Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да помогнем на очите (една рецепта)  (Прочетена 11259 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да помогнем на очите (една рецепта)
« Отговор #20 -: 08-10-2009, 21:04:27 »

Canat, чел съм ги в някоя книга за йога, чието заглавие не мога да си спомня ???. Ударих едно търсене в гугъл и (това) прилича най-много на нещата, които съм чел.

Спомням си, че си купих едно книжле с упражнения за подобряване на зрението, което май дадох на някого за прочит. Ще опитам да си го издиря и да го прочета. Иначе тук има хора къде къде по-напред в йогата, които могат да се обадят по въпроса (Петко, ахъм...). Сега не мога да изровя и темата, но сякаш някой спомена и норбековски упражнения за очи.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Да помогнем на очите (една рецепта)
« Отговор #21 -: 09-10-2009, 14:39:47 »

благодаря , Христо.
Аз събирам инфо от много извори и ги съпоставям, после си избирам или смесвам, според собствените си разбирания и нюх (интуиция)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да помогнем на очите (една рецепта)
« Отговор #22 -: 09-10-2009, 16:23:11 »

 :kisss:Зарежи сабахлем компа и бегом на слънцето!!!То подобрява и зрението!!!Знам от опит!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Да помогнем на очите (една рецепта)
« Отговор #23 -: 16-10-2009, 14:50:50 »

Аз ще подкрепя Марииина,
преди няколко месеца не съм точно сигурна дали май или юни в България пристигна Хира Ратан Манек (ХРМ) или известен още като слънчевия човек. Имаше лекции във Варна, София и Пловдив. Значи той практикува "тратака" - концентрация върху слънцето,като живее само на слънчева енергия и вода. Значи под лекарско наблюдение е бил на такъв пост първо около 210 дни, после за 411 дни ! Освен проблемите с очите неговия метод лекува и доста други заболявания (ще кажа само, че спомена и за рак, и за спин) та ето какъв е неговия метод:периода за практикуване е 9 месеца, но може да се раздели 3 етапа:

от 1-3-тия месец - първия ден се започва с 10 секундно гледане на слънцето (сутрин и вечер в безопасните часове т.е. един час след изгрев и един час преди да залезе слънцето). Втория ден удължавате с още 5 или 10 секунди (зависи от вас). Мисля,че на края на третия месец взирането в слънцето е около 15 мин.
Хубаво е т.е. важно е да се стои бос върху земята и разбира се много леко облечен.

 от 3-6-тия месец: е периода през който се забелязват  подобряване на здравето и отслабване на болестните симптоми.При 30 мин. стоене според ХРМ човек се освобождава от всички болести и "става господар на самия себе си" - като се забелязва и намаляване на количеството консумирана храна!

от 6-9-тия месец: тялото започва да използва праната на слънцето. При 35 минутно гледане или  след 7.5 месеца чувството за глад изчезва и тялото се научава да използва енергията от слънцето директно.

След 9-тия месец гледането се преустановява
.................. и ходиш като заредена батерийка (така се изрази ХРМ) :):)

Мен лично много ме впечетли този човек, опитах се да го правя този метод, но при мен беше безуспешен (нали се сещате как ще изглеждам в очите на комшиите сутрин в 7 без 15 боса на терасата, по пижама и взираща се в слънцето:) ) ..... между другото от тогава започнах да мечтая за къща с дворче. ::)
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.