Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля,помогнете да намеря дом на две прекрасни същества  (Прочетена 1471 пъти)

love

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте ,открих ви миналото лято и като една примерна вегетарианка редовно ви чета,въпреки че не пиша...Вярвам, че човек е това, което мисли и с което се храни,мойте благодарности и поздравления  за всички, които пишат и споделят тук...Освен да се грижа за себе си ,обаче, с желание и любов се грижа и за бездомните кучета и котки,доколкото мога. В апартаментаси съм горда стопанка на прибрани улични котки ,а пред блока до преди 6 месеца се грижех и за бездомните кучета..Но семейството от 5те кучета, които хранех  бяха отровени от тези, които наричаме "хора"...След като ги закарах във ветеринарна клиника и неколкодневен опит всичките да бъдат спасени, за съжеление 3 душички от кучешкото семейство се наложи да бъдат приспани, за да не се мъчат.Двете кученца, които оцеляха,са много,верни,умни и все още момента много наплашени-те са  братче и сестриче на 1.6г. до момента ги бях дала за отглеждане в двор при едни хора,като храна и всичко необходимо се осигуряваше от мен,но къщата ще се продава и търся спешно нов дом.....
 Моля ви, ако някой живее в къща с добре ограден двор, в който би приютил животинките,като аз поемам разходите за отглеждането им и храна, да се свърже с мен. ,.Моля ви да намерим двор с добронамерени стопани, които да ги приютят и обичат,  наистина, всичко необходимо за отглеждането им е моя грижа-всяка седмица осигурявам количеството храна,кучетата имат нови дървени колибки, обезпаразитени са вътрешно и външно!.Не мога да ги върна пред блоковото пространство, защото ще ги доубият....До момента не успявам да открия дом и си позволявам да отправя молба от този форум,защото знам, че хората тук са с едно по-осъзнато и осмислено отношение към живота....Благодаря на тези,които биха се замислили и свързали с мен...
Активен

purelove

  • Гост

Здравейте, за съжаление не мога да се отзова, т.к. не мога да им осигуря подобни удобства - нужния терен, двор, място за колиби и т.н. Но ме гложди любопитството: Кученцата суровоядчета ли са? Сериозна съм. Моята госпожица посяга към зелеви листа, моркови, обелки от краставици, тиква ... Освен гранулите я гощавам с кренвирши, прясно мляко, понякога и взимам и варя пилешки крака, фенери, свински сърца и бъбреци, преоценени шунки, салами и т.н.   :bleh
Дано в най-скоро време им намерите дом и грижливи стопани !  :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

love, цяла година си чела от засада и чак сега се включваш.. Форумът би се гордял с такава личност!
 И аз винаги съм казвал: най-лесно е да обичаш своето си. То даже дали е и истинска обич, не знам.. защото очакваш да ти отвърне с обич , което отива вече към взаимнозадоволени потребности :)
Истинската обич е както в твоя случай - не чакаш никаква отплата.
Докато оная "другата" се явява дори вид зависимост- " Аз толкова да те обичам, а ти как ми се отблагодаряваш.."
Ти не си написала от кой град си, все пак е труден транспортът на кученца чрез куриерска фирма , трябва някой лично да дойде и да ги вземе.
Аз имам едно лозе, но не ходя там често, значи не става.
Мисля си , ако не може да се намери срочно нов стопанин, в краен случай да се натоварят и да се занесат в друг съседен град или село и да се оставят там. Все е по-добре отколкото да ги отровят?
« Последна редакция: 21-03-2012, 22:42:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

love

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Бате Бино,аз съм от София, но домът, който им бях намерила е в едно пловдивско село-аз лично съм ги транспортирала до там и всеки месец им нося кучешка храна....Може да звучи откачено, но аз ги обичам и не искам да се скитат из села и градове сами,защото са наплашени,леко страхливи,мили  и незнам дали ще оцелеят.....а така бяха свикнали пред нашия блок,ох,с мъка си спомням :surpris_25:Аз осигурявам транспорта,както и всичко останало всеки месец, ако намеря грижовен доброволец да ги приюти в дома си -дали Пловдив,София или селата,няма значение.....Толкова хора  в София живеят в къщи с дворове, но досега никой не откликва,въпреки липсата навсякакъв фин ангажимент....хм,толкова ли е трудно просто да обичаш едни същества, се питам ???Незнам,дано някой се отзове със сърце и желание.....

Purelove, хайваните ядат всичко-от хляб до гранули-като всички животинки, израснали на улицата ....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.