Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: тема за гладуването и акането  (Прочетена 7633 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Може и да звучи тъпо, но все пак.... след дългото ми 6 дни гладуване с дни на вода и на сухо се получава така, че ходя да акам всеки ден по 3-4, дори 5-6 пъти и взех да се чудя какво става, като се има предвид, че преди си ходех 1 път сутрешно и това ми беше :) докато сега се изхождам често и по много и взеха да ме човъркат разни въпроси... като например - това нормално ли е?!  :surpris_23:
в смисъл, преди си ядях много и ходех 1 път.... и явно не съм изхвърлял всичко... тогава къде са отивали всичките тези боклуци?! може би все пак съм ги усвоявал... докато сега взех да се замислям, дали усвоявам в същата степен храната, или ей така си преминава транзит и просто я изхвърлям... да не би вместо нещо положително да е станало от гладуването, да се е получило нещо отрицателно!? ето, сега примерно сутринта ходих веднъж в 8 сутринта, след това в 10 сутринта пак се наложи да ходя, а последно съм хапвал снощи - днеска съм решил да гладувам 1 ден  :police:
или пък може би усвоявам храната, но поглъщам прекалено голямо количество храна, защото така съм си свикнал, а организма ми няма нужда от толкова голямо количество вещества, за да работи?!
пък това не е само 1 ден като съм гладувал да се чистя да речем, а вече над седмица съм всеки ден така... изям нещо и след няколко часа се налага да ходя до тоалетната  :surpris_22:
а пък никога не съм бил така, даже като малък ходех веднъж на 3-4 дни... в тоя смисъл ми се струваше веднъж на ден супер добре и нормално :Confus_3:
ами ще се радвам някой да изрази мнение, въпреки че темата може да изглежда малко шантава  :peperudi:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #1 -: 16-03-2012, 13:37:38 »

Ами доста шантаво си изглежда,Черен гарван :Content_4 - emotloader:Я пак опиши колко пъти си ходил по голяма нужда и кога точно е било това, за да ти направя една точна схема на изхожданията ::)Следващия път си  закачи схемата на стената и гледай да я спазваш стриктно! :Content_14:
Между другото-когато човек е с чист организъм би трябвало да се изхожда 2-3 часа,след като е поел храната (вегетарианска разбира се).По време на гладуването са възможни всякакви катаклизми-все пак се изчистваме,нали.Не би трябвало да те учудва нищо.Иначе след захранването е нормално да се изхожда човек 1 или 2 пъти дневно.Ако се пропусне 1,2 или повече дни тогава говорим вече за запек,което си е повод за размисъл за чистотата на организма,да не говорим за последствията.И...желая ти успех(в каквото си пожелаеш)! :thankyou:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #2 -: 16-03-2012, 19:24:05 »

ами да, всъщност пол брег беше го казал това за 2-3 часа, че трябвало да се изхожда... ама някак ми се виждаше нереално и още ми се вижда нереално :) освен това, някой във форума беше казал, че пол брег не е прав относно точно това нещо и че трябвало 24 часа поне за да премине храната от устата до отделителната система... пък из форума има и други дето гладуват и затова се зачудих при тях как седят нещата :) аз имам доста проблеми за решаване... ама точно това дори не съм си го и помислял, че ще стане - 3-4 клизми и малко гладуване и това да е първата и очевидна промяна към здраве... пак казвам ако не съм направил проблем вместо това храната да минава транзит и да не се усвоява, ама се надявам все пак да говори за здраве това нещо :) но се чувствам зле... досега си ходех по 1 път на ден и сега като ходя толкова често взех да се чувствам самият аз малко като изпражнение един вид, щото мине се не мине час и айде в тоалетната... такова чудо никога не е било с мен през живота ми, дори като малък, когато едва ли съм бил толкова замързен и нещата са били в чист вид  :pensif_29:
днеска гладувам на сухо, но 3 пъти ходих пак до тоалетната да акам - 8, 10 и 12ч. добре, че поне след това малко се кротна организма ми  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #3 -: 18-03-2012, 11:54:23 »

явно само при мен се получава това, много странно... ужким доста гладуващи има из форума  :surpris_23:

в крайна сметка явно акането е още едно от чудесата на гладуването  :pensif_29: за което май не е чак толкова добре да се говори, колкото аз го правя  :bleh

 tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #4 -: 18-03-2012, 14:25:51 »

Ооо, аз съм средно по 2 пъти на ден  tooth
1 път е признак на забавена перисталтика, пак в норма, но бавна....
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #5 -: 18-03-2012, 15:24:07 »

И аз съм от днес на вода- да видим дали ще имам чак такива изяви!( честно да ти кажа ти завиждам)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #6 -: 18-03-2012, 19:09:49 »

Гарване, то тая работа звучи като че ли червата се освобождават от всичкото нещо, дето не са сколасвали преди. Не виждам защо  да се притесняваш от това, особено като явно дори не се напъваш. По-нататък дажи си направи и клизма, да се очистиш по-добре. Според мен 1 път посещаване на вц-то е хм..малко, още повече, че   ни трябва доста по-малко храна, като количество, от това, което реално поглъщаме. Успешно гладуване! Може от утре и аз да правя компания ;)
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #7 -: 18-03-2012, 21:26:33 »

   И аз съм два пъти, а при гладуване нула пъти - всичко замира и почива! Учудва ме тази твоя реактивност Черни Гарване! Ти доша вата ли си?
« Последна редакция: 18-03-2012, 21:43:27 от Spanaka »
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #8 -: 18-03-2012, 22:03:36 »

завиждали ми били... какво ми завиждате като се чувствам като някой дрисльо напоследъл, живота ми почна да минава в тоалетната  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

ама ето, че май по 2 пъти е нормалното, а това моето си е прекалено  :surpris_22:
за клизмите си правя, но гледам да е колкото може по-малко, че взех да се притеснявам да не окаже влияние върху наклонностите ми, презастраховам се за всеки сличай  :police:

Спанак - мисля, че съм вата... всичко го предполага, освен това че съм 178 - 78.. а съм бил и 90, допреди 2 месеца 85... и все пак смятам, че съм вата  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #9 -: 20-03-2012, 15:53:06 »

Привет,
Много важна тема  :Content_14: Аз да си кажа, като гладувах, ама не истинско гладуване, ами на плодове чай и мед си ходих всяка сутрин, което мисля, че беше нормално. След това започнах по 2пъти на ден, което винаги съм смятала за суперсила  tooth. Сега пак започнах само сутрин и съм на 90% сурово, но в момента не се движа много, а перисталтиката се влияе от това.  :Content_4 - emotloader: Та аз искам пак да си достигна суперсилата по 2пъти на ден, а това, че ходиш често до тоалетната гарване мисля, че не трябва да те притеснява...За завиждане си  tooth
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #10 -: 20-03-2012, 22:06:06 »

завиждали ми били... какво ми завиждате като се чувствам като някой дрисльо напоследъл, живота ми почна да минава в тоалетната  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
...

Вземи си книга и решаваш проблема.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #11 -: 20-03-2012, 22:26:23 »

  То егати темата зашаткахме ама айде...

  Значи моето мнение е - колкото по-често толкова по-добре!
 
  Специално за вата мисля че трябва да дъвче и втечнява храната максимално добре още в устата! Ще отида и по–далеч  с мнението си, че при тях така нареченото разделно хранене може и да не е чак толкова необходимо! Имах позната която е 100% вата и препоръчах да опита неразделно хранене (разбира се веге) и резултата беше така желаното покачване на килограмите с около 5% (преди това имаше глад 36 часа ;))! Проблема със свръх метаболизма на ясно изразените вати може и да се решава с „по-безразборно хранене” НО НЕ СЪМ СИГУРЕН! Всеки сам да направи здравословните си експерименти и да не забрави да ни разкаже!!!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:тема за гладуването и акането
« Отговор #12 -: 21-03-2012, 19:30:49 »

Спанак, ама то твойто не беше за акането  tooth tooth tooth tooth Вече виж предложението на Христо е пряко свързано с проблема на гарвана  :bleh
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.