Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спастичен колит  (Прочетена 7942 пъти)

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Спастичен колит
« -: 14-03-2012, 10:27:01 »

Здравейте,
Искам да задам няколко въпроса,свързани със заболяването спастичен колит или синдром на раздразненото дебело черво.Изглежда,че доста хора страдат от това заболяване.Поставиха ми тази диагноза (а и аз си имам проблеми от 10 години с дебелото черво).Пробвах с гладолечение-7 дни само с вода и 20 дни с ябълки по системата на Лидия Ковачева и доста токсини се отделиха(слуз,фекални камъни),но след приключване на гладуванията проблема ми отново се възобновява-газове с токсична миризма,подуване на корема и болки.Правя клизми с урина или солен разтвор.Не се храня с месни и млечни продукти и внимавам да ям повече сурова храна.Четох за пробиотиците за дебелото черво и не знам дали проблема не е във вредната микрофлора в дебелото черво.Моля,ако можете помогнете ми със съвет защото лекарите си знаят само техните лекарства!
Благодаря предварително!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Спастичен колит
« Отговор #1 -: 14-03-2012, 11:43:28 »

А с какво се храниш след плодолечението ?  Освен това 7 дни на вода не са достатъчни за каквото и да е .
Активен

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Спастичен колит
« Отговор #2 -: 14-03-2012, 11:55:38 »

Плодовия режим го направих преди 10 дни и след това се захраних по нормалната схема.Сега ям повече салати,плодове,пълнозърнест хляб(домашно приготвен,с прокълнало жито) и супи.Не знам дали подуването на корема не се получава от по-голямото количество моркови,зеле и др.по-трудно смилаеми зеленчуци.Не смятам да спирам до тук с гладуването,но малко ми е трудно защото съм доста заета.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Спастичен колит
« Отговор #3 -: 14-03-2012, 12:20:19 »

едно е сигурно - докато си жива все още имаш шанс  :pensif_29:
и аз исках да оздравея с едно гладуване... ама не се получи както исках... може би повече неща е трябвало да чистя и повече време ми е трябвало :) не се отказвай - подкрепям те да продължаваш да гладуваш... е, добре де, и малко егоизъм има - ако повече хора гладуват ще ми е по-лесно и аз повече да се мотивирам за гладувания  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Спастичен колит
« Отговор #4 -: 14-03-2012, 13:01:51 »

Ще продължа,разбира се,но този колит постоянно ми "диша във врата".По време на гладуването и захранването нямам никакви проблеми,но след това-старата история на нов глас.Като,че ли е хронифицирал и няма да се излекува напълно никога.Аз съм специалист по храните (това ми е и работата),но като че ли онези полезните Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus termofilus,които са толкова важни за стомашно -чревния тракт са вече на изчезване и трудно могат да бъдат открити в днешните фабрично произведени храни.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Спастичен колит
« Отговор #5 -: 14-03-2012, 13:18:27 »

вярно е за сегашните храни.... нищо полезно няма в тях.... в плодовете и зеленчуците също има вредни неща.... обаче миеш ги хубаво и е доста по-полезно във всеки случай от животинските :)
ако ще си вземаш животински гледай да са от село там разни познати, да знаеш как гледат кравите и кокошките.... да са от щастливи крави и кокошки продуктите, ама не като тия "щастливите" от рекламите  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Спастичен колит
« Отговор #6 -: 14-03-2012, 13:27:15 »

Вярно е.Аз работя в предприятие от хранително-вкусовата промишленост и "подправките и добавките",които се използват в храните са меко казано вредни.Ами то в учебника си го пише черно на бяло-предизвиква рак в по-големи количества. :surpris_25:Това важи за повечето Е-та,които се използват в храните.Да не говорим,че и основните суровини-меса,млека,брашна и др.са вече доста далеч от натуралната храна. :Cherries
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Спастичен колит
« Отговор #7 -: 14-03-2012, 13:32:18 »

нищо, недей да плачеш :) може да пробваш да си отвориш твое предприятие и ако ти потръгне ще видим какво ще стане, ще промениш нещата.... и даже може да си вземам мляко от теб от време на време :) или пък като искаш органични плодове и зеленчуци се пробвай

ама първо гладувай, за да си излекуваш колита и после другите работи :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Спастичен колит
« Отговор #8 -: 14-03-2012, 13:47:54 »

Така е.Не разбрах обаче нищо за пробиотиците.Употребявате ли такива? Как и колко време се приемат?
Не консумирам киселомлечни продукти, а казват че в тях има най-много от полезните микроорганизми
(в домашно произведените такива).
Имам в къщи суха стартерна култура за кисело мляко и смятам да си я размножа в домашно прясно мляко.
Активен

purelove

  • Гост
Активен

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Спастичен колит
« Отговор #10 -: 14-03-2012, 14:13:28 »

Благодаря.А дали ще стане да си направя ядково мляко от бадеми и слънчоглед и след това да го заквася със заводската стартерна култура за кисело мляко?Получава ли се плътен коагулум както при киселото мляко?И за колко часа коагулира ядковото мляко?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Спастичен колит
« Отговор #11 -: 14-03-2012, 15:22:34 »

За мен хлябът е вреден , въпреки че хапвам от време на време. Образува ми слуз. А обръщала ли си внимание как дъвчиш храната? Много хора гълтат с едно две предъвквания, а за да не ти е тежко една хапка трябва да я дъвчих по 20 пъти докато съвсем се разтвори в устата ти. Това със зелето е трудно , но трябва да вадиш максималното от храната.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.