Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Петър Дънов за суровоядството  (Прочетена 14798 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #20 -: 02-03-2010, 14:54:03 »

Ами ако се организира среща със сигурност ще ти се лепнат няколко йогини и така ще имаш много близо до себе си такива хора :)))
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #21 -: 02-03-2010, 15:40:50 »

 :kisss:Сега... за привличането... аз му думам влачене или бутане...Та ние непрекъснато, независимо дали го о-съ-знаваме, или не, дали го искаме или не... си въздействаме едни на други!Всеки от нас се влияе от заобикалящата го среда, и съответно и влияе!!!Нема начин...Има една българска авторка Мариана Везнева,та в първата и книга -Свръхсетивното , тя говори за тази стълбица на еволюцията по която ин-ди-видите се изкачват.Та там тя пише...цитирам по памет-едни помагат на близките си в това развитие, други стоят и ги чакат...
   Едно от нещата, които разбрах, след като прогледнах и се почувствах отговорна не само за собственото си развитие, но и за развитието на цялото е, че :аз съм отговорна и за себе си и за другите-но и другите също са отговорни.... :surpris_23:така, че ако те не го искат...няма как аз да им помогна...Не можеш да налеш готови знания в ничия глава, ами  след знанията идват и уменията...тях как да ги налеш???
    Ето какво много често казвам на децата в училище...няма как аз да чета - ти да знаеш!!!или аз да работя- ти да се развиваш...няма как!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #22 -: 30-04-2010, 14:47:43 »

:kisss:Сега... за привличането... аз му думам влачене или бутане...Та ние непрекъснато, независимо дали го о-съ-знаваме, или не, дали го искаме или не... си въздействаме едни на други!Всеки от нас се влияе от заобикалящата го среда, и съответно и влияе!!!Нема начин...Има една българска авторка Мариана Везнева,та в първата и книга -Свръхсетивното , тя говори за тази стълбица на еволюцията по която ин-ди-видите се изкачват.Та там тя пише...цитирам по памет-едни помагат на близките си в това развитие, други стоят и ги чакат...
   Едно от нещата, които разбрах, след като прогледнах и се почувствах отговорна не само за собственото си развитие, но и за развитието на цялото е, че :аз съм отговорна и за себе си и за другите-но и другите също са отговорни.... :surpris_23:така, че ако те не го искат...няма как аз да им помогна...Не можеш да налеш готови знания в ничия глава, ами  след знанията идват и уменията...тях как да ги налеш???
    Ето какво много често казвам на децата в училище...няма как аз да чета - ти да знаеш!!!или аз да работя- ти да се развиваш...няма как!!!
:Confus_3:
много си ценна :)
така е...
а все пак по-нагоре си споменала, че си библиотекар и че си препоръчвала кои книги е добре да се четат като начално Слово...
 ::)
може ли пак???
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #23 -: 03-05-2010, 07:42:27 »

 :kisss:Може,дете, може...за желаещите и търсещите..винаги може!!!Първо, всеки израстващ българин, тряба да познава Петра Дънова!Слава Севрюкова,Ванга- но от книгите на нейната племенница и от Петър Баков!Следва Анастасия от Владимир Мегре- непременно!!!Ако има сили може да посегне и към Елена Блаватска- много е трудна, аз я четох 3 години - на големи почивки и паралелно с други книги, тъй като тя дава много по обем знания, ако не си ги допълваш, все едно четеш на китайски!!!А ако искаш да знаеш какво са казали древните преди нас-Библия, Бхагавадгита,Махабхарата Рамаяна,Старогръцки митове и легенди / заедно със справочника на Георги Батаклиев/Антична митология- от там става ясно за точното значения на имената /например Прометей= прозорлив ум/.Платон- срахотни диалози - от него също може да се научи за произхода на имената/Зевс, псих, психе.../и на много още неща...да не те уплаших, дете, да не те уплаших..но...живота е  пред вас...а  мая ...вече е зад...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #24 -: 03-05-2010, 11:11:23 »

 :fluretaa:
Марина,
много ти благодаря!!! голяяямо си вдъхновение
много ще се радвам да споделяш, да даваш съветиу кои точно книжки, тази за гръцката митология антология ли е, там имам пропуски, а са много основоположни нещата?
аз уча (и искам да се занимавам) с литература, тъй че никога няма да ми омръзне...а сравняването на религии ми е страшно интересно, защото търся общото, изначалното, така, за лично успокоение.

та и заглавия ако препоръчаш, ще е супер...аз съм чела мъничко за и от Петър Дънов.

единственото, което вече не ми се чете, са някакви , които съм ги чела мна 16, от типа за самоутвърждения..просто , защото много се повтарят, не че са лоши..

пък и не мисля, че човека е бог..ама това е друга тема

благодаря ти..очаквам заглавия  :flower:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #25 -: 03-05-2010, 11:58:15 »

 :kisss:
Баков, Петър На колене пред Ванга
Блаватска, Елена Разбулената Изида том 1 книга 1 
Блаватска, Елена Разбулената Изида том 1 книга 2 
Блаватска, Елена Окултни изследвания 
Блаватска, Елена Тайната Доктрина, том 1, книга 1, първа част 
Блаватска, Елена Тайната доктрина, том I, книга 1, втора част   
Блаватска, Елена Тайната доктрина том 2 книга 1 първа част 
Блаватска, Елена От пещерите и дебрите на Индустан 
Блаватска, Елена Тайната доктрина Том 2 Книга 2

Бхагавадгита - в дословен превод на Й. Пейчинова, в стихове Вл. Левчев
Димков, Петър Молитвеник 
Димков, Петър Рецептите на Петър Димков 

Дънов, Петър Няма престъпна любов 
Дънов, Петър Завета на цветните лъчи 
Дънов, Петър Мисли за всеки ден 
Дънов, Петър Обичайте и радвайте се 
Дънов, Петър Билки и лечение 
Дънов, Петър Книга за здравето 
Дънов, Петър Малка книга за здравето 
Дънов, Петър Сила и живот т.1   
Дънов, Петър Сила и живот т.2 
Дънов, Петър Сила и живот т.3 
Дънов, Петър Сила и живот т.4 
Дънов, Петър Сила и живот т.5 
Дънов, Петър Сила жива 
Дънов, Петър Ученик - Път към освобождение 
Дънов, Петър В царството на Живата Природа 
Дънов, Петър Седем разговора със Светия Дух 
Дънов, Петър Висша мистика 
Дънов, Петър Изворът на доброто
Дънов, Петър Окултни принципи и закони том 1 
Дънов, Петър Окултни принципи и закони том 2 
Дънов, Петър Книга на живите 
Дънов, Петър Окултният ученик 
Дънов, Петър, съст.Василев Учителят за еволюцията
Нанев, Христо Прозрения. Свръхфеноменът Слава Севрюкова   
Нанев, Христо Зеница към вселената 
Нанев, Христо Бъдете в този свят, но не от този свят
Неизвестен автор Панчатантра

Стоянова, Красимира Ванга ясновидката
всичко е то тука:http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=Б
теги, докато все още ги има...
Кун.Старогръцки митове и легенди- учи се още в 4 клас.Но справочника на Батаклиев е отделна книга.Има ги само в книжен вариант- поне аз така знам.
Приятно четене :weight_lift:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #26 -: 10-05-2010, 16:08:11 »

Еми хайде де :) с удоволствие бих се запознала с теб  8) както и с всички други съфорумци.

Аз не съм чела много от Дънов, само нещата за житния режим. Само че много съм експериментирала със себе си и с начина, по който различните режими ми влияят. В идеалният случай бих живяла в някоя старопланинска пещеричка и бих се харнила само от природата. Само че съм далеч от идеала и в ежедневието ми е изключително трудно да се въздържам от всичко, за което знам че е вредно. Също така, колкото повече се изчиства един организъм, толкова повече реагира на отровите. Опитвала съм се да ям 100% разделно суровоядство (по Зеланд) и мога да кажа, че кафето и въздуха в София ми бяха супер ужасни. Знам мнението ви за кафето, но с кръвно 85:60 се оцелява с кафе или кола, аз си избрах по-малкото зло, даже вече мляко не слагам. За храненето, реших да търся за себе си положението, в което хем ще мога да се тровя минимално, хем работата и ежедневните ми дела няма да страдат, поради моята чувствителност към това или онова, отпадналост и т.н.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #27 -: 10-05-2010, 17:01:47 »

beelee, аз съм със същото кръвно. Непрекъснато прималяване, причерняване, случвало ми се е да припадна посредата на оживена улица. За да избегна лекарствата започнах да се наливам с кафе от 14 годишна. Десет години по-късно го спрях и О ЧУДО нямам проблем с кръвното. Това е само след година сурова веганска диета и определено е една от най-големите добрини, които съм си сторила. Спирай го колкото можеш по-скоро  :Content_22: 
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #28 -: 10-05-2010, 17:36:26 »

belee, аз съм със същото кръвно. Кафето го влошава, особено ако е чисто. Странно, но факт! Колата действа малко по-добре, може би защото е повече като течност. Единственото средство, което вдига горната граница е айран с много сол. Не е веганско, но не съм търсила и веганска алтернатива, защото и аз самата не съм веган. Солта не е полезна, знам и почти не консумирам, но в такива екстремни ситуации става. Кафето го спрях и се чувствам по-добре. Кръвното не си меря - не смея, пък и няма смисъл ако се чувствам ОК. Въобще, голяма заблуда е според мен тонизиращото действие на кофеина.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #29 -: 11-05-2010, 09:20:23 »

Аз съм имала причернявания и прилошавания само като малка, сега откакто тренирам и се храня е много по-добре. Единствено ми е много трудно да ставам сутрин. Дет вика една колежка "Докато станеш, охлювите се разбягаха"  tooth Работата ми изиксва много концентрация и или трябва да пия едно кафе сутринта (което е напредък при 4-те преди години) или да вегетирам до обяд, когато идва естественото ми време на събуждане...По едно време като бях спряла да пия кафе, като че ли по-лесно отлепвах. Явно трябва да си дам зор и да го спра веднъж завинаги!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #30 -: 11-05-2010, 09:22:37 »

Ефка, и аз все заради ниското кръвно го пиех кафето, но сега от както го спрях (вече 4 месец) нямам проблеми с кръвното  :Content_22:
Активен

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #31 -: 30-10-2011, 20:25:05 »

Преровила съм доста от книгите на Петър Дънов и съм останала с впечатлението, че за него (както и за мен, защото съм абсолютно съгласна) най-висшия хранителен режим е плодоядството.
Което, малко или много (поне за мен) е равнозначно на суровоядството. Плод или зеленчук... сладък или солен, пак е дадено от природата. Това си е било оригиналното значение на думата "плод".

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #32 -: 31-10-2011, 09:20:09 »

Аз солен зеленчук досега не съм виждал :) кой е такъв ?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #33 -: 31-10-2011, 09:39:08 »

Така е, кулинарното и ботаническото определение доста се разминават.  :Confus_3:

Ето леко копи/паст от Википедията:

В ботаниката плод (на латински: Fructus, -us) е узрелият яйчник, заедно със семената, на цъфтящото растение.
В ежедневната реч понятията са доста противоречиви. Когато плодовете на растенията се разглеждат като храна, думата плод обикновено се отнася само до сладките и месести плодове, например на сливата, ябълката или на портокала.
Много често срещани зеленчуци, а също така ядки и зърнени храни, са плодове на растенията от ботаническа гледна точка. Някои зеленчуци, които не се смятат за плодове в готварството, са плодове за ботаниката. Между тях са доматите, патладжаните и чушките. Други зеленчуци, които са плодове за ботаниката, като диня, тиква, пъпеш, се възприемат и от консуматора като плодове.
Срещат се и случаи, в които продукт, който се смята за „плод“ в кулинарията, не е плод в ботаническия смисъл — например ревенът, при който само стъблото (дръжката на листото) става за ядене.
Някои подправки като бахарът и индийското орехче също са плодове.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #34 -: 31-10-2011, 10:35:18 »

:) Добре казано Зоро :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #35 -: 31-10-2011, 16:45:55 »

:fluretaa:
Марина,
много ти благодаря!!! голяяямо си вдъхновение
много ще се радвам да споделяш, да даваш съветиу кои точно книжки, тази за гръцката митология антология ли е, там имам пропуски, а са много основоположни нещата?
аз уча (и искам да се занимавам) с литература, тъй че никога няма да ми омръзне...а сравняването на религии ми е страшно интересно, защото търся общото, изначалното, така, за лично успокоение.

та и заглавия ако препоръчаш, ще е супер...аз съм чела мъничко за и от Петър Дънов.

единственото, което вече не ми се чете, са някакви , които съм ги чела мна 16, от типа за самоутвърждения..просто , защото много се повтарят, не че са лоши..

пък и не мисля, че човека е бог..ама това е друга тема

благодаря ти..очаквам заглавия  :flower:

 :kisss:Щурчо, къде си баба, да не те затрупа некоя книга??? tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

БлаГостta

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #36 -: 14-05-2023, 12:23:01 »

Относно суровоядството, Беинса Дуно е рекъл:
1."За онези, които се лекуват, суровоядството е хубаво." Духовна и материална храна, Акордиране на човешката душа - т. 2 - Боян Боев.
2. „Като временен метод само. Но не и за постоянно.Ти ако се храниш само с сурова храна ще огрубееш!", Борис Николов, Суровоядството, том 2.
Лично аз не мисля, че човек става по-груб, а че става по-чувствителен. Благодарение на суровоядството при мен обонянието се изостри, зрението също. Усещанията за хората също.
« Последна редакция: 14-05-2023, 13:01:48 от БлаГостta »
Активен

БлаГостta

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Петър Дънов за суровоядството
« Отговор #37 -: 14-05-2023, 12:32:46 »

Намерих нещо интересно относно цитатът : "Суровоядството има привърженици. Но да не се прибягва до такива крайности. Суровоядството огрубява човека. По хранителност морковът, целината и други са по-хранителни сварени." Като източник се посочва : "Из записките на Цанка Екимова (Дойнова) - из беседите и лекциите, като евентуално е ползвала и други източници."
https://www.beinsadouno.com/board/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/d185d180d0b0d0bdd0b5d0bdd0b5-d0b2d0b5d0b3d0b5d182d0b0d180d0b8d0b0d0bdd181d182d0b2d0be/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-r43/
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.