Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189882 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Така...да напиша и аз малко опит. По съвет на бате Бино реших да пробвам Тодикамп при травма на крака, която не ми минава вече месец, просто защото не спирам да го натоварвам. Намазах първата вечер - без ефект, намазах втора - пак, на третата направих компрес, при което през нощта се събудих от пареща болка и махнах компреса. Мястото беше подуто и червено. На другия ден(вчера) го чувствах като опарено с ютия и болката още си я имаше, макар и не така силна. Днес обаче не ме боли!!! Дори мислех да махна наглезенката в залата, но я оставих за всеки случай  :Content_22:  :Content_22:  :Content_22:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Много интересно , продължавай да споделяш как се чувстваш, колко си сложила като количество и как , върху марля ли ?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

много здраво напоен памук...след вчерашната тренировка обаче, днес пак ме боли :( довечера пак ще мажа
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Това ми е основната мъка и на мен - че всички искат ( вкл. и аз)  НЕЗАБАВНО изцеление   :flower:
(Само че , дето беше казано - "едно е да искаш, друго е да можеш, трето - да го направиш.."  tooth )
Във втората тема за Тодикамп ще напомня - това е наистина възможно но само за остри ( и пресни) състояния, напр. ангина.  
 За дълго влачени хронични болести,  ( по 15-20 години) , пуснали дълбок корен  в отслабнал и зашлакован организъм няма на света БЪРЗО ОТЪРВАВАНЕ!
Още Хипократ го е казал - " 20 годишна болест се лекува 2 години, 5 годишна - 6 месеца ! "  
Даже най-мощната от всички методики - лечебното гладуване  си иска времето. Димитър Станев успя да си оправи здравето едва след 20 години многократни курсове на вода !  НО е бил много болен, на 46 вече са го били отписали. Сега е на 85 , в невероятна форма, но продължава да гладува и се прочиства регулярно!
  Болшинството хора вземат по едно шишенце ( хора със сериозно разклатено здраве! ), казват - "да пробваме"..  Ако им кажеш , че  за техният проблем това е малко количество, ще си помислят , че ги уговаряш  :pensif_29:  Ако им кажеш,  че е достатъчно - ще ги излъжеш  и после ще се сърдят  :pensif_29:
Дилемата наистина  не е малка  tooth
Тита , нямам предвид теб, ти само ме подсети :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Е, аз незабавно изцеление може и да си искам, ама не хвърча в облаците... ясно ми е че трябва постоянство. Все пак съм доста постоянна в това да скачам на тоя крак... tooth
Активен
Psychonaut

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Линковете ,които са дадени за контакт не работят нещо.От къде да си поръчам?Изгубила съм телефона от предния път.Моля,помогнете ми!
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

От близо 7-8 години ми се появи едно странно състояние - приблизително два пъти годишно ми се появява световъртеж, придружен с гадене и желание за повръщане, а когато се движа понякога залитам. Това състояние трае от порядъка на 4-5 дни. Говорих с мой познат, който имал същите симптоми, но за разлика от мен имаше средства да си позволи куп изследвания. В крайна сметка, той сподели, че всичките изследвания вкуп не можели да му обяснят защо сутрин като стане се блъска в гардероба. Казали му, че всичко е заради стреса. Близо две години бях забравила какво е, но преди два дни пак ми се случи. Признавам си, че бях почнала редовно да пия Тодикамп, но преустанових, когато тръгнахме на море.  :fluretaa:  Е тази ситуация ми припомни да го почна отново. Ами не знам чудо ли е или не, но от един път пиене на следващия ден ми нямаше нищо.
Иначе децата редовно си ги мажа, когато усетя, че ги хваща настинка.
Активен

purelove

  • Гост

Хммм ;) Някой всъщност изледвал ли е какви точно лавинообразни реакции протичат в организма му при локален перорален прием на елитната войска на имунната система ? :) Така де ясни ли са здравноопазващите стратегии, които проявява препарата ?  :Confus_3: Разполагам с необходимия отклик на два независими случая, на две жени .. живеещи (към днешна дата) в свят, в който "неизлечими" болести като рака са в категорията на победените опасности  ;) Бих могла да синтезирам същественото ядро с клиничните доказателства, с достоверните пътища в борбата със смъртоносните злокачествени клетки и пробива в лечението на рака. При интерес съм готова да разкажа  на достъпен език :)  за икономическите загуби на миалиардния бизнес, свързани с отказа от конвенционалния подход и лечение на тези жени ( които са също са сред читателите на форума и нямат нищо против да Ви направя съпричастни като проследя пътя на тяното самолечение :)) ... Мога да дам актуални сведения за настъпили промени в туморните маркери , специфични антигени, нива на интерферона, специфични индекси на имуномодулираща ,антипролифератна активност, имуноглобулин, тимус, лигавици и пр. Абсолютно всичко свързано с естествената терапия и ефективните трикове (освен приема на Тодикамп) при лечение на две напреднали форми на рак  :weight_lift:
Активен

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

За да няма изгорели в буквалния смисъл,не се препоръчва да се напоява обилно компресът ;).Също така,да не се оставя на кожата с часове(20-30мин).Аз ползвам марля от четири слоя,и пергаментна хартия от таз за готвене.За компресите също трябва постоянство както бате Бино споделя,малко е несериозно да очакваме съвсем да изчезнат болежки с едно третиране макар,че има и много такива примери :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

purelove, ама може ли да питаш за такива неща .. 
Разбира се , че ще разкажеш.  То има ли някой ,който да не иска да узнае?

Според мен е висша форма на благородство някой , който вече е излекуван , да сподели и на другите как го е направил. Без значение  по каква точно методика или с какъв препарат, пък бил той и фармацевтичен..

Само ще те замоля да не бъде твърде  "академично" , ти владееш този стил перфектно, но много хора ще се почувстват неловко ( вероятно заради разочарованието си от академиците? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тони

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Моля ви, кажете от къде мога да си поръчам Тодикамп и колко струва? Трябва ми спешно.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Активен

ramona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Включвам се и аз да споделя моя опит с Тодикампа.Тази година направих два курса на лечение с него.Първият-пролетта,а вторият скоро приключих.Преди три години направих операция на клепачите с много тежък възстановителен период.Близо шест месеца лекувах инфекция на очите със стероиди.От преживеният шок и стрес последва операция,и то по спешност на щитовидната жлеза,която за мен пак беше неуспещна,защото ми отрязаха и паращитожидните жлези.Сега освен тироксина,трябва да взимам и калций и рокалтрол(vit.D).До три месеца след операцията от калция получих увреждане на бъбреците и цистит,койти с времето стана хроничен.От хормоналните аномалии след операцията,се инфектираха кистите в гърдите-имам фиброзна мастопатия.Последва трета операция-на едната гърда,но болките в жлезите и лимфите продължиха.Зъбите ми започнаха един по един да бомбират.За 4 месеца извадих три зъба,а два успях да излекувам.За финал започнаха едни болки в стомаха,високо горе под лявото подребрие.Имах чувството че имам чуждо тяло в себе си,което блъска отвъте и иска да излезе.Вече се чудех каква ще е следващата неприятна изненада.Духът от бутилката беше излязъл.........Как да спра този процес?Излишно е да казвам,че лекарите дори не можеха да ми кажат какво ми има.Взимах лекарсва които само тушираха проблема,да не агонизирам,но не лекуваха.И така след дълги митарства по болници и лекари стигнах и до Тодикама.Още след първият курс на лечение цистита изчезна.Паралелно пиех и билки,като преди да започна лечението с тодикамп,изхвърлих и камък от единия бъбрек с кокакола и аспержи.Болките в млечните жлези и лимфите изчезнаха,в стомаха също.На два нокътя от пръстите на краката,имах съмнение за гъбички.От шест месеца бях забелязала ,че цветът им е променен,и не взимах никакви мерки....то да беше само това...С три,четири намазвания и дълбоко изрязване на ноктите и проблема е решен.Вторият курс на лечение,беше с цел-профилактика.Скоро след като започнах да го взимам,настинах зверски.И Тодикампа не ме спаси.Даже за 3 дни забравих за него,но после реших че правя грешка.Имам хроничен синузит от дете.И сега при всяка настинка се активира.След седмица редовно мазане и разтривка около синусите,вече дишах свободно.Покрай синусите,намазвам и околоочието,както и цялото лице.Наистина кожата става много хубава и като че ли бръчките се изглаждат.Изненадата ми този път беше,че след две седмици редовно мазане около очите и синусите,очите ми се възпалиха.Пропуснах да кажа,че при всеки курс на лечение,към вторият месец,при всички слаби места болката се засилва а после отшумява.Един ден болят бъбреци,два дни гърдите,после зъбите и тн.Този път-очите.По точно първо едното,после другото близо десет дни бяха силно зачервени и със секрети.Зрението ми се влоши а после се оправи.Не мога да кажа че сега виждам по добре.Имам два диоптъра далекогледство.Ако има някакъв ефект,може би процеса ще е бавен.И последно-един зъб беше започнал да реагира повече на горещо,по малко на студено.Вече си мислех че зъболекаря няма да ми се размине,когато започнах да пия Тодикамп.Още след първият прием усетих облекчение,а сега след 2 месеца болката я няма.Продължавам само да се жабуркам през 2-3 дни с малко водичка и 30 капки Тодикамп,както и външно мазане-синусите,около очите и кръста.Имам дискова херния и пареза на двата крака.В момента е в затишие,но постоянно усещам дърпане,ту в единия ту в другия крак.Малко късно започнах там да мажа,но се надявам нещата да се подобрят и това дърпане да изчезне.Надявам се това което споделих да помогне на някой,да му вдъхне повече вяра и кураж да се справи с проблемите...!Желая на всички -Здраве!   
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Рамона, добре дошла във форума!

Очевидно не поради любопитство си тук. Но наистина се стреснах като изчетох проблемите ти - все бях виждал комбинации, ама това надмина предишните ми наблюдения.
Дано се стабилизираш трайно, но мисля, че само с тодикамп няма да стане, нужни са и други неща -  промяна в начина на живот, най-общо казано. Тук във форума има доста писано по въпроса, ако имаш време, чети и ще разбереш. Пък то и книги и автори има не малко - за прочистване на организма, за правилно хранене и т.н.

Успех!
Активен

ramona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Благодаря ти shofilev!Доста години не знаех какво е болест.Изключвам вирусчета и настинки от време на време.Не бях подготвена за това което ми се случи.Сега се уча.Пробвам, експериментирам и нямам намерение да спирам.Всеки сам трябва да намери верният път за себе си.                                          Весели празници на всички!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Действието на Тодикамп за мен е несравнимо по-голямо, когато се комбинира с подходящ хранителен режим, сокотерапия, гладуване особено!  :peperudi:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Да взема и аз малко да се похваля!  :fluretaa:Взех Тодикамп за майка ми,която от няколко години е с гонартроза-болят я двете колена ужасно, че и едната тазобедрена става,чак куца....ШЕ! Изпи една опаковка, сега ме кара да и взема втора!! Не куца, върви много по-бързо, казва, че болката много е намаляла,все още я има но е само някакво слабо придърпване.Хукна по пазарите! Като бонус не я порази вируса, който тръшна другите вкъщи.
И това ВЪПРЕКИ ( :Confus_3: :Confus_3:)че не си е правила компреси.Знам, Бате Бино, че не го ползва правилно ама...било за икономии, ако трябвало да направи компрес на всички стави, дето я болят трябвало цялата да се облепи в марли и хартия toothТози път ще подходя по-сериозно и аз :police:
Активен

mitran

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

И аз искам да се включа с личните си ползи от това малко чудо 'Тоди' (така си го наричаме у дома)...
1.Ще започна с личния опит - не лекувам определени болести защото за сега нямам  нищо определно ;) : При кърмене ми се появи запушване на млечно каналче и малко преди да стане много сериозно се сетих да мажа.... Магия, веднага подобрение и така до края на кърменето се оправях само с него! После жестоки схващания по гръбначния стълб със сериозни болки (пак следствие на майчинството), мазане, масаж и веднага подобрение! Възпалено гърло до степен да не мога да спя от болка заради преглъщането! Нямам диагноза ангина защото не ходя на доктор, но положението беше зверско ;) Намазване директно на сливиците и мазане на гърлото след 3 дни се завърнах към любимия си сладолед! Продължавам с кожен проблем според повечето хора нелечим - Пукане на петата от сухота! Само който е имал знае каква е болката от това при ходене! Мазане  и топли чорапки или цитопласт и пак излекувана! Баща ми страда от пети цял живот и на него му мина като се заех с него!
2. Лечение на настинки при малко дете (започнахме от 5-6 месец): мазане на петички, гръбче и гърдички и не сме стигали до нищо по сериозно от кашляне за сега само по тази методика прилагана навреме!
3. Цитирам думите на моя приятелка на която го дадох когато имаше нужда;"След операция на горна челюст - ампутация на два корена на шести зъб и отстраняване на малка част от костта с големина на средно голям лешник, се получи оток на венеца и на меките тъкани външно/на бузата/.С Тодикамп намазвах външно върху отока  през няколко часа и за два дни видимо намаля, а след 4-5 съвсем изчезна.Дори не ме болеше след операцията и не съм пила обезболяващи.... но пиех пробиотик Стелкор! Не съм казвала на доктора, защото според него тъпченето ми с антибиотици е достатъчно ;) Естествено не съм приемала нищо освен пробиотик и Тодикамп''

 И така за сега това скоро и други добри новини... Да живее ''Тоди''-то   :Content_14::Content_14:
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Здравейте!

Отдавна се каня и аз да споделя отлични впечатления от Тодикамп. Накратко:
1) Никулден (четвъртък). Вирусна атака от сутринта - висока температура, силни болки във всички мускули и стави и т. н. Случи се, че същия следобед си взех пратката Тодикамп от ЕКОНТ, затова първият прием беше към 17:00 ч. - 9 капки, вечерта към 22:00 ч. още 9 и през нощта към 03:00 ч. още 9 капки. На другия ден нямаше и следа от инфекцията. Използвах случая да си почина от храна за 48 часа, в резултат на което имах 4 незабравими почивни дни : )

2) Дългогодишна болка от дископатия на възрастна жена (майка ми). Трайно облекчаване с няколко намазвания в областта на кръста.

3) Следващото може и да прозвучи мистериозно. Майка ми намазала вуйчо ми в областта на врата. От много години човекът се оплаква от силна болка поради ошипяване. Болката взела, че минала от едно намазване.

С много, много благодарности към Бате Бино : )


Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ихааа това е някакъв вълшебен елексир , ще внимавам четейки тук да не се предозирам, че последния път от профилактиката всички мухи около мен умряха от смрадта на газ , но истината е ,че помага при много неща, не зная как точно влияе, но помага много. Тепърва ще го изпробвам за други цели и ще споделя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.338 секунди с 23 запитвания.