Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет!  (Прочетена 1754 пъти)

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Привет!
« -: 13-03-2012, 05:25:25 »

Изключително се радвам, че попаднах на този чудесен форум! Стана съвсем случайно, но някак си точно навреме, когато най-много имах нужда да се обърна отново активно в тази посока.
От много години поставям под съмнение всичко, което се пропагандира така усилено в медии, социални кръгове и прочее. Така един ден колкото и да не им харесва на родителите ми спрях да ям месо, абсолютно непростима ми беше идеята, че живота на някоя душица е бил иззет от нея насила, само за да си засити чревоугодничеството човека, смятайки се за господар на всичко.
Много обичам животните. Хората хич, нямам им грам вяра :Р Но се намират разни изключения сред тълпите.

Оттам тръгнах на това пътешествие, в последствие наай-сетне се осъзнах, че всички "животински продукти" идват от ужасни места и нещо не е в ред... ии станах веган! Доста трудно, признавам, млечните продукти са си като наркотик за отказване. Но лека-полека не само свикнах, а и не можех да се върна към старите навици, дори да искам :) Разбрах и по трудния начин, че всичко става бавно и постепенно и сега се опитвам да си пригодя приходите и знанията така, че да премина напълно към суровоядство.
А пък съвсем наскоро попаднах и на книгата на Лидия Ковачева за гладолечението и след като го изпробвах мога да кажа - Е, не било толкова лошо да си различен :D Заслужава си кофти отношението от другите, сега съм в свят, който те не могат и да си представят. И се радвам, че ще има с кого да го споделям поне отчасти.

Та, извинявам се за разтегления пост и - приятно ми е, казвам се Алекс :)  :love_007:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Привет!
« Отговор #1 -: 13-03-2012, 08:20:28 »

Привет и от мен..... :Content_14:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Привет!
« Отговор #2 -: 13-03-2012, 09:36:48 »

Добре дошъл, Алекс  :love_006 - emotloader:.  Гладолечението и режима на плодове, чай и мед са много хубави практики, радвам се, че и ти мислиш така. Относно това какво мислят другите- свиркай си  :whistling2 - emotloader:, скоро отношението на масата към тези практики няма да се промени.  :pensif_29: Но пък когато намериш съмишленик ти се струва около 100 пъти по-ценно, а тук е пълно с такива.  :Content_14:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

purelove

  • Гост
Re:Привет!
« Отговор #3 -: 13-03-2012, 11:16:53 »

Привет и от мен  :Content_22: Началото на "приказката" на всеки втори тук започва по твоя начин - с SELF-HELP  tooth Та тук си сред свои  :whistling2 - emotloader: Добре дошла в съфорумското братство  tooth :pensif_29:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Привет!
« Отговор #4 -: 13-03-2012, 14:31:52 »


Оттам тръгнах на това пътешествие, в последствие наай-сетне се осъзнах, че всички "животински продукти" идват от ужасни места и нещо не е в ред... ии станах веган!


То дето идват от ужасни места, ами как ужасно миришат  >:(.Минавали ли сте близо до магазин в който готвят месо... >:(
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re:Привет!
« Отговор #5 -: 13-03-2012, 17:20:30 »

Благодаря, благодаря ^_^ Старая се да не се ядосвам на хората, които не толерират изборите ми, но винаги се намира някой, който да разчовърка по-надълбоко и да ми разклати нервите.

@mariiina За съжаление - да, дори днес минах покрай 2 месарски магазина и една кебапчийница. Не знам кое ме плаши повече - миризмата или гледката. А забелязвам, че последните няколко години масово по телевизиите (които не гледам по принцип за разлика от хората около мен) са приели показването на мъртви разчленени животни в ефир като абсолютно нормално, даже ако не се лъжа имаше някаква реклама на Маги ли там каквото беше - в нея дечурлигата овалваха месото в нещо подобно на галета и Ооу, колко било вкусно. Въобще за тях това е само статистика, а не погубени по варварски начин животи. А щом почнаха и децата да използват в масовата си пропаганда - нямам надежда за света.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.