Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: шизофрения въпрос  (Прочетена 7679 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
шизофрения въпрос
« -: 14-10-2009, 13:39:18 »

Чували ли сте за излекуван случай на шизофрения? И с какви методи съответно.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #1 -: 14-10-2009, 13:57:28 »

 ::) :-\ не съм, но имам много близък човек с тая болест, страшно е >:( ...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #2 -: 14-10-2009, 14:20:08 »

Руския професор Юри Николаев има клиника за лечение на психично болни и специално шизофрения. Та там именно с глад на вода ги лекуват.Сериозно. Но трябва лекарски контрол,да не вземеш да лекуваш някой ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #3 -: 14-10-2009, 14:46:32 »

И аз имах едно приятелче дето имаше такъв проблем.Но доколкото знам не се лекуваше с алтернативни методи,пиеше си лекарства някакви.Сега си е ОК,което ме навежда на мислълта,че може и да не е бил от най-тежките случаи...... Но преди няколко години беше неузнаваем направо,все едно друг човек .
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #4 -: 14-10-2009, 15:07:03 »

 :)Това е една от наследствените болести...ние чрез наследството получавеме и неща ,които родът ни е сгрешил т.е има нещо за изчистване ..подобно на изчистването на телата си от днешния ни неправилен начин наживот ние  ТРЯБВА да изчистим и наследените  от предците си грешки... Има доста литература по темата...за мен най-добър пример е Ванга и нейното ясновидство...Може да погледнете и Едгар Кейси -http://www.spiralata.net/-
   Дано не си помислите ,че наследяваме САМО ЛОШОТО - НАСЛЕДЯВАМЕ ВСИЧКО!!!И ДОБРОТО И ЛОШОТО!!!ЗДРАВО СЕМЕЙСТВО, ЗДРАВ РОД, ЗДРАВ НАРОД!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #5 -: 14-10-2009, 16:57:13 »

Да , Юри Николаев разказва ,че ги опъва на глад и имало чудодейни подобрения.( ама не на сокове, само вода) .  Само че той отдавна умря и отделението му в една от Московските градски болници ( 8-ма или 18-а ли беше..)  вече не функционира като такова. Но пък има и други места,където това може да се прави.  Някъде из рускоговорящите страни може да се търси такава клиника. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #6 -: 14-10-2009, 17:45:08 »

С традиционните хапчета се свиква май и после нямат спиране. Който ги пие, са му за цял живот. Те само подтискат симтоматиката, като притъпяват съзнанието по някакъв кофти начин.
Аз за този човек специално и на биоенерго терапевт се замъкнах веднъж и ми беше казано, че това е заради родово проклятие... после намерих един чиляк, дето твърди, че разбира от такива работи, но като стане дума за пари, ми причернява леко. Не за друго, ами няма гаранция и така си фъъърляш само парици...

Според хомеопата-клиничен психолог, това е подтискане на организма на мнооого дъбоки нива. Тя също се нави да го лекува, обаче трябва някой постоянно да го кандардисва да ходи.

Бенато, мислех си, да. Ръцете ме сърбят направо. Само да има кой да ме храни за 2-3-5 месеца да бях го замъкна до сега на едно селце да го свестявам с чист въздух, билки и H2O...ма няма начин

На запад май така ги лекували се чува, а и на изток изглежда...

То ако е сигурно някъде, да го пращаме... ама къде!
« Последна редакция: 14-10-2009, 17:46:48 от rima »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #7 -: 15-10-2009, 01:38:17 »

Има един суровояд, на който попаднах в youtube, утре ще намеря клипчето, където казваше, че се лекуват и всякакви ментални болести със суровоядство. Просто сега много ми се спи, минавам набързо да прочета тук-таме... Но, ще постна клипчето.  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #8 -: 15-10-2009, 08:49:14 »

Има един суровояд, на който попаднах в youtube, утре ще намеря клипчето, където казваше, че се лекуват и всякакви ментални болести със суровоядство. Просто сега много ми се спи, минавам набързо да прочета тук-таме... Но, ще постна клипчето.  ;)
Мерси Радулка  :kisss:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #9 -: 15-10-2009, 08:59:25 »

Не знам дали знаеш,но с възраста става много сериозно. Трудно се живее с такъв човек :( :Confus_34:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #10 -: 15-10-2009, 16:18:35 »

Ако това е диагнозата изобщо.
Вчера по географския канал гледах филм точно за един такъв човек. Отказва да се примири с действителността и има поставена точно такава диагноза.
Учил е в Харвард и то е започнал доста по рано от обичайното- на 16 години.
И до днес се спори по версията дали е имал това заболяване
Предвидил е екологичната катастрофа и не е искал да се примири с това, както и с опити на психолози с хора, без да ги е грижа за последствията...убил е доста такива и се чувствал прав човека..
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #11 -: 15-10-2009, 16:26:13 »

Не казвам, че е нормално с тези методи...
но, за всички, който са подклаждали войни с далеч по-мними причини, някой казвал ли е че са шизо!

Очевидно и психичните отклонения идват когато човек се натъкне на нещо несмилаемо, както се казва и в ГНМ
« Последна редакция: 15-10-2009, 16:36:01 от rima »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #12 -: 16-10-2009, 02:22:39 »

Като стана въпрос за ГНМ, вчера мъжът ми се срещна с г-жа Марколин. Който чете подробно за ГНМ, знае коя е тя. Ученичка на д-р Хамер. Повечето материали преведени на български сайт са нейни. Впечатлението на мъжа ми за нея е спокоен и искрен човек. :) В Монреал е, за да води курсове. Следващите са през април и мъжът ми се е навил да ги кара, живи и здрави.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #13 -: 16-10-2009, 02:25:13 »

Eииии, Вери, вие сте много яки! Браво!  :Content_14:
Активен

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #14 -: 16-10-2009, 12:19:20 »

Случайно видях този въпрос и се сетих, че наскоро гледах филм за Аюрведа - http://www.ayurvedafilm.com/
Там, един от лекарите (или лечителите е по-правилно не знам) точно описваше как лекува шизофрения и че е лечимо заболяване :)
Преди всичко изчиства болния на физическо ниво и после се започват други процедури.

Филмът е хубав, препоръчвам го...
Главната сюжетна линия е свързана с един лекар, а като допълнение има интервюта и се проследяват случаи и на други лекари. Този от главната линия много ми хареса какво каза - "Аз не лекувам болести, аз лекувам хора" :)

Поздрави от мен!
Мая

 :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #15 -: 16-10-2009, 12:34:33 »

Мая , не можах да разбера от къде точно се отваря  този филм, видях само писано за него. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #16 -: 16-10-2009, 17:00:47 »

Ами да, защото това е официалният сайт на филма и там не може да се гледа...

Аз го гледах от Колибка, там има и превод.

Поздрави!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #17 -: 16-10-2009, 20:31:23 »

"Аз не лекувам болести, аз лекувам хора" :)
Ето това е връжката на сладоледа, както се казваше в една стара реклама едно време.  ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #18 -: 17-10-2009, 00:58:08 »

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:шизофрения въпрос
« Отговор #19 -: 22-10-2009, 14:35:50 »

Аз го гледах от Колибка, там има и превод.

Извинявай Мая, какво е Колибка?
« Последна редакция: 22-10-2009, 14:37:31 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.