Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпроси на една начинаеща  (Прочетена 3957 пъти)

Sierra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Въпроси на една начинаеща
« -: 02-03-2012, 09:02:27 »

Здравейте, наскоро се заинтересувах от практиките за прочистване на организма и в момента все още преценявам какво ми е постижимо и какво не.

В този ред на мисли все още срещам множество неясности и ми изникават въпроси. Първият ми въпрос е свързан с ентеросорбентите - в книгата, която чета (Олга Елисеева - "Класическо природосъобразно прочистване") биват споменати полипефан, ентеросгел и други тем подебни, като пише, че са по руската номенклатура. В такъв случай в България ще ги намеря ли и под какви наименования?

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси на една начинаеща
« Отговор #1 -: 02-03-2012, 09:26:43 »

Няма да ги намериш, Сиера. Никой не ги внася. Не са лицензирани. ( А и кой ли ще ги купи , хората си смениха приоритетите, подравниха се по Великия Запад , не признават "неавторитетни" производители..:) )  Ако имаш човек поне в Украйна, може да ти ги прати. Има ги почти във всяка аптека. 

За подобни въпроси  използвай обаче ,ако обичаш ,раздела  " Споделяне на лични въпроси...."
http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=34.0
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Sierra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Въпроси на една начинаеща
« Отговор #2 -: 02-03-2012, 10:24:30 »

Oк, ще знам занапред и ще пиша там. Ако искате, преместете ми темата там :). А някакви алтернативни лекарства няма ли?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси на една начинаеща
« Отговор #3 -: 02-03-2012, 11:30:56 »

Елисеева нали казва , че ако няма сорбенти, да се действа с ориза. Той служел като сорбент в  някаква степен.  Има препарати и у нас, но какво им е действието , някой ако е пробвал , да казва, вече гъмжи от асортимент.
 Не са "лекарства" , а в раздел "добавки"  са ги пъхнали фирмите, които ги предлагат. "Корал клуб" , "Вижън" и още сигурно стотина други фирми пускат разни (уж) артилерии -"детокс" ,"антиокс" ... нямат чет. Не съм ползвал. Аз лично ти препоръчвам да намериш някой познат да ти ги прати тези "твоите" от Украйна или Русия, ще ти излезе и по-евтино . А и ти вече си ги харесала, което е важно :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Sierra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Въпроси на една начинаеща
« Отговор #4 -: 04-03-2012, 14:32:16 »

Бате Бино, благодаря за отговорите. Понеже виждам, че си по-наясно, Елисеева ми е малко трудна за разбиране, можеш ли да ми препоръчаш някоя книга, която да въвежда по-лесно начинаещ в здравословното хранене? Въобще всякакви книги на тематика прочистване/здравословно хранене, които са изпробвани ще ми свършат работа.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпроси на една начинаеща
« Отговор #5 -: 04-03-2012, 19:58:03 »

Сиера , с чисто сърце мога да кажа , че двата колоса - форумът и сайтът "Земя назаем" са набрали вече достатъчна мощ, за да конкурират   повечето книги, не само за начинаещи , а дори и за напреднали.  Синтезирано е най-важното, есенцията от науката и практиката  на най-различни лекари, диетолози , лечители ...,при това не само на ниво материя, а и на по-висшите нива , които обикновено незаслужено се пренебрегват по книгите ( или пък се фокусира само върху тях) ,  и най-важното- споделени са много лични истории, които определо въодушевяват!
При това на разбираем език, за разлика от , както казваш - на Елисеева например, която ти е сложна.

,Но по същество ако държиш  и на книжка , за храненето ,има толкова много книжки, че ми е трудно да издигна някоя в култ. Но една ми е особено симпатична - "Ултраметаболизъм" и втората й част - "Ултрапревенция" на д-р Марк Хаймън.
За пречистването обаче- задължително руски автори. Има го даже и това чудо "всичко в едно"  , това е  "Основи на здравето" от Г.Малахов -към 800 стр.  Да не те притеснява , че не е доктор и че го изкараха най-бруталния шарлатанин..(пречи им. Един необразован провинциалист-спортист успя да скрие шапката на половината академична общност :) )
 Говорил съм с една лекарка -микробиолог  натуропат, която самата практикува ,прочиства се ,  гладува .. Има всички издадени книги по тези тематики  , но и нейното мнение беше , че  Малахов си остава най-добрия вариант.  Освен това - САМО той прави и връзката с Аюрведа!  Ако трябва да се почне от някъде - Аюрведа! ( Само в основни линии дори  е пак достатъчно)
« Последна редакция: 04-03-2012, 19:59:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.