Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ  (Прочетена 11487 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Знаете ли, че котките имат една специална мисия в живота ни?

Замисляли ли сте се защо толкова много хора вече имат котки, дори броят им е
по-голям от онези, които имат кучета.

Ето някои данни за тайния живот на котките.

Всички котки имат силата всекидневно да премахват отрицателна енергия, натрупана в тялото ни. Когато ние спим, те поглъщат тази енергия.

Ако в семейството ни хората са повече, а има само една котка, тя може да натрупа прекомерно количество негативизъм чрез абсорбиране на толкова много негативна енергия на няколко човека. По време на сън, тялото на котката ни освобождава от негативността.

Ако сме прекалено стресирани, може и да няма достатъчно време да се освободим от толкова много отрицателна енергия, която ще се натрупа под формата на мазнини в тялото ни. За което погрешно смятаме, че за това е виновна храната, с която се храним.

Хубаво е да имате повече от една котка в дома си, така, че товарът от негативната енергия да се разпределя между тях. Котките имат и друга мисия в живота ни. Те ни защитават през нощта от нежелани енергийни същости в нашата къща или стая по време на сън. Ето защо обичат да спят в нашето легло.

Ако усетят, че сме добре, не идват да спят при нас. Ако нещо странно се случи около нас в нашата къща те винаги ще ни защитят.

Ако чужд човек дойде в нашия дом и котките усетят, че този човек иска да ни навреди, те ще се навъртат около нас, за да ни защитят.

Когато моите котки се държаха с мен по този начин, не разбирах защо го правят. По-късно научих, че те са ме защитавали. За това, когато чужд човек влиза в дома ми, веднага гледам реакцията на моите котки, за да видя какво ще направят. Ако дойдат при госта и позволят да ги погали, значи мога и аз да му се доверя.

Ако нямате котка и някоя от бездомните котки влезе в дома ви, то е защото имате нужда от котка по това време.
Бездомните котки предлагат доброволно да ви помогнат. Благодарете им за това, че са избрали дома ви. Котката идва при вас по неразбираеми за вас причини на физически план, но в сънищата си можете да видите причината за появата на котката по това време, в случай, че искате да знаете. Може да имате кармичен дълг, който трябва някой на някого да плати. Ето защо, не гонете котката. Защото тя ще трябва да се върне по един или друг начин, да изпълни задължението си.
Котките ни лекуват.

По времето на Атлантида, лечителите, използвали кристали за изцеление. Когато посещавали отдалечени села, те не можели да носят кристалите. За това водели със себе си котки, които извършвали точно същата функция на кристалите. Хората не се страхували от котките и им позволявали да влязат в домовете им. По този начин, котките са били използвани безброй пъти в изкуството на лечението. Котките са очарователни създания и обичат собственици си повече от всичко, но имат различен начин на изразяване на любовта.
Те са големи приятели.
Те са сладки, приятелски настроени и верни!

Хората, алергични към котки са емоционално неспособни да обичат дълбоко някого, тъй като те потискат истинските си чувства!
Ако приемете котка в дома си, животът ви никога няма да бъде същият!

http://misiongaia.blogspot.com/2011/08/los-gatos-una-mision-en-nuestra-vida.html

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/09/blog-post_05.html
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #1 -: 20-02-2012, 10:23:41 »

Любимото ми животно, от както се помня!
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #2 -: 20-02-2012, 10:38:01 »

И аз ги обичах много, докато не получих алергия  :-\.....по нова година пак опитах да стоя близо до котка за повече време и получих нов астматичен пристъп....значи аз не съм способна да обичам дълбоко...незнам ... :-\
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #3 -: 20-02-2012, 13:30:15 »

Разликата между кучетата и котките:



Ти се върна! Липсваше ми!



Върна се. Сега ме нахрани.  tooth
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #4 -: 20-02-2012, 13:33:01 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14: tooth tooth :Content_4 - emotloader:
точно тъй
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #5 -: 20-02-2012, 13:55:27 »

Koтките имат достойнство, кучетата са нахално лигави и досадни  :bleh
Активен
Psychonaut

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #6 -: 20-02-2012, 13:57:55 »

Koтките имат достойнство, кучетата са нахално лигави и досадни  :bleh
освен това гледат далеч по-умно и стъпват много търговската... tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #7 -: 20-02-2012, 14:06:39 »

Хубава статия, хареса ми! Имам котка и той е голям сладур, много се радвам, че се появи в живота ни. Винаги съм растяла с животни и сме имали много кучета и котета в нашата къща, както и други животинки. Винаги съм обичала котетата, въпреки че моя котарак сега е teenager и постоянно ми сътворява бели вкъщи, но така ми е интересно :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #8 -: 20-02-2012, 15:21:06 »

Аз също имам котка!  :love_007: Като си спомня, през какви тежки моменти съм преминал и как като го гушна това животинче и всичко ми минава. Котките имат широк спектър на зрение и виждат енергийните полета. Усещат кога излъчваш отрицателна емоция и идват да я отнемат от теб. Но идват също и когато ти е хубаво, да се заредят пак.
Харесвам това, че котката е самостоятелна и доста смела. Често като я гледам, виждам тигъра в нея, а не малкото котенце. Каква грация и сила излъчват тези животни и същевременно колко нежни и любвеобвилни могат да бъдат, когато пожелаят. Възхищавам им се и се наслаждавам на всеки момент, прекаран с моето Бижу (така се казва).  :peperudi:
« Последна редакция: 20-02-2012, 15:22:57 от Svetlio »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #9 -: 20-02-2012, 17:48:42 »

Утешавайте се вие. Ние, с кучетата, знаем по-добре.  :bleh :bleh :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #10 -: 20-02-2012, 18:57:49 »

 :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #11 -: 21-02-2012, 09:44:02 »

Ехаа, котка змиеубиец!  :Content_14:
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #12 -: 21-02-2012, 09:59:28 »

 :kisss:Дааа...свърши си работата и изчезна!!!А  беше само на 1 г.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #13 -: 21-02-2012, 10:17:55 »

Когато "порасна" и си имам къща с двор, задължително ще си взема коте (поне едно)  :Content_22:
Активен
Psychonaut

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #14 -: 28-11-2012, 20:31:24 »

ПО КАКВО СЕ РАЗЛИЧАВАТ КУЧЕТАТА И КОТКИТЕ
Всички видове котки /с изключение на лъвовете/ живеят поединично и само през размножителния период търсят близостта на партньор. Затова те са много самостоятелни, държат да имат свой периметър на действие и възприемат околните като равни на себе си.
Кучетата са стадни животни и при тях е от съществено значение връзката между властимащи и подчинени. Поради това се поддават и на дресиране в доста по-висока степен от котките.
Всеки избира любимеца си според  вида на отношенията, които подсъзнателно намира за себе си като присъщи.
Аз от доста години си имам котка. Цял артист е. Името й е Сузи Куатро. В началото беше само Сузи. После й добавих второто куатрото не защото пее, а защото е 4х4. tooth :Content_4 - emotloader:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #15 -: 28-11-2012, 20:59:04 »

Ние си имаме една Кот`а у дома! Много си я обичам.
И куче гледахме до преди време, но не ми допадаше и всъщност даже ми беше неприятно присъствието му у дома. С радост го подарихме!

Аз искам още котки, ама мъжа ми ще припадне, ако му домъкна още някоя.  :Confus_3: tooth
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #16 -: 28-11-2012, 21:20:57 »

А аз има 3 котки, големи сладури са когато ми е кофти идват и лягат при мен, а мъркането казват че е на особени честоти и действа като опият  :Dormir_13 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #17 -: 29-11-2012, 10:27:41 »

Те изсмукват всякаква отрицателна енергия, дори знам, че ако те боли нещо те лягат там
Активен
Psychonaut

dafi07

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #18 -: 23-12-2016, 10:30:20 »

Когато моят син-тийнейджър беше решил, че съм най-големият му враг и демонстрираше неприязънта си към мен, моето съкровище Фроса - персийка пристигна, притисна телцето си към мен, отдавайки ми по този мълчалив и трогателен път своята подкрепа и обич.  :heart_2: :heart_2: :heart_2:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:КОТКИТЕ - ТЯХНАТА МИСИЯ В ЖИВОТА НИ
« Отговор #19 -: 25-12-2016, 18:26:04 »

Обичам котките. Грижа се за няколко на вилата.
Но да съпоставяш котка с човек е... доста странно.  ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.