Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кой ви помага?  (Прочетена 4466 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
кой ви помага?
« -: 02-10-2009, 12:31:24 »

Подкрепят ли ви близките ви в тежките дни на разните пречиствания и ако не, как се справяте?
Спокойната атмосфера е важно условие, всичко да мине гладко. Най добре е когато хората около вас са на ваша страна, не са скептични и т.н. Но когато не е така? Когато са убедени, че това са глупости...
Някой има ли подобен опит?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:кой ви помага?
« Отговор #1 -: 02-10-2009, 12:40:35 »

Подкрепят ли ви близките ви в тежките дни на разните пречиствания и ако не, как се справяте?
Спокойната атмосфера е важно условие, всичко да мине гладко. Най добре е когато хората около вас са на ваша страна, не са скептични и т.н. Но когато не е така? Когато са убедени, че това са глупости...
Някой има ли подобен опит?
:kisss:Ината , бе дете, ината!!!От него по-голям и по добър помощник в случая - няма!!!Вие днес му викате - нахъсване!!!Да искаш да си здрав, прав и корав...ееееее,  ако и затова не е необходимо инат - здраве му кажи!!!
На това един датчанин, пардон англичанин му вика  :pensif_29:/бих сложила очилато емотиконче, ама няма/ Да бъъъъъъъдеш, илииииииииии, да не бъъъъдеш!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:кой ви помага?
« Отговор #2 -: 03-10-2009, 21:25:37 »

Рима, много зависи от вътрешната ти енергия. Ако имаш силна енергия и го искаш с цялото си сърце, дори и да не те подкрепят, за теб няма да има значение. Наистина "нахъсването" е доста определящо.

Мен никой не ме е подкрепял докато гладувах или се пречиствах. Всячески се опитваха да ме разубедят и използваха всеки момент да ме саботират. Говориха ми какво ли не, носиха се какви ли не ухайни миризми вкъщи, то когато не гладувах не се сещат да готвят, а тогава се чудят какво по-напред да измайсторят - та палачинки, та картофи на фурна, та та......... все любими ми неща от детството. Поне при пречистванията не ми пречеха. Аз не влагах енергия в спорове или в опити да обяснявам защо го правя, казвам малко и ако искат да знаят повече, споделям, но вече не се опитвам да показвам колко е важно това и онова, енергията ми е по-важна, обичам да я влагам в приятните неща.  :peperudi:
Активен
Духът владее материята!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:кой ви помага?
« Отговор #3 -: 03-10-2009, 22:35:32 »

Най-голяма подкрепа ще срещнеш ако правиш всички човешки глупости,та и отгоре.Всичко различно от модела е самотно занимание.Понякога напълно самотно.Но това е едно от условията по пътя за извисение.Нуждада от одобрение,те държи в плен на стериотипа.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:кой ви помага?
« Отговор #4 -: 05-10-2009, 13:45:57 »

Ex, то ако беше само изкушението.... В моя случай стават агресивни и зли, гледат лошо и са доста груби като цяло. Причината е, че са върли месоядци - без месо не сядат на маста. А и аз съм доста слаба, което им дава повод да ме нападат, че ще се свърша и т.н. Обикновено опитите ми да обясня някой процеси в човешкия организъм стигат до под кривата круша и реплики от сорта на " внушаваш си" или подозрителност в сектанство, мания за отслабване и други подобни ... та, хич не е лесно...
Все пак вашата подкрепа не е никак малко!
« Последна редакция: 05-10-2009, 14:13:25 от rima »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кой ви помага?
« Отговор #5 -: 05-10-2009, 15:13:05 »

А и аз съм доста слаба, което им дава повод да ме нападат, че ще се свърша и т.н.
Аз отслабнах 10-11кг. Много добре се чувствам и се харесвам. Само че, ако някой, с когото рядко се срещам, ме види, се почва: всеки път ми изглеждаш все по-слаба; недей така, ще се свършиш; Милен не те гледа / мъжа ми /; трябва да ядеш...Отговарям им: ям повече от вас.  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кой ви помага?
« Отговор #6 -: 05-10-2009, 17:20:20 »

И мен днес се опитаха да ме дразнят, но не мина номерът...щял съм бил да умра, щото съм в един от последните стадии на "болестта" орторексия. Ето инфо:
http://www.millionaire.bg/article.jsf?flashCategoryId=9&articleId=2773
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=10817
http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=3199&Itemid=7

Казах, че щом ще се умира, няма проблем...нали след това ще се преродя...какъв е проблемът :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:кой ви помага?
« Отговор #7 -: 05-10-2009, 17:26:56 »

 ;D Аз съм малко "проклета" и никой не ми е казвал че изглеждам зле, смее ли някой  :Content_4 - emotloader:
...Но все повече хора ми се радват и ме питат за храненето, движението, йогата, забелязват, че имам  хубава  и чиста кожа и изглеждам супер  :Content_22: .....много се радвам, че близките ми ме подкрепят и ми се радват, макар да имам и приятели, които мислят, че се измъчвам с начина на хранене и т.н. на тях казвам- всеки да живее както му харесва  :Confus_3: аз се чувствам щастлива  :Content_22:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кой ви помага?
« Отговор #8 -: 05-10-2009, 17:32:42 »

И при мен я има и тази друга страна - зарибих няколко души по суровоядство и йога.
Ето днес например братът на мой приятел дойде на йога и му хареса. Каза, че утре пак ще е в залата. Така че хубавите вести също не са малко ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кой ви помага?
« Отговор #9 -: 05-10-2009, 18:37:46 »

О да, има и хора, които казват: Ама какво правите вие, изглеждате по друг начин, излъчването ви е много хубаво / не говорят за килограми /.:)

За зарибяване, не мога да се похваля.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:кой ви помага?
« Отговор #10 -: 06-10-2009, 14:43:55 »

Ами да, като си помисля, облъчването силно ще да е било. Щом съм започнала да вярвам, че другите понеже са много са прави...
Всъщност от дете ми върви така, всички се тюхкат... не яде детето, ще умре, а аз се чудя защо така говорят, като нито ми е лошо, нито нещо друго... Но така са някой хора, искат всички по възможност да са едрички и сочнички... :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кой ви помага?
« Отговор #11 -: 07-10-2009, 12:42:35 »

Но така са някой хора, искат всички по възможност да са едрички и сочнички... :)
Да има детето сочни бузки, където да го щипнеш :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кой ви помага?
« Отговор #12 -: 08-10-2009, 09:42:30 »

Но така са някой хора, искат всички по възможност да са едрички и сочнички... :)
Да има детето сочни бузки, където да го щипнеш :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
А, не само детето. И жената.  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кой ви помага?
« Отговор #13 -: 08-10-2009, 11:45:46 »

Но така са някой хора, искат всички по възможност да са едрички и сочнички... :)
Да има детето сочни бузки, където да го щипнеш :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
А, не само детето. И жената.  ;)
Даа, и жената...поне паласка-две, за които да се хванеш :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:кой ви помага?
« Отговор #14 -: 08-10-2009, 16:33:16 »

...материал да има
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:кой ви помага?
« Отговор #15 -: 31-10-2009, 19:06:06 »

Родителите ми се мръщят от време на време, но като цяло не ми пречат... А и на мен не ми пука ;). С режима ми вече са свикнали и не се чудят, когато хрупам само/предимно плодове.
И пречистващите процедури уж ги приемат. Само последния път като си правих "шанк-пракшалана", майка ми взе да мърмори: "Пак ли? Нали скоро се чисти... Прекаляваш, ти няма какво да чистиш... Кво сега, 20 кила ли искаш да станеш..." Та затова я успокоих, че няма да се чистя в следващите 2-3 месеца... а после черния дроб си прочистих тайно  :whistling2 - emotloader:. Малко детинско, може би, но предпочитам да им спестя притесненията - нека се чувстват спокойни хората, така и на мен помагат ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:кой ви помага?
« Отговор #16 -: 31-10-2009, 19:11:53 »

Много правилно!Могат да те разстроят или ядосат с приказки. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.244 секунди с 24 запитвания.