Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189907 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Изброените симпотми са си напълно нормални, поне при мен в началото също така действаше  :) Към изборените особености, може да прибавим и гарантирана редовна перисталтика на червата  ;D
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

За такива симптоми споделят почти всички от раковия форум, които пият газ - явно ефект от самата газ. При мен нямаше такива, нито пък каквото и да било различно по отношение на перисталтиката.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Много странно, пети ден съм на Тодикамп и клеева т-ра, на плодове, а нямам никакво подобрение на болно гърло,  по-зле е.
Досега, каквото  и да ставаше, един- два приема на Тодикамп оправяше всичко там, сега даже и втривах  в гърба, врата, гърлото, масажи - нищо. Нямам възможност да мина пълен глад, работя, чудя се за изварени компреси и какво ли, прибавено към тодикампа, защото на лекар няма да ида, Стелкор взех 2 пъти досега, нямах добри усещания
Колежките ми са болни  и са на АБ,  но защо ли при мен този път нещата не се оправят - не знам. Може би последните вируси са доста по-лошави...
Ако  нацеля нещо, което се комбинира добре с тодикампа, ще напиша, вероятно произвеждането на новите щамове не е за подценяване.
 Ако някой има добър опит вече - благодаря! :love_026:
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Нели, ако дадеш повече информация за това – какви плодове в какви количества хапваш през всичките тези дни на борба с вируса, колко и какви течности приемаш и т. н., може би ще получиш по-адекватни съвети.
:Confus_34:

Наистина, Тодикамп е много добро средство, но възлагайки му прекомерни очаквания, рискуваме да изпуснем от внимание други важни елементи в подпомагането на организма да се справи с инфекцията.

Например, добре е да следим как се влияе действието на Тодикампа от специфичната среда в организма, която създаваме чрез приема на други химически субстанции под формата на храни и течности. :-)
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

Здравейте!

Има ли някой отзиви за лечение на разширени вени с Тодикамп? Имам предвид от съфорумците или техни познати. Ще почвам такова лечение и затова се интересувам.
Благодаря!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

В случая ,Ели ,  Тодикамп не е в челните редици по ефикасност. Проблемът с вените  е много комплексен..Тук на първо място за мен излиза методиката с  терпентиновите вани на А.Залманов. (Насочи се към нея, аз също съм я запланувал като задължителна, трябва само да си монтирам вана ) Методика, оздравяваща съдовата и капилярната система на човек, което е задължително условие за добро здраве на всички органи. При това - по сравнително лесен и приятен начин!  :sorcerer - emotloader: (Залманов е един от най-гениалните медици, които са се раждали някога. Книгата му " Тайная мудрост человеческого организма" е като библия за почти всички руски и неруски лекари-натуропати http://zalmanov.info/ru/book/)
 
Нели, всяка болежка си е за себе си :) , и аз така смятам.  Не винаги изчезват от раз :(  Радостното е обаче, че и не винаги ТРЯБВА да изчезват от раз!  tooth   Иска ни се , да , обаче  да не забравяме , че  болестите са вид токсемични кризи  и чрез тях организмът се освобождава от ненужното чрез кашлици, хреми и т.н. Тоест - редно е да се радваме , че все пак сработват механизмите му за изхвърляне , защото ако  това не се случи , е вероятно някъде в бъдещето да почнат да гърмят предпазители , а понякога направо и главния бушон ... :)  

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Има нещо вярно за мутацията на тазгодишните вируси. С първата, септемврийската вълна, се справих отлично само с Тодикамп - за два дни мазане и пиене прегазих вируса.
Но две седмици по-късно, уви, при излизане от гладуване получих изключително тежък отит на дясното ухо - нито тодикамп, нито прополис, нито каквото и да било "природно" не помогна. Две седмици се влачих с отит, загубих си част от слуха временно, накрая пак опрях до скъп венозен антибиотик. И едва от няколко дни съм що-годе добре.
На теория би трябвало при 8 дневно гладуване да мачкам наред вирусите, и може би това е помогнало - защото нямах температура, треска и т.н., но ме заболя зверски ухото и ми заглъхна.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83

Благодаря бате Бино!
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Прави сте, приятели!
 Лечебните кризи са от полза,бате Бино, но като се разкашкаш като локум на горещ асфалт, други мисли ти идат наум :bleh.
Първолаците, както всеки път, надонесоха в у-ще куп неопитомени от нас вируси, сега, докато си ги обменим и опитомим, зор. При мен се кръстосаха два от наблюдаваните досега - разстройство и гърлобол, засилени  от жестока настинка.
Вегетарианско ми е храненето,Роми, с  домашно отгледани храни. От 10 дни специално съм на червено цвекло със зеле, чушки и домати домашни, басмати ориз и ябълки. никакъв глутен/почти/, никакво сладко/уж/ . Като ме гътна в петък, почнах тодикамп, днес ми е трети ден на банани, , защото стомахът ми не ще да работи нормално, повече чаеве и вечер алкохол за стопляне на гърлото, но - лоша работа. Сега похапнах и салата с кълнове. Ако и утре не съм по-добре, не знам. Като гледам околните с антибиотиците, никакво ми е утешението,че са по-зле от мен. Извара не ми се слага, ще ползвам морска сол за краката, газ, клеева т-ра, а за масаж мечтая , дано успея да се вредя  на модерните масажиращи легла в близко време..
Благодаря за мненията ви, друго си е подкрепата на групата, живи и здрави! :thankyou:
« Последна редакция: 23-10-2013, 19:42:15 от Nelli »
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Емо, не знам какво ще кажат авторитетите тук за твоя отит, но според мен отслабване на имунитета след правилно проведено 10-дневно гладуване е горе-долу като гладна смърт след 10-дневно угощение. ;)

Ако аз пострадам от толкова непоследователна реакция на организма си, по-скоро бих си преразгледал настройките. Нали знаеш, когато софтуерът дава грешка, няма голяма полза дори от най-педантичното почистване на прахта от хардуера.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Нели, що не си подхапнеш яко люти чушки, чесън, хрян, ей такива нещица   :)
няма къде да ходят вирусите, ако ще и супер мутанти да са   :)
антибиотици не гълтай, те са само за абсолютно гътнали се хора - за да ги успокоят психически, че са направили всичко за себе си, а не че ще им помогнат   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Емо, не мисля, че нямането на температура е добър признак - ето, ти сам виждаш как ти се е усложнил отитът.
може и да е лечебна криза всичко това, като следствие от гладуването.
но и при теб, мисля, че е щяло да е добре да вземеш нещо по- пикантно, нещо, към което гадовете не са изработили резистентност и няма да изработят.
« Последна редакция: 23-10-2013, 21:17:44 от iskrena »
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Нели, това твоето не е хранене, ами направо биоземеделско пиршество! Реализиран вегански копнеж!  :Content_14:

А какво е положението с течностите? Набързо споменаваш чайчета и алкохол, но броя на чашките премълчаваш. :) Подпитвам те, защото чувала си предполагам, че най-могъщото лечебно и профилактично средство е водата. Знам, звучи неправдоподобно.

Ако пък ти знаеш как да пиеш правилно вода и в нужните количества (вкл. и подсолена вода), никога повече няма да опитомяваш новите щамове в такова неприятно състояние.

А иначе, за гърлото опитай следното. Аз не съм го пробвал, щото не помня откога не ме е боляло гърло, но го чувам от хора, на които им е донесло бързо облекчение. Разбъркваш една чаена лъжичка йод (от аптеката) в 50 - 70 мл вода. Гаргариш няколко минути и плюваш, пак гаргариш и т. н. докато свърши приготвеният разтвор. Само няма да гълташ, че е силничък. Така 3 - 4 пъти дневно. Стискам палци утре да си по-добре!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

да, това за водата е важно напомняне!
Роми, ти да не си "Роман солджър"?   ;D
щото и той го препоръчва метода на Батманджелидж   ;D
само че, той, за разлика от теб е вярващ в Бога на библията, докато ти явно не си!    ;D
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

За лечебната криза - и аз си го помислих, но не ми се вярва да e било само или точно това, защото вкъщи всички се разболяха със сходни "вирусни" симптоми. По-скоро е бил вирус. При близките имаше усложнения - треска, болки в главата, силна кашлица. При мен - нищо освен силна болка в ухото, последвана от заглъхване и загуба на около 60% от слуха на дясното ухо /това го установиха след прецизно изследване със специален апарат/. Реших да се върна към "по-традиционните" методи, тъй като експерименти със слуха не ми се правят, трябва ми за работата, прекалено дълго се проточи  този отит. В интерес на истината, лечението беше комбинация от лекуване на слуховия нерв с физиотерапия и ампули от витамин "Б-комплекс" и потушаване на възпалението в средното ухо с венозен антибиотик. Не ми беше приятно, но даде резултат и сега слухът ми е почти напълно възстановен. Иначе, през това време продължавах да си пийвам тодикамп и прополис плюс пробиотици.
Мисълта ми е, че има моменти, когато човек сам трябва да прецени колко и как да продължи - в живота няма готови рецепти. Разбира се, не ми се вземаха антибиотици, не бях ползвал такива 12 години, но трябваше да избера по-малкото зло за момента.
« Последна редакция: 23-10-2013, 21:24:10 от emo75 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

защо мислиш, че  вируси не могат да се използват от тялото ти за "отключване" на лечебна криза?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


... в живота няма готови рецепти.

да, но има рецепти, несъвместими с живота, каквито се явяват и АНТИ - био - тичните рецепти!
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Роми,благодаря ти, през пролетта използвах подходящия период за пиене  по 5 чаши вода сутрин и когато лятото намалих количеството рязко в един момент, споходи ме бъбречна криза, така че ясно колко е добре, но не съм на Ти с подсолената вода, щеше ми се да пробвам такъв компрес, макар сега нямам време да правя 10%  разтвор и да лягам с нещо влажно или мокро на врата.
Благодаря ви за съпричастието ,ако утре не съм живнала достатъчно, сядам сериозно да мисля какво още може да влезе в тежката артилерия...Ще си осигуря и йод, щом  трябва. Сега не включих сребърна вода, нито урина, но дано и не се налага.
 Бате Бино е  на прав път, волю-неволю натрупваме токсини по всякакви канали и има време да ги отхвърлим и изчистим, ще търпим
Между другото ,допреди година не бях и чувала за херпангина , а се запознах вече с нея, откъде тия нови  страхотии, докъде ще стигнем с оцеляването и каква цена ще се  плаща за правото и свободата да сме здрави?!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Нищо не мисля. Просто тъй съм решил, тъй съм направил. Въпрос на преценка. Според мен, в дадения случай, правилна, въпреки негативите.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Нека кажа и аз моя опит с този вирус. Почна се от неделя следобед по моя вина - отслабих си имутитета, след като се изкъпах сутринта и излязох на студеното.Започна с дразнене на гърлото. В понеделник стана болка и дразнене, от време на време кихам, имам лека задна хрема, но нищо повече от това. Аз съм от хората, които при такива ситуации вдигат температура, лягат на легло о изтощение и т.н. Този път обаче нямам такава нужда, поне засега.
Как подходих към лечението си? Първоначално пиех по два-три пъти на ден концентрирана сребърна вода. В началото чувствах моментално облекчение, вече - не. Днес за трети път пия тодикамп по една чаена лъжица, вечер след работа - малко като аперитив, но без мезе. В понеделник се намазах по гърба и стъпалата преди лягане - веднъж. Забелязах, че ако пия само тодикамп, без нищо друго да слагам в устата си поне един час, нямам после уригване на газ и други неприятни усещания. През деня и вечер докато си легна запалвам аромалампа с етерични масла от евкалипт, чаено дърво, иланг-иланг, розмарин, смрадлика, салвия, кедър, бял бор, хвойна, лавандула - слагам по няколко, не всички наведнъж. Но най-важното според мен, което ме държи в добра форма е приемът на розова вода сутрин след ставане - по една глътка. Това с розовата вода го правя горе-долу от средата на август, имах само 5 дни прекъсване. Забелязах, че откакто започнах да пия розова вода, нищо от вирусите около мен не ме хващаше допреди няколко дни, когато я бях спрял (защото я свърших и не бях се снабдил с друга).

Малкият ми син на 4 години изкара преди мен този вирус доста по-тежко - с температура няколко дни, силна кашлица, ларингит. Лекувахме го само с промивки на носа, тинктура от див чесън и малко отвари за кашлица (почти без ефект). След първите дни купих аромалампата и включихме и маслата.

П.С. Пропуснах да добавя, че само днес съм на растителна храна, през другите дни не съм спазвал каквито и да било ограничения, нито пък съм добавял нещо повече към обичайното си хранене.
« Последна редакция: 23-10-2013, 22:25:59 от shofilev »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.