Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в бъбреците  (Прочетена 10947 пъти)

bibisi222

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Камъни в бъбреците
« -: 07-10-2009, 08:01:22 »

 :peperudi:Здравейте и от мен.Искам да споделя и моя проблем.От няколко години образувам камъни в бъбреците.Опитвала съм много рецепти за да се освободя от тях но неуспе6но.Другата седмица съм си записала 4ас за разбиване с литотрипсия.Много Ви моля да споделите рецепти и опит в борбата с това неприятно и много болезнено  състояние.камъните ми са оксалатни по състав.
    Благодаря предварително.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #1 -: 07-10-2009, 08:06:42 »

Здравей бибиси.
Мисля,че по правило,всички камъни се образуват от неправилният състав на кръвта.А той се определя от храната.С правилно хранене,не би трябвало да се образуват.Освен това камъните се премахват и с гладолечение.
« Последна редакция: 07-10-2009, 08:08:25 от Svetlio »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #2 -: 19-03-2010, 09:26:06 »

Мой приятел получи бъбречна криза и лекарите искат да го съсипят , понеже аз съм от доста време хронично здрав и нямам опит при съществуващ проблем много ви моля подскажете как да му помогнем.
Какво трябва да се прави , за да се излекува другарчето ?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #3 -: 19-03-2010, 11:00:38 »

Билки имаме невероятни,да започва с тях веднага,да спре месото,кафето,алкохола,бирата не помага,даже напротив.Течности и лека храна. Има ли отоци?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #4 -: 19-03-2010, 21:53:08 »

Тази литотрипсия само разбиване ли е или се мушка и някакъв катетър след това?
тук са дадени народни рецепти. Към тях ще добавя ядене на диня със семките. Ако имаш възможност по това време на годината да си намериш малко парче от върбова кора - нарязва се наситно колкото чаена лъжичка и се кисне 8 часа в половин литър вода. След това се прецежда и се изпива за 1 ден. върбовата кора съдържа хлъзгави вещества, които  улесняват изхвърлянето на песъчинките (зависи от размера) и намаля възпалението на уретрата.

Когато правиш някоя от рецептите за да изхвърлиш по-лесно песъчинките се препоръчва човек да се наведе и да се стръска на пети (но в никакъв случай не го прави докато не се увериш, че няма прекалено голям камък, който да заседне - може да си останеш без бъбрека)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #5 -: 19-03-2010, 23:35:07 »

Утре ще разбера какво е положението и ще докладвам. Благодаря ви .
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #6 -: 23-03-2010, 14:52:47 »

Моят съпруг е с камъни в бъбреците...фамилна обремененост и от дълъг прием на варовита вода. Преди повече от 1 год. получи поредната тежка криза и доктора от бърза помощ се оказа билкар, предложи му лечение с билки, като сподели, че е лекувал много хора по този начин. Струваше му 50 лв., от тогава мъжът ми не е получавал кризи, а и тежестта в бъбреците, която имаше почти постоянно изчезна. Ако решиш  мога да ти изпратя тел. на лични.

Цитат
Здравей бибиси.
Мисля,че по правило,всички камъни се образуват от неправилният състав на кръвта.А той се определя от храната.С правилно хранене,не би трябвало да се образуват.Освен това камъните се премахват и с гладолечение.

Мисля, че Svetlio е прав, дори и да разбият камъните, ако живота ти е нездравословен има вероятност отново да  се появят след време.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #7 -: 23-03-2010, 15:14:24 »

Камъните в бъбреците, не са наследствена болест,по скоро е фамилна обремененост в кухнята  ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #8 -: 23-03-2010, 19:05:51 »

Моят съпруг е с камъни в бъбреците...фамилна обремененост и от дълъг прием на варовита вода. Преди повече от 1 год. получи поредната тежка криза и доктора от бърза помощ се оказа билкар, предложи му лечение с билки, като сподели, че е лекувал много хора по този начин. Струваше му 50 лв., от тогава мъжът ми не е получавал кризи, а и тежестта в бъбреците, която имаше почти постоянно изчезна. Ако решиш  мога да ти изпратя тел. на лични.

Цитат
Здравей бибиси.
Мисля,че по правило,всички камъни се образуват от неправилният състав на кръвта.А той се определя от храната.С правилно хранене,не би трябвало да се образуват.Освен това камъните се премахват и с гладолечение.

Мисля, че Svetlio е прав, дори и да разбият камъните, ако живота ти е нездравословен има вероятност отново да  се появят след време.
Водата като се замрази и размрази варовика пада на дъното на съда. Аз я пия само такава.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #9 -: 24-03-2010, 16:58:25 »

benato,

вероятно си прав, на мен съпруга ми, ми каза така и аз вярвам :Content_4 - emotloader:,но като се замисля и двамата му братя и майка му са с камъни ???. Възможно ли е защото в тяхната къща се консумират много солени и пикантни храни?

Zloqd,

полезен съвет, а коя вода е по-полезна варовитата, но дестилирана или изворната от магазина? Предстои ни да отидем да живеем в Русе и там водата е варовита, затова от известно време се купува трапезна вода, какво ще ме посъветваш, там има голям фризер, бих могла да си правя и дестилирана?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #10 -: 24-03-2010, 18:06:37 »

Многото сол е отрова за бъбреците,а в добавка и разните меса,колбаси,а и ако пият кафе редовно...не им мърда наследството :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #11 -: 24-03-2010, 19:05:17 »

Изворите (тези които извират от малка дълбочина ) имат най-голям дебит по време на снеготопенето - т.е. голям процент от водата в тях е размразена и структурирана. Тази вода преминава през различни пластове и постепенно губи структурата, филтрира се от механичните примеси и заедно с това разтваря срещнатите по пътя си минерали (зависи от температурата на пластовете). Накрая тази вода (ако наистина е налята от извора) стои в пластмасово шише (може и с месеци) и през това време разтваря канцерогенни вещества от пластмасата. Отделно, съм чувал, че тези бутилки никога не се мият преди да ги напълнят - не знам това последното колко е вярно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #12 -: 25-03-2010, 14:03:29 »

Да Benato,
консумират много сол, ядат и много месо, не колбаси, а от дом. животни, който отглеждат и кафенце си пиват, но мъжа ми не пие никак. Ще имам в предвит за солта. Благодаря за отговорите!

Zloqd,
това за изворната вода малко ме стресна, особено това че разтваря канцерогенни в-ва... дъщеря ми до момента е отгледана с такава вода, но веднага ще започна да дестилирам, поне за нея, ние иначе си наливаме от Княжево минерална или наблизо има едно селце от там изворна, но я изпиваме бързо и не се задържа. Благодаря за ценната информация!

 :peperudi:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #13 -: 26-03-2010, 00:19:06 »

Хмм, още не сме я разнищили темата , не се успокоявай така бързо .. :)

Как смятате да я дестилирате водата?  Дестилацията е цяла наука . Има дестилатори с различно качество и цена.  Интересно е обаче водата ,която излезе от дестилатора доколко ще си запази първоначалното биополе и енергоинформация!! Тоест - доколко ще е жива.  (Вече знаем, че не всичко е материя :) филма за водата нали гледахте? )
Та възможно е дестилираната да е по-неблагоприятна за нас , от колкото изворната . (Имам предвид  сами да си я налеем , от проверен извор, в наши си съдове)  

И по двете води   може да се направят измервания , за да се прецени кое е по-.
Изворната в ХЕИ - анализ за минерален състав, бактерии ,тежки метали ...и т.н.
Дестилираната - с Кирлиан диагностика . Да се види биополето й.
  Ако сте табиетлии , действайте и споделете резултат, че и на други ще е интересно :).
« Последна редакция: 26-03-2010, 00:20:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #14 -: 26-03-2010, 14:52:39 »

Ами да и моя съпруг ми каза да не се хващам така бързо за всяко нещо. Но цялото инфо до тук за мен е много полезно. Скоро ни предстои да се местим да живеем в Русе и смятаме да проучим изворите от който е питейната вода, поне там където ще живеем, а и в околноста има няколко извора от които хората редовно си наливат вода, ще отидем до ХЕИ да попитаме дали са правени измервания и дали е необходимо ние да направим, ще струва ли нещо и колко....Накарахте ме да се замисля по-надълбоко.
Със сигурност до тук разбрах, че закупената вода от магазина, дори и изворна не е добър вариант...

За дестилираната ние нямаме дестилатор, аз мислех да я правя, като я замръзявам и размразявам, но....ще трядва да проуча по-добре нещата.  :)

 :peperudi:

Като се замисля, някога нашите баби и дядовци не са обръщали кой знае какво внимание на тези неща, до преди 25 г. на село имахме дом. произведена храна, кладенец в двора, от който пиехме вода и играехме на воля на чист въздух....тогава не помня да сме боледували толкова, а сега, когато сме в града и баба и дядо вече ги няма, за нашите деца трябва да мислим за всичко. И е много по-трудно да осигурим, чист въздух, хубава храна и вода...Дори на село вече не е същото...

 :peperudi:
Ще пиша по-нататъка пак, вече от Русе, да споделя...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #15 -: 26-03-2010, 20:29:07 »

Не знам какво става в Русе ама там жените се разхубавяват яко , може да е от обгазяването , а може да е от изпаренията на Дунава  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #16 -: 26-03-2010, 20:55:48 »

Хмм, още не сме я разнищили темата , не се успокоявай така бързо .. :)

Как смятате да я дестилирате водата?  Дестилацията е цяла наука . Има дестилатори с различно качество и цена.  Интересно е обаче водата ,която излезе от дестилатора доколко ще си запази първоначалното биополе и енергоинформация!! Тоест - доколко ще е жива.  (Вече знаем, че не всичко е материя :) филма за водата нали гледахте? )
Та възможно е дестилираната да е по-неблагоприятна за нас , от колкото изворната . (Имам предвид  сами да си я налеем , от проверен извор, в наши си съдове)  

И по двете води   може да се направят измервания , за да се прецени кое е по-.
Изворната в ХЕИ - анализ за минерален състав, бактерии ,тежки метали ...и т.н.
Дестилираната - с Кирлиан диагностика . Да се види биополето й.
  Ако сте табиетлии , действайте и споделете резултат, че и на други ще е интересно :).
Много отдавна бях чел как тибетските лами си приготвят питейната вода:
Наливат я в съд от непроводящ и неподлежащ на наелектризиране материал (стъкло, керамика, порцелан). Водата престоява 3 дни. След това се взима още един такъв съд (празен) и започват да преливат водата от единия в другия съд от достатъчно високо 40 пъти ( и става все едно е от бързей). Сигурен съм, че  последното действие вкарва прана, но трябва да се прави най-малкото в добре проветрена стая.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #17 -: 27-03-2010, 10:38:55 »

Цитат
Като се замисля, някога нашите баби и дядовци не са обръщали кой знае какво внимание на тези неща, до преди 25 г. на село имахме дом. произведена храна, кладенец в двора, от който пиехме вода и играехме на воля на чист въздух....тогава не помня да сме боледували толкова, а сега, когато сме в града и баба и дядо вече ги няма, за нашите деца трябва да мислим за всичко. И е много по-трудно да осигурим, чист въздух, хубава храна и вода...Дори на село вече не е същото...
На село водата е толкова варовита, че трудно се пие. Много хора там сега имат проблеми с бъбреците, но това е поредната модерна тенденция. Навремето наличието на една отрова се е компенсирало от хилядите естествени противоотрови. Сега приемаме само отрови и е нормално всичко да ни действа по-зле.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #18 -: 29-03-2010, 15:09:10 »

Цитат
На село водата е толкова варовита, че трудно се пие. Много хора там сега имат проблеми с бъбреците, но това е поредната модерна тенденция. Навремето наличието на една отрова се е компенсирало от хилядите естествени противоотрови. Сега приемаме само отрови и е нормално всичко да ни действа по-зле.

Може и така да е...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в бъбреците
« Отговор #19 -: 30-03-2010, 23:52:38 »

Навремето наличието на една отрова се е компенсирало от хилядите естествени противоотрови. Сега приемаме само отрови и е нормално всичко да ни действа по-зле.
  Чудесно казано!  ( Похвалата е за автора )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.