Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189913 пъти)

love

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Днес започнах с първите 9 к от Тодикамп, имам едно шише , отворено от ноември, но тъй като тогава бях на хомеопатия,реших да не ги смесват 2 та подхода-сега като се замисля ??? едва ли щяха да си пречат....Та, започнах сутринта  и след 30 мин се появиха  силни сърбежи по кожата и леки зачервявания тук там- само да споделя, че такива усещания ми се появяват понякога по принцип и започва едно чесане :laugh: по цялото тяло..Интересно с какво ги предизвика изпиването на газта сутринта, да не действа на принципа на хомеопатията. ::)?..Трябва да призная, че първата ми мисъл бе , че тъй като съм отворила шишето от 3 месеца и не съм го ползвала ,то му е изтекъл срокът - досега го съхранявах в кухненски шкаф,температурата е около 24С в кухнятя,бате Бино възможно ли е да не е в срок след  отваряне и 3 месечно неползване?? :flowers2:
Ще лекувам силна алергия към прах и плесен,затруднено дишане и болки в ставите тук там..


А,забравих да споделя - миналата седмица усетих, че целият ми гръб започва да се схваща и да боли и реагирах моментално - 2 дни нощни разтривки с Тодикамп на гърба плюс пиене на капсули Серапептаза и съм отново на линия ;)

« Последна редакция: 08-02-2013, 09:47:55 от love »
Активен

love

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

 И още нещо да попитам по-опитните с Тодикамп -може ли след приемането на препарата да се вземе бонбонче или дъвка , за да се неутрализира остатъчния дъх на газ в устата :Appetit_17:, без , разбира се, да се нарушава лечебния ефект на препарата :Confus_34:?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

love, щом сърбежите и без това се появяват "понякога" , значи не би трябвало да е голям проблем , че са се появили пак  :)  Някаква реакция е . А може и да няма връзка с препарата. Но и да  има , тя едва ли може да се квалифицира като "непоносимост към препарата".. това се случва много рядко. 
Все пак , наблюдавай се , интуицията ще ти покаже дали е едното или другото.... :)

Не може да изветрее така лесно , нали е с капачката отгоре? :) ( Където това се случва лесно, самото шишенце е организирано на друг принцип - с гумена капачка, която не се маха, а през нея с игла се издърпва необходимото количество. Така е при препарата АСД) 

За вземането на дъвка или сиропче  след приема на Тодикамп - няма да съм обективен ако кажа каквото и да е . Едва ли някой е изследвал с колко се намалява ефектът.. Но щом се налага, нека да се вземе ..? :whistling2 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

love

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Благодаря,бате Бино, ще продължа да го пия и пак ще пиша ;)
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

И аз да се изкажа  за Тодикампа, че отдавна се каня. Още лятото го пих около два месеца редовно всеки ден , само сутрин по 25 капки. Пиех го профилактично, та даже ми е и приятен  на вкус  :).  Напоследък много рядко се сещам да си взема. Но забелязах, че нямам вече главоболие. И като се замислих, не мога да го отдам на нищо друго. А от години имам главоболие поне 3 пъти в месеца, което ме мъчеше по  два три дена.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

И аз да се изкажа  за Тодикампа, че отдавна се каня. Още лятото го пих около два месеца редовно всеки ден , само сутрин по 25 капки. Пиех го профилактично, та даже ми е и приятен  на вкус  :).  Напоследък много рядко се сещам да си взема. Но забелязах, че нямам вече главоболие. И като се замислих, не мога да го отдам на нищо друго. А от години имам главоболие поне 3 пъти в месеца, което ме мъчеше по  два три дена.
За гловоболие наистина е много ефективно  :Content_22: В нашия случай дори е единственото, което имаше ефект  :Content_14:
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Пих го два дена, с идеята да направя противопаразитен курс, но нещо ми стана зле, повдига ми се непрекъснато. След зимата мисля да пробвам отново. Засега ще го ползвам за външна употреба.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Mисля да го пробвам с проблемното ми гърло. Вече 10 дни не мога да се отърва от едни налепи, сега съм на антибиотик  :'(

Как трябва да го третирам? В София къде се продава?

Поздрави
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Не можеш да го купиш от търговски обект, трябва да го поръчаш. Виж другата тема за тодикамп.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Таурус, антибиотиците е добре да си мируват в аптечката  само за наистина спешни случаи! Приемани  при банални инфекции водят до това  да не ти свършат работа ,ако наистина ( да не дава Бог) ти се наложи !
А  в случаи като твоя само те даряват с дисбактериоза и дисбиоза -  състояния , които организмът много трудно преодолява..   Да не говорим , че и една ангина не могат излекува както му е редът..
Един приятел изкара три ангини! за един сезон. Когато ми го разказваше , не се стърпях да го питам :
"Ама ти сигурно с антибиотици действаш..?"  Той беше доста учуден от въпроса ми , явно не му се струва нередно такова многократно "лечение"  tooth
« Последна редакция: 12-02-2013, 23:02:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Георги_НЗ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Мисля, че тодикампа ще лекува за една вечер ангина. Не съм пробвал, но стара и изпитана рецепта е мазане с газ. Както за гърло, така и за дълбока прободна рана - слага се газ и минава бързо.

Моя последен опит за борба с ангина е с ММС. Еднократно наприскване и болката изчезва след 10минути. Още няколко и на сутринта няма ангина.

Не съм пробвал с тодикамп, поради това че нямах с какво да го пулвирезирам.
Активен
Всеки заслужава това, което е предизвикал!

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Таурус, антибиотиците е добре да си мируват в аптечката  само за наистина спешни случаи! Приемани  при банални инфекции водят до това  да не ти свършат работа ,ако наистина ( да не дава Бог) ти се наложи !
А  в случаи като твоя само те даряват с дисбактериоза и дисбиоза -  състояния , които организмът много трудно преодолява..   Да не говорим , че и една ангина не могат излекува както му е редът..
Един приятел изкара три ангини! за един сезон. Когато ми го разказваше , не се стърпях да го питам :
"Ама ти сигурно с антибиотици действаш..?"  Той беше доста учуден от въпроса ми , явно не му се струва нередно такова многократно "лечение"  tooth

Съгласен съм с теб. Просто ми се налага по-скоро да ида на зъболекар и за друго не се сетих...
Пробвах някои бабини рецепти, но не помогнаха. Гърлото ми е едно от слабите места.  :Confus_34:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Да споделя и аз за ангините.Преди често правех гнойни ангини с всички екстри-температура,втрисане,налепи...и естествено не минаваше и без антибиотик.Преди една седмица пак се започна - възпалени (подути сливици),втрисане.Започнах лечение с тодикамп-и на втория ден вечерта всичко беше отминало.През двата дни неколкократно намазвах сливиците(отвътре и отвън) с тодикамп.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Че, той тодикампа е 100 пъти по-вкусен от лененото масло... :Content_4 - emotloader:
аз такова само като помириша и нещо в мен се надига  tooth

Това, като го прочетох, реших, че нещо не схващам защо си го написала. Сега обаче мога да кажа, че тодикамп е направо деликатес пред лененото масло. Все си мислех, че не може да се намери нещо толкова гадно като цитросепт, но вече установих, че лененото масло е второто в класацията. :)

Бате Бино, що не питаш Андрей Тодика дали пък не е поосъвършенствал още метода и да е установил, че всъщност има по-добро масло от лененото, с което да се приема тодикамп - ей така, може пък да е размислил нещо. ;D Примерно - с масло от бял трън (много ми допада! :-[).
Може би трябва да опитам АСД-2 и чак тогава да си променя мнението за лененото масло - А, ти какво ще кажеш? :) :) Ама гледай така да кажеш, че да забравя за лененото масло  ;D
Активен

Dani*

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

На детето ми ( на 7 год.)   излезе розов лишей, давах и да пие 3 дена по 7-8 капки, на 4-я ден нямаше и помен от него
Аз го пия профилактично, нямам кой знае какви проблеми, обаче след 10 ден ми изчезна едно подкожно мастно топче на ръката......

И наистина странно, но вкусът и на мен започна да  ми харесва. Даже сега, когато намалям количеството ми липсва по-пълната лъжица  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разрешавам ви на моя отговорност  да използвате каквото масло сметнете за подходящо  :pensif_29:  :thankyou:
И аз от оня ден съм почнал своя пореден профилактичен курс с препарата и глътвам шафран ( слънчогледово нерафинирано)  че такова имам в хладилника.  То поне е вкусно и леко и след него не остава и следа от Т.  

( При АСД-2 въобще не е така лошо, както е при АСД-3  tooth. Ако си запушиш носа изобщо не се усеща. Обаче 3-ката е за външно приложение и тогава вече трябва или щипка за носа или да се използва докато си хремав  :laugh:  Обаче дори и лошата миризма  си има преимуществата...  :laugh: Ако влезеш намазан с АСД-3 в претъпкан автобус ,влак , метро..не само ще се отвори пространство , но може да ти освободят и стол  tooth . Даже си мисля следващият път когато ще ходя в някоя институция, където се чака - я данъчно, я община..,да се намажа едно хубаво предварително, там да постоя две минути на опашката , след което да помоля да ме пуснат да ги прередя  и съм сигурен , че с овации всички ще се съгласят, естествено ако не са избягали дотогава  tooth )
« Последна редакция: 25-02-2013, 16:26:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Шарлан е олиото
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Преди няколко часа случайно се заговорих с един човек, който каза, че е вземал АСД и имал голяма полза от него - лекува разни стари инфекции. Обаче за вкуса беше категоричен - на туткал и още нещо. :) Да, ще трябва носа да се запуши, иначе едва ли ще го пия. Ама все пак трябва да го опитам - може пък после лененото масло да ми хареса, знам ли?  tooth
Аз пробвах тодикамп и със зехтин - направо си е екстра. Щом и децата го пият така, дори малкият ми син (3.5 год.) каза, че било вкусно.   :Appetit_17: :o
Бате Бино, ама трябва да се измисли нещо да има количества и от АСД, и от Ветом/Стелкор. Аз докато пих Ветом, се чудех болен ли съм или не съм - почти никакви симптоми нямах, ама много бързо свърши и вирусът си ме подхвана от следващия ден, макар че не вдигнах температура (което никога досега не ми се е случвало - лесно я качвам). Иначе всички други екстри си ги имах - нос, гърло и кашлица с обилни секрети. Ама тази кашлица (макар и с намалели секрети) се усилва с времето и е много неприятна. Дори изпитани народни рецепти не помагат - хрян с мед, отвара от индрише с добавки...  :(
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Да напиша и нещо пряко по темата за тодикамп. Преди да започна да го пия имах болки по дебелото черво
(нещо много съм се занемарил напоследък). Болеше ме от месец и половина, но все не стигах дотам да се занимавам с него. На третия ден след приема на тодикамп болката изчезна, сякаш въобще не съм я имал. И като се замисля, поизчезнаха и някои други дребни болежки тук и там. Кашлицата ми съществено намаля, както и бронхиалната секреция. Може би ако го вземах изцяло по предписание (три пъти на ден) досега вече щях напълно да съм забравил за нея. Освен вътрешно, прилагам и външно мазане, но само веднъж дневно - вечер преди лягане, заради миризмата (няма как сутрин да се намажа и да отида така на работа).
Това е засега моят скромен личен опит с прилагането на тодикамп.
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Здравейте, както писах вече на бате Бино, каня се да споделя опита с тодикамп от около 3 месеца  :-[ Ситуацията в моето семейство е следната: мъжът ми е атопичен дерматит - много големи зони на опаката страна на дланите - и се бори с остра фаза от май 2012. Децата ми (на 2г и 10 месеца) са със същата диагноза - зачервявания на сгъвките на коленете, китките, вратлетата,челцата... Мъжът ми пробва различни неща до октомври мин година без успех. Тогава почна да пие тодикамп и да се маже с него - по схема за невродермит и екзема. И така 2 месеца. За мое и негово голямо разочарование ефектът беше нулев. Въобще не се повлия това чудо! Даже по едно време мислех да питам бате Бино дали някой е споделял с него чак за такава липса на ефект. Както и да е - стиснахме зъби и продължихме да търсим други варианти. Бяхме чели и по-рано, че 4 седмици без глутен и казеин оправят нещата (не че ядем млечни у дома, но хляб например понякога - да). Почна той режима - на третата седмица червените зони почнаха да видимо да намаляват и да избледняват, а към четвъртата вече ги нямаше! Не е за вярване направо! А през това време не е приемал добавки, стимуланти и от сорта, само с храната действаше. Сега мисли да повтори режима, че кожата на едната ръка нещо взе да стои по-суха.
За децата и тодикамп ефект има, но в друга посока. Те не го пият (не можем да им дадем - отказват) и затова им разтривам ходилата и около гръбнака всеки ден. Ами не са боледували тая есен-зима (чукам на дърво, не, на тодикамп  :Content_22: ) Според мен това се дължи основно на препарата и затова ще продължа до пролетта по някое време и после ще направя почивка.
И за да завърша темата с атопичния дерматит (пиша тук, защото тук започнах преди време, а и получавам запитвания от други хора от форума по темата тодикамп-атопичен дерматит) - при децата състоянието бавно се подобрява - местата избледняват - някои съвсем изчезват. Не знам на какво се дължи - те пият едно чайче за пречистване, мажа ги с тодикамп, гледам да ядат сурови неща и да избягват кофтите храни, но кой знае...  :surpris_23: Ще пиша, ако установя някаква закономерност.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.