Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!  (Прочетена 4220 пъти)

maradark

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« -: 30-09-2009, 21:47:20 »

От няколко години съм вегетарианка.Чувствам се отлично.Но качих пет килограма и каквото и да правя не мога да ги сваля.Отказах се да правя каквито и да било опити за намаляване на теглото,за възвръщане на предишнотите ми килограми.Възможно ли е причина за напълняването ми да е вегетарианското ми хранене?Възможно е.Все пак за нищо не света не бих се върнала към месоядството.По-добре дебела,но ВЕГЕТАРИАНКА.Нали?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #1 -: 30-09-2009, 23:36:57 »

Маradark, ти хубаво си вегетарианка, но какво ядеш? И аз съм вегетарианка, но като наблегнах на шоколадите, качих 5 кила. А като наблегнах на стоенето пред компютъра- и още някой отгоре качих. Правилното хранене с вегетарианска храна му е майката, а не не-яденето на месо. И движението също е много важно. Разкажи повече за начина ти на хранене и живот!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #2 -: 02-10-2009, 08:59:49 »

maradark,

И аз съм качвал по 20-ина кила като вегетарианец и съм ги свалял (пак като такъв). Всичко опира дотам какво ядеш. Спри захарта, хляба (изобщо бялото брашно) и силно преработените продукти и залагай на повече сурови неща. После да видим дали ще надебелееш.

Особено много внимавай за скрити калорични бомби като примерно газирани безалкохолни напитки. Тези боклуци имат по един тон захар. Ей преди колко обичах кока кола (хем е напълно веганска  :bleh). Сега не искам и да чуя.

Най-важното е да имаш хора, които ти помагат. Поствай какво ядеш във форума и ще получиш страшно много идеи за здравословни заместители.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #3 -: 03-10-2009, 22:36:36 »

Напълнях с 10 килограма точно, когато станах вегетарианка. И защо? Защото започнах да ям спагети, всъщност всякаква разновидност на италианската кухня, свръх консумация на млечни продукти, салати с обилно полят купешки дресинг, сладкарски изделия от боклучави по-боклучави и т.н. Има значение дали сме вегетарианци или боклучави вегетарианци. В момента, в който направим разбор на храненето си ще разберем, че наистина има защо да напълнеем. И аз си мислех, че съм ваксинирана от напълняване, но уви.
Като увеличим консумацията на естествена растителна сурова храна, нещата бързо ще се нормализират. Говорим поне за 80% суровоядство, също повече приятен спорт (например танци, тенис на маса  ;)...). И  контрол над количествата, преяждането дори и с полезна храна води до напълняване.
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #4 -: 05-10-2009, 17:22:36 »

И въпреки всичко,което е вярно за храната, ако явлението не изчезне , е добре да се посети някоя лабораторийка за всеки случай ,  може да има някакъв вид нарушенийце на хомеостазата.  И да се има предвид индивидуалната конституция -вата ,пита ,кафа. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #5 -: 05-10-2009, 17:30:48 »

Не е тук мястото, но бате Бино ако имаш дай някой качествен тест, за да установя коя доша съм  :flowers2:

а по темата- и аз миналата зима много напълнях, докато спазвах коледния и след него и великденския пост-скъсах се да ям ориз и картофи  :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗАЩО НАПЪЛНЯХ?!
« Отговор #6 -: 05-10-2009, 17:51:18 »

"четирите кръвни групи и индивидуалната конституция" на Малахов е чудно книжле за 5 лв, Даниелче. Заграбвай го бързо от книжарницата ,докато не се е свършило,че съм го препоръчал на доста хора :)  
Нямам в електронен вид.
щом ти се струва,че качваш бързо, значи отиваш към кафа. Аз съм около Вата и още си нося панталоните отпреди 20г,(като ми стоят по същия начин) без значение дали съм на  шоколадов кейк  или краставица.
« Последна редакция: 05-10-2009, 17:56:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.053 секунди с 23 запитвания.