Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Цитросепт-лекарство или заблуда...?  (Прочетена 27374 пъти)

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Прочетох в раздел"Книги" отговор на Джаки и се сетих за Цитросепта!!! Как мислите дали в основата на почти всички болести стоят патогенните микроорганизми-четох доста за това в интернет във връзка с парадонтозата.Панацеята била-ЦИТРОСЕПТ....?!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #1 -: 30-04-2009, 15:35:50 »

И аз доста изчетох за цитросепта преди време и си купих да се боря с едни гъбички, пих вътрешно и външно се мазах и нямаше никакъв ефект...  :-\ Тогава не бях на суровоядство, може би ако се комбинира със здравословно хранене и други пречиствания да помага...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #2 -: 30-04-2009, 15:54:23 »

Според мен всяко лекарство (до известна степен) е заблуда ;)...Аз не съм голяма привърженичка и на приемането на допълнителни витамини и добавки ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #3 -: 30-04-2009, 16:35:24 »

 Това е сайта за Цитросепт http://www.citroseptbg.com/grapefruit.html
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #4 -: 30-04-2009, 19:24:56 »

Аз си накисвам стафидите и ядките за половин час в разтвор на цитросепт. Убива плесените.
Мисля,че не е съвсем без полза. Вчера след прочистването с олио,реших да си изплакна устата с разтвора на цитросепт,но сложих повече капки,не очаквах,че мога да си изгоря езика ;D все едно съм пил горещо. И после цял ден вкуса ми е променен. Извода е: Внимавайте с екпериментите ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #5 -: 30-04-2009, 22:31:20 »

Това с накисването е много интересно и може би наистина наложително. Като си предствавя само как се борави със сушените плодове и ядките... Много е опасно ако не са изсушени качествено.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #6 -: 30-04-2009, 22:42:08 »

Аз съм много доволна от Цитросепта.
Когато се сетя го капвам тук и там, в смутитата винаги, но осезаемо усещам разлика като реших да си чистя зеленчуците във воден разтвор с малко капки цитросепт. Обикновено го правя с вода и сол, но с цетросепта направо заскърцаха :) Някак се усети разлика. Виж, с ядки и сушени плодове не ми е хрумвало да пробвам, много добра идея, Бенато :)

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #7 -: 01-05-2009, 07:35:34 »

Идеята не е моя :D само я видоизмених ;) Хулда Кларк казва да се накисват с витамин C на прах.Аз понеже нямам такъв,а в цитросепта има добавен,реших да го използвам. Той наистина убива много гъби и бактерии. Като накисна стафидите, след 15 мин нездравото място по тях побелява и става лигаво-махат се по две три стафиди. И то взимам първокачествеми,сушени на слънце,на "Клут"
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #8 -: 04-05-2009, 02:24:04 »


Идеята със сушените плодове и Цитросепта е много добра  ;D
Цитросепт ползвам от години - първо се преборих с гъбичките, трихомоните, подсилих си имунната система... Може да се ползва при възпалено гърло, възпалено ухо, херпес, при синузит, екземи, обриви, може да се провеждат и профилактични курсове, помага за дезинфекция на подове, мебели, плодове, зеленчуци, а няколко капки в шампоана ( внимавайте да не прекалите ) ще ви помогнат да поддържате косата си жива и красива  ;D
НО когато става въпрос за лечение на някаква болест резултатите са строго индивидуални - при някои може да действа, а при други - не.
Опитайте  :)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #9 -: 10-05-2009, 19:23:11 »

И аз ползвам Цитросепт - изкисвам си и плодовете и зеленчуците дори . Не успях да мина лечение с него защото просто не издържам на вкуса - единствено сутрин мога да поема една доза и то с отвращение :(.
 Иначе си махнах херпес със него - разтворен в сусамово олио ми изчезна за няколко часа - а ми беше паднал имунитета на минимум - почти едноседмично бодърстване/ малките боледуваха от варицела и двете/ ... Искам да кажа че ми се беше насъбрало доста , а излезе ли ми по принцип херпес ми държи няколко дни поне .
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #10 -: 10-05-2009, 20:47:22 »

това за херпеса е интересно, в какво съотношение със сусамово олио и как точно мажеш херпеса след това?  :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #11 -: 11-05-2009, 00:47:19 »

Слагат се 2-3 капки Цитросерт в 1 с.л. растително масло или вода и с тази смес се маже засегнатия участък, добре е едновременно с намазването да се приема и вътрешно в дози от 10 до 15 капки 3 пъти на ден. Добре е да се правят и профилактични курсове по 1 месец преди смяна на сезоните.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #12 -: 14-06-2009, 06:45:46 »

основата на почти всички болести стоят патогенните микроорганизми
А аз мисля, че всичко е в мозъка ни. Т.е. в основата на всички болести стоят конфликти.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #13 -: 15-06-2009, 23:47:32 »

Вери,абсолютно съм съгласна с теб,че първопричината за всяка болест е в мисълта ни-това е невидимата първопричина,а видимото изражение на мислите ни е болестта. С мислите си привличаме материалната причина за болестите си и именно това съм имала впредвид.Имам една книга на Луиз Хей "Излекувай живота си"-доста отдавна съм я чела,но мисля,че тя много подробно описваше причините за появата на точно определена болест,в зависимост от това как гледаме на проблемите си и какви са вътрешните ни конфликти.При поява на болест,човек трябва да потърси причината за нея вътре в себе си,в мислите и чуствата си.От известно време и аз съм изправена пред тази дилема...и е доста трудно да откриеш грешките си.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #14 -: 15-06-2009, 23:53:46 »

Вале, как си, мила, какво става с теб?!!
Книгата на Л. Хей е много хубава, да :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #15 -: 16-06-2009, 01:38:25 »

Някои от тукашните потребители разбрах, че са чували за Германската Нова Медицина. В момента се изгражда сайт на български, качват се много ценни материали. Като е готов, ще свиркам. Мисля, че ще ви е интересно и ще се открият много отговори.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #16 -: 16-06-2009, 01:43:47 »

Със сигурност ще е нещо много интересно . . . германците определено доста са напред с материала  ;)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #17 -: 31-07-2009, 13:14:12 »

Статии на тази тема-  името и е Тотална биология, има в сайта на бялото братство : http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=275
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #18 -: 01-08-2009, 22:04:37 »

Тази тема ми е УЖАСНО МНОГО ИНТЕРЕСНА.....винаги съм вярвала,че причините за болестите се коренят на първо място в психиката на човек,в емоционалния му живот.Тези открития и особено ГНМ са си революционни.Бих изчела всичката информация по този въпрос....,ако ми попадне.
 ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Цитросепт-лекарство или заблуда...?
« Отговор #19 -: 01-08-2009, 23:42:31 »

Ами той сайтът още не е напълно готов, но ето:
www.gnm-bg.com
Активен
 

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 22 запитвания.