Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 190395 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Бих желала да попитам помага ли Тодикамп при колит? А как стоят нещата с безсънието?
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

И откъде може да се закупи препарата?
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

 todikamp@abv.bg
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Титанич, това за мухите е ценно!  Смятай , щом чак мухите наоколо са умрели, какво остава за разните там вътре бацили и паразити  tooth ( Сигурно  направо в друго измерение са се озовали ) 
« Последна редакция: 09-01-2013, 00:44:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

ЗАЩО ТОДИКАМП ПОМАГА ПРИ ВСЯКАКВИ ЗАБОЛЯВАНИЯ?

Свикнали сме да мислим своето тяло като съставено от вещества, но често забравяме да го разглеждаме като съставено от живи същества. Клетките, участващи в строежа на всички наши органи и тъкани, са живи организми. Естествено, всеки го знае :-)

Също знаем, но често забравяме, че телата ни са претъпкани и с “чужденци”. Телата ни са биологично убежище на милиарди чужди организми - бактерии, гъбички, паразити..., много от които крайно недобронамерени към собственото ни здраве. Чуждите същества, живеещи в нашите тела, най-общо се делят на две групи:

1) симбиотни микроорганизми (един вид наши съюзници) - с начина си на живот, те повече помагат, отколко вредят на работата на нашите клетки и органи.

2) патогенни микроорганизми (ендопаразити - бактерии, вируси, гъбички и др. едноклетъчни и многоклетъчни гадинки) - системно изяждат хранителните запаси на собствените ни клетки, а някои паразити дори изяждат и собствените ни клетки, респ. тъкани, като за благодарност отравят организма ни с отпадъчните вещества от своето неуморно възпроизводство.

Има много препарати, които тровят живота на болестотворните гадинки, но Тодикамп като че ли го прави някак най-компетентно и професионално. Например, той успява да бъде безмилостен към вражеските армии на патогените, но същевременно е добронамерен към собствените ни клетки и сравнително толерантен към техните чужди съюзници. А това не всеки го може :-)

Накратко, Тодикамп е могъщ антисептик. Следователно, доколкото всяко заболяване е причинено или свързано с повишено размножаване на един или друг вид болестотворни животинки, дотолкова то може да бъде излекувано или облекчено с Тодикамп (ако някой знае болест, чието протичане няма никаква връзка с абнормно размножаване на патогени, ще се радвам да я науча).

Но въпреки изключителните лечебни свойства на Тодикамп, бихме сбъркали, ако побързаме да го обявим за панацея, която премахва всяка необходимост от придържане към здравословен начин на живот, тъй като и без друго лекува всичко.

С това, че елиминира множество видове патогени, причиняващи заболяванията, които ни измъчват, Тодикамп не толкова ни лекува, колкото ни създава благоприятни условия, които бихме могли да използваме, за да променим навиците, предизвикващи подобни заболявания :-)

В противен случай, ако не сме предприели никакви промени в мисленето и начина си на живот, тези злосторници ще се освестят и пак ще започнат да се размножават, по-бодро и агресивно от всякога, а ние рано или късно отново ще станем жертва на същите и дори на още по-социалнозначими заболявания.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Роми, хубаво си го написал за болестите, но аз имам една друга чуденка. Защо и как Тодикамп помага при травми? Какъв е механизма на действие? Видях случая с глезена на Тита, сега ще разкажа и за моя.

Опитвам се да се науча да карам ролери. Мързеливо и плахо, в процес на няколко години вече. Този септември се качих пак и покарах малко в училището до нас. Екипиран съм с протектори като Робокоп: наколенки, налакътници, такива за дланите. Само каска дето нямам. Въпреки това, като падах, единия път си ударих рамото на асфалта. Нищо особено или драматично. Не ме болеше при движение на ръката, само при натиск на определено място усещах болка. Не съм се и замислял много-много. Минаха няколко месеца. Болката при натиск си остана и не даваше признаци за оправяне.

Като бях във Варна около Коледа, споменах случайно за рамото на бате Бино и той ме посъветва да пробвам Тодикамп. И пробвах. Мазане по три пъти на ден. След първия ден болката стана почти недоловима. На втория ден изчезна напълно. Сега е трети ден и мажа само за протокола. Утре спирам, че не виждам смисъл от повече.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Май че ... ::) много точно  си го казал , Роми.
"Паразитарната теория"  за болестите има достатъчно подръжници в средите на почтените и мислещите медици.
 А защо не е популярна и сред останалите, и особено сред Биг Фарма.. е ясно като бял ден - средствата срещу  паразитите  са евтини , натурални субстанции, неподлежащи на патентоване! И които не носят приходи! Нито комисионни за "хуманните" медици ! Разни билки, разни апаратчета с ток ( не случайно забраниха наскоро продажбата на цепери в интернет!  Не били доказани .. tooth  )  
Тъжно е ,че все още има "блажени вярващи" на Медицината, не схващайки , че Медицината не е нищо друго освен протежето на БигФарма! И да я разглеждат отделно от Биг Фарма е все едно да разглеждат дупето отделно от гащите :) , много рядко то не е в тях..  :)
 И следователно - това ,което не е изгодно за Фарма, дори и не достига до Медицината..
(http://www4bg.dr-rath-foundation.org/articles/laws_of_the_pharmaceutical_industry.html )
Оня ден попаднах на един сладък коментар :   " Ако изобщо някой някога е вярвал на медицината, дълбоко му съчувствам и горещо му препоръчвам да преразгледа тази социално-обусловена сляпа вяра !
Истинското здраве започва тогава, когато поемете грижата за прекрасното си тяло в собствени ръце.
"

Много са важни и последните ти изречения , Роми. Аз се извинявам, че пак го припомням, но много малко медици успяват да стигнат дотам, докъдето е стигнала например Олга Елисеева  
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2264.msg38711#msg38711
...НИЕ СЕ РАЖДАМЕ С МОЛЕКУЛИТЕ НА РНК И ДНК НА МИКРООРГАНИЗМИТЕ, НЕ САМО НА ТЕЗИ, КОИТО СЪЩЕСТВУВАТ ОКОЛО НАС, НО И НА СЪХРАНЕНИТЕ ВЪВ ВИД НА ИНФОРМАЦИОННА ПАМЕТ. ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ВЪЛНОВИ ПРОЦЕСИ, КОИТО СЪОТВЕТСТВАТ НА УСЛОВИЯТА ЗА РАЗВИТИЕТО НА ОПРЕДЕЛЕНИ ВИДОВЕ МИКРООРГАНИЗМИ, ТЕ ЗАПОЧВАТ ДА СЕ РАЗМНОЖАВАТ В НАШИТЕ ТЪКАНИ, А ПРИ ПРЕКРАТЯВАНЕТО НА ВЪЛНОВИТЕ ПРОЦЕСИ ТЕ СЕ ВРЪЩАТ В ПРЕДИШНОТО СИ СЪСТОЯНИЕ – ИНФОРМАЦИОННИ МОЛЕКУЛИ НА ДНК И РНК. Възможна е такъв задействащ механизъм да е енергоинформацията. Енегоинформацията съдържа разнообразен диапазон от върни: електромагнитни, радиоактивни, 4 вида въздействие на ГПЗ и др., все още неизучени от науката.Това добре се вижда, когато се проверява наличието на изброените вълни в поразения от рак орган Създава се впечатление, че действа отработена, целенасочена система, включена от невидим паралелен свят. Ето защо молитвите,събрани от светците и дадени нам в молитвеника, са всъщност кодове за прекратяване на насочените вълнови енергии от паралелен, невидим, с тъмна сила свят. Клиничните примери са ярко потвърждение, че с молитвите и покаянието до две трети от заболяванията и микроорганизмите изчезват. Разбира се,резултатите при отделните пациенти са различни, но положителен напредък се отбелязва при всички. Резултатът зависи от вярата на човека, от участието на собств. му съзнание, от степента на покаяние, от желанието му за оздравяване. ”

Ице,  не забравяй, че в Тодикамп има и орех, сам по себе си мощно лечебно средство!
« Последна редакция: 11-01-2013, 23:15:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

И аз идвам с отзиви. Мина доста време откакто писах за проблема си - себорея с косопад. Започнах да ползвам Тодикамп по предписанията за моя проблем - мазане всеки ден или през ден. След първия път забелязах, че ми падна доста повече коса. Казах си, че може би това е нормално. Да, обаче коса доста повече от обикновено продължи да си пада . . . и така цял месец. Спрях го. Аз по принцип си имам косопад, а количеството което падаше след намазването беше видимо повече. Честно казано не се изненадах чак толкова, защото косопада ми се засилва даже като използвам и ампули за косопад. Искам да кажа, че го приемах и вътрешно по схемата за засилване на имунитета. Това е, външно явно нещо косата ми не го приема. Но за вътрешното му приемане мога да споделя само суперлативи. Аз всяка есен си се разболявам като по график ноември месец, пия антибиотици, кашлям, гърло и всичко в много остра форма минава. Тази есен се разболях, но реших да не пия нищо друго освен Тодикамп и се случи чудо - за 1 седмица ми мина всичко :) Брат ми беше в същото положение и на него му мина бързо, но видях голям зор докато го накарам да пие. Другите членове от семейството не пожелаха да го пробват  ;D Това е от мен.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

ЗАЩО ТОДИКАМП ПОМАГА И ПРИ ФИЗИЧЕСКИ ТРАВМИ :-)

Ице (ако нямаш против и аз да те наричам така), виж какво е моето виждане по твоя въпрос и кажи дали хваща дикиш или да търсим друго обяснение :)

Малко предисловие. През 1994 г. имах инцидент. Един ден машината, на която работех, захапа лявата ми ръка и натроши костите на предмишницата на малки парчета. Имаше смазани тъкани, разкъсани кръвоносни съдове и т. н. Претърпях две операции с майсторски монтаж и демонтаж на арматура, неръждавейка :). Покрай престоя си в “Пирогов” се опознахме с персонала на Четвърта травматология. Беше февруари, стаите бяха пълни с контузени хора, изпотрошени крайници, глави и т. н. По цял ден гледахме как се обработват рани и всякакви видове травми, а покрай приказките с лекарите и сестрите, щеш - не щеш понаучаваш това онова.

За щастие ти си се разминал леко. Ако добре разбирам, имал си закрита травма, без външно кръвотечение и нарушаване целостта на кожата. Така или иначе, продължаващата с месеци болка е признак за наличие на възпалителен процес в резултат от разрушаването на меки тъкани.

За да добием по-ясна представа за действието на Тодикамп при физическа травма, трябва да си дадем сметка, че макар и причинена по механичен път, травмата е - не толкова механичен проблем - колкото физиологичен и микробиологичен. Това е така понеже травмата означава нарушени функции и взаимодействия на клеки и микроорганизми.

Когато имаме физическа травма, свързаното с нея увреждане на тъкани не е просто механично увреждане, а по същество е поражение върху живите клетки, участващи в строежа и работата на засегнатите тъкани (мускулни и нервни влакна, кръвоносни съдове и т. н.) и разрушаване на техните структурни и функционални връзки.

Нарушението в стройната организация на клетките в огнището на травмата предизвиква възпаление. Например, имаме разкъсване на кръвоносни и лимфни капиляри, в резултат на което кръвта инфилтрира засегнатите тъкани (затова ако травмата е близо до повърхността се образува “синина”). Разрушената капилярна мрежа означава нарушено кръвоснабдяване на тъканите в огнището. В резултат, много клетки умират, поради липса на кислород и хранителни вещества, а оцелелите не винаги успяват бързо да възстановят нормалния си жизнен цикъл, поради структурните поражения и биохимичния шок (нарушените доставки на биогенни елементи) и т. н.

Като резултат от клетъчните поражения, огнището на травмата се превръща в зона, свободна от имунологичен контрол. Затова травмите често се съпровождат от вътретъканни инфекции. При леки контузии протичат микроинфекции, които организмът елиминира сам чрез своевременно регенериране на засегнатите тъкани, възстановяване на нормалното им кръвоснабдяване и възвръщане на имунния контрол в тях. Най-бързо и лесно това става в детска и младежка възраст. При възрастните регенеративните процеси са забавени и затруднени поради различни фактори.

Значи възпалението от една страна се дължи на пораженията върху различни видове клетки (кръвни, лимфни, нервни, мускулни и т. н.) в огнището на травмата и нарушенията в тяхната организация на работа, а от друга страна се дължи на повишеното размножаване на патогенни микроорганизми в резултат от настъпилия хаос и загубата на имунологичен контрол. Също така намалените доставки на кислород в огнището (поради нарушеното кръвоснабдяване) създават благоприятни условия за размножаване на анаеробни бактерии. При по-тежки травми може да се стигне то интоксикация на целия организъм, предизвикана от неконтролируемо развитие на най-ралични микроорганизми и техните токсини.

Ето защо, дори когато имаме едно чисто механично причиняване на здравословен проблем, какъвто е физическата травма, тогава отново сме изправени пред задачата да овладеем нашествие на вредни микроорганизми. И ако организмът ни не успява сам да се справи с възпалението/инфекцията, свързани с тези микроорганизми, Тодикамп идва на помощ :-)
« Последна редакция: 13-01-2013, 19:54:30 от Роми »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

На мен ми звучи доста логично - досега не бях се замислял по този начин за механичните увреждания.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Роми, благодаря за подробното описание!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте!

Четох доста тук преди да напиша своите отзиви. Освен, че се присъединявам към мненията за добрия комплексен ефект (чувствам се в добра кондиция:) от приемането на Тодикамп, ще споделя опит за въздействие върху порязване.
Имах малък инцидент с ръба на метална консервна кутия. Порязах си пръста доста дълбоко. Дълго не можех да спра кръвта, превързвах, третирах със сребърна вода... Докато вечерта се сетих да си капна една капка Тодикамп... На сутринта беше като драскотина :)

Не се наемам да влизам в обяснения как е протекло въздействието му върху раната, но бях впечатлена и реших, че е време да споделя и аз своя опит и благодарности от използването на Тодикамп.

Поздрави на всички вас, с пожелание за здраве!
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Здравейте, при мен Тодикамп беше от полза за овладяване на гъбички и бактериaлна инфекция в начален етап.Досега съм използвала  само тампони със сребърна вода, при остри състояния.Реших да рискувам и смесих 2 капки от препарата със зехтин,в които е врял невен цвят, после добавих малко сребърна вода , напоих леко 1 тампон и го сложих за през нощта. На сутринта всичко беше повече от идеално, но за всеки случай повторих процедурата.Струва ми се, че ако това го прилагам,  гъбичките ще ги забравя изобщо, поне там, дето не трябва да ги има, но засега ще продължа само с вътрешен прием. 
Активен

Ana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Като се спомена за гъбички и бактериална инфекция, реших, че мога да си позволя да попитам дали някой може да ми каже как мога да въздействам на т.нар. разноцветен лишей по кожата, който е вид гъбички (дрождева гъбичка)? Дали това, което е написала Nelli може да се приложи и при този случай или има други препоръки при ползването на Тодикамп?

Когато ходихме при лекар-дерматолог ни изписаха антибиотик, паста и спирт. За момент минава, но после пак се появява. Каза, че няма как да се излекува завинаги :(

 Хубав ден :Content_22:
Активен

Ванина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Цитат
бате Бино
"Паразитарната теория"  за болестите има достатъчно подръжници в средите на почтените и мислещите медици.

Не само на почтенните и мислещите медици, а на болшинството медици. Разликата не е в теориите за болестите те са еднакви теориите, ами в средствата за лечението е разликата......едните ползват антибиотици и имуностимулатори, а другите примерно Тодикамп и други алтернативи.
Разминаванията не са чак такива драстични между официалната и паралелната медицина(следвам твоя термин паралелна че веднъж ме поправи че не се изразявам добре).
« Последна редакция: 24-01-2013, 20:44:52 от Ванина »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Паралелна" медицина е понятие, носещо ПО-ПЪЛНА информация, отколкото "алтернативна" медицина.
В "Алтернативната" медицина влизат и тези, които не са медици -  например билкари по селата с основно образование, рейкисти, радиестезисти..и т.н.
Докато "паралелна" медицина  означава ,че задължително става въпрос за наука и за медици , които са непризнати от  системата ( сиреч-фармафията) .  (д-р Симончини, д-р Хамер, проф. Дюзбърг..)
Не задължавам никого да използва този термин, просто давам идея за по-голяма точност в изказванията. За който иска..
 Не съм съгласен , че болшинството медици прегръща паразитарната теория. ( правят го , но само за инфекциозните заболявания) И че разликата между изброените две медицини не е голяма - тя е ОГРОМНА.
Обаче не ми се спори с теб  и изобщо  не ми се доказва нищо.  (Само спамим в темите) Имай си мнение, уважаваме го.
« Последна редакция: 24-01-2013, 21:55:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ванина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Аз да съм причината за спама във форума, но не съм. Спокойно, инцидентно пиша.
Ако не ти се спори, не спори..........но повечето болести са някакви възпаления на раличните органи, а те се дължат на бактерии и паразити това и най простия лекар го знае. Няма значение дали става въпрос за примерно тежък менингит или да кажем някакво леко възпаление  на гърлото.
Ако някой си излекува чист хормонален проблем или счупване с явно нарушение в геометрията само с противопаразитен продукт ще го поздравя.
Активен

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Аз не знам някой тук да твърди,че "счупване с явно нарушение в геометрията се лекува само с противопаразитен продукт".Конкретно Тодикамп съдържа  настойка от молдовски зелен орех,тук бате Бино да каже дали няма да повлияе хормонално ;)


Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Бате Бино , открих съществен пропуск в препоръките на ТОДИКАМП.    :fun_096:
Никъде не пише, пушачите да внимават след употреба на Тодикамп , особено при външно третиране ... tooth tooth tooth 

Вярно , че 99% от съфорумците едва ли пушат , предвид здравословния им начин на живот и хранене , но Тодикамп ще го ползват и такива като мен , дето си имат по някой порок  tooth 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Elea, оригинално наистина! Тогава - да внимават щом се налага..  :)
Стефко, единственото "хормонално" въздействие е съдържанието на органичен ( натурален) йод. Който почти при всички хора е в недостиг.. 
При тези , при които е в излишък ( заради проблем със щитовидната жлеза) наистина се смята , че е противопоказан, точно колкото и приемът на храни, които го съдържат.
А  при тези , при които е в недостиг - тъкмо ще им го достави и най-много да им се пооправи някой хормонален  проблем.. :peperudi:  Естествено , доколкото този проблем се е дължал на недостиг на йод!
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.