармацевтика! Само Тодикамп външно и Стелкор при няколкото му "детски болести" до момента.    

Иначе си абсолютно права -когато е  за нас и за близък човек възниква колебание. ( И аз като другите мога да давам съвети, но като имам проблем аз самият, да видиш как търся съвети  tooth ,нормална психологична реакция е..) Въпреки това  трябва да се действа хладнокръвно ако липсват странни и нетипични симптоми и да се "изживеят"
2-3 дни с висока температура, която в огромното мнозинство от случаи сама спада след 2рия,3ия ден.

 
« Последна редакция: 05-06-2014, 09:00:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Много благодаря! Изглежда индивидуалните особености имат съществено значение. Въоръжени с разбиране и подпомагане на възстановителните сили на организма се надявам всичко да премине благополучно.
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Бате Бино направо ми се разбиха всички представи за хомеопатията - снощи прочетох темата - винаги съм я смятала за безобидна - дори сама съм си назначавала от комбинираните препарати (които пък били най-опасни - дори моята хомеопатка ми каза да не ги пия) ужассс...Въпреки, че ми помогнаха ама .. се ужасих от информацията.
А за колонскопията съжалявам , че ти се е случило това, но като си помисля, че преди години и аз исках да го направя  :Confus_3: добре, че съм се отказала.
За моя проблем ми казаха мн.добро средтсво - чай от листата на райска ябълка - няма обаче никаква информация за това дали е безобидно за бременни....Съжалявам ако спамя темата, но нямаше къде да коментирам  :-\
 
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Искам да поръчам Тодикамп- интересува ме цена и доставка до София.
Баща ми има някаква упорита инфекция, която се изразява в гной, течащ от мястото на изваден зъб.
Има и шипове, гадна гнойна рана на крака. И дума не може да става да го убедя да спре млечните и месото- не ми вярва. И спирулина не мога да го накарам да пие, засега пие живовлек и прополис. Тодикамп помага ли при такива хронични инфекции, спрямо които скъпите антибиотици се оказаха безсилни?
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

sweetie, а  дали татко ти и за  Тодикамп няма да ти повярва? (след като и за другите неща не ти вярва :) ) :surpris_23:

Конкретно на въпросите ти:
Да, след като става дума за инфекция, Тодикамп определено е на първа линия!
( Мисля ,че вече разказах за този случай, когато моя близка шашна стоматолога си като си излекува абцеса с Тодикамп)

ОБАЧЕ. Това, че гнои не само от зъба, нещо не ми харесва като цяло.. Намирисва ми на силна зашлакованост, при която тялото прави отчаяни опити да се освободи от отровите. Ако вече има и други "мигащи лампички" като по-тъмна урина , миришещи урина, пот, крака, изпражнения, недобра кожа ..това са явни сигнали , че го зове мощно и широкомащабно прочистване :) Ако е така , ни спирулина, ни прополис, ни Тодикамп  ще му решат проблемите напълно. ( да ги облекчат и потиснат временно - може би да)

Ако не е така, може да става въпрос за отделни проблеми: - в зъба ( например да е някаква киста) , а гнойната рана на крака да е варикозна язва - усложнение от "разширени вени" с причина лимфен и венозен застой.
Какво казаха лекарите , каква е причината за тази рана? Диабет? Венозен застой?
Подпитайте ги по-настойчиво, че на повечето гънките им вече не мърдат: На един приятел му се стичаше гной покрай зъба и го болеше. Ходи на няколко стоматолога , правиха му снимки и понеже не излизаше нищо на тях, го успокояваха , че нищо му нямало..Казвам му - "как така нищо ти няма , авер, гной ти тече , има процес някакъв, бягай пак да те оглеждат докато намерят проблема!"
Разгеле , намериха го - киста, която се позиционирала чак до окото. Не са я намерили в началото, защото не са допускали, че  може да не е там , където са я очаквали.  Махнаха я и течът му спря.  :surpris_23:

Вече има проблем с антибиотиците - и скъпи и евтини. От безразборното им предписване през годините (  например при изкълчен палец на крак ) бацилите отдавна се окопаха и приспособиха. Даже ги използват за храна  tooth
« Последна редакция: 29-07-2014, 18:10:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kz

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте, новак съм във форумите, не мога да се ориентирам в морето от инфо, но продължавам да чета за Тодикамп и да "наваксвам". И все пак, откъде мога да си купя, опитах разни линкове, но явно не се справям. Помогнете, моля.  :Confus_34:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

С любезното съдействие на Бате Бино, ще си купиш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.