Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 20.05.2012.- ДЕНЯТ НУЛА - СИГНАЛА НА ГЪРМЯЩАТА ЗМИЯ  (Прочетена 12739 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

На 20.05.2012.ще настъпи изключително рядко астрономическо явление.Ще се подравнят в една линия Земята, Луната, Слънцето, централното слънце на Плядите-Алционе и центъра на нашата галактика - Хунаб Ку.

В същия  ден ще има Слънчево затъмнение.Това е и Новата година от малкия календар на маите.

На онази територия от земната  повърхност, където
преминава сянката от затъмнението, в съвсем близко
бъдеще се случват катаклизми, или остри социални
конфликти.Такива са планетарните закони във Вселената.Ето къде ще падне сянката на 20.05.2012.

Някои погрешно очакват това грандиозно астрономическо събитие на 21.12.2012.Последната  дата има отношение към Големия цикъл на летоброене на маите.Всъщност те празнуват нова година винаги  на 20 май.

В каменните символи деня-20.05.2012. е наречен с името:
ДЕНЯТ НУЛА - ДЕНЯТ НА СИГНАЛА - ДЕНЯТ НА ГЪРМЯЩАТА ЗМИЯ

http://vimeo.com/37633025
/с български субтитри/

източник:
http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2012/02/20052012.html





Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

http://play.novatv.bg/play/257487/?autostart=true

Вижте този епизод на "Отечествен фронт". Бай Мильо-Пророка от село Цар Асен общува с висшия разум, пътува във времето и предрича грандиозни катаклизми към края на май. Енергията около него е толкова силна, че дори предизвика смущения в микрофона (настина има пращене!).

"Краят на света се пада в петък. Въпросът е дали ще има на другия ден "Отечествен фронт".  tooth
« Последна редакция: 29-02-2012, 05:04:44 от Flatline »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

същото това горно видео ,може да видите тук:

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/11/blog-post_08.html

Премахнал съм досадните лепкави идиотски реклами и е чисто.Това сторих преди 4 месеца.Нарочно не съм споменал за бай Мильо-човека от българското видео, защото има една много грозна тенденция сред българите да се присмиват на обикновените хора, без да слушат приказката им.Истината е ,че човека  има пред вид същата дата-20.05.2012., но тъй като говори с малко по-особен речников фонд, изглежда  много народ го смята за поредната откачалка.И понеже знам това, дълго се рових, за да намеря подходящ материал, изследван от учените така, че да не могат и най- големите скептици на научни предвиждания да  реват без причинно насреща. :Cherries :Cherries :Cherries
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Края на май ще му натрием носа, както каза другаря Карбовски.  tooth
Ти загря ли откъде идва пращенето?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

готин е тоя бай Мильо  :)...пък каквото има да става ще го изживеем  :weight_lift:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Ти загря ли откъде идва пращенето?
Не съм гледал клипа от  3 месеца,така че допускам, че питаш за пращенето , което се получава в звука на клипа.Ако допускането ми отговаря на въпроса ти,тогава- да, знам откъде идва, защо и по каква причина е внедрено това пращене.Но не е за тук да говорим това, сам знаеш защо.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

То е част от образа на бай Мильо, защото се дължи на силното му енергийно поле. Да, ама не.  tooth Не бързай веднага с конспирациите. Навесът, под който се намират е покрит с някаква мушама, която пляска по конструкцията заради вятъра.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

То е част от образа на бай Мильо, защото се дължи на силното му енергийно поле. Да, ама не.  tooth Не бързай веднага с конспирациите. Навесът, под който се намират е покрит с някаква мушама, която пляска по конструкцията заради вятъра.
Казах ,че не съм гледал видеото от 3 месеца, нали си спомняш по горе.Знам, че имаше някъв шум по него, които заглушаваше яснотата на звука.Не съм говорил за конспирации.Това го казваш ти.Но много добре знаеш, че в много видеа , които се публикуват се "модифицират правилно" от други източници след това.И още нещо-Българите са толкова закъсали с техниката , че са им останали само приказките за конспирации и съмнения вътре  собствената държава.Знам много добре на какво са способни технически те в това отношение:най- модерните технологии за  въздействие.Те просто нямат такива ,ни учените ,никой! Само приказката е голяма, обаче.И така се издигат в очите на останалите хора, подхърляйки ей така, конспиративно за "огромните си технически възможности".Но просто такива липсват и се запълват с приказки.Ей така са работите.И дори и да има някакви манипулации ,а то има опити с  допотопна техника, то тя е толкова стара и смотана, че стига само колкото да се говори за нея.Но виж, другото е много по- страшно оръжие в ръцете на управляващите ,което умело се ползва .
То е личните слаби страни на българския характер и по- специално склонността на българите да мерят нещата по външното материално количествено съдържание и никога по действителното ,реално такова по същество.И затова, нещата са им зле.Не им трябват ни заглушители , ни техника за манипулация на съзнанието.Те сами се съсипват един други с помощта на собсвената си глупост.
Така,че  не съм имал пред вид конкретно произхода на шума на видеото  за бай Мильо.По принцип се правят подсечки, но тука необходимо ли е?Не, разбира се!Ти нали чу, как човека сам казва, че го мислят за изперкал.А когато това е така, защо е на управляващите да  губят усилие  да се блокира звука??...Не е необходимо.Те хората и така няма да му обърнат внимание.Това е проста работа да се сметне.Но, ако  те /управляващите/ насочат усилия да се раздухват разни други глупости в очите на хората-ей това вече има смисъл за тяхната кауза!!От това има файда, хората обичат да вярват и следват много лесно глупостта и измамата - такава им е природата...хахахахахахаха tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Тоест, ако хората не казваха, че е изперкал, щеше да има манипулация по видето така ли? Сори, че съм разтълкувал думите ти "защо и по каква причина е внедрено" като търсене на теле под вола. Аз конкретно коментирах пращенето от този клип, не по принцип, исках да видя дали си забелязал източника на пращенето, защото в този конкретен случай нещата са много по-прости.  Да, видеа се манипулират и то точно толкова, колкото и конспираторите го правят за да изсмучат от пръстите си някаква теза. Неслучайно 99% от "аргументите" им са клипчета от youtube, скалъпени от самите тях и раздават просвещение на кило. Все пак и те не ядат доматите с колците.  tooth Хората обичат да вярват и следват лесно глупостта и измамата, нали така? Зависи само кой в коя глупост обича да вярва.

И когато на 20-ти май не се случи нищо, едните ще го спукват от бъзици, други просто ще си кажат наум "ясно беше", трети ще си измислят задоволително обяснение защо не се е случило и ще чакат с нетърпение следващия пророк. Иначе това, което прочетох в единия ти коментар  по видеото в блога "Моето лично самовъзпитание не ми дава право да се произнасям за неща,за които нямам понятие как стават" и аз го считам за добра принципна позиция.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Правилно си разбрал.Моята позиция е да покажа, без да коментирам за или против.Затова и съм показал в тази тема какво казва науката по въпроса за 20.05.2012.Аз се интересувам от научните доводи с доказателствен материал.Неща които не мога да докажа ,не мога и да отхвърля.Но правилното е да се въздържа от коментар по валидността им.
Затова и в моя блог съм казал същото ,което казвам и на тебе сега-ето това са предварителните научни данни-толкова.И още нещо-не бих се надсмял над ония , които може да сбъркат в прогнозите си за бъдещето, също както не бих и утвърдил правилността им преди това.Просто  научна етика,нищо друго.
Но всички онези,които сляпо вярват в предсказанията на пророците ,без капка мозък да имат в главите си, тези същите са готови да разкъсат собствените си любимци ,ако недай боже не се сбъдне предсказанието.Ти знаеш това прекрасно.

Е, какво показва всичко това-само едно-далеч от прости хора!

Нека си мрат в умствената мизерия, която сами си създават.Оня,който е готов да лиже подметките на един авторитет, пък бил той и пророк,  е готов да убие  същия свои идол-авторитет, когато нещата не са станали според собствената необходимост от егоцентрични усещания.Най- добре е човек да е обективно отсранен вътрешно от емоционално-информационните лъкатушения на масата.Това го прави неприкосновен и трезвен в мисълта.Ето оттам изхождам в позициите си по недоказани въпроси.
« Последна редакция: 29-02-2012, 17:24:11 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Съгласен. Сега на тази база би трябвало да преразгледаш информацията за флуоридирането на водата, ваксините и всички подобни теми, защото и там гъмжи от недоказани твърдения.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Съгласен. Сега на тази база би трябвало да преразгледаш информацията за флуоридирането на водата, ваксините и всички подобни теми, защото и там гъмжи от недоказани твърдения.
Сега  да ти кажа, понеже може би не знаеш това. Темите, които имаш пред вид са преведени.Само това.И то не са преведни от мен, а от някой от другите 3-ма колеги в блога.Те се интересуват от информация  даден писмено в сайтове, конспирации и други подобни гледни точки.Аз просто местех блога и лепнах тези статии тук.Но искам да знаеш, че колегите едва ли биха преразгледали креативно някоя от темите.Първо, защото те са само едни преводачи и не са мислители.И второ,посъветвал съм ги да не дават много,много мнения в материи , нови и непознати за тях.Така, че дори и да им кажа-вижте, преразгледайте си писанията, това няма да е от полза.Когато става дума за лично мое мислене, за личните ми позиции, тогава ,ако искаш гледай само отдела в блога"мио-коментари"  или коментари по някоя тема/но само коментарите/.Имам само няколко преведни статии , а всичко друго съм писал собственоръчно с мой акъл.Аз не съм конспиратор, да знаеш.Другите 3-ма-може би, но аз не.Аз съм изследовател и всичко, което мога да защитя като теза е необходимо да е мой личен опит и лично да знам.Иначе не бих могъл да имам адекватно отношение.Щеше да е само едно говорене.Но аз съм емпирик и прагматик, така съм направен...хехехехех,нали разбираш.... tooth tooth :Cherries
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Цитат
.Първо, защото те са само едни преводачи и не са мислители.И второ,посъветвал съм ги да не дават много,много мнения в материи , нови и непознати за тях.Така, че дори и да им кажа-вижте, преразгледайте си писанията, това няма да е от полза.

Мда, тъжно. Хора, които нищо не разбират обясняват неща на други, които също нищо не разбират. Голяма роля играе липсата на елементарни познания по разните науки и на двете страни. Може би образованието все пак не е толкова излишно и вредно, колкото беше изкарано в една друга тема.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Цитат
.Първо, защото те са само едни преводачи и не са мислители.И второ,посъветвал съм ги да не дават много,много мнения в материи , нови и непознати за тях.Така, че дори и да им кажа-вижте, преразгледайте си писанията, това няма да е от полза.

Мда, тъжно. Хора, които нищо не разбират обясняват неща на други, които също нищо не разбират. Голяма роля играе липсата на елементарни познания по разните науки и на двете страни. Може би образованието все пак не е толкова излишно и вредно, колкото беше изкарано в една друга тема.
Да,образованието не лошо, нито е излишно.Но има потенциал да стане такова, само ако бъде вещо насочено да служи на определени субективни фактори.Тогава може да навреди.А нима по този начин самото образование не е от същия зловреден вид , както когато нещо се съчини и мине за конспирация?Очевидно е така.
Според мен не е нужно да бъде делено знанието, науката и информацията на конспиративна или не.По скоро е необходимо да бъде категоризирана на фактическа и необслужваща никого от една страна,и преиначена, пренасочена внимателно ,обслужваща нечий субект или субекти,от друга страна.
Втория случай не поддържам.Субекта е ограничен спрямо обекта, следователно е негово подмножество и не е цялото.Субекта е следствие на обекта, който пък е негова причина.Аз се интересувам най-вече от причините.А следствията са лесни за опознаване ,предвиждане и контролиране.Причините-не.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Цитат
Да,образованието не лошо, нито е излишно.Но има потенциал да стане такова, само ако бъде вещо насочено да служи на определени субективни фактори
Да, а дали изобщо някой го пренасочва и до колко, е пак в сферата на гадаенето и свободните съчинения.

Цитат
преиначена, пренасочена внимателно ,обслужваща нечий субект или субекти,от друга страна.

Надявам се в това число да включваш и неуките писачи, които преиначават за да обслужват себе си или други субекти.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Цитат
Да,образованието не лошо, нито е излишно.Но има потенциал да стане такова, само ако бъде вещо насочено да служи на определени субективни фактори
Да, а дали изобщо някой го пренасочва и до колко, е пак в сферата на гадаенето и свободните съчинения.

Цитат
преиначена, пренасочена внимателно ,обслужваща нечий субект или субекти,от друга страна.

Надявам се в това число да включваш и неуките писачи, които преиначават за да обслужват себе си или други субекти.
по първия цитат:
да,възможността за пренасочване или липсата на такова, са еднакво вероятни възможности.Не могат да бъдат  потвърдени,както и не могат да бъдат отхвърлени.50 на 50% вероятност да се случи коя да е.т.е. може да се гадае или да се предполага.Утвържедение за това-дали има или не прееднамерена насока, не може да съществува.ако допусна че има,тогава изказвам лично предположение, за което няма как да докажа че е вярно

по втория цитат:
да,разбира се и тях включвам.Те ,както и онези,които са учени ,но достигнали до грешни заключения,влизат в тази група.Първите обслужват собствени субективни мнения или на други хора.Вторите просто са допуснали грешка в извода.Но това са грешки ,в процес на изследването и са по леки в сравнение с първите.Все пак грешните разултати остават такива,така че е същото

Единствено допускам за правдива теза ,чиито аргументи за правдивост са доказани практически.За останалите тези не мога да дам мнение.Няма как.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Преди 3 дена уж най случайно попаднах на клипчето с бай Mile  Не бях ``4увал за него и неговото предсказание  3 дена по късно днес  чета за него  тук + допълнителен материал  допълващ неговото предсказание и това ако не е синхроничност   и подсказка от съдбата  :)) Но за шастие май месец близо каквото ще става ще става  току виж съм попаднал на още по точен материал някъде които да дадде още повече информация  :Content_14:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Преди 3 дена уж най случайно попаднах на клипчето с бай Mile  Не бях ``4увал за него и неговото предсказание  3 дена по късно днес  чета за него  тук + допълнителен материал  допълващ неговото предсказание и това ако не е синхроничност   и подсказка от съдбата  :)) Но за шастие май месец близо каквото ще става ще става  току виж съм попаднал на още по точен материал някъде които да дадде още повече информация  :Content_14:
В материала,на който снощи направих субтитрите,ясно са показали учените какво астрономическо събитие ще се случи,за това не може да се спори.Това става в космоса.А какво ще стане на Земята,по добре да не говоря, защото нямам как да се аргументирам тъй като предполагам само.Следователно ,всичко което давам като инфо е само на клипчето и засяга Космоса.За другите неща-всеки сам да си гадае tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:.Хората са забелязвали  през вековете-където мине сянката от едно затъмнение,тази територия нищо хубаво не я чака в недалечното бъдеще. Доказани наблюдения,  исторически.На схемата съм показал сега къде ще мине.А нека не забравяме, че ще има още  едно затъмнение и то пълно през ноември, мисля че е 13, но не съм сигурен, ще проверя в сайта на НАСА
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Alcyone

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Сега на тази база би трябвало да преразгледаш информацията за флуоридирането на водата, ваксините и всички подобни теми, защото и там гъмжи от недоказани твърдения.

Цитат
.Първо, защото те са само едни преводачи и не са мислители.И второ,посъветвал съм ги да не дават много,много мнения в материи , нови и непознати за тях.Така, че дори и да им кажа-вижте, преразгледайте си писанията, това няма да е от полза.

Мда, тъжно. Хора, които нищо не разбират обясняват неща на други, които също нищо не разбират. Голяма роля играе липсата на елементарни познания по разните науки и на двете страни. Може би образованието все пак не е толкова излишно и вредно, колкото беше изкарано в една друга тема.


Аз съм преводача на голяма част от въпросните "конспиративни " статии. Като такава не ми харесва да факта, да ме коментират, без да имам право да защитя труда си. Първо искам да уточня, че тези статии не са били предназначени за този, форум. Защото разбирам прекрасно предназначението на този форум и темите, които са засегнати в него. Но след като все пак са тук искам да попитам господин Flatline, какво значение влага в думата "конспиративен" питам, защото в последно време тази дума стана много модерна и  в смисъла й всеки влага каквото му харесва. Към същият господин е и следващият ми въпрос: Кой са хората, които нищо не разбират? Кого има в пред вид? Преводачите или авторите на статията. С какви аргументи може да подкрепи тезата си господин Flatline? Колко години е правил изследвания по различните теми, в кои институти, къде е публикувал трудовете си? Ако е възможно да даде линк тук за да ги прочетем. Колко висши образования има господин Flatline? Задавам тези въпроси не защото аз лично се интересувам от отговора на въпросите, които поставих. А за да видим, кой повече доказателства ще изкара в подкрепа на двете тези. 1. Флуора във водата е вреден  2. Флуора във водата е полезен. 1, ваксините са вредни.  2, ваксините са полезни. Господин Flatline, съгласен ли сте да подкрепите думите си с вашите лични изследвания? така както хората, чиито труд аз преведох, поднасят своите си аргументи. Аз от своя страна заставам зад всяка дума, която съм превела, не смятам да преразглеждам постъпката си, напротив смятам я за правилна. Правилно е да се даде път на алтернативните мнения на ученитя, нека повече такива статии стигнат до хората, нека хората да имат избор. Нека хората да имат право да откриват сами за себе си истината. Добре е да има повече преведена информация и всеки сам за себе си за прецени, кое е истина. Тази алтернатива не винаги е удобна за някои хора. Разклаща се монопола на държавните медии, телевизията, вестниците и доста паразитиращи държавни и частни институции, функциониращи под прикритието на научно доказани теории, винаги уж  с хуманни цели, а в същото време става дума за много пари. Много пари от гърба на бедните и болните в джоба на онези, които защитават "Официалната наука", функционерите, които представляват гръбнака на тази система. Според мен думата " конспирация" често пъти се лепва именно на тези доводи, аргументи и доказателства, които разклащат основите на съществуващата система. Що се отнася до доказателствата, трябва човек да е много сляп за да не ги види. Възможно ли е да не прави впечетление грозната картина по улиците на българските градове, навсякъде облепено с некролози, ако се загледата - млади и красиви хора. Може би ще кажете, че и това е конспирация. Сега по този повод се сещам за нещо, което също не е за вярване, но е истина. Как сваряват жабите в Китай? Слагат ги в студена вода, после бавно подбряват водата, докато жабите се усетят - вече са саврени. Такъв е случая и с хората - бавно, малко по-малко ги тровят. Докато се усетят - от тях остава само един красив некролог. Мога да потвърдя думите си от личен опит, работила съм в хранителновкусовата промишленост в България, знам как частните фирми произвеждат храната, знам и как държавните органи ДВСК и ХИ вършат работата си. Всичко, което казах по горе не е с цел да споря, няма да вляза в спор с никого, нито ще се опитвам да доказвам на някого нещо. всичките статии, които съм превела си имат източници, имат си и автори. Нека всеки, който наистина търси истината да се свърже с авторите и да им каже мнението си. Всичко останало са само приказки. Не можем да обсъждаме статията на някого, зад гърба му, без да вземем в предвид мнението му. Това показва лош вкус, неуважение, некомпетентност, желание да се покаже личното аз, но в същото време и страх от провал. Да победиш в словесен двубой някого, някъде в някакъв форум съвсем не е трудно. тези, които най-много мнения дават и са най компетентни по всички въпроси, не са онези, които наистина знаят. Тук всичко е игра на думи. За това и онези, които са направили някакво реално откритие в света остават незабелязани, отхвърлени, обявени понякога за конспиратори. Много просто - тези хора никога няма да влязат да спорят по форумите, нито ще настояват да наложат мнението си на другите. Понеже сме с много високо мнение за себе си, винаги смятаме, че знаем много, нямаме никакво смирение и съдим другите, без себе си ясно да можем да видим, за това и света в който живеем е в такова състояние. Тъжно, наистина много тъжно господин Flatline, но причините съвсем не са само тези, които вие споменавате.
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Не си спомням точно годината но бе 1999 или 2000 май имаше частично слънчево затъмнение   а може и цялостно да е било аз го наблюдавах от Пловдив   през опушено стъкло а може и маска за електрожен  Беше лятото и движението бе слабо  по късно разбрах че много хора от суеверие си остават в къщи  та зависи от гледната точка за това кое е лошо и кое не  Аз от схемата която си дал не разбирам нищо :)) минава ли през БГ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.