Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189906 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Тони , в случай ,че това е някаква вродена или придобита ( без значение с чия помощ :) ) алергия, тогава най-добре да се търси причинителя( алергена) , защото всеки препарат би се затруднил да неутрализира самата реакция към алергена, при условие , че последният продължава да "действа".
(Но не е невъзможно, и аз навремето имах силна сенна хрема, но в последните години изчезна.Ни мога да кажа от кое точно се преодоля обаче)
Те докторите хубаво залагат на казеина и на глутена, но това са само най-разпространените "кахърни" храни. Те може да нямат пряка връзка, нищо че с отстраняването им от менюто , симптомите не се проявяват. Тоест, възможно е да има друго..  Ако може да се установи, добре , но не е лесно , знам -  залагат се няколкостотин алергена и се тества реакцията на всеки един поотделно.. :)
Това , че има един причинител, ме навежда обстоятелството , че и двете деца , че и таткото даже, имат едно и също страдание.
Паразитарната теория  също не е за пренебрегване в този случай..Възможно е някой бацил да си разиграва коня, който е бил предаден по наследство..
Ако при таткото този дерматит не е отшумял от само себе си досега, кое дава основание на лекарите да заключат , че при децата това ще се случи?
Каквото и да е обаче, борбата е трудна.  Още от малък знам от майка ми , че кожните доктори са най-нещастни - нито знаят причината , нито лечението..  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

titan, с една дума - да. Обаче първо - дерматитът се прояви преди да почнат да ядат млечни (всъщност бяха преимуществено на кърма до 6ия месец, като съм дохранвала с адаптирано - все пак са две и не се генерираше достатъчно) и второ -количествата според мен са под критичния праг - кисело мляко ядат по около 100 грама веднъж на 9-10 дни и съвсем малко краве масло и козе сирене на около 3 дни. Няма да ми е проблем да им спра и тия неща, по-скоро на тях няма да им е проблем де...  :) Но с хляба не виждам как мога да се справя на тоя етап :( Иначе от нещата, които съм чела, излиза, че чуждият белтък е фактор, който може да избие къде ли не - включително и в дерматити. И понеже тоя от храната едва ли е много, остава да е от ваксините (пък там гадовете са много и замаскирани на всичко отгоре). Педиатърката е много категорична, че те са причинителят на проблема. Но пък виж бате Бино какви предположения прави - особено тая с паразитите направо ме обезкуражава.
От друга страна - забелязала съм съвсем ясната връзка м/у наличието на вирус и зачервяванията. Цяла зима нищо им нямаше - отдавам го на "подсилването", което им правехме с клеева тинктура+сребърна вода и фрешове от моркови и цвекло или от ябълки. Резултатът освен това беше, че се разболяха само веднъж (не е смешно, около мен децата боледуваха на всеки 3-4 седмици). И затова смятам да вървя в тая посока - към силен имунитет, пък да видим. Не знам дали е правилният път, а проблемът е, че и традиционните и нетрадиционните медици имат теории всякакви и няма много пресечни точки, а и да има, не са гаранция, че са верни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Получи се още един отзив от рускоговорящата гражданка Олга, която е на почивка в момента в Несебър. Обади се да заяви 5 бр. Тодикамп . Впечатлен от бройката полюбопитствах откъде такъв   ентусиазъм? :)

Ето какво ми отговори дословно тя:
 (давам и линк към снимка на писмото й, че тук не можах да го закача, изтри ми се целия пост)
http://dox.bg/files/dw?a=ac843f3db8

Още не познавам добре Несебър, но ще намеря ул. Еделвайс. Много хубаво , че Тодикамп ще пристигне в петък.

Имах добри резултати след приема на Тодикамп. Направих 2 курса по 2 месеца. След първия кърс почивка 8 дни. Сега след втория курс Андрей каза да направя 2 седмици пауза. Внукът ми (той е на 9 )също пие Тодикамп с удоволствие, почна по-малко да боледува.

На мен МНОГО ми харесват компресите на гръбначния стълб, това е просто СУПЕР!!!!!!!!!!. Почти всичките ми папиломи изчезнаха.
( Папиломите , или "висящите бенки" свидетелстват за наличие на полипи някъде из организма. "Полип" - доброкачествено образувание )
Престанах да употребявам козметични кремове , мажа цялото лице и кожата стана МНОГО хубава!!! Отслабнах с 3 кг. За много неща ми харесва , но все още са останали проблеми, все пак съм на 60. Невъзможно е за 4 месеца да се преодолеят заболявания , които съм придобивала цял живот.
С уважение. Олга.





Я пока еще не очень хорошо знаю Несебр, но посмотрю на карте и думаю, что найду. Ул.Еделвайс в новом Несебре или в старом???

Очень хорошо, что Тодикамп будет в пятницу.

У меня хорошие результаты после приема Тодикампа. Я пила 2 курса по 2 месяца. После 1-го курса 8 дней перерыв. Сейчас после 2-го курса Андрей сказал сделать 2 недели перерыв. Внук (ему 9 лет) тоже пьет Тодикамп с удовольствием, стал меньше болеть.

Мне ОЧЕНЬ нравятся компрессы на позвоночник, это просто СУПЕР!!!!!!!!!!! Почти все папилломы у меня отвалились. Я перестала употреблять косметические кремы, мажу всё лицо Тодикампом и кожа стала ОЧЕНЬ хорошая!!! Вес стал меньше на 3 кг. Мне многое нравится, но еще пока остались проблемы, мне все-таки 60 лет. Невозможно убрать за 4 месяца все те болезни, которые я приобрела за свою жизнь.

С уважением,

Ольга
« Последна редакция: 19-07-2012, 07:29:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Я да споделя какво става при майка ми:
Започна да си маже главата през ден. Една седмица по-късно сутринта се събуди със силно главоболие, но се намаза с Тодикамп и й мина  , а от нищо друго не й е минавало преди това /хапчета, гладуване няколко дни, почивка..../ :Content_14: Та оттогава се маже два-три пъти в седмицата и досега не е получавала силно главоболие. Дори топчето на врата й намалява при мазане. Благодаря ти, бате Бино  :flowers2:
Друг случай: една приятелка също страда от главоболие и й дадох да се намаже с Тодикамп. След няколко часа й мина главата /толково скоро, по нейни думи, никога не е ставало/, но тя е химичка по образование и малко трудно възприема "различното" лечение. Според нея точно този път й е минало "по случайност"  :Confus_3:.
За мен: Аз си го пия по схемата за повишаване на имунитета  :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Радвам се , Ади. Благодарностите обаче - първо към майката -природа ( това е природен продукт все пак ), после към автора на методиката - Михаил Петрович Тодика ( които ще приеме синът му - Андрей)  и накрая , ако има някое процентче - може да го ползвам :)  
Облекчаването може да се постигне  вероятно и с други средства, но ние се стремим към изцеряване! :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Радвам се , Ади. Благодарностите обаче - първо към майката -природа ( това е природен продукт все пак ), после към автора на методиката - Михаил Петрович Тодика ( които ще приеме синът му - Андрей)  и накрая , ако има някое процентче - може да го ползвам :)  
Облекчаването може да се постигне  вероятно и с други средства, но ние се стремим към изцеряване! :)
Вярно е, обаче:
1. Майката Природа едва ли чете този форум и благодарността си към Нея изразявам по друг начин, не в писане.
2. За съжаление няма как да изкажа личните си благодарности към Михаил Петрович Тодика, по разбираеми причини.
3. Андрей не е влизал във форума от месец май, затова и не го споменах. Реших, че няма да прочете написаното.
4. Скромнети ми благодарности бяха отправени към теб по две причини - защото ти ме запозна с ТОДИКАМП и заради отделеното от теб време в обяснения.
С всичко това не съм искала да те засягам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

какви засягания , как ти хрумва изобщо ..:)

Сега тъкмо си говорих по скайпа с Андрей Тодика. И пак се оказа , че хората не обичат да споделят където трябва.. :)  Ето, Олга от горния ми пост, която само ми спомена , че внукът й по-малко боледувал ( благодарение на Тодикамп)  , сега какво написала на Андрей Тодика: Че атипичния дерматит на внука й , с който се е борила 6 години, е преодолян, кожата се изчистила напълно още накрая на първия курс с препарата. Което е доста различно от " почна по-малко да боледува" .. :) :)

[18:50:44] Andrei Todika: ya segodnya poluchil pis'mo ot svoei postoyannoi patsientki ...
-----------------------
[18:52:49] Andrei Todika: vot eshe iz ee poslednego pis'ma:
[18:52:51] Andrei Todika: Хочу поблагодарить Вас за то, что уже к концу 1-го курса приема Тодикампа у внука прошел (тьфу-тьфу-тьфу) атопический дерматит, с которым я безуспешно боролась лет 6 (внуку 9 лет), кожа абсолютно очистилась. 3-го августа - последний день приема
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

    Искам и аз да споделя опита, който имам, за да дам стимул на хората, които "си носят със себе си" дългогодишните болежки и вече са се примирили с тях, вместо да се борят да отстраняването им, че решение на проблема има и то може би не е чак толкова далече от нас. 
    Проблема е отдавна и изглежда стандартен - главоболие, но твърде силно и продължително, а на два пъти доведе до припадък. Става въпрос за майка ми, която според докторите в Токуда има възпаление в мозъка  :surpris_22: С течение на годините съвсем се беше отчаяла, че ще се оттърве от болката, защото за приблизително 20год. нито един препарат или метод не й беше помогнал (а е пробвала какво ли не - най-различни видове хапчета, иглотерапия, масажи.....). Затова когато й предложих да пробва с Тодикамп тя започна по-скоро с недоверие, отколкото с ентусиазъм. Обаче след като първия път започна главоболието, тя се намаза с Тодикамп и за всеобщо учудване й мина още на следващия ден. Такова нещо никога досега не беше ставало.  :peperudi:
   Последваха още няколко случая на наченки на главоболие, но пак й минаваше веднага. Та оттогава тя сама не забравя да се маже по схемата, която измислихме - два пъти седмично на цялата глава и престоява така няколко часа. Интересно е, че дори начално главолие взе да изчезва.
  Сега е по-щастлив, здрав и усмихнат човек  :Content_14:
Активен

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Здравейте. Искам да попитам дали Тодикамп може да помогне за себорея на скалпа и последвал след това косопад. Традиционната медицина се оказа безсилна в моя случай. Провеждам и продължавам да практикувам техниките за прочиствана описани в сайта/ форума но резултата е минимален.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А кой е очаквал ,че традиционната медицина може  да свърши нещо извън  спешната помощ..? :) (Извън нея тя във всички случаи е безсилна. За съжаление, хората искат да се убедят лично и губят с нея ценно време ,което биха могли да инвестират по-оптимално в някоя  работеща методика. Покрай този препарат много често ми се налага да чувам:  " Аз вече не вярвам на традиционната медицина.." :) )

Себореята ли е причината за косопада или е съвпадение?
Тодикамп тормози здраво гъбичката ,отговорна за себореята. Сгъстява и укрепва косъма. Сега дали в конкретния случай ще възвърне на 100%.. не знам. Има индикации за оптимизъм, може да се пробва.
Ако случайно  не се справи на желаното ниво, имам и още един препарат предвид, който така смърди, че може да прокуди и гъбичките от главата на комшията от долния етаж..( става въпрос за  АСД-3 )   Ако съдя по миризмата, това трябва да е най-зловещият за разни бацили препарат.(фракцията 3 е само за външно използване. )
« Последна редакция: 14-08-2012, 17:42:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Тъкмо тези дни и аз си мислех същото - не вярвам повече на традиционната медицина и само в краен случай ще прибягвам до нея ;D В моя случай тя много ми навреди даже. Не е съвпадение, косопада е причинен от тая гадна, упорита гъба. Ще пробвам Тодикамп и ще дам отзиви. Дано помогне, защото всичко що беше в аптеката е изпробвано.
Активен

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Атопичен дерматит, Тодикамп и още нещо... :)
« Отговор #71 -: 19-08-2012, 23:21:16 »

Здравейте пак,

Ето обещания отчет след края на втория месец с препарата. Няма да повтарям предисторията - по-нагоре е.

Какво направихме след незадоволителните разултати в началото: видя се, че с мазане само не става - ту затихва или почти изчезва, ту пак се обостря - особено при едно от децата. Решихме да им даваме да пият. Ми не е лесна работа да ги придумаме - малко поблизват, чудят се, капка-две преглъщат... И е ясно, че не са с предубеждение, няма как  :) Просто явно не им се пие съвсем. Да не говорим, че напоследък като видеше, че се каня да го мажа, едното дете почваше да вика "н'искам, н'искам мажа, чешам" (сърбежът след намазването е много силен и не затихва, докато не се добави някакво масло - например бадемово - мъжът ми потвърди тия проявления на препарата).
Принудихме се на друга мярка: един много як чай (вече знам, че е така) за пречистване на кръвта - поне за такъв го дава хомеопатът д-р Атанас Михайлов. Не съм ходила при него - от сайта на "Часът на мама" го взех - 4 билки (шипки, петопръстник, корен коприва, листа къпина). Плюс клеева тинктура и сребърна вода. Е, след има-няма седмица-две нещата са коренно различни (чукам на дърво!). Сега се надяваме съвсем да се разкарат зачервяванията и децата да се успокоят.
Да отбележа, че през цялото време мажехме с тодикамп. Сега ще почиваме 8 дни и после ще видим как ще продължим - външно, вътрешно, с чай...
Прилагаме тодикамп и за други неща - например мен неприятно ме бяха стегнали мускулите на дясната страна на шията, рамото, плешката - от тази страна има едно постоянно течение в офиса вече 2 месеца и явно колкото и да държа, ми се е отразило. Мазах 3 дни поред сутрин и вечер и ме поотпусна, всъщност мина. Баща ми пък има наследствени проблеми с кръста-с първото намазване още се почувства облекчение (той обаче си мисли, че си внушава :) , но ще продължи да се маже).
При първия ми постинг имаше предложение от titan да взема да пречистя децата.  Сериозно се обръщам (пак) към него – как да стане при 2-годишни? Глад, сокове за седмица и от сорта не са приложими. Пък ако някой има успешен опит с такива терапии с деца на подобна възраст, да сподели как става на практика, плс.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Пренасочих спонтанно възникналата дискусия за детското хранене. Тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6589.msg58765#msg58765
(Най-вече вие да сте спокойни :) )
« Последна редакция: 22-08-2012, 07:45:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Аз идвам с въпроси в темата. Отзиви още не мога да дам, защото чак днес имах свободно време да се намажа с Тодикамп. Първият ми въпрос е към хората, които са си мазали главата с него : щипеше ли ви, пареше ли ви докато го използвате, защото на мен доста (затова поседях само 1 час) По принцип моята себорея нито сърби, нито има възпаления и ранички та да си кажа ,че заради тях така пари. Надявам се това парене да е нещо нормално, а нещо друго. Поседях 1 час и после се измих с разтвор от сапунени ядки. Косата ми явно е станала алергична към всякъкъв вид шампоан (даже и детски) и когато ги използвам ощо повече пада и още повече сборея се получава, та ще си карам с индийските билки. Вторият ми въпрос е дали да не хвана и да пия Тодикам, та да си подсиля и имунитета ? Само че сега аз пия и спирулина та се чудя дали е уместно да ги взимам едновременно ?
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

  Мога да кажа от името на майка ми, тя си маже главата през ден и до сега само веднъж я беше засърбяло, може би защото сложи прекалено много. Иначе стои намазана поне 2-3 часа, а понякога и цяла нощ, без да изпитва какъвто и да е дискомфорт. Обаче тя не страда от себорея или накакви подобни проблеми. Навярно при теб следващите пъти ще изчезне паренето и събренето, мисля, че то идва от възпалението на скалпа. Разбира се, нека и по-запознатите да се изкажат.
 Относно пиенето за подсилване на имунитета мисля, че е добра идея. Аз също пиех Тодикамп 2 месеца за подсилване на имунитета и приемах спирулина, но не съм се чувствала по различен начин, а спирулина използвам отдава, с прекъсвания. Пък и в крайна сметка Тодикамп се пие на гладно и няма да ги приемаш по едно и също време. Така че мисля, че няма от какво да се притесняваш.
Успех  :Content_22:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

И аз усещах сърбене и щипане докато мажех екземата на ръката. Преди 2-3 дни си намазах ухото и две-три места по лицето, че понякога ми избиват бели себорейни люспички. Е на ухото си ме щипа бая сериозно сигурно над час, но го изтърпях. Но пък за сметка на това след 2 намазвания люспичките изчезнаха и сега си свиркам.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нормално е да сърби, особено ако имаш и проблем :-)
Hope, мисля че достатъчно съм се постарал в темата за Тодикамп да изброя случаите,  при които екстрактът върши отлична работа. Профилактиката е на едно от първите места. (  можем да сложим знак за равенство между имунитет и профилактика )
Единствените противопоказания са да не се прилага едновременно с химиотерапия, антибиотици и психотропни препарати. Следващият препарат,който ще се появи на сцената скоро,  щипе още повече.Мирише много повече. Но сразява противника още по-светкавично. :-) Изпробвано е лично. (АСД2 АСД3)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Не забравяйте какво пише в указанията за използване на тодикамп за укрепване на имунитета - мазане на гърба от двете страни на гръбначния стълб, както и ходилата. Има ефект от това (поне при моята жена) - мажа я, но не иска да го пие.
Преди време бях писал за един мой съсед, който почна да пие тодикамп преди около три месеца - сега не иска да го спре. Казва ми:"Цял живот ще пия газ!" Не споделя в детайли как му действа, но е много доволен. Опитва се да привлече и жена си (тя също има здравословни проблеми), но засега безуспешно - не знам защо, но при жените става по-трудно да се убедят да го ползват. Може би заради миризмата...
Отскоро един друг познат (70 г.) започна да пие тодикамп, защото този съсед му се похвалил (общи познати сме) и той от десетина дена също пие, макар и по доста неправилен начин, както установих вчера. От днес вече го пие както трябва. Но и той не успява да убеди жена си да го ползва, а при нея е много по-необходимо, отколкото при него. Тази вечер разговаряхме с нея - тя има сериозни проблеми по ставите, остеопороза, тромбофлебит и други проблеми. Казах й поне да се намаже, да видим дали ще се реши. Ако го използва, ще пиша какъв е резултатът. :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Аз имах някакво странно бълбукане в черния дроб, което изчезна на 2-рия ден. Пия си го по схемата и изобщо не ми е гадно на вкус. Пробвах да сложа и на кожата. но не усетих никакво дразнене. Действа супер на перисталтиката - вече не ходя по 3-4 пъти до тоалетната, ами си ходя по 2, но някак си по-пълноценно...и до край  tooth До сега само спиртния алкохол е имал такъв ефект при мен....  :surpris_23: Дори само заради това му качество и аз бих го пила до живот 
Активен
Psychonaut

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Имам спешен въпрос ,който може да помага.....
Сестрами има оперирана щитовидната жлеза. Изрязана е 90 процента преди 8 години и в момента има кистички в областа на шията и в основата на езика. Взема Елтироксин 50милиграма ,прави изследване на хормоните ,които са в норма 2.07. Естествено докторите казаха опереция.
Може ли да приема Тодикам или нещо друго което кажете.
ПОМАГАЙТЕ..... :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.