Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Препоръчайте релакс...  (Прочетена 35171 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #80 -: 30-09-2009, 15:04:11 »

аз лично мисля, че стреса вреди много повече на организма, отколкото несуровоядството (това от личен опит. говоря за непрекъснатия стрес)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #81 -: 30-09-2009, 15:33:17 »

  ето ти малко природа+музика в едно :
www.youtube.com/watch?v=kPFhpGd1qUQ
страхотно е!
А тези моите чу ли ги ?
forum.zemianazaem.com/index.php?topic=169.20
хубави са, но много тъжни за мен  :surpris_25:

Аз се занимавам с музика от 30 години - предимно kласическа, но през pъцете и гласа ми са минали и blues, jazz, country & rock.
Класическата музика ме разплаква предимно (ако произведението и изпълнението са добри, разбира се), но от поп и rock музиката - Aerosmith са ми любимците:
http://www.youtube.com/watch?v=t9r8T2pyvwU&feature=related

ето го и текста:
http://www.lyricsfreak.com/a/aerosmith/dream+on_20004389.html
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #82 -: 30-09-2009, 15:51:02 »

аз лично мисля, че стреса вреди много повече на организма, отколкото несуровоядството (това от личен опит. говоря за непрекъснатия стрес)
Права си, но често ние сами си създаваме стреса, а иначе няма как да избягаме от всичко стресиращо...трябва все пак да го преодоляваме по някакъв начин :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #83 -: 30-09-2009, 17:32:53 »

аз лично мисля, че стреса вреди много повече на организма, отколкото несуровоядството (това от личен опит. говоря за непрекъснатия стрес)
Права си, но често ние сами си създаваме стреса, а иначе няма как да избягаме от всичко стресиращо...трябва все пак да го преодоляваме по някакъв начин :love_028:

Пак стигаме до това как да го преодоляваме или да избягваме да си го създаваме тоя стрес...
Дали е достатъчно подходящ релакс ???
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #84 -: 30-09-2009, 19:48:46 »

дам, пак стигнахме до началото, до там от където тръгна  :(
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #85 -: 01-10-2009, 05:19:31 »

Избираш една от системите. Устройваш си живота по нея и стресът е аут ;)
Иначе другите са си само временни резултати - гимнастики, масажи, СПА процедури и т.н. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #86 -: 01-10-2009, 13:50:10 »

кой системи, Petko?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #87 -: 02-10-2009, 04:49:35 »

Ци гун, дъновизъм, кабала, на Норбеков, на Малахов, йога, метод Силва и т.н. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #88 -: 02-10-2009, 07:41:28 »

 :kisss:Ето моята ситема - като я овладееш - грешка няма!
 Или ти водиш нещата -или те - тебе!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #89 -: 02-10-2009, 08:03:02 »

Ци гун, дъновизъм, кабала, на Норбеков, на Малахов, йога, метод Силва и т.н. Smiley
Освен Йога съм практикувал първото от изброените,но е леко изменено и се казва-Цун-Гун. :-*  :love_007: :-* и също е много релаксиращо :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #90 -: 02-10-2009, 08:55:16 »

Освен Йога съм практикувал първото от изброените,но е леко изменено и се казва-Цун-Гун. :-*  :love_007: :-* и също е много релаксиращо :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
То е релаксиращо, ама еднообразно и омръзва и понякога се налага смяна на партньора...след тва пак омръзва и така до края на света ;D :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #91 -: 02-10-2009, 09:17:08 »

Момчета, викате май от различни камбанарии, или Петко не си е намерил още баш майстора по цун-гун:)
Петко, като каза различни системи, аз помислих, че за различните системи в йога ще кажеш нещо...
Да се похваля, че вчера си направих много добър релакс с ходене на басейн и сауни цял ден, и 10км разходка вечерта. Разходката беше съчетана с вечеря де, в нещо като горско ранчо, в което отглеждаха елени. Елените и сърните се разхождаха съвсем до хората, между постройките. Видяха ми се като някакви вълшебни елени. Но за съжаление не бяха там просто за красота  :surpris_25:
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #92 -: 02-10-2009, 09:21:01 »

Освен Йога съм практикувал първото от изброените,но е леко изменено и се казва-Цун-Гун. :-*  :love_007: :-* и също е много релаксиращо :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
То е релаксиращо, ама еднообразно и омръзва и понякога се налага смяна на партньора...след тва пак омръзва и така до края на света ;D :D :D :D

Тук вече не си прав Петко :pensif_29:
Жената е като прецизен музикален инструмент, ако го владееш-може да се получи въшебна мелодия, която не омръзва, а стимулира, дава живот, смисъл и ...само хубави работи.
Не винаги пробването на повече инструменти води до научаване,но помага,пък и може да попаднеш на подходящия....
Дай боже всекиму :pensif_29:
« Последна редакция: 02-10-2009, 09:23:47 от stavrev »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #93 -: 02-10-2009, 10:04:43 »

Така е, не съм намерил явно :)
За семейството съм, разбира се, но то не дава определена философия или система за живот.
Само то не стига ;D :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #94 -: 02-10-2009, 17:39:56 »

Освен Йога съм практикувал първото от изброените,но е леко изменено и се казва-Цун-Гун. :-*  :love_007: :-* и също е много релаксиращо :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
То е релаксиращо, ама еднообразно и омръзва и понякога се налага смяна на партньора...след тва пак омръзва и така до края на света ;D :D :D :D
Тук вече не си прав Петко :pensif_29:
Не е прав ми. И аз това щях да му напиша.  :fluretaa:

Анджи, приказно е било местенцето. Но като прочетох последното изречение ииии... :( Сетих се за една потребителка / не тук естествено /, която беше много горда, че е яла месо от кенгуру.
« Последна редакция: 02-10-2009, 17:42:47 от Вери »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #95 -: 02-10-2009, 18:55:09 »

Сетих се за една потребителка / не тук естествено /, която беше много горда, че е яла месо от кенгуру.
Преди 10-на години мечтата ми беше за Коледа да си вземем не пуйка, а кенгурско месо...беше се разшумяло, че са внесли. Не можахме да намерим, но аз все хранех надежда, че ше си хапна печено кенгурско месце...ей за такива неща си мислих едно време :whistling2 - emotloader:
А сега се радвам на един подарък, който ми направиха преди 2 дни - 3-4 кг пшеница ми подариха, тазгодишна реколта, супер кълняемост :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #96 -: 10-10-2009, 09:32:42 »

... и една бира добре се отразява, когато я пия бъбрейки с приятели :whistling2 - emotloader:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #97 -: 10-10-2009, 19:28:18 »

Сраврев, ама то и безалкохолна бира има ;)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #98 -: 10-10-2009, 21:58:59 »

Аз много обичам масажите. Лятото попаднах на едно момиче в Несебър, което правеше наистина релаксиращи масажи. И двата пъти заспах по време на масажа, а аз не съм от тези които лесно заспиват.Толкова успокояващо ми подейства, че имам чувството че самата тя имаше някакво такова спокойно излъчване и ми го предаваше на мен.А преди две години в Банско пробвах една процедура - флотация. Много беше интересна. Комбинация от последователни леки масажи, пилинги,определена релакс музика, светлини и т.н. и накрая заспах във водата.Изгасиха осветлението и аз бях във една солена вана.Доста интересно беше и наистина релакс.Но май тази процедура не се среща често по СПА-центровете.
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #99 -: 11-10-2009, 18:54:34 »

Сраврев, ама то и безалкохолна бира има ;)

Чувал съм,че безалкохолната бира била като "надуваемата"жена...почти като истинска...
затова ще се въздържа засега :angel:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.136 секунди с 22 запитвания.