Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: The Age of Stupid- днес в София  (Прочетена 3367 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
The Age of Stupid- днес в София
« -: 22-09-2009, 10:05:04 »

Днес в София ще бъде излъчен филма The Age of Stupid, който е зов за събуждане на хората и световния елит за спасяване на света от екологична катастрофа. Филма че бъде излъчен едновременно в 1000 града по света. Предполагам, че по-нататък ще го има и в интернет, но засега, който е в София и има желание, може да се присъедини. Аз мисля да го направя от Любляна. Ето анонса:
http://www.ageofstupid.net/screenings/country/bulgaria
и http://www.ageofstupid.net/screenings/cinemas/1232
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #1 -: 26-09-2009, 12:21:01 »

Ох, Анджи, той,световният елит ако подлежеше на събуждане... нямаше да допусне един да има 5 яхти , а други (милиони)да живеят с по 5 долара на месец, а пък трети (милиони) да бъдат изтребени  заради "демокрацията" :)  
 
По принцип трябва да се внимава с филми от този род, след като не се знае кой е финансирал създаването им, защото много от тях целят допълнително нагнетяване на страх у хората ( от тероризъм, от затопляне, от свински или пъдпъдъчи грип...и т.н) Не че това ,което казват не е вярно , но има и голям процент манипулация.  Кой ще си купи ваксина срещу свински грип, ако не го е страх от този грип ? ..  Очаква се да се спечелят много милиарди точно от тази ваксина, която СЗО има право да я направи задължителна за всички ! Ти ще си я сложиш ли ?  :)  
Страхът е жизнено необходим за този елит. Преди плашеха със СССР ,после като вече няма СССР , веднага се появи страхът от тероризма, когато се поизчерпи той ,веднага ще се внедри страха от затоплянето ,от изстудяването.. тоест - страхът се явява така необходимата "антитеза" за да се изпълни уравнението на Хегел -    
Теза + антитеза = синтез        
Ето един прост пример ,от живата действителност.( който си спомня далечната 1999) :  - Очаква се слънчево затъмнение  ( ТЕЗА) ,което всички се каним да гледаме с помощта на опушени на дим стъкла или някакви други подръчни средства.  Обаче  здраво се пуска информация
( АНТИТЕЗА), че само със специални стъкла можело да се гледа слънцето ,иначе ще ослепеем.( спомням си - даже разказаха случай за ослепяла от 2 мин. гледане на слънцето жена)  Какъв е СИНТЕЗЪТ ?  Че определени среди направиха добри  ( и бързи !) пари от невежеството на хората, които успяха да заблудят. ( Признавам си - и аз бях сред тях, млад съм бил,простено ми е )  
След затъмнението оставиха да се появи информацията ,че всичко това е било изкуствено създадена паника и че гледането през опушено със запалка стъкло с нищо не е по-опасно от гледането през "специалните" стъкла.
  Какъв е изводът ?  : Ако липсваше "антитезата", тоест - страхът от ослепяване, щеше ли някой да даде пари за "специалните" очила ?  

Това беше  по-рафиниран пример, иначе злободневието гъмжи от банални примери : Някой иска парите ти, ти не му ги даваш, тогава той отвлича детето ти или поне  хамстера му  
( антитеза) и ти сама го търсиш да му ги дадеш  за да си върнеш твоето.  
   Без антитеза няма синтез - тоест - някой някъде да направи своите пари .  :) :)
Затова трябва да бъдем мъдри за да  разграничаваме  тезата от  антитезата  .. :)) :))
 
Вече сте уведомени, нямате извинение , че не сте знаели .  :)
« Последна редакция: 26-09-2009, 12:37:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #2 -: 26-09-2009, 14:26:15 »

Бате Бино, браво за поста! Много точно казано!
Точно, плашат ни постоянно с нещо...
...веднага ще се внедри страха от затоплянето
Лека-полека го внедряват, за съжаление.
Един цитат в този смисъл:
"Най-невероятния аспект на всичко е: всички тези тоталитарни елементи
няма да бъдат наложени насила на хората, хората сами ще ги поискат.
Защото, социалната манипулация на обществото преминава през генериране
на страх и разделение, което притъпява у хората усещането за сила и реалност.
Тези процеси, които се водят от столетия, ако не и от хилядолетие, религия,
патриотизъм, раси, здраве, класи, и всички други измислени атрибути, е
произволна идентификация на сепаратизъм за създадаване на управляемо
население, извънредно податливо в ръцете им.
"Разделяй и владей!" е девизът на завоевателя. И докато хората продължават
да виждат себе си отделно от останалия свят ще бъдат подложени на пълно
поробване. Хората зад завесата осъзнават това, а също така знаят, че ако
хората някога осъзнаят своята истинска връзка с природата, и истината за
собствената си сила, целият този изфабрикуван "дух на времето" за който
работят, ще се срине като кула от карти. Цялата тази система, в която живеем
ни внушава идеята колко сме неспособни, немощни, слаби, колко зло е
обществото ни, колко е непочтено и така нататък до безкрай.
Всичко това е една голяма тлъста лъжа! Ние сме силни, красиви, изключителни.
Няма причина да не можем да разберем кои всъщност сме и къде отиваме.
Не съществува причина, заради която всеки да не може да развие своя
пълен потенциал. Ние сме невероятно силни същества!"
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #3 -: 26-09-2009, 14:42:15 »

Ох, Анджи, той,световният елит ако подлежеше на събуждане... нямаше да допусне един да има 5 яхти , а други (милиони)да живеят с по 5 долара на месец, а пък трети (милиони) да бъдат изтребени  заради "демокрацията" :)  
 
По принцип трябва да се внимава с филми от този род, след като не се знае кой е финансирал създаването им, защото много от тях целят допълнително нагнетяване на страх у хората ( от тероризъм, от затопляне, от свински или пъдпъдъчи грип...и т.н) Не че това ,което казват не е вярно , но има и голям процент манипулация.  Кой ще си купи ваксина срещу свински грип, ако не го е страх от този грип ? ..  Очаква се да се спечелят много милиарди точно от тази ваксина, която СЗО има право да я направи задължителна за всички ! Ти ще си я сложиш ли ?  :)  
Страхът е жизнено необходим за този елит. Преди плашеха със СССР ,после като вече няма СССР , веднага се появи страхът от тероризма, когато се поизчерпи той ,веднага ще се внедри страха от затоплянето ,от изстудяването.. тоест - страхът се явява така необходимата "антитеза" за да се изпълни уравнението на Хегел -    
Теза + антитеза = синтез        
Ето един прост пример ,от живата действителност.( който си спомня далечната 1999) :  - Очаква се слънчево затъмнение  ( ТЕЗА) ,което всички се каним да гледаме с помощта на опушени на дим стъкла или някакви други подръчни средства.  Обаче  здраво се пуска информация
( АНТИТЕЗА), че само със специални стъкла можело да се гледа слънцето ,иначе ще ослепеем.( спомням си - даже разказаха случай за ослепяла от 2 мин. гледане на слънцето жена)  Какъв е СИНТЕЗЪТ ?  Че определени среди направиха добри  ( и бързи !) пари от невежеството на хората, които успяха да заблудят. ( Признавам си - и аз бях сред тях, млад съм бил,простено ми е )  
След затъмнението оставиха да се появи информацията ,че всичко това е било изкуствено създадена паника и че гледането през опушено със запалка стъкло с нищо не е по-опасно от гледането през "специалните" стъкла.
  Какъв е изводът ?  : Ако липсваше "антитезата", тоест - страхът от ослепяване, щеше ли някой да даде пари за "специалните" очила ?  

Това беше  по-рафиниран пример, иначе злободневието гъмжи от банални примери : Някой иска парите ти, ти не му ги даваш, тогава той отвлича детето ти или поне  хамстера му  
( антитеза) и ти сама го търсиш да му ги дадеш  за да си върнеш твоето.  
   Без антитеза няма синтез - тоест - някой някъде да направи своите пари .  :) :)
Затова трябва да бъдем мъдри за да  разграничаваме  тезата от  антитезата  .. :)) :))
 
Вече сте уведомени, нямате извинение , че не сте знаели .  :)

 :kisss:Я,моля те светни ма в кой от трите тома на Хегел е тва уравнение- не можах да го открия >:(
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #4 -: 26-09-2009, 15:23:51 »

Бабо, остави томовете, а кажи ти съгласна ли си с това? Какво е мнението ти? ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #5 -: 28-09-2009, 08:37:10 »

 :kisss:Цъ- не съм съгласна...аз  политиката не я долибвам...за мен това е опит да се подменят общочовешките ценности сътворени от Бог, с човешки- ама нали човек си е несъвършенно животно, то и законите му - несъвършенни.
    На никое о-съ-знато/знаещо /същество - нищо не може да му въздейства, да го манипулира - ДЕЙСТВА ГО САМО ЕДНО- ВЕЧНОТО!!!!
   Извода е ....вие сте... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #6 -: 28-09-2009, 11:11:57 »

Известието за пред-премиерата на този филм получих като препратка от едно сдружение в Словения, чието ежемесечено списание за здраве и природни начини за опазването му чета, а те пък препращат от една доста голяма гражданска организация, Avaaz, която е много активна по граждански въпроси по целия свят, която познавам и понякога подписвам петициите им, като наи-лесен начин да ги подкрепя. Няма как да знам повече за филма отколкото показаното в трейлъра, защото не съм го гледала, но е нормално първоначално поне да се доверя на източниците, тъй като са ми известни. Тука из форума се случва да се коментират пълни глупости (поне по мое мнение) от абсолютно неизвестни източници, но се извинявам, ако несъзнателно съм подвела някой!
Бате Бино, съгласна съм с идеята за държането в страх и че информацията трябва да е поднесена по правилния начин. А не да бъде разтълкувана като тъй и тъй ще се мре, и да настане хаос. То тъй и тъй ще се мре, но хаос все още е настанал (говоря за хаос в смисъл на анархия).
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #7 -: 17-10-2009, 02:10:29 »

Ееей, Анджи, как съм го изпуснала тоя пост, а и филма....... Жалко! Ще гледам да наваксам!
А Avaaz са супер!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:The Age of Stupid- днес в София
« Отговор #8 -: 17-10-2009, 09:46:06 »

Споко, Радулче, те скоро ще го пуснат безплатно в интернет.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.