Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Препоръчайте релакс...  (Прочетена 35172 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #40 -: 25-09-2009, 09:50:00 »

Сега на семинара при д-р Рем Панасевич в Киев стана дума и за алкохола.( Рем Панасевич е лекар натуропат, суровоядец и йога вече 35г)    Някой иска ли да знае какво всъщност е алкохола?  Но първо добре да помисли,защото после може вече да няма желание да го употребява  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #41 -: 25-09-2009, 10:41:26 »

Бате Бино, аз така релаксирам:)


п.п. че кво толкова лошо, гроденце, но ферментирало:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #42 -: 25-09-2009, 11:26:11 »

Бате Бино, аз така релаксирам:)
п.п. че кво толкова лошо, гроденце, но ферментирало:)
От йогата знам, че ферментацията(с много малко изключения) е доста опасна и вредна за тялото химическа реакция :pensif_29:
Сега на семинара при д-р Рем Панасевич в Киев стана дума и за алкохола.( Рем Панасевич е лекар натуропат, суровоядец и йога вече 35г)    Някой иска ли да знае какво всъщност е алкохола?   Но първо добре да помисли,защото после може вече да няма желание да го употребява  :)
Аз искам, бате Бино! Нали не пия ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #43 -: 25-09-2009, 11:29:07 »

И на мен ще ми е интересно да разбера, нищо че отдавна не пия  :peperudi:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #44 -: 25-09-2009, 12:35:10 »

Добре . Препредавам дословно:
1. Процесът на ферментация на виното е виден под силен микроскоп. Бактерията,която преработва гроздето и "произвежда " алкохол,това е макробактерия,която може да се сравни със свиня - лежи на едната си страна, в единия й край- уста, а в другия - клоака. От устата влиза сок, от клоаката излиза - ключова фраза : урина. Алкохолът -това е урината на бактерията.  
В евтиното вино се изсипва всичко заедно -урината на бактерията,заедно със самата бактерия, защото тя умира в процеса на производство на алкохол. Тоест - ординарното, евтино вино- това са трупове на бактерии в собствена урина.
В скъпото вино нещата са вече други ( и доста по-поносими) : там чрез специални филтри се отстраняват труповете на бактериите и остава чистата урина. Без труповете.

Някой ще каже : Ама... Нали толкова много доказателства ,че виното е полезно ?
Отговор :  Кое е чудно, доказателствата  за ползите от уринотерапията също не са  малко ..  :) :)

2. Проф.  Жданов казва  :  "Пиещият алкохол сутрин уринира собствения си мозък "
    При употреба на дори минимално количество алкохол - 50 гр. вино да кажем, умират 5-8000 нервни клетки, които не се възстановяват  ( верно, спори се тук таме дали се възстановяват или не , но отговорът е - не се .)
   При употреба на 50 гр водка, умрелите неврони са вече 80-100 000.
А главоболието след препиване се дължи на това,че организмът вече е разпознал умрелите и загниващи нервни клетки и се старае да ги отстрани от мозъка, където там те вече не са нужни. Те отиват в тоалетната чиния.
« Последна редакция: 25-09-2009, 12:38:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #45 -: 25-09-2009, 12:37:07 »

 :surpris_22: ай, наздраве................. :surpris_22:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #46 -: 25-09-2009, 12:49:19 »

Марулче, що ти трябваше да го четеш това преди почивката точно  :Confus_3:  :Content_4 - emotloader:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #47 -: 25-09-2009, 12:54:39 »

явно ше тряя се отдам на други грехове, не на пиянстване :angel:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #48 -: 25-09-2009, 12:56:01 »

Aз ще продължа с уринотерапията :Content_4 - emotloader:
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #49 -: 25-09-2009, 15:04:16 »

Марулка явно се е заслушала в препоръките на майката на Оскар Уайлд , лейди Уайлд :
" Млади човече, запомни,че единственото ,за което си заслужава да се живее на този свят , е грехът" .
 Ама вземи и удостовери с някоя снимчица как точно ще прегрешаваш, Марулче, то само с намеци не е хубаво :) Тъкмо ще ги приложим към оная другата, "еротичната" тема.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #50 -: 25-09-2009, 23:05:08 »

Кое е чудно, доказателствата  за ползите от уринотерапията също не са  малко ..  :) :)
Че ти против уринотерапията ли си? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #51 -: 26-09-2009, 00:08:31 »

Aз ще продължа с уринотерапията :Content_4 - emotloader:

и аз
Прабаба ми почина на 99 год , може и 100 да е имала че на времето кат знам как са ги записвали , всяка вечер пиеше по 1 чаша вино.Тате като и ходише на гости ,тя му казваше не ми носи ядене,ядене имам ,носи ми винче .Винаги казваше че това е тайната за дyлголетие ,четеше вестник и беше много пъргава.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #52 -: 26-09-2009, 09:23:36 »

 Една чаша вино ( пък дори и чаша и половина :) )   може и да е лекарство , но наблюдавам, че тя рядко остава една ..:)
Освен това ,по-важното е ,че бабата на леля Марийка , както и моите баби и дядовци са пийвали натурално домашно винце . Което няма нищо, ама нищо общо с това ,което е в бутилките в магазина . Мой приятел (като данъчен по акцизите) е посещавал заводите,,където правят вината от по 10 лв , и може да ви разкаже дали в тях изобщо има хабер от грозде.  Има толкова грозде, колкото има и праскова или банан в "натуралните" сокове. ( Между другото, аз също съм бил данъчен известно време , но не по акцизите, иначе информацията щеше да е от първа ръка )
Е, в тези вина ,дето са от по 20 лв и нагоре, вероятно има, но пък химията ,която се напъхва щедро вътре, също си я има. Затова ако някой иска наистина добро вино , вариантът е един- да си го направи сам.  Тъкмо  ще има и какво да разказва ,като се седне после на софрата.. :)  
« Последна редакция: 26-09-2009, 09:26:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #53 -: 26-09-2009, 12:11:01 »

Една чаша вино ( пък дори и чаша и половина :) )   може и да е лекарство , но наблюдавам, че тя рядко остава една ..:)
Освен това ,по-важното е ,че бабата на леля Марийка , както и моите баби и дядовци са пийвали натурално домашно винце. Затова ако някой иска наистина добро вино , вариантът е един- да си го направи сам.  Тъкмо  ще има и какво да разказва ,като се седне после на софрата.. :)  

млада съм за да съм ти леля, :kisss: :Content_4 - emotloader:ако иде реч а мен ...пък и ние сами си отглеждаме вино,жалко не пиеш иначе щех да те покана на чашка
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #54 -: 26-09-2009, 13:12:52 »

Много се извинявам , Марийче , обърках те с mariiina   в бързината. А понеже тя самата се нарича "баба" ,аз на нея и викам "леля"  .  Просто грешка , не се сърди , ще ме накажеш като ме накараш да изпия цели две чаши от вашето домашно вино !
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #55 -: 26-09-2009, 13:27:23 »

Поправете ме ако греша,но ми се струва,че умерената употреба на качаствен алкохол ни отличава от другите бозайници,които са пълни въздържатели :bleh
« Последна редакция: 26-09-2009, 18:29:29 от stavrev »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #56 -: 26-09-2009, 15:43:06 »

Прав си, разбира се, от животните ни отличават още толкова неща , а пък от насекомите - да не говорим :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #57 -: 26-09-2009, 18:56:27 »

...за релакса - днес в залата по време на концентрацията и йога-нидра :whistling2 - emotloader:
се убедих,че това е начина за мен
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #58 -: 26-09-2009, 20:24:48 »

Аз да ви кажа и от 1 пръст вино вече се напивам. Не ми понася. И преди не носих на алкохол, сега хич. С бирата е същата работа: замайва ми се главата и изведнъж ми се доспива.

Бабо Марийче, ти всъщност за мен си по-скоро лельо  ;), мотиката едно време така яко я държах...Другите деца играят, аз плътно с майка ми по лехи и полета. Релакс не знам дали е, но фитнес е. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #59 -: 26-09-2009, 23:17:41 »

...за релакса - днес в залата по време на концентрацията и йога-нидра :whistling2 - emotloader:
се убедих,че това е начина за мен
О, да! Йога нидра ми е любима :Content_22:Ето какво казват за нея:
"Извлечена от тантра, йога нидра е мощна техника, която ни учи как да релаксираме съзнателно. Един-единствен час йога нидра има отпочиващия ефект на 4 часа обикновен сън. Това е една от тайните на свръхчовешката работоспособност и енергия на много велики йоги от миналото и настоящето, които са успели да постигнат толкова много в един кратък живот."
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.189 секунди с 23 запитвания.