Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!  (Прочетена 10832 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #20 -: 16-10-2009, 11:21:49 »

Много сте мили, приятели! Благодаря за съветите и подкрепата.Аз съм заспала с компресите - оцетени чорапки, обути на краката и кърпа на челото.Сега ми е 37.2 и много се радвам. Но ми е отпаднало. Да се мъча ли да ставам да свърша някоя работа според вас? При положение, че трябва да се показвам, срещам с хора сякаш е по-добре да почивам ,нали? Проблема при мен е че като съм планувала нещо и не го свърша после много ме е яд, че съм си пропиляла деня
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #21 -: 16-10-2009, 11:32:00 »

Ако почиваш,ще се възтановиш по бързо :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #22 -: 16-10-2009, 12:14:02 »

Аз смятам, че не трябва да излизаш. Трябва да си полежиш и да пиеш лимонов сок. той ще те ободри.
И аз не обичам да оставямзапланваната работа. Направо се пръскам от яд. Но щомточно днес си вдигнала температура значи тая работа е трябвало да се отложи. Няма нищо случайно на този свят  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #23 -: 16-10-2009, 12:39:57 »

Температура до 40 е полезна и не трябва да се смъква !  Има защо да е повишена ,тя ще се свърши работата и ще спадне.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #24 -: 16-10-2009, 12:47:36 »

Почини си, Val :Content_22:. Сега е момента :kisss:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #25 -: 16-10-2009, 13:10:50 »

ДарбиМак, много ми хареса това, че щом вдигам температура значи работата е трябвало да се отложи.и без това за едното нещо не се чувствах май много подготвена.
Бате Бино, какво значи "температура до 40 е полезна и ще си свърши работата"?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #26 -: 16-10-2009, 13:40:37 »

Че щом я е вдигнало,температурата,има причина ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #27 -: 16-10-2009, 15:28:44 »

организма вдига температурата, когато се бори с нещо, образно казано гори го. Но над 40 има опасност  белтъчините на организма да "изгорят", затова. А ти, Вал по-добре стой далеч от компютъра днес. Бързо оздравяване!
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #28 -: 16-10-2009, 16:58:18 »

приятеля ми така ги кара такива разболявания, само да уточня, че при него се редуват треска и изпотяване. Та той се увива с одеала и стабилно се налива с гореща вода, колкото може да търпи. Може и да е под формата на чай и много лимон... и така за 2-3 дни му минава без никакви лекарства, успех!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #29 -: 16-10-2009, 17:46:26 »

Вал радвам се, че вече си по-добре! Не мисли за вече пропуснатия ден, а за утрешншя когато ще си като нов човек! :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #30 -: 18-10-2009, 22:36:37 »

Температурата е аларма за проблем. Ако пием лекарство за смъкване на температурата, чупим алармата, но проблема си остава, дори задълбочава, защото не оставяме тялото да си свърши работата. Когато дигнем температура, обикновено нямаме желание за храна, то и не трябва да се насилваме да ядем, по-добре да не ядем, само да пием течности.

Преди 2 години имах температура 37,8 и се чувствах много, много отпаднала. Чудно ми беше защо, при положение, че температурата не е толкова висока. Силно ме тресеше, беше ми адски студено, място не можех да си намеря. Само лежах и дори нямах желание за живот. Ей така се сетих за една книга - Водолечение. Викам си - така ли, ей сега ще ти видя сметката. Взех един леген с вряла вода, сложих много морска сол, потопих си краката, увих се с много завивки, врътнах духалката на макс, в стаята стана непоносимо горещо, но на мен все още ми беше студено. Като си постоях така 10тина минути, се завих през глава, още ми беше адски студено. Никой друг не можеше да стои в стаята от жега. Ту се унасях, ту се поразмърдвах от студени тръпки. По едно време започнах да се потя, станах вир вода мокра, преоблякох се, и пак се завих, пак се изпотих, преоблякох се и пак се завих, и така 5-6 пъти. Докато след поредното изпотяване изведнъж ми светна, почувствах се изведнъж много добре, станах една жизнена и енергична, обзе ме отново радост и желание за живот :). Като цяло това лечение ми отне около час - час и половина без да пия никакви лекарства и добавки, хомеопатии и т.н.

След това споделих това преживяване с една докторка и тя каза, че съм имала късмет, че температурата не е била над 38 градуса. Защото тогава не бива да се загряваме допълнително. Но ето - така почувствах, че трябва да направя и си помогнах. Но в действителност като малка имах 40 градуса и ме увиваха в чаршафи с оцет и то на няколко пъти, защото те изсъхваха бързо на мен. След 4тото-5тото намокряне помня, че се оправих, иначе бях съвсем омаляла.
...

Задачите винаги ще ги има, ден след ден всеки ден, но те не са по-важни от нашето здраве  :love_007:
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #31 -: 19-10-2009, 08:46:41 »

 Мер много интересно лечение! Ще го имам на впредвид ако ми се случи нещо подобно! :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #32 -: 19-11-2009, 13:57:16 »

Къде е темата на Val мисля, че беше, където се събудила с температура 39 ... да не задавам същите въпроси и аз.
Сигурно е различно, но все пак..
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #33 -: 19-11-2009, 14:12:01 »

rima, ако вече не си я намерила, ето.
Кажи ни как се чувстваш? Може би ще помогнем със съвет...  :flowers2:

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #34 -: 19-11-2009, 18:27:42 »

Vladi, мерси!
С две думи възпалих си зорлем синусите. Но те и без друго си чакаха за лечение, та сега няма как да се размине. От както съм на сурово съм чувствителна към старите храни изглежда - пих 5-6 гълтока бира онзи ден и сутринта се събудих с възпалени сливици, пооправих се с чайчета и след обед - на плуване. Не знам от хлора в басейна ли, предполагам съм била уязвима в момента и така това нещо ме тръшна.

Днес съм на цитрусови фрешове, ангелска супа и промивки на носа с урина и пия по малко. Когато пусках поста, температурата ми се беше качила след всички тези усилия и малко се шашнах. Сега все още е около 38, но се чувствам по жизнена сякаш. Ще слагам топла сол в чорап на челото и ако се уредя по късно за едно масажче на стъпалата с масла... друго не се сещам. Исках да изкрам деня на сокове, но нямаше кой да ми вземе моркови през деня, а не смея да излизам на градки въздух с тези синуси. Вчера излизах и стана по-лошо.
Мерси, още веднъж!  :peperudi:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #35 -: 20-11-2009, 13:52:47 »

 :kisss:Дете, как си...що става с тебе???оправяш ли се??
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #36 -: 20-11-2009, 15:46:04 »

rima, дано си по-добре!  :flower:

При проблеми с УНГ (бронхит, ангина, ларингит, кашлици, трахеит, фарингит, синузит и т.н.) много помагат маслата от лавандула и евкалипт. Можеш да си правиш:

Инхалация: 5 капки на 2 л. гореща вода за 10 мин.

Гаргара: 1 ч.ч. топла вода, 1 ч.л. мед, 1 ч.л. сода (сол), върху която капваш 2-3 капки от маслото.

Масаж: на 50 мл базисно масло слагаш 10 капки евкалипт; разтриваш в областта на бронхите, около ушите, челото.

Друг вариант е да нощуваш с компрес от извара за болно гърло.

С тези способи лекувам на сина ми ангините.
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.