Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!  (Прочетена 10835 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« -: 16-10-2009, 04:19:10 »

Събидух се в преди час с 39,2 температура.По-точно мъжа ми ме събуди, защото цялата съм се тресяла като че умирам от студ и съм бълнувала. Какво да правя? Ако извикам лекар, заради много високата температура задължително ще ми изпише антибиотик.Онзи ден бях, заради екадаши на вода и 2-3 ябълки.А вчера хапнах малко краставички, репички, кълнове от люцерна и фъстъци. По нищо не личеше, че ще се разболявам. Страх ме е да не заразя бебето.А лекарката сигурно ще каже: "от тези гладувания ти е отслабнала имунната система."
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #1 -: 16-10-2009, 04:26:57 »

Val, добро утро :peperudi:Не съм спец, но не е ли очистителна криза? Пробва ли нещо бабино - като вана на краката с морска сол?
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #2 -: 16-10-2009, 04:55:30 »

единственото, което правя са студени компреси на челото и си мокря чорапите и ги обувам.Не вярвам да е очистителна криза.Ако беше такава по-скоро не трябваше ли вчера да се случи, т.е. след деня в който бях на вода.Вчера си хапвах кълнове както го правя от 2 месеца насам.Незнам....ама цялата горя и най-ме е страх за бебето и дъщеричката ми.Да викам ли лекар, незнам?Ще чуя дежурното "ами...с тез твоите диети, с тез глупости...."
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #3 -: 16-10-2009, 05:07:32 »

Знам само, че при температура ние трябва да пием много вода...това е за свалянето й ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #4 -: 16-10-2009, 05:26:45 »

Спокойно. Нищо ти няма. Темпеатурата е разрешен конфликт. Не се притеснявай за децата. Аз не вярвам в заразяванията като цяло. А и температурата ти е от няколко часа. Не я поддържаш повече от 3 дена. Иначе как се чувстваш? Фъстъците, които яде, какви бяха- сурови, печени?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #5 -: 16-10-2009, 06:07:28 »

Петко, пия много вода.То, ми се пие поначало. Вери, фъстъците бяха сурови и преди това бяха накиснати във вода цял ден като съм сменяла и водата дори. От тези фстъци съм яла и друг път, така че едва ли е от тях..много ми е замаяно.И много ме  е яд :surpris_25:че няма да мога да си свърша задачите за днес, а бяха много и все важни :-\
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #6 -: 16-10-2009, 06:09:33 »

Вери, какво по-точно имаш предвид под "температурата е разрешен конфликт"
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #7 -: 16-10-2009, 06:44:06 »

Аз не вярвам в заразяванията като цяло.
Вери, можеш ли да ми дадеш тук, на лична или в дневника малко повече инфо по този въпрос...много интересно ми се струва...може би няма заразявания... :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #8 -: 16-10-2009, 07:10:44 »

Val, да не си се ядосвала за нещо или на някого? Спокойно, ще мине. Ако се безпокоиш, обач, трудна работа. Как ти е температурата?
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #9 -: 16-10-2009, 07:17:05 »

Значи не е от фъстъците. :)
Ами аз напоследък лека полека чета за Германската Нова Медицина. Там е много инфото. Веднъж трябва да се вникне, за да ти стане ясно. Сайтът на български:
http://www.gnm-bg.com/

Още- въпроси и отговори:
http://vselenata.hit.bg/Diskussionen.htm

където:
Колкото по-висока температура, толкова по-интензивно и бързо се решава конфликтът и толкова по-силен е бил той.

При ниска температура, обикновено има малък конфликт (но има и изключения).

Много от конфликтите се решават без никаква температура. Много от заболяванията нямат температура.

Въпрос
Какво казва НГМ за температурата? Дъщеря ми поддържа температура 38.8 от вчера, давах Парацетамол, но спада за кратко, до около 37.8 и после пак се вдига. Следобед стигна 39. Дали може да има някакво обяснение за това? Няма никакви други симптоми на разболяване. Днес я водих в спешното и лекарят каза, че белите дробове, ушите и гърлото са добре и сигурно било някаква инфекция. Тя отказва да яде и днес почти цял ден само я кърмя.

Отговор
Всяко температурно състояние е състояние на решен конфликт. Ваготонна фаза. ВИНАГИ. Едно дете на тази възраст (11 месеца) понася добре Т до 40 за около 4 дни. По принцип малките деца понасят по-добре висока Т от нас, възрастните.

Вал, помисли си за някакъв конфликт наскоро. Нещо да те е притеснявало, тормозело и тези дни да си се успокоила. Помисли си, върни лентата назад.
Ако пак не разбираш, мога да ти дам примери с дъщеря ми.

Петко, пак според ГНМ, болестите са в резултат на конфликти. Пак ще дам пример с дъщеря ми. В градината за 2 години имаха варицела, скарлатина, въшки. Тя от нищо не прихвана. На няколко пъти е имала продължителна кашлица, хрема. Никого вкъщи не е заразила, включително и брат си. От друга страна за мен кашлицата и сополите са чистене на организма.
Тя вече 2 месеца е само на наша храна, преди се хранеше в градината- готвено, животински продукти. Сега пак и готвя, но много по-рядко. Изцяло веганска храна и в по-голямата си част сурова. Нали казват, че децата в началото на ясла, градина, училище почти винаги боледуват, защото нова среда, да обменят бацили, да свикнат. При Маги няма такова нещо като тръгна на училище. Да чукам на дърво, здрава е.
:)
« Последна редакция: 16-10-2009, 07:18:37 от Вери »
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #10 -: 16-10-2009, 07:20:40 »

Сещам се още за чай от липа или лайка с много лимонов сок, увиване с влажен чаршаф/но и компресите са ок/, разтриване с лавандулов спирт на тялото :). Много течности, знаеш си...
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #11 -: 16-10-2009, 07:28:08 »

Вери, много ти благодаря за линковете за диабета. Прегледах и ГНМ, но нещо не схванах за ролята на скрития конфликт при възникването на диабета :Confus_3:По тая логика и ТЕС трябва да действа/все не намирам време да си дочета книгата/. Е, днес ще намеря! :thankyou:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #12 -: 16-10-2009, 07:41:37 »

Благодаря ти, Вери! Човек може много да научи от теб :flowers2:
От йогата бях чул, че почти всички болести са в резултат на емоция, и че трябва да поискаме да сме болни, за да се разболеем, иначе не става ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #13 -: 16-10-2009, 07:48:38 »

rossi9, аз писах в една друга тема тук, че мъжът ми онзи ден се срещна с г-жа/д-р Марколин, ученичка на д-р Хамер. Той се е опитал да я поразпита за диабета, защото майка му е потърпевша. Марколин му е отговорила, че диабетът е в резултат на много сложни конфликти и че му е отделила специално място чак в 4-то ниво от нейните курсове. Т.е. не може да се обясни с две думи.
Също така е споделила, че има резерви към хомеопатията. За нея тя пак е вмешателство, макар и доста по-различна от конвенционалната медицина, защото действа на друго ниво. ТЕС трябва да действа, да. :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #14 -: 16-10-2009, 08:19:13 »

 :kisss:Ай, да му се не види...не четете ,бе деца ,не четете! Хайде пак- НИЕ ЖИВЕЕМ В СУПА, БУЛЬОН ОТ ВИРУСИ И МИКРОБИ- ТОВА СИ Е ПЪРВИЧНИЯ ЖИВОТ!!!ТОЙ ВИНАГИ Е БИЛ, Е И ЩЕ Е!!!ВЪПРОСЪТ Е КАК НИЕ ЩЕ СЕ СПРАВИМ В ТАКАВА СРЕДА!!?!Петър Дънов, Ванга говорят за психическата страна на животга ни  и умението да сме устойчиви!!!Природата умница е закачила здравето ни за морала ни!!!
    Виж,какво в последните дни си оплела, и ...нищо ти няма...ще се справиш, тия двете , кого ще ядосват...Нал, трябва да побелеш, пък и да остареш...Бързо смъкване на температурата...увиване в мокър чаршаф, добави и една, две чаши оцет, след това, ако предполагаш че е сезонен вирус - настинка- най-добре гореща вода за краката с морска сол, разтриване тялото с анестезол-спирт, има го по аптеките...горещ чай-мента!!!При разтриване на тялото- започвате от гърба, мускулите до плешките, там са точките на тонуса- ще ги усетите, ременете, челото, врата, над гърдите, по ръцете- точките на оросяването- между двата мускула над лакета, целите ръце, дланите.
   При сезонните грипни вируси - 1 ч.ч.50/50 лимонов сок и мед.
   Нашите ръце ни лекуват!!!Подръжте дланите си на болното, проблемното място!!!
  Ние интуитивно го правим!!!
  Ако се сетя още нещо пак ще пиша.На здраве!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #15 -: 16-10-2009, 08:47:34 »

Как си сега Вал  :flower:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #16 -: 16-10-2009, 09:09:14 »

Вал, надявам се да си вече добре.
Ето какво знам аз:
Високата температура е признак, че тялото се бори с някакъв вирус. Ако свалим температурата чрез някакъв медикамент ние спираме процеса на борба на тялото с вируса. Общо взето трябва да оставим тялото си да се пребори. Затова лекарите изписват амидофен и после антибиотик. Спират работата на организма и пускат антибиотика. Това е много неправилно. Даже медицината вече го отрича доколкото знам. Над 40 градуса трябва да се вземат мерки за сваляне на температурата. С мокри чаршафи и разтриване с оцет и сода. Трябва да се пие вода или чай за да не се обезводни организма. Краката не трябва да се слагат в гореща вода, когато имаме висока температура, защото тялото не трябва допълнително да се затопля.  ВСички тези действия съм правила с моите деца в редките случаи, когато са имали температура. Имало е страхотен ефект. Затова са ми здрави, защото не съм ги тровила с лекарства.
Вал, на твое място бих отишла на лекар. Няма да му пия антибиотиците, но ще искам да ми направят изследване за новия грипен вирус.  А вирусните инфекции се лекуват с вегетарианска храна - дори глад (нека да не храним вируса) , чай от лайка или липа с мед и мнооооооооооого лимон.  Най-вече трябва да си вярваш, че ще оздравееш.
Ако знаеш каква инфекция имах в Пакистан. С 41 градуса температура.... Малееееееее, като си спомня ... Оправих се за два дни. А Пакистан е най-неподходящото място да се разболееш, повярвай ми  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #17 -: 16-10-2009, 09:40:31 »

Не е задължително да е вирус,може да се гори слуз или да се изхвърлят други отрови.Температурата е знак,че тялото е силно и има сили  да се справи.Аз не пия нищо,само течности,не ям.
Един сигурен,изпробван метод за сваляне на температура,от бате ви Бенато  :D разтърквате сапун в ракия,мажете цялото тяло с кърпичка и след две минути имате 37 градуса :police: :laugh:
« Последна редакция: 16-10-2009, 11:10:20 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #18 -: 16-10-2009, 10:22:53 »

Val, надявам се, че се чувстваш по-добре! Трудно се гледа бебче, когато мама е зле.

А вирусните инфекции се лекуват с вегетарианска храна - дори глад (нека да не храним вируса) , чай от лайка или липа с мед и мнооооооооооого лимон.  Най-вече трябва да си вярваш, че ще оздравееш.
Дарби, мила,  :-*

Benato, за деца става ли това със сапунчето? Аз, общо взето, докато температурата не стигне 39,5-40 не давам нищо, освен вода и охладени чайове, плацикане в коритото. Забавления!  :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОМОЩ, СЪБУДИХ СЕ С 39,2 t!
« Отговор #19 -: 16-10-2009, 11:08:15 »

Става,разбира се,то е външно :D На баща ми, много му беше жал,като гледаше как скъпоценната му течност,отива извън гърлото му;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.