Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236923 пъти)

purelove

  • Гост
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #501 -: 08-10-2012, 23:39:39 »

Сега вече всичко ми е ясно - ако някое дете се разболее вследствие на ваксиниране, то самата ваксина няма нищо общо с това. Просто, съвсем случайно, по същото време детето е щяло да си се разболее и без ваксина, но е станало съвпадение - чисто времево - на двете събития.  Еххх, по-лошото е, че много хора вярват на това...
В конкретния случай детето е ваксинирано с девет валетна ваксина. И тъй като засега все още не са прекалено значим процент децата, които имат такива проблеми след подобна ваксинация, скоро да очакваме създаването на 20 валетна ваксина за постигане на по-бърз и безотказен ефект.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #502 -: 09-10-2012, 07:19:21 »

О, да, нямат нищо общо!  Чиста случайност е всичко! Ваксинирайте се, за да върви бизнеса, а и... какво беше - ваксинираните изкарват (предполагаемо) по-леко болестта от не ваксинираните?
Да, с малкото уточнение, че не ваксинираните не я карат ;)
Хора, аз съм живото доказателство - чинно ваксиниран, с изгубено и разбито здраве и 3+ годишната ми дъщеря без нито една ваксина, карала само шарка след раждане и нищо след това!

Да, има и други фактори, не е яла месо от раждането си, храната е предимно сурови плодове и зеленчуци, не посещаваме детски заведения, но аз поставям на първо място фактът, че няма нито една ваксина!
И друго - нямаме личен педиатър ;) Смея да го заявявам публично, защото искам всички да станат така - без педиатри! (и без ваксини)
Мечтая за деня, когато "грижите" за новородените ще останат в историята...
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #503 -: 10-10-2012, 08:58:28 »

Пътя към ада е покрит с добри намерения...    :pensif_29:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #504 -: 10-10-2012, 11:02:06 »

XVisible, хора като теб ми връщат вярата, че и аз някой ден ще поискам да имам деца...   :flowers2:
Активен
Psychonaut

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #506 -: 11-10-2012, 07:51:05 »

Браво пак, Сашо!  Тъкмо щях да се оплаквам, че си го пуснал из други форуми , а тук си забравил..  :)
Половината го изгледах, водя си и записки. Много ценен филм. ( "Филм" е условно казано, представят се информации на фона на музика и сменящи се кадри)  
Има обаче сериозна неприятност при изглеждането му - субтитрите на български са със същия бял цвят и размер като на английските и са монтирани едни върху други , което ИЗКЛЮЧИТЕЛНО затруднява разчитането. ( и на българските , че и на английските текстове)  Има ли начин да се смени поне цвета им? Така ще се отличат добре и ще спестим някой и друг час от изглеждането на филма  :Dormir_13 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #507 -: 11-10-2012, 21:13:50 »


Благодаря XVisible!
   Изпрочетох филма с голямо внимание и интерес!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #508 -: 11-10-2012, 23:36:14 »


Има обаче сериозна неприятност при изглеждането му - субтитрите на български са със същия бял цвят и размер като на английските и са монтирани едни върху други , което ИЗКЛЮЧИТЕЛНО затруднява разчитането. ( и на българските , че и на английските текстове)  Има ли начин да се смени поне цвета им? Така ще се отличат добре и ще спестим някой и друг час от изглеждането на филма  :Dormir_13 - emotloader:

Преди малко го изгледах - субтитрите са в зелен цвят на черен фон, чете се перфектно (вероятно са поправени).

Филмът наистина е много добър. Наведе ме на следните размисли: Тулио Симончини лекува рака със сода, защото смята, че той се причинява от гъбички, които содата убива. Д-р Варбург установил, че ракът е липса на достатъчно кислород за здравите клетки и в резултат организмът, за да се предпази от загиване (подобно нещо твърди и д-р Хамер, ГНМ) обръща клетките в ракови, които живеят в безкислородна среда. Липсата на кислород се причинява от ацидоза, ниско Ph. Оттук би следвало, че алкализирането води до преодоляване на рака - това става и със содата, която използва Симончини, т.е. лечението със сода вероятно въздейства не заради убиването на гъбички, а заради алкализирането.
Също ми направи интересно впечатление и подхода на Йоана Будвиг: лечение с мазнини, също и употреба на морска сол - противно на един куп теории за здравословното хранене без екстрактивни мазнини и сол. Това със солта го използва и Фейредун Батманджелич - лечение със сол и вода. Същевременно Хокси е препоръчвал, наред с другите неща, и въздържание от сол за раково болни.
Доста интересни подходи - някои близки, други противоположни, но със сходен краен резултат, независимо от интерпретациите и теориите им.
А сега нещо, свързано с летрил (B17). Масово продаваните бадеми в България са от Калифорния, т.е. следва да предположим, че са химически пасторизирани и с унищожен В17 (доколкото въобще го е имало). Извод - купувайте си само български бадеми с черупки и кайсиеви ядки с черупки (а най-добре е да сте си ги събрали през лятото от изядените кайсии).

Може да съм бил неточен на места - това са само нахвърлени моменти мисли, без претенции за точен анализ. :)
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #509 -: 15-10-2012, 22:56:11 »

Щях да пусна един линк за решението -прецедент на американски съд за връзката между аутизъм и ваксини, но видях, че вече е пуснат. Мисля, че това е много важно събитие!
« Последна редакция: 15-10-2012, 22:58:02 от com_pot »
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #510 -: 19-10-2012, 13:20:59 »

Ваксинации?

Невероятна лекция представена от педиатъра д-р Джей Гордън. Покриват се много въпроси, засягащи пряко родителите и техните деца. Филмът със субтитри е достъпен за оффлайн гледане оттук - http://download.vaksini.eu/Vaccinations/
Активен

purelove

  • Гост
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #511 -: 19-10-2012, 21:26:31 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #512 -: 21-10-2012, 21:39:29 »

Оха  :Content_14:
Активен
Psychonaut

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #513 -: 22-10-2012, 03:25:09 »

Аз давам личен пример:
Аз, чинно ваксиниран - с това
Дъщеря ми без нито една ваксина не знае какво е болест!

Също така е на 3, но с развитие на 4-5 и не е вкусвала месо от рождение, но това е друга тема ;)

P.S. Стадиен имунитет го отхвърлиха отдавна, като не работещ...
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #514 -: 26-10-2012, 20:12:23 »

Страхотна лекция в САЩ, която се надявам да оцените :)

Засягат се обичайните теми с критичен поглед върху ваксините, който обвинява не само живакът за проблемите с тях.

Болести причинени от ваксини

За гледане без Интернет - http://download.vaksinite.info/Vaccines%20induced%20diseases/
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #515 -: 09-11-2012, 13:48:55 »

Информативна книга, засягаща огромният проблем с аутизъм, който неминуемо ще почука на врата ни до 5-10 години:
Когато докторът греши
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #516 -: 09-11-2012, 19:28:23 »

Тук май няма различни мнения по въпроса за ползите и вредите.
На мен ми се иска да наблегнем на последствията при отказ от ваксиниране. Доколкото знам в България не изплащат майчинство на родители като наказателна мярка /поправете ме ако не е така, защото не съм сигурен/. Правят проблеми при постъпване в ясли, детски градини и училища /в САЩ важи и за университетите/. Няма да се учудя да приемат изискуеми ваксини при издаване на виза за някои страни. Имайте предвид, че категоричните противници са /според мен/ между 1 и 5%. Колебаещите се обаче са над 20% и обикновено при тях решаващ се оказва именно страхът от евентуални негативни последици като гореизброените. Преборим ли се да са на наша страна победата ще е невероятна.
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #517 -: 09-11-2012, 19:54:02 »

Да, така е. За момента без ваксини няма ясли и детски градини! Аз не искам детето ми да влиза там и поради други причини...
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #519 -: 15-11-2012, 07:56:30 »

благодаря   :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 22 запитвания.