Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189918 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ОТ съфорумците още никой не е заявявал препарата. Как да споделят впечатление ? ( Аз се радвам, че поне не го отричат ..:) :)  ) 
Затова и съм си играл да издиря и да дам линкове към толкова много отзиви, shofilev. Защото съм наясно ,че хората лесно не се доверяват вече ...:) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Добре тогава, може би ще се окажа първия, който да сподели впечатление, но ще стане след около поне месец - все пак ще трябва да мине време след началото на употребата, за да е по-обективно. Пък да видим дали тогава ще стане дискусия по въпроса.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Цитат
Тук е мястото да вмъкна едно  впечатление. Много интересно - в  нашия  онкофорум, а и в други форуми , както ще видим по-долу,   ( където  не участват доктори и  засега има свобода на словото)  има толкова много истории за хора, излекувани от рак и други тежки болести с помощта на най-различни алтернативни методики и „знахарства” !  Докато в голям  лекарски онкофорум (в случая руски),  където модератори са хирурзи и онколози, няма нито една история за подобно изцеление , която да е призната за достоверна от лекарското съсловие. Всички случаи до един !  на  хора, дръзнали да се излекуват с нещо различно от хирургия и химиотерапия   са заклеймени като „слухове”, „пласебо” , „Абсурд” „измама” „шарлатанство”  „безумие” ,след което темата веднага се заключва...

Този цитат засяга много важната тема за личните истории или така наречените анекдоти (анекдот не е виц), без които алтернативната медицина ще рухне. Има твърде солидна причина, поради която науката не вярва на такива или по-точно ги смята за възможно най-слабото доказателство.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline , извинявай, ти на колко години си всъщност , ако не е тайна?  
 ( Понеже често озадачаваш аудиторията , би било полезно тя да знае дали отсреща й стои 14 годишен или някой  видимо по-пораснал.  Просто  за да си подбира  съответните аргументи в спор или изобщо да не влиза в него поради липса на смисъл..   :) )
 ( Ако пък си Орто, не ми казвай , него го знам на колко е :) )  
« Последна редакция: 06-05-2012, 15:31:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

На 21. Орто ви наричаше "пиячи на урина" и други такива от този род. Според мен той е сомелиер, защото в един от постовете си се изпусна. Но това е друга тема. Стиловете ни са различни.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Flatline, добре казано - да, алтернативната медицина ще рухне без конкретните истории на излекуваните хора. Но защо е така? Защото когато човек осъзнае необходимостта да се обърне към алтернативната, то това най-често е поради безсилието на официалната. И ако ти не познаваш хора, които са решили твърде тежки и "нерешими" за официалната медицина проблеми, аз познавам. И именно непосредствения опит на тези хора ме е убедил, че това няма нищо общо с шарлатанство, самовнушение и т.н. - точно това ме накара мен самия да приема алтернативата съвсем на сериозно и да проявя интерес не само от любопитство. За методите на алтернативната няма да ти преподават - нито колко са ефективни, нито колко са достъпни - това е в разрез с интересите и стратегическите цели на съвременната модерна медицина или по-точно на хората, които определят нейния път на развитие. Определено има кой да се грижи да не можем да приемем алтернативната "от раз", особено ако откакто се помниш като човек са те тъпкали с какви ли не химии, за да те лекуват, макар и не много успешно. И точно тези конкретни истории - явно доказателство за ефективността на алтернативата - могат да разчупят насадените схващания от детска възраст. Оттам нататък нещата изглеждат вече по съвсем друг начин.
Предполагам ти в момента си студент и приемаш всичко, каквото ти преподават, като чиста монета. Но рано или късно ще се сблъскаш с една по-различна реалност и тогава, ако започнеш да разсъждаваш по пътя на логиката, а не на предварително зададените шаблони/аксиоми, може и да видиш за какво всъщност става дума.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Толкова може засега медицината. Това е реалността. Причините за много болести не са известни и оттам терапията е кофти. А те не са запушени чакри, задръстен черен дроб или блокирани енергийни меридиани. Медикаментите от своя страна се представят блестящо в лабораторията, но в сложната среда на организма реалността е друга - оправят едно, развалят друго. Какво да се направи, като всичко е свързано и невероятно сложно. И много хора това не могат или не искат да го разберат, затова аргументът, че някой нарочно го прави да е така, хваща дикиш. Изтъкването на лекарски грешки и различаващи се докторски мнения е логическа грешка от типа "сламена кукла", при която опонентът измества тезата в опит да вкара защитника й в по-трудна ситуация. Хората трябва да се съмняват, да мислят критично и да четат, но когато за съмнителна субстанция/апарат/процедура се твърди, че лекува 50 болести, включително рак и СПИН (бройката им се следи от обществото на скептиците и вече е надхвърлила 2000), малко хора си казват "Абе чакай малко, как така?" Лобито на алтернативната медицина става все по-силно всъщност. Акупунктура и хомеопатия вече са част от учебните програми на някои американски университети. Семинари по хомеопатия има и в медицинския в София.

Но да се върнем на анекдотите. Аз също познавам "излекувани", но не им вярвам, защото нещо не са много словоохотливи. Не казват всичко и отбягват уточняващите въпроси. Проблемът с личните истории е, че не дават никаква полезна информация и случката, която предават, нерядко е изкривена заради пустата човешка психология- позитивно мислене, лични пристрастия, преувеличаване, пропускане на важни детайли, защото са били оценени като маловажни, селективни спомени, потискане на неприятните преживявания и самозаблуда. За сметка на това са живописни и разчувставщи, поради което увличат читателя много лесно. С изключение на рекламните анекдоти, които не са много, останалите не са умишлено разказани така. От друга страна, болестите имат модел на поведение. Хроничните се появяват и отшумяват, други болести изчезват от само себе си, туморите могат да не се развиват изобщо, да спрат да растат или дори да се свият съвсем спонтанно. По това време, обаче, пием кислородна вода и отнасяме ефекта към нея. Нерядко сме опитали цяла поредица от лекове, но накрая последният обира лаврите. Това е логическа грешка от типа "post hoc ergo propter hoc", тоест когато две събития се случват едно след друго, не значи че пръвото е причина за второто. Върху нея почива и ГНМ на Хамер - 3 години след смъртта на сина си, той заболява от рак и постулира това за вътрешния конфликт, но връзка не може да се твърди, че има. Така стигаме до личните истории за излекуваните от рак. Настинки, болки в ставите, пъпки и т.н са иди-дойди в сравнение с това. Анекдотите са най-често по следния шаблон: "Имах рак, докторите ме изпратиха вкъщи да умра като безнадежден случай (или реших да не ме тровят и облъчват), тогава разбрах за еди коя си терапия и се излекувах. Докторите се чудят и маят." Разказвачът изрично споменава, че не се е подложил на химио- и лъчетерапия, но те са само допълнителни, а както става все по-ясно, и излишни в доста от случаите. Основното е оперативната намеса и заслугите за излекуването са главно нейни. Тя, обаче, незнайно защо не се споменава и съвсем логично содата бикарбонат се превръща в герой на деня.  Блогърите-скептици, които коментират проблемите в науката и двата вида медицина и са компетентни да го правят, са успели да проследят част от личните истории. Излекуваните са били минимум оперирани, останалите са мъртви. Към тези неща има винаги линкове. Не ги пишат просто така. Други хора пък пращат трагичните истории на свои близки, отказали конвенционално лечение заради алтернативно такова. Те, разбира се, се трият от официалните сайтове на съответните лечители, защото са вредни за бизнеса. В отговор блогърите получават едни и същи и-мейли: "Ти си поредният безсърдечен лекар, който само плюе и пречи на хората да узнаят истината, но мен не можеш да манипулираш, защото аз съм един от тези излекувани." На въпроса "Опериран ли си?" отговор никога няма. И не на последно място идват заплахите с дела за клевета от пиарите и адвокатите на Бързински или Симончини, а от време на време дори по чисто гангстерски тертип в стил "Знаем къде живееш."

Правени са разследвания по разните клинки в Мексико. Заключения за ефективност не могат да се направят, защото в документацията има много пропуски. Хари Хокси, Хулда Кларк и Линус Паулинг умряха от рак, изследването от 98-ма година, което постави началото на пропагандата срещу ваксините, се оказа поръчково, но такива дребни детайли изглежда не алармират никого.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Аз поръчах за майка ми,която има всички видове  диагнози с изключение на рак,слава богу,но още е рано за отзиви.Нейна приятелка веднага е поръчала за съпруга си,болен от рак на дебелото черво в много напреднал стадий,за сега само казва,че се чувства много по-добре.Може би е пил около 2 седмици.Ще пиша пак.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Аз знам за един лек срещу всички болести.Много ефикасен, безотказен,леснодостъпен и безплатен!!!
Това е Любовта!!!Онази огромна ,струяща непрекъснато към всеки и всичко изграждаща сила.Иска се съвсем мааалко, мъничко усилие от наша страна - да и повярваме и да я отправим и към враговете си.
Не вярвате ли...ами пробвайте!!!Откакто аз я ползвам, от тогава съм и убедена в нейната велика лечителска, и не само, сила.

Тогава се задейства и онзи регенериращ организмите инструмент,сътворен от самата Природа, наскоро открит и от младата медицина.Как се казва ли...ами сетете се сами...особено медицинската част на съфорумците. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Flatline, от известно време съм загубил желание да водя спорове по каквито и да било теми, и ако го направя сега, определено ще изместим темата. Само ще добавя, че когато споменах, че познавам излекувани хора с алтернативни средства (на които официалната медицина не е помогнала), имах предвид мои лични познати с тежки диагнози. Съпругата ми също от месеци ходи по доктори без никакъв положителен ефект.
Относно чакри, меридиани и т.н. - нищо не разбирам от това.

Катеринка, определено ще е интересно да споделиш след време какъв е резултатът.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Така е, прав си. Нарочно изчаках да видя дали ще се заформи дискусия по главната тема и като не стана, реших да обърна внимание на това.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline ,аз не случайно те питах на  колко си години :)  ,защото усетих,  че си най-много на 20 :)
Не разсъждаваш зле, но  за годините си  :)
Чувал ли си крилатата мисъл : " Не съм достатъчно млад за да знам всичко? "  :)
Докато станеш на нашите години със shofilev, ще си смениш убежденията поне седем пъти и половина :)
Не че не бих искал да си върна  ученическите убеждения, но посоката за съжаление е само възходяща :)  

 Искаш дискусия? Ето ти една дискусия за Тодикамп:
251 поста ! И нито един от "дискутиращите" няма лични впечатления по "съмнителният препарат" .Само си упражняват логиката.(нещо като теб :) )  
http://www.chemport.ru/forum/viewtopic.php?f=26&t=41724&start=220
И кажи ми - с какво тази дискусия ти е полезна ?   :surpris_23:

Тодикамп , ММС, и прочие методки ,  са специфични материи! Това не е тема за хомосексуализма , религията или политиката , където всеки има повече от едно мнение даже :)  Ей сега да пусна един фитил за хомосексуализма и гледай каква дискусия ще пламне пак .. :)  
Нормално е да няма дискусия, (аз даже се радвам на това) ,защото най-вероятно тя би била като тази , дето цитирах по-горе.
 "Хората са устроени така - те или отричат или обожествяват нещата , които не могат да разберат"  
 За да има добра дискусия  по нещо непознато , трябва да се спази принципа: " За вкуса на стридите е редно да се разговаря с тези , които са опитвали стриди" .. :)  

Както виждаш, и аз не взех участие по същество в темата на Светльо за ММС. ( А обикновено , както се знае , имам мнение :) )  Мога  и да не се задълбочавам, след като Светльо вече го е направил , а аз му вярвам. ( Даже съм решил да ги почвам двата перпарата едновременно, може да се окаже ,че си пасват и взаимнодопълват)  

Но за 5 или 10 дни да се получи резултат при всички , заложили на Тодикамп.. едва ли . Болшинството хора искат подобрение на момента ! И като не го получат , казват - "не ми действа , търся друг препарат"
Познавам един човек от Добрич ( Тошко) , който напълно си разби камъните в бъбреците само с помощта на билки! НО ги е пил 8 месеца без да пропусне прием! Колко хора биха имали тази дисциплина?
Не че намеквам за закупуване на по-голямо количество Тодикамп :) , но трябва да е ясно , че за затегнати ,хронични болести  трябва  ПРОДЪЛЖИТЕЛНА борба. ( без значение дали ще е гладуване, билки или  моржуване.)
(Когато  почина дядо ми , в неговата стая открих кашон пълен с лекарства , от които е било щипнато по малко , а другото си стои в опаковката ..:) Но той никога не е боледувал сериозно, вероятно и затова така .. )
Нетежките болести имат една много неприятна особеност ( изследвано е ) - хората свикват да живеят с тях ! И  спират да се борят така , както са се борили в началото..
« Последна редакция: 09-05-2012, 07:56:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Цитат
Болшинството хора искат подобрение на момента ! И като не го получат , казват - "не ми действа , търся друг препарат"

Цитат
Не че намеквам за закупуване на по-голямо количество Тодикамп  , но трябва да е ясно , че за затегнати ,хронични болести  трябва  ПРОДЪЛЖИТЕЛНА борба. ( без значение дали ще е гладуване, билки или  моржуване.)

Има резон в тези неща.

Иначе за "Тодикамп" не се наемам да давам оценки, колкото и да съм скептичен, понеже не знам езика, а препаратът е някак си ограничен в рускоговорящите страни и информация за подобен западен аналог не съм открил досега. Коментирах личните истории като цяло. Като ми кажеш "Кока-Колата чисти ръжда", скачам и проверявам веднага, няма защо да опонирам и нищо не губя. Но все си мисля, че, като става въпрос за здраве, е нужно лекуващото средство да е по-старателно проверено, и това да ми даде основание да го пробвам. Дори тогава не е сигурно, тъй като самите учени също вадят грешни изводи от експериментите си, точно защото са хора, та аз ли няма.  :)

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А! тука вече успокои топката  :)
Изобщо не е ограничен препарата  в рускоговорящите страни , приятелю, явно напразно съм се бъхтал един месец  да ровичкам по форумите. Но ти вземи , че прочети материалчето ми де :)
Във всеки форум за алтернативното лечение на рака има тема за Тодикамп!
А за газта - да не говорим. Лечебно средство от векове! (Видя в нашия онкофорум постовете за газта са колкото тези за химиотерапията! )
Голяма част от хората , които ми се обаждат, ( а аз винаги ги питам:) ) казват , че си го знаят този препарат от когато са били в Русия. (руски възпитаници например)  
Там в материалчето ми в статията на д-р Уолтър Ласт има пояснение на кой език какво е наименованието за "газ" , затова не можеш да намериш, защото не знаеш по коя ключова дума да търсиш.
Той казва , че огромната част от информацията за газта била на немски. (Покрай Паула Ганер, лечителката на рак в Австрия , говорят за 20 000 излекувани.Така пише , не я познавам :) )

После - в Русия гъмжи от методики и препарати! Естествено , че няма как да се говори само за Тодикамп..:) Но се говори достатъчно :)
 Аз ако ти кажа сега , че пиявиците могат да излекуват повечето болести , пак ще кажеш - непроверено и съмнително... А е пълно  с такива клиники по Русия.  Целия 18ти век е бил векът на този вид лечение! И по Европа. Имам три книжки и ми редиха по 50 пиявици в Украйна, там са извънредно популярни, хората си ги слагаха по лицето, мога да ти пратя снимка на един Виктор- с бинтована глава  :) (тоя човек ходи два пъти в школата на Семенова и свали 42кг. Първите дни му подавах ръка да се качи на кушетката в сауната иначе щеше да се нагрява  на пода :) ..)

А за "старателно провереното лекарство"  - това е параграф 22, не може да съществува такова , извън патентованите : Никой няма да вложи милиони да изследва нещо, което после не би могъл да патентова и да си избие милионите!  Просто като боб!  
Проверката е ОТЗИВИТЕ на хората. Досега никой не е докладвал за влошаване !
 А ти вземи едно произволно ПРОВЕРЕНО лекарство от аптеката и му прочети страничните ефекти :)    
« Последна редакция: 09-05-2012, 22:35:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

По принцип това, че нещо е древно, не го прави автоматично чак толкова ефективно, както се твърди или по-добро от новото. Но пък е интересно.

В слюнката на пиявиците има готини неща, които се проучват. Те са си винтидж традиционна медицина. Самата FDA  ги е класифицирала като "първите живи медицинцки уреди".  :)

Цитат
А за "старателно провереното лекарство"  - това е параграф 22, не може да съществува такова , извън патентованите : Никой няма да вложи милиони да изследва нещо, което после не би могъл да патентова и да си избие милионите!  Просто като боб!  
Проверката е ОТЗИВИТЕ на хората. Досега никой не е докладвал за влошаване !
 А ти вземи едно произволно ПРОВЕРЕНО лекарство от аптеката и му прочети страничните ефекти  :)  

Така си е. Предполагам знаеш за дихлорацетата. Много обещаващ, зад него стои солидна наука, но парите за проверката върху хора няма да дойдат от фармацевтичната индустрия. От друга страна е невротоксин и ще е лошо, ако хората се юрнат да го пият чели-недочели.

Без да визирам Тодикамп ще кажа, че на хората като цяло им е трдуно да си признават, че са ги изментили.  :)

Лекарството си остава проверено. Без странични ефекти е невъзможно.  :)


« Последна редакция: 10-05-2012, 06:22:36 от Flatline »
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

  Имам един въпрос, ще съм благодарна за отговор.
  Майка ми страда от мигрена /или много силно главоболие/ от много години. Кризите й се получават през месец-два и поне три дни не може да стане от леглото, а не е някаква лигла, напротив. При кризите на врата й се получава едно топче, точно на вратните прешлени.
   Всичко започна преди години, когато си удари главата много силно в един ръб и припадна. Тогава докторите казаха, че това било "комоцио".....
  Миналото лято също припадна в стаята /без да се е удряла/ - просто си приказвахме, тя се изправи и падна. При други обстоятелства бих си го обяснила с това, че работата й е доста отговорна и напрегната, но тогава бяхме на почивка.
  Въпроса ми е Тодикамп подходящ ли е за нея?
  Ако въпроса ми не е подходящ за тук, моля някой до го премести. Благодаря!  :flower:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Чел съм ,че такива ефекти се получават при "запушвания" на някои кръвоносни съдове. Майка ти гладувала ли е , трябва да си пречисти кръвоносната система. 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За тук си  е въпросът , няма проблем.
AdiSmile, според мен  това състояние  е  от тези ,  най-"закучените". Каква е точно причината за припадъците  просто не знам кой би могъл да установи.  Но едва ли е мигрената..Стресът също не би трябвало да е причина за припадък.  Но и да е  - това не следва да бъде така, припадъкът не е нормалният отговор на организма , с изключение на ситуацията -  силен удар от боксьор, или при падане , както е станало с майка ти .( Тогава мозъкът "изключва" за момент за да предотврати по-големи поражения..)

В случая( както разбирам)  не знаем дали е мигрена или нещо друго. (За мигрената причините могат да са толкова много , че не можем да ги изброим..)  
В случая Тодикамп би могъл да бъде от полза за подобряване на микроциркулацията ( оросяването)  в съдовете , отговорни за кръвоснабдяването  на мозъка. Особено в частта горна част на гърба, шията и главата. (Това се препоръчва да се прави и профилактично! Всички имаме  нужда  с този начин на живот)
Но дали  причината е в съдовата "затруднена" проходимост, ние не знаем.   Със сигурност няма да навреди на нищо, в най-лошия случай - ще подобри ( и тонизира) растежа на косата.  
Аа, и онова топче , дето се появява - върху него с по-голяма вероятност може да се очаква ефект.
 Но специално върху припадъците , не мога да кажа как ще се отрази . Няма да навреди, ако искате - пробвайте дали ще помогне. ( В случая каквото и да се направи , май ще бъде "изстрел в мрака" ,  но какво пречи да се постреля..? :) )  
« Последна редакция: 10-05-2012, 14:37:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

  Много ви благодаря за отговорите  :fluretaa: Бях започнала да се отчайвам.
  Титан, не е гладувала. Яде малко, но не гладува.
  Бате Бино, благодаря за насърчението и подкрепата. Ще поръчам от сайта, който даде. Предполагам на този телефон трябва да питам за начина на прием.
  Мислех да го комбинирам и с озонтерапия, навярно след известно време. Още веднъж благодаря, надявам се да не се получават повече такива кризи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Моля. Нищо не съм казал чак толкова.. :)
Малко след това се сетих какво би било най-доброто ( според мен)  във вашия случай:
Това дето каза Титан - прочистване на кръвоносната система. Но с един друг събрат на газта - терпентина.
Това ми предстои да опозная  и изпробвам като методика - терпентиновите вани на Залманов.  Натуропатите ги препоръчват  като задължителна част от детоксикацията на организма. Но има различни производители на "бели" и "жълти" емулсии (  двата  вида  терпентина)  , предстои да установим , ако можем, от къде ще се купува..:)  и кой ще казва схемите. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.493 секунди с 24 запитвания.