Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малко теория и доказателства за пречистването  (Прочетена 20526 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline, ако имаш случайно и статистика за болни  , които умират без да употребяват нито традиционна , нито алтернативна мадицина, ще съм ти задължен :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Също адски много. Мисля, че никой не води статистика за умрелите непотърсили алтернативната медицина. Разглеждат се случаите на неосигурените поради безпаричие и на нямащите изобщо достъп до здравеопазване.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

В моята професия често се стига до гастроентеролог.  И така познавам много специалисти по чернодробно здраве.  Един от тях се открехна и ми разказа мнението си по въпроса. Според него няма шлаки но има процес на пречистване след натоварване със зехтин и цитрусов фреш.  Пречистването не е на черния дроб а на червата.  При идеално състояние на червата 90 % от приетия коктейл се усвоява. При метаболитни нарушения голяма част от изпълняващите процедурата, чувстват енергиен подем от магнезиевия сулфат.  Ключова роля играе именно той.  Има специални медикаменти разтварящи жлъчните камъни и перфектни методи за влагане на разтворителя директно в жлъчния канал.  Според него хората се вързват на легенди и отживелици от бабиния сандък
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"специалистите" които визираш, somelier , имат един ужасно досаден навик - да дават мнение дори по въпросите  за които НИКАКЪВ хабер си нямат , изхождайки от базата данни , които са им нагнетили в колежа.  И високомерно да съветват нещастните пациенти от висотата на дипломата си, която едвам са сколасали да получат между студентските си запои..( Нека майка ми да ти разкаже как върви обучението в медицината , как ги учат и на какво успяват да ги научат..)
И  понеже пред тях стои човек с ДИПЛОМА, горките ппростодушни хорица вярват ли , вярват...
Не каже простичко - "Абе , не са ме учили на това, не мога да дам мнение"  , а той да не падне по гръб и все има мнение..  Някой влизал ли е при доктор, който да си признае ,че не знае какъв е проблемът и да не изпише все някаква рецепта... ? :)

Нищо общо няма сулфата! По методиката на Семенова не се взима никакъв сулфат!  И пак после усещането е като да си свалил 40 кг раница от гърба си.

Попаднал си на "специалест" с треторазрядно мислене. За такива д-р Хардеш Гарт, специалист по вътрешна медицина от Джаксънвил казва:  „В много случаи за повечето от нас, лекарите, ако не го пише в нито една медицинска книга, значи в действителност не съществува и трябва да е само плод на въображението.“

Оня ден се шегувам с 90 годишната ми баба, (тя изисква да й викам "маме"), която все за доктори говори , че трябвало да установят най-сетне от какво е болна и да я излекуват :)  Викам й : "Маме, ти си на 90 без нито едно сериозна заболяване и очакваш някой , който ще живее средно 58г.  да ти помогне"..,  .  Тя се смее.
(Официално средната продължителност на живот на един лекар е 58г.)

Понякога някой от съфорумците изразява тъга , че тук не влизали доктори  да "съветват". ( Само Малина тук е доктор и трябва много да си я пазим.)  Вчера няколко часа четох в руския онкофорум, където модератори и "ветерани" са онколози и други "специалисти".   Ужас! От възмущение едвам съм заспал. Викам си - добре , че няма и при нас такива  -  да ни "съветват".  Значи  сектант свидетел на Йехова не е толкова реактивен, агресивен и зъл  по отношение на "инакомислещите" , както тези дипломирани елитари. Наричащи "уроди" всички лечители, билкари , знахари, а екипът от петима доктори ,които вкарали "знахарски" препоръки в някакъв медицински учебник , наричат - "позорище за нашата медицината".

Сообщение от vitad
Есть книга проф,д.м.н.Яременко К.В. и Пашинского В.Г. рецензии проф.,д.м.н.Барноулова и проф,д.м.н.Лавренова Издана С-Петерб. 2003. Я была сильно удивлена, когда прочитала, что профессора приводят знахарские рецепты, в.т.числе и чистотела, болиголова,аконита, препаратов ртути.
П.В. Белоусов
Ветеран форума
[b]Ужас какой. Позорище на нашу медицину!
[/b]
« Последна редакция: 17-02-2012, 10:58:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Бате Бино, като спорим на базата на българското образование и американското здравеопазване, нямам шанс. tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нещо стилистично не си се изразил достатъчно добре и не схващам мисълта ти. "спор на база на българско образование"  не е книжовно изпипано, пробвай пак :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

От гледна точка на българското образование медицината е машина за убиване на хора.  :)
Демек, яко зле сме. Учебниците са стари, базата е стара, на професорите им дреме на шмайзера, защото взимат 800 лева, студентите ги интересува купона и за капак условията на работа са трагични после. Много кадърни се изнасят в чужбина, останалите масово не четат литература, за да се дообогатяват и карат със знания от 80-та година. Даже се чудя как още вярваш в хирургията и спешната помощ, с оглед на това колко народ измря от операция на сливици, апандисит и цезарово сечение.
« Последна редакция: 17-02-2012, 14:25:44 от Flatline »
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Онзи ден обеснявам на един приател какви ги върша и му показах снимки на материала, а той гледа и ми вика, ха аз като се напия на другия ден и аз изкарвам една зелена-червена подобна маса, е не толкова много и не всеки път.
Та се сетих за колегата ортодоксален нещо е тук от форума, който къде на майтап къде наистина ми беше отговорил на мой въпрос тук, да взема да направя прочистване като моряците с водка и мазна съомга, при тази версия няма зехтин, да видим дали ще излязат пак зелени топчета.  tooth
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

"специалистите" които визираш, somelier , имат един ужасно досаден навик - да дават мнение дори по въпросите  за които НИКАКЪВ хабер си нямат , изхождайки от базата данни , които са им нагнетили в колежа.  И високомерно да съветват нещастните пациенти от висотата на дипломата си, която едвам са сколасали да получат между студентските си запои..( Нека майка ми да ти разкаже как върви обучението в медицината , как ги учат и на какво успяват да ги научат..)
И  понеже пред тях стои човек с ДИПЛОМА, горките ппростодушни хорица вярват ли , вярват...
Не каже простичко - "Абе , не са ме учили на това, не мога да дам мнение"  , а той да не падне по гръб и все има мнение..  Някой влизал ли е при доктор, който да си признае ,че не знае какъв е проблемът и да не изпише все някаква рецепта... ? :)

Нищо общо няма сулфата! По методиката на Семенова не се взима никакъв сулфат!  И пак после усещането е като да си свалил 40 кг раница от гърба си.


[b]Ужас какой. Позорище на нашу медицину!
[/b]

В чужбина има много добри специалисти, учили в Стандфорд или друга реномирана институция.  
Цитираните Руски клиники няма как да ги знам колко са напред с материала. Съдейки по автомобилите им Москвич и Лада  може и медицината им да  е на това ниво.  Да не се приема като спор, мисля че съществуването на "добри" и "лоши"  от всеки отбор е естествено явление.  
И споделям мнението на лекари с дългогодишен опит не на знахарина от село или билкаря от махалата.
Въпросната раница от 40 килограма може да бъде тълкувана по безброй начини.   Цитрус соковете имат висока доза витамин C  а зехтина помага при преминаване през чревната бариера. получава се  насищане с витамина и евентуално друга цитрусова фракция .   Истината е някъде там!
Направи ми впечатление друго и то е твърде брутално.   Смятате ли че специалист доктор с 25 години стаж прекаран в скъпоплатена клиника, вземаш 200$  за преглед е глупак?    Твърде наивно, и твърде необосновано.  Разговарял съм доста с такива специалисти, дипломирани и доказани, търсени от политици, артисти и като цяло хора с високи доходи. Мислите ли че трябва да ходим в кварталната билкария, по мизерни кабинети с Филипинци, Индийци, Индонезийци, да им гледаме болнавите физиономии и винята на чесън и урина от дрехите и косата ?  Или някой самозван чел 5 години  несериозна литература с недоказан произход от хора без образование с громко заглавие. ''Излекувай всичко с листа от Бук за седем дни"  
Нещата опират до личния избор.  Познавам и Български специалисти, които са чели и проверили с годините и алтернативната литература. Затова се подсмихват на подобни прочиствания и лечебни практики. Те виждат цялото а вие половината.
Аз не карам Руски автомобил  до излизане на такъв с по-добри технически данни и комфорт от настоящия ми.  
Нека избора го направи всеки по свое усмотрение.  Алтернативните практики са евтини и достъпни.
При едно посещение през 2011г  в скъпата клиника,  "глупавия доктор" ми разкри нова практика за 95% ефективно отпушване на наслоявания по чернодробните пътища на бактериални фракции, колонии от ламблии и други.  Ползва се ударна доза липаза изолат от Aspergilus Orizae , която емулгира ефективно мазнините и нещо друго забравих му името. С Трансметил  се поддържам в добро здраве и мога да нося на ежедневни дози алкохол.  Възрастта си казва думата . 
« Последна редакция: 18-02-2012, 14:35:00 от somelier »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

От гледна точка на българското образование медицината е машина за убиване на хора.  :)
Демек, яко зле сме. Учебниците са стари, базата е стара, на професорите им дреме на шмайзера, защото взимат 800 лева, студентите ги интересува купона и за капак условията на работа са трагични после. Много кадърни се изнасят в чужбина, останалите масово не четат литература, за да се дообогатяват и карат със знания от 80-та година. Даже се чудя как още вярваш в хирургията и спешната помощ, с оглед на това колко народ измря от операция на сливици, апандисит и цезарово сечение.
Flatline, не знам защо сееш клевети за българското мед.образование??- Учебници има всякакви и то не от 80-те а от 2004-5 са най-старите по-които се изпитва в момента. И непрекъснато се издават новите- и чужди,и български(е,скъпички, но ги има), за интернет да не говорим..И студентите не са такива каквито ги описваш- учат и знаят, аз нали съм  асистент от време на време бая зор виждам с тях.Не знам откъде почерпи тая съдържателна информация ама си много далеч от истината.
Съжалявам за спама но не можах да се сдържа!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

А пък ти,Somelier...много инфантилно сравняваш Лада и Москвич с Менделеев и Пирогов...грехота е!! Руската медицинска школа е най-добрата в света. Все пак когато руснаците са правили медицина Станфорд е бил блясък в очите на Колумб!
А пък ти ако си решил да си докарваш цироза с алкохол, а после да си я лекуваш с Трансметил-твоя работа!
« Последна редакция: 18-02-2012, 16:49:48 от malina »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

И защо ти е да си вкарваш господ знае какви антигени с тая гъбена липаза???Защото ти ги е пепоръчал скъпарсия доктор??
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малинка , от somelier нещо ми дъха пак на нашия вечен спътник -Ортодоксалния .. Той нали все гледа да е  сред нас и  чрез новите си профили, които непрекъснато регистрира.  :)    И обича да ги пуска едни такива фишеци  и после да ни гледа сеира .. :)
( трябва да го видим , ако влиза през прокси , значи е той )
Но може и да не е обаче той..  Тогава да попитам Сомелиер -  Сомелиер, ти явно не си се запознал предварително за  какъв форум заделяш от времето си   :whistling2 - emotloader:.
 За разлика от други местенца, тук хората са наясно кое лети и кое се яде. :)  Искам съвсем добросърдечно и чистосърдечно да те предупредя , че с тези си позиции  ще събереш само  насмешки  и най-много да станеш пишман :)  Аз по същество не бих искал да коментирам, ще се чувствам като чели споря с 13 годишен юноша. Само 13 годишен би направил умозаключение , че щом някоя страна няма добри автомобили, то тя няма и добра медицина ..:) /Интересно, страни , които въобще не произвеждат коли ,трябва  изобщо да нямат медицина :)   А преди 170г никъде по света не би трябвало да са чували за медицина  tooth  /
    ( не е обидно , ние всички сме невежи , само че в различни области. Просто това за момента не е твоята област, само с обща култура и отлично образование  не става.. :) има си спецификата. )    
Просто се грижа за доброто настроение във форума , нищо лично нямам .
Аз ще се радвам да си жив и здрав, но ако някой ден ,не дай Боже, ти или твой близък се разболеете от нещо  и ония дето взимат по 200$  на преглед не успеят да ти  помогнат , спомни си за нас, обикновените хора , които не ламтят за престиж и високи постове,  обади се , ще те пратим при един "знахар", дето лекува без пари дори и най-страшните болести (дали за теб ще избере бук или дряновица  не знам :) ) , а ти после ще споделиш от кого си по-доволен  :)  
  
« Последна редакция: 18-02-2012, 20:58:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

  "знахар", дето лекува без пари дори и най-страшните болести (дали за теб ще избере бук или дряновица  не знам :) ) , а ти после ще споделиш от кого си по-доволен  :)  
  

 tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:Защо ли си мисля че дряновицата винаги е бил най добрия метод за "болести" tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Колко ли германци би прикоткала с оглед на немското здравеопазване, което плаща от драскотина до трансплантация на мозък и благодарение на, което живеят по 80 години средно“

 Може би, 80 год. средна продължителност на живот, Не са благодарение на здравеопазването. А, може и да са. :)
 Да сравним  в Европа, Франция с Германия  например. Приблизително население, условия  на живот, стандарт...
 Разходите на Герм. за здраве- 8%, са два пъти в повече от тези на Французите- 4%.
 Средна продължителност на живот-Франция заема 5то ( 81 години), Германия 13то (80години) място.
 Смъртност: на 1.000 души.  Франция–9бр. 32 място,   Германия–11души 11 място.
 Медицински персонал:  на 1.000 жители. Германия–4 бр.,  Франция–3 бр.
 Болични легла на 1.000човека.: Германия– 8бр., Франция– 7бр.
 
 На изток,  Сингапур и Хонг Конг пр. , здравеопазването със средната продължителност на живот,  също не  вървят ръка за ръка.
 
Източник: http://www.indexmundi.com/map/?v=26&r=eu&t=100&l=en
 
  




















































« Последна редакция: 19-02-2012, 05:14:11 от dess »
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Да, чак ръка за ръка не вървят, но до някаква степен здравеопазването е едно от нещата, които подпомагат продължителността на живота. Начинът на живот и финансовото благосъстояние са основните фактори.
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Начинът на живот и финансовото благосъстояние са основните фактори.
Коментара е излишен, сравнявайки български песионер с немския.

Раждаемостта на една страна е един добър фактор.
    2011год.  
12 деца родени на 1000 души, нарежда Франция на 5та позиция в Европа по раждаемост.( В милионни обитатели, цифрата расте).
42 позиция седи Германия– 8деца.
При жители с по– вече млади (образно,.. сбора години на дете+ младеж+ пенсионер, не е еднакъв със сбор от трима хора в напреднала възраст.) следва фалшивото заключение за средна продължителност на живот. Това не е за пренебрегване.
 И след  това, пак, Франция заема 5то място и 81год.средна възраст.

 П.с. Твърдението за Германия и осемдесетте им години съм го срещала и друг път в този форум. Та се поразрових малко.
 (Извинявам се за отклонението от заглавието на темата)

« Последна редакция: 20-02-2012, 10:51:28 от dess »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Във Франция е така , защото не случайно се шегуват за нея - " Коя е единствената арабска страна , в която няма петрол? "  :)
Средната продължителност на живот е кух показател по принцип. Рейгън като умря на 93 , в статистиката влиза като дългожител. Но като се допълни , че последните 30 години е живял като пациент с Алцхаймер и не си е спомнял , че е бил президент на САЩ,  става по-различно :)
При Мохамед Али е същото , както и при огромен брой хора , остаряващи в инвалидни колички.
" Във фоаето на хотела имаше люлеещи се столове , в които кротко се поклащаха старчета с лица като изгубени битки " . Р.Чандлър.
Акад. Углов умира на 103 , но до последно ходи на работа ( до 100г. е действащ хирург) , кара кола и плува в езерото. Това е вече съдържанието на показателя "средна възраст".
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Като погледнем по-голямата част от 12-те житейски принципа на Углов, а именно:
2.Обичай работата си. И физическата също.

3. Умей да се владееш. Не падай духом при никакви обстоятелства.

4. Никога не пий и не пуши, защото иначе ще бъдат безполезни всички други препоръки.

6.Запази своето нормално тегло, каквото и да ти струва. Не преяждай.

7. Бъди внимателен на пътя. Сега това е едно от най-опасните места.

8. Не се страхувай навреме да идеш при лекаря. ( tooth)

10. Режимът на труд и почивка е заложен в твоето тяло. Обичай тялото си, щади го.

11. Индивидуалното безсмъртие е недостижимо, но продължителността на твоя живот до голяма степен зависи от теб самия.

се убеждаваме отново, че начин на живот + здрава психика (+ ген) = по-дълъг живот, че и здраве в старините. За съжаление такива хора са изключение.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

 
"Във фоаето на хотела имаше люлеещи се столове , в които кротко се поклащаха старчета с лица като изгубени битки " . Р.Чандлър.
 
:Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: tooth tooth tooth
Понеже много уважавам каубойските мъдрости на Раймънд Чандлър,ще си позволя да подкрепя  горната идея с една подобна класика на великолепния щатски прокурор-писател Франк Морис, известен като Мики Спилейн:"Големия кух мъж, пълен с доброжелателен въздух за кой ли път отново ме ангажира с присъствието си..." tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 23 запитвания.