Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236738 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #300 -: 10-06-2011, 05:45:14 »

Да , Даниелче , само че в случая   работят по ваксина ПРОТИВ духовното, а не ЗА него :)
Ето тук е със субтитри:
http://www.youtube.com/watch?v=eUdUCjzTfwI
съвсем прясно е като новина, заслугата е на Иван Стаменов (това е псевдоним по понятни причини) и близкото му обкръжение.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #302 -: 04-08-2011, 13:17:40 »

Това е от днес:

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/08/03/socialni-pomoshti-samo-sreshtu-imunizaciia-na-decata.125535


Ей побъркаха ни от соцпорядки тези невежи малоумници. И как да направи човек имунизацията против паротит, морбили, рубеола, когато детето му е с атопичен дерматит и ваксината носи риск от аутизъм. Връзката е доказана. В щатите има спечелено дело по този казус. В упътването на ваксината не била вписана подобна опасност и с това въпросът за тях приключва. Навсякъде в Европа ваксините са препоръчителни, а тук са задължителни.
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #303 -: 11-08-2011, 17:52:18 »

Прочетох доста неща по темата и все още не мога да разбера 100% ли няма да вземат детето в училище,ако не е ваксинирано?За детска градина ясно няма да го вземат,ама чак пък да не може и да учи...  :surpris_23:
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #304 -: 11-08-2011, 17:55:14 »

да,няма! Най-добре да си намериш лекар-ка,който-ято,ще се съгласи да ти пише,че имате ваксини,ако ти не искаш да слагате. Аз така мисля да направя,ама незнам дали нашата ще се съгласи на това! :surpris_23: :-\
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #305 -: 11-08-2011, 18:04:41 »

Нашата лекарка е мн добра приятелка с родителите ми,на мен всички ваксини досега ми пише,че са сложени,а не са.Но е твърдо против да не слага на братчето ми,което е на 6 месеца,а те са толкова мн,но каквото и да става няма да им дадем да го тровят..Дано поне като му дойде времето за училище,ваксините да не са задължителни,че ще си остане неуко  :whistling2 - emotloader: Или до тогава трябва да станем милионери,че да си има частен учител  tooth
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #306 -: 11-08-2011, 18:30:50 »

Ох,незнам! Моят син е на 3г и 4м, и до 2 години му сложих всички ваксини,а сега съжалявам. Не,че има проблем,да чукна на дърво,но е здрав,просто от това,което съм гледала и чела за ваксините и съм се наплашила много! Даже,и аз от 2години до 12г бях болна от епилепсия,от какво,от ваксините.Няма  как ,от нищото да се разболея. Слава Богу съм добре сега ;)
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #307 -: 11-08-2011, 18:50:56 »

Пожелавам и на двама ви да сте все така здравички  :flowers2:
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #308 -: 12-08-2011, 07:18:46 »

Аз питах една позната, която е начална учителка. На градина няма да го вземат, но от училище няма как да се лиши детето. Родителите ще трябва да попьлнят разни документи и така. Надявам се да не променят и това. Най- добре да имаш близьк лекар и той да пише, че ваксините са сложени. Все още нямам деца, в чужда дьржава сьм и от сега се чудя как може човек да заобиколи системата.
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #309 -: 15-08-2011, 00:26:13 »

И аз се чудя от сега и се надявам като си имам деца,до тогава нещата да са се променили ....
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Azalea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #310 -: 14-09-2011, 00:07:12 »

Ето една статия и от мен по темата. Докторът изключително добре е формулирал защо НЕ ТРЯБВА да се слагат ваксините, колко токсични вещества попадат в детето само през първата му годинка и обяснява ЗАЩО ТЕЗАТА, ЧЕ ВАКСИНИТЕ СА ЗАЛИЧИЛИ НЯКОИ БОЛЕСТИ Е ПЪЛЕН МИТ:)

http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_7432_0.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #311 -: 14-09-2011, 09:34:32 »

Наталийка, като пораснеш нещата наистина ще са други , само че не в желаната посока :)
 Едва ли тенденцията за глобална полицейщина (току-така) ще се обърне на 180 градуса , така че отсега се подготвяй и търси "нетрадиционни"  и творчески подходи :)
Не разбирам модерното клише "устойчиво развитие" ( най-вече защото е безсмислено, :)  ,  при "либералния" монетарен капитализъм устойчиви са само доходите на олигарсите и монополистите.. )  ,но  схващам доста добре  каква е целта на управляващите в последните 20 г. :)
( То няма и как да е различна след  като са избрали да се кланят точно на колоса с глинените крака :) )  
Хубавото е ,че хората все повече се осъзнават. Лошото е , че "отгоре" отговарят с все по-строги рестрикции :(
« Последна редакция: 14-09-2011, 09:39:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #312 -: 12-11-2011, 18:09:51 »

Здравейте!
В понеделник ще ходя на задължителен профилактичен преглед.Специално ми се обадиха, че подлежа и на имунизация против тетанус/годината ми на раждане окончава на 6/ , но имам колебания ... :surpris_23:  дали да се имунизирам / не знам дали е задължително/ .
От друга страна при съответните наранявания   се поставя ваксина против тетанус, независимо дали имаме предишна имунизация.
Трябва до утре вечер да реша какво да правя  :Confus_34:
« Последна редакция: 12-11-2011, 18:22:43 от Ros »
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #313 -: 13-11-2011, 18:53:12 »

Репортажът е малко на парче, около шест минути за обширна тема, ама пак е нещо и браво на майката, че го е провокирала.

http://www.btv.bg/action/predavania/hratkite/videos/video/1501537487-Detsata_bez_vaksini.html


Ros, не знам какво да ти кажа, моята лична лекарка ме пропусна в годината на имунизация и сигурно ме е вписала, като имунизирана, което се случи с повечето хора, на моята възраст.

Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #314 -: 13-11-2011, 19:38:24 »

Ели, благодаря все пак , за това, че взе отношение по моя въпрос! :love_026:
Бях започнала да си мисля, че в този форум има възрастова дискриминация   :surpris_23:

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #315 -: 13-11-2011, 23:13:09 »

Роси, аз мислех , че се майттапиш  бе  ,другарче  , затова не взех отношение .:)
Специално за тетануса  знам , че е изключително рядко заболяване, а не както се мъчат да ни убедят , че след първото одраскване на ръждив пирон  ще я втасаме  :)
За строителни работници, монтьори и т.н  ( сигурно поне 200 000 души попадат в групата) нараняванията са всекидневие. Че даже - всекичасие. Върви при първия монтьор на коли и му виж ръцете...Колко ли от тези хора са ваксинирани .  ::) ?  
 
Сега говорих с моя приятел Галин, ( от 20г вегетарианец, спортист, здравно ориентиран, инициатор на "Общество за Природосъобразен Живот" в далечната 1995 , в което своя шанс съзря дори и  леля Емилова .. )  и той ми припомни , че в 9-ти клас след поставена ваксина тетанус , е имал славни усещания  : На следващия ден му се подува ръката, призлява му,  и след още един ден го покосява мононуклеоза. (Комбиннирана с ангина.) Две седмици на легло+гентамицин  и т.н..
Оттогава   едвам дочаква  срока за поредната имунизация    :essen:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #316 -: 14-11-2011, 08:51:01 »

Бате Бино, сърдечно ти благодаря!
Ти си уникален и безценен човек! Жив и здрав    :flowers2:  !

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #317 -: 22-11-2011, 16:24:42 »

Рос, направиха ли ти имунизация?

Мисля, че никой не може да те принуди, особено ако не си дете или ученик (тогава идват по време на час и щеш не щеш си под иглата). Няколко пъти пропускам ваксини - просто не отивам.
Активен
Духът владее материята!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #318 -: 22-11-2011, 18:12:18 »

Мер, привет!
Много се радвам , че  си писала по моя въпрос!
Не съм си направила имунизация/ както много на време ме посъветва бате Бино/. Освен и аз да не отида, друг вариант не виждам.


Мер, безкрайно съм ти благодарна, че със заразителния си пример и незаменим сайт ми помогна да преоткрия себе си!Това е доказателство, че никога не е късно и, че няма невъзможни неща!  :flowers2: !


.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #319 -: 27-11-2011, 14:08:59 »

 Роси , ето тук някакъв младеж да ти разкаже какво му се случва след ваксина за тетанус.
http://www.youtube.com/watch?v=72IvAy8TggQ
Не се е подготвило достатъчно добре момчето и трудно успява да насити със съдържание изреченията си , (което леко изнервя) но поне е истински случай.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 23 запитвания.