Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Клизма с кафе преди пречистване  (Прочетена 39917 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #20 -: 31-12-2014, 18:04:32 »

От споделеното разбирам, че още подтискаш, и че все още не си присъпил към "заселването". А би ли споделил, как точно ти се отрази дисбактериозата и по-конкретно, създаде ли ти и други неприятни усещания освен оцветяването за което говориш?
Поздрави!
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #21 -: 31-12-2014, 19:48:27 »

А мен ако е удобно Бате Бино да споделиш , по ме вълнува, защо при положение , че си толкова нашироко запознат какво може медицината, защо се обърна към нея ( и си ми за пример в това отношение)? Какъв алтернативен метод използва, който не даде резултат, че реши да се довериш на официалната медицина? Какво в същност трябваше да ти диагностицират или "излекуват" ?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #22 -: 01-01-2015, 03:39:00 »

За дооправянето смятам да заложа на нашия стар другар - гладът.  :surpris_23:
:Content_14: :Content_14: :Content_14: :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #23 -: 01-01-2015, 08:45:40 »

Честита нова година!
Не ходете на лекар, ако не е по спешност. Тялото ви знае повече от всички лекари на света.  Колкото до мен, хапче не съм гълтал вече десетина години. Толкова и не съм се "консултирал" с лекар.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #24 -: 01-01-2015, 09:31:03 »

Честита нова година и от мен!
И аз като Тихия дори повече от 10 години не съм посягал към лекарства и не съм търсил съвети от лекари. Искам, обаче, да обърна внимание на поддържането на зъбите. Препоръчвам профилактични прегледи при зъболекар веднъж на една до три години съобразно състоянието и да се откриват проблемите при възникването им, за да има време за обмисляне и адекватна реакция преди да се задълбочат необратимо.
Бъдете здрави!
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #25 -: 01-01-2015, 10:02:53 »

Честита Нова Година!

Дам, дисбактериозата е сериозна работа и аз имам проблеми с нея.
Преди години пробвах с подобни неща, като теб бате Бино..
Пробиотиците, независимо от марка, при мен не действат и имам пълна нетолерантност към млечни продукти.
За сега спасението ми е само глад от време на време и повече течности, много малко млечни и почти съм отказала местните продукти. Под месо, си позволявам риба и това е.
Решила съм от тази година да стана по стриктна и гладувам веднъж на седмица + два пъти в годината по сериозни прочиствания на тялото.

ДеНиро, дисбактериоза е когато храната не се усвоява напълно.
На практика, каквото влезе и такова излезе.
Функциите на цялата храносмилателна система се разбъркват и в един момент е много трудно да я контролираш.
Като цяло е много сериозен проблем, особено като минеш 30те.

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
ЧНГ
« Отговор #26 -: 01-01-2015, 11:15:07 »

 :) Честита Нов Година и от мен скъпи съфорумци! Щастлив съм от факта, че ви има, както и от факта, че като цяло форумната ни общност се обединява около няколко основни общи идеи.
Ша, благодаря ти за информацията на тема "какво е дисбактериоза", но повярвай ми, аз добре знам, какво на практика означава това състояние, защото страдах около година от ЗВЕРСКА ДИСБАКТЕРИОЗА от която едва се измъкнах с помощта на пробиотиците. Когато написах, че не съм на "ти", имах предвид клизмите, а не дисбактериозата.
Поздрави :flowers2: :Content_22:
« Последна редакция: 01-01-2015, 11:32:52 от DeNiro »
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #27 -: 02-01-2015, 22:06:44 »

Ок.
Да разбирам ли, че до сега никой не е пробвал това кафе Enemas?
Моля, ако някой има опит с поръчките или си поръчва често, да се свържи с мен, може и на лични.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #28 -: 11-01-2015, 15:08:19 »

Кафето,което се ползва за клизми е специално за клизми.  Ето тук може да разгледате за кафените клизми.
http://www.drlwilson.com/ARTICLES/COFFEE%20ENEMA.HTM#

coffee enema :) за всяко търсене има и предлагане, нямам опит с този вид разтворител, но не пречи да се пробва.

Няма ли опасност клизмите да увредят чревната екосистема? Няма ли опасност да доведат до дисбактериоза например? Просто не съм на "ти" с въпроса, затова питам.

   Една от причините при някои хора е именно външната намеса, затова трябва да се внимава какъв разтвор  се подава.

ДеНиро, да, така твърдят докторите..
 Направил съм стотици клизми без никога никаква дисбактериоза да получа!!
Първата и единствената, при това - кошмарна дисбактериоза!, получих когато реших да послушам доктор! При това -  шеф на гастроотделение в реномирана Столична болница  ;) ) ..- да си изчистя червото с  немски  фарм. препарат ( ендофалк) преди колоноскопия. ( вместо с няколко клизми и 1-2 дни глад)  От уважение към него му се доверих и го изпих без много да мисля, изневерявайки на принципа си "Вярвай в Аллах, но си връзвай камилата" :)
За което бях награден с рязко влошаване на храносмилането. Вече 10 месеца минаха и още не мога да се оправя! Изхожданията ми продължават да бъдат в някакви странни цветове.
Силно се надявам това да ми е последното участие като главен герой във филма "От глупав по-глупав" . 

    Уфф това с цветовете дали е само и единствено от нарушение на баланса на микроорганизмите, би могло да е свързано и с работата на жлъчката, трябва да се има предвид!

Естествено, че пробвах , при това много по-мощни въздействия от пробиотиците.   ( При дисбактериоза има един съществен момент, който се пропуска от народа ;) - преди да се пият пробиотици, трябва да се потисне първо патогенната флора и чак тогава да се заселва с бактерии )  В качеството на такива "потисници" употребих:  специалният пробиотик Стелкор , (2-3 кутийки),  концентрат на чесън "Натанал"(10 шишета), мощна комбинация от билки  ( червено подъбиче + огниче, 2 месеца) , сутрин на гладно и вечер преди сън също чесън (суров) продължавам го и сега, 4 ампули от препарата Секстафаг (  яко руско аптечно лекарство с-у патогени, равно по сила, но действащо на съвсем друг принцип от антибиотиците, с нула странични ефекти ), и разбира се АСД-2.  ( От него съм най-доволен)
За дооправянето смятам да заложа на нашия стар другар - гладът.  :surpris_23:

   Много препарати и билки!, именно това трябва да е посоката, към връщане на баланса: първо да се отреже порциона на лошите бактерии, което включва въглехидратите, захарите..., режима трябва да е супер стриктен.
   Да не би това състояние да има общо с жлъчката която връща сок обратно към стомаха което беше дискутирано по-преди ?!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #29 -: 11-01-2015, 19:17:26 »

Тъй като темата е за клизма с кафе, споделям следните особености, прочетени в посочената по-горе връзка...:

1. Относно прилаганото от известен лекар лечение с кафе: "His therapy combined coffee enemas with a special diet, juices and a few other nutritional supplements." Т.е. Неговото лечение съчетаваше кафени клизми със специална диета, сокове и няколко други хранителни добавки. Това е в някаква степен комплексен подход... А ние сме готови да вземем само един елемент от него - с кой акъл, на какво основание?

2. Кафето да е естествено отгледано (organically grown). Кое от продаваните у нас кафе е такова?

3. Proper fermentation - правилно ферментираните зърна не съдържат някои отровни съставки. Тук изобщо се смятам за безпомощен да преценя кои точно зърна са правилно или не- ферментирани.

4. Roasting. Печене. Недостатъчно изпеченото кафе съдържа неприятни съставки, ... Препоръчват кафяво до тъмнокафяво изпечено...

5. Rancidity. При престой по складове имагазини, кафето гранясва... Едно - повече, друго - по-малко... Една от марките твърди, че е решила въпроса.

6. Въздействие на кафето върху дебелото черво и черния дроб: An astringent = обелвач, с обелващ ефект. Значи почистващото действие се състои в обелване на (вътрешния) повърхностния слой на червото. Той и без това постоянно-периодично се самообелва и така се чисти, а и е пълен с боклуци. Та кафето ускорява този процес. До тук вероятно вече няколко просветени/образовани вече викат: "А какво би станало с предварително изтъняло, увредено черво?!?!" И аз това питам...

7. Механично действие: Клизмата,с дребните частици кафе, механично почиства стени и гънки, включително гнезда на паразити... Остава горният страховит въпрос. Нали не пожелаваме перитонит на никого!

8... По-нататък са изброени 23 (!) положителни въздействия на кафеената клизма.
9. Още по-нататък са препоръчани необходимите принадлежности и целия ред за извършване на клизмата.

Моето впечатление е, че клизмата с кафе може да има много добро или дори отлично положително действие при хора. Преди да я правим е необходимо достатъчно задълбочено изследване, за да се изключат състояния, противопоказни на нея. Желателно е да си изясним всички елементи на лечението, не само клизмата. А как да си намерим доказано непреторено, негранясало, ненедопечено ...и т.н кафе?  :thankyou:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #30 -: 17-01-2015, 12:23:15 »

Тъй като темата е за клизма с кафе, споделям следните особености, прочетени в посочената по-горе връзка...:

6. Въздействие на кафето върху дебелото черво и черния дроб: An astringent = обелвач, с обелващ ефект. Значи почистващото действие се състои в обелване на (вътрешния) повърхностния слой на червото. Той и без това постоянно-периодично се самообелва и така се чисти, а и е пълен с боклуци. Та кафето ускорява този процес. До тук вероятно вече няколко просветени/образовани вече викат: "А какво би станало с предварително изтъняло, увредено черво?!?!" И аз това питам...

7. Механично действие: Клизмата,с дребните частици кафе, механично почиства стени и гънки, включително гнезда на паразити... Остава горният страховит въпрос. Нали не пожелаваме перитонит на никого!

Моето впечатление е, че клизмата с кафе може да има много добро или дори отлично положително действие при хора. Преди да я правим е необходимо достатъчно задълбочено изследване, за да се изключат състояния, противопоказни на нея. Желателно е да си изясним всички елементи на лечението, не само клизмата. А как да си намерим доказано непреторено, негранясало, ненедопечено ...и т.н кафе?  :thankyou:


Вов, ето го и моят контра въпрос.
Препоръчително ли е въобще да се говори за какъвто и тип клизма при хора с изтънели черва?
Аз не мисля.

Инак на въпроса ти е отговорил вече, Бен
Линк към производителя: http://goo.gl/VsKeVH

Ето каква е разликата между обикновеното кафе и това за прочистване:


--------------------------------------------------------------------------

Ако някой все още има въпроси по повод това кафе, може да напише в Гугъл: Coffee Enema и след това да кликне на изображения свързани с това име.
Казват, една снимка струва повече от хиляда думи.
Снимали са хората резултатите си. няма да ви ги показвам тук че ... но уверете се сами.



--
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #31 -: 17-01-2015, 14:38:38 »

1. Ползите от кафето в случая далеч не са само тези, изброени от Вов  ;) Даже основните не са споменати.   :-\
2. Може ли да споделите, моля,  как се разбира на кого червата са изтънели и на кого не са?  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #32 -: 17-01-2015, 21:19:39 »

И аз не мисля.
Дори клизмата с вода трябва да се провежда по много внимателен и нежен немин.
Дори при съмнение, е необходимо обстойно изследване, да се знае точното съдържание на червата...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #33 -: 18-01-2015, 11:14:48 »

Дори клизмата с вода трябва да се провежда по много внимателен и нежен немин.

Моля за извинение, допуснал съм печатна грешка, исках да напиша "внимателен и нежен НАЧИН".
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Клизма с кафе преди пречистване
« Отговор #34 -: 18-05-2016, 22:10:21 »

Бате Бино от къде може да се намерят Секстафаг и АСД-2 ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.