Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малко теория и доказателства за пречистването  (Прочетена 20525 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Знам че много е писано за това пречистване, тук във форума и на сайта, но реших да отворя тази тема, за да има доказателства, примерно химичен анализ на топчетата, много са зеленички и приличат на зехтина, знам че иогите също имат подобен вариант на пречистването, на английски ми излиза много примери за Щатите с грейпфрут, та който има инфо моля нека  да го сподели  :angel:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Маладе, откъде ти хрумна такова сюрреалистично заглавие на тема :)
Ако ти лично се съмняваш, не ги прави прочистванията, не са задължителни :)
Но дори и да оживее като тема, ако обичаш ,уточни какво имаш предвид под "доказателства" , че в случая се налага.. :)
 Сам знаеш , че за "общоприети доказателства" тук не може да става въпрос .:) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... примерно химичен анализ на топчетата, много са зеленички и приличат на зехтина ...

За кои топчета говориш, ако са тези вследствие на чернодробно прочистване ТУК съм превел някои неща по въпроса, не си първия дето се чуди.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Цитат
Сам знаеш , че за "общоприети доказателства" тук не може да става въпрос .

Напротив, може. Само че трябва оборудвана лаборатория, опитни зайчета и доста пари.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Цитат
Сам знаеш , че за "общоприети доказателства" тук не може да става въпрос .

Напротив, може. Само че трябва оборудвана лаборатория, опитни зайчета и доста пари.
хехехехе....защо не поискаш под наем шпагата на бате Зоро от Диего по- горе и да хвърлиш ръкавицата на противника за един истински дуел...аз ще съм безплатен секундант,а и предлагам оферта-50% намаление за погребението на загубилия.... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3: :Content_14:...но само до първа пролет важи...хахахахахаха.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :sorcerer - emotloader: :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Маладе, откъде ти хрумна такова сюрреалистично заглавие на тема :)
Ако ти лично се съмняваш, не ги прави прочистванията, не са задължителни :)
Но дори и да оживее като тема, ако обичаш ,уточни какво имаш предвид под "доказателства" , че в случая се налага.. :)
 Сам знаеш , че за "общоприети доказателства" тук не може да става въпрос .:) 

Бате Дино, в никакъв случай не искам да става конфронтация в тази тема, аз самия за по-малко от година направих 4 пречиствания. Притесни ме факта, че много материал излиза, а в описанията се казва, че тия топчета излизат от дяловете на черния дроб, ами то досега дроб да не ми е останал. Четох, че при хора които са го правили много пъти (бенато, хомос футюрос) все им излиза материал (холестерол, топчета, както и да го наричаме).

Из нета засега което намерих, е че в Нова Зенландия една клиника е изследвала тия топчета и е нямало следи от холестерол, само зехтин, не пуснах цитата тук, но лесно се намира в уики-то с ключова дума Gallstone. В кюързоната също споменават  за това изследване, а руснаците които вие цитирате, за толкова години практика, не са направили досега един химичен анализ, не знам, объркан съм.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Къде я надуши тази конфронтация :) , Мио обича да се шегува, нали го знаеш.
 За това имах пред вид - че ще напълним темата с изречения , които няма как да са по темата :)  
Да тръгнем от обратната страна -
1. Кой би имал интерес. За да има такова научно изследване , трябва някой да го финансира. Държавата е ясно, че няма да го направи,( иначе трябва да си пренапише медицината :) ) ,  големи фирми производителки на препарати - също няма да го направят ( ясно е защо - какво печелят те от това прочистване, дето ще си направиш сам у дома :) Но много от тях пуснаха разни капсулки, които рекламират като прочистващи и може да очакваме да пуснат изследване , но по отношение на техните капсулки !  ) , Та ако не тези структури ,  тогава кой ? То парите са при определени хора :) И аз искам да си финансирам изследване ама...
  Организирано  тези прочиствания се правят само в няколко центрове - на Семенова, на Елисеева, и още няколко .
а)  дали имат пари да финансират такова изследване?
б) дали имат нужда да правят такова изследване , след като и така  и така успяват да убедят пациентите си да се прочистват ?  :)
в) дори да са направили такова изследване , до колко "научно" ще бъде то? след като "науката"  не е извела критерии дори за думата "шлака"? Какво се очаква да се намери в зелените камъчета въобще ? И дали намереното ще е еднакво при всички хора? Ами ако в камъчетата се открие холестерол, дали всички ще са съгласни , че той трябва да излиза от тялото ? :)
    Ами някой може да каже - "Ауу, дробът губи жизненоважния си холестерол! "  :police:  Може да опонира също, че това , което излиза при това прочистване , си излиза естествено и когато си ходиш по голяма нужда. Айде докажи му , че не е прав, преди да си направил и фекални изследвания, които да съпоставиш..
 tooth  Според мен такова изследване предварително е обречено на провал.
2. Дори да има изследване научно направено, да кажем в центъра на Елисеева или при  Неумивакин , те къде ще пишат за това? Ще го споменат в някоя от книжките и в сайтовете си. Ние погледнахме ли задълбочено в сайтовете им? :)  Ами те може да са го публикували вече  :)  Ами в книжките им? дето са към петдесетина.? Не всичко излиза веднага с търсачката .
Ами ако не са точно Неумивакин и Елисеева , може да е някой друг? Ама кой?  Ако е някъде в Аржентина ,Япония или в Узбекистан , ние търсихме ли на тези езици? :)  

Един пример да дам: Нека някой да ми даде линк или книжка, списание или каквата и да е писмена информация за проведено във Варна , В КЛИНИЧНИ УСЛОВИЯ НАУЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ  на метода - лечебно гладуване  по Брег. ( на вода) . Дори някъде да е споменато с два реда? Обявявам награда !  Значи няма такова изследване, нали ? Да , но такова има! В клиниката по физиотерапия през 1984 научен колектив, към който се числеше и майка ми, направиха достатъчно задълбочени проучвания , наблюдения( заедно с лабораторните му анализи и пр. върху асматично и хипертонично болни ) ..и установиха огромните ползи  на този метод . Някой да е чул за това? Да е прочел ? Ами то няма къде..  Всичката документация отдавна е изконсумирана и усвоена  от няколко династии мишки :)  .  За съжаление , дори в министерството не чуха още тогава. Не им се чуваше , не заради нещо друго  :)

Това имах предвид по повод "доказателствата" .  :)  
Но като няма риба и ракът бил рак..:)   Като няма преки доказателства , ще се хващаме за косвените - как
се чувстваме след такова прочистване. Тялото едва ли ще си направи майтап с нас -  на евентуално влошаване на здравето  да отговори с подобряване на самочувствието и тонуса :)
« Последна редакция: 15-02-2012, 11:40:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

malade, какво толкова си се вторачил в тези топчета, очевидно е, че тяхното количество изключва предположението всички те, както ги виждаш в тоалетната чиния, да са излезли в този си вид от черния дроб и жлъчката. Основната цел на прочистването е да предизвика силно отделяне на жлъчка от черния дроб, която от своя страна да повлече със себе си и изкара натрупаните шлаки. Самите шлаки няма как да ги видим в чист вид, най-малко заради това, че след като излязат, пътуват още 7 метра през червата. Единствено цвета на топчетата (не тяхното количество) е някакъв критерий за изкарани шлаки: зеления цвят е от биливердина, кафеникавия от билирубина (в превода ми по-горе май има неточност). Останалите шлаки пък хептем няма как да ги видим. Основната маса на топчетата действително може да е от зехтина, претърпял какви ли не преработки през целия СЧТ и впоследствие смесен с фекална маса или чревна шлака.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Още нещо доста важно се сетих по този повод.
Ако обърнем внимание , почти всички научни медицински изследвания правени някога, за каквото и да е , не се вторачват в това , какво точно изаква, изпишква или изхвърля организма при дадено въздействие, защото това трудно може да докаже причинно-следствена връзка ! Нищо че това се явява   някакъв ПРЯК резултат, какво ще докаже това??
      Научен интерес (почти) винаги представляват ПРАКТИЧНИТЕ ПОЛЗИ , които се постигат с лекарството/методиката/начина на живот..  
      Тоест учените се съсредоточават върху КОСВЕНИТЕ ДОВОДИ - дали се подобряват лабораторните анализи ,(костна плътност, хемоглобин, бактериална флора ..) ,  дали отшумяват симптомите, дали се е подобрил тонусът, дали се е увеличила  продължителността на живота.. и т.н . Това е истинският критерий и то е понятно.  Почти винаги четем за това , че са  две групи хора , на едната давали плацебо, на другата давали конкретния препарат .. и установили , че -  еди си какво..
Изводът е , че дори някой да реши да се занимава с това , какво има в зелените камъчета , едва ли ще успее да направи съдържателен  извод. Вероятно и затова никой не инвестира в това изследване :) :)
« Последна редакция: 15-02-2012, 12:50:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Интерес за финансиране няма, защото в официалната медицина пречистване на черен дроб няма. Съществуващите детокс капсулки не са произведени от големите компании. Плюс това според твоята логика те никога няма да ги произвеждат, защото или трябва да ги направят действащи, което не е в техен итерес понеже трябва да сме отровени и болни, или да ги направят вредни, или да ни продават капсулиран въздух, като в последните два случая, пазарният им успех ще е нулев.

И ти искаш да си направиш изследване, ама какво? Биг Фарма те следи и не ти дава да мръднеш? Има много частни лаборатории по света, където всеки може да си поръча изследвания на нещо срещу съответната сума.
А) Пари не знам дали имат, може би не
Б) Има нужда от изследване, иначе са голи твърдения. Има много други причини, заради които хората се прочистват при Елисеева. Колко ли германци би прикоткала с оглед на немското здравеопазване, което плаща от драскотина до трансплантация на мозък и благодарение на което живеят по 80 години средно.
В) Терминът шлака по-принцип е от металургията. Как ще се нарича това ,което излиза, не е от особено значение. Важното е, че такова има, хваща се и се изследва, не е нужно да се очаква нещо. А опониращият, че изкараният холестерол е точно толкова, колкото след дефекация, го затапваме точно с предварително направени фекални изследвания.

Цитат
Ако обърнем внимание , почти всички научни медицински изследвания правени някога, за каквото и да е , не се вторачват в това , какво точно изаква, изпишква или изхвърля организма при дадено въздействие, защото това трудно може да докаже причинно-следствена връзка ! Нищо че това се явява   някакъв ПРЯК резултат, какво ще докаже това??

Няма какво да докаже. Черният дроб е отговорен за т.нар. биотрансформация, тоест химическа модификация на субстанции, които в оригиналния си вид не могат да бъдат изхвърлени. Съответно съставките на лекарствата са така измислени, че ензимите ни да могат да ги обработват. Иначе досега да сме измрели. Въпросните косвени доводи са точно очакваният ефект, защото ти създаваш нещо с помощтта на теоритичните си знания. Като знаеш как функционира системата за синтез на хемоглобин, например, правиш субстанция, която посяга там и би трябвало да стане еди какво си. На теория отлично, но на практика не се знае.

Това с тестовете е всъщност голямата манипулация. 99% от новите лекарства се водят подобрения на вече съществуващи такива, които функционират добре. Обаче гадовете не сравняват новото и старото, а новото с плацебо. Получава се резултат, че новото е по-добро от нищото, а не от старото. И тия тестове ни ги представят, както им е удобно: скриват се негативните резултати, ако случайно има сравнение между две лекарства едното се предозира, за да има странични ефекти или се дава в малки дози, за да няма ефект и т.н. и това не върши никаква работа на докторите, които са натоварени с взимането на важните решения. Така интересите опорочават лекарската професия и науката като цяло. Затова независимите изследвания с по-достоверни. Същите манипулации прилагат хомеопатичната мафия, разни диетолози и какви ли не "лечители". Всички искат парче от пая.

В крайна сметка искам да кажа следното. Приемаме две субстанции - лимонов сок и зехтин. Проследяваме пътя им след усвояване и въздействието им върху химическите процеси в черния дроб, тоест по какъв начин те провокират отделяне. Нищо сложно не виждам. Засега обаче хем не знаем състава на въпросните шлаки, хем твърдим, че съдържат отрови.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline, ти рецензия ли ми направи, анализ или ти беше приятно просто да ме коментираш ? :)  
Защото виждам ,че по темата нищо ново не каза, следователно е едно от гореизброените  :)
« Последна редакция: 15-02-2012, 18:21:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Коментирах ти разсъжденията, че нямало смисъл това да се доказва. Има и не е толкова сложно. Иначе си вярваме на някакви неща, които някой казал и написал. На свой ред бих попитал, защо такива техники процъфтяват по нашите ширини и на изток? Може би защото цари страшна немотия и здравеопзването е под всякаква критика? Възможно е.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Хубаво че си коментирал, не знам за другите , ама аз  лично  не видях  твой аргумент  защо е особено важно  да знаем с какво точно са пълни  "камъчетата" :)     ???
Иначе правилно си забелязал :)  , на Изток има и такива  "техники" ( чак да процъфтяват..) , а на Запад си процъфтява само Фармацевтиката.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Защото не съдържат отрови, докато това не се потвърди. И как така седят мирно и кротко, без да правят проблеми? Иди на ехограф да видиш, че в жлъчката ти няма нищо. Освен, ако зехтинът и лимоновият сок не образуват камъни по някакъв начин при приема им на гладно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline ,както съм разказал поне два пъти, при моите прочиствания излиза много повече някакъв наистина отпадък, отколкото зелени топчета. Две шепи нещо светлокафяво ,от сорта на размекнат кашон. То няма общо с топчетата. Доктор Клешнев навремето каза , че било стара застояла жлъчка. Кой го знае какво е , но по друг начин не ще да излиза :)  И да не е отрова, сигурно пречи на нормалната физиология, тука вече не мога да съм сигурен,а и едва ли някой друг може.
« Последна редакция: 15-02-2012, 21:33:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Аз се предавам  ;D , в смисъл след доста ровене в кюързоната и изобщо в нета, разбрах че има хора, които са го правили по 20 пъти на година до пълно очистване.

Тук има картинки по дати           http://www.agirsante.fr/resultats_en_images.html
малко е на френски, но става долу горе ясно.

Просто ми се промени виждането вече, преди си мислех за голямо нещо ако го направиш 10 пъти, но сега го намирам за обичайно и ще го правя всеки месец, да видим какво ще стане.

И да не пускам нова тема, ако може просто да сменим заглавието и да споделяме кой колко пречиствания досега е направил и намалява ли материала.

Аз започвам, за една година 4 пречиствания, като последното най-плодотворно с хубави зелени топчета без много шлака.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Понеже  ми се стори (може би погрешно) , че Flatline  признава  Западната медицина , а Източната е готов да осмее ,имам тука едни данни за най-великата, Американската медицина! ( нали всички се равняваме  по тая страна..)  
Наистина , успешна медицина! Сега ще видим също и в какво (:) ) :

Данните са само за USA.

-  смъртни случаи, дължащи се на конвенционалната медицина - 784 000 на год!
- странични реакции към лекарства, приемани в болнични условия  - 2.2 млн. за година.
- ненужни антибиотици за вирусни инфекции 20 млн. за година.
- ненужни медицински и хирургични процедури - 7.5 млн. за година.
- ненужно хоспитализиране 8.9 млн. на година.
Това доказва , че Американската медицинска система е водещата причина за смърт в  USA.”
(Смърт от инфаркти/инсулти  за 2001 - 700 000.  От рак - 553 000. )

източник: сериозен, подробен доклад от екип от 5 доктори със заглавие "DEATH BY MEDICINE "
(смърт от медицината), базиран на  152 официални източника на информация, цитирани са в края.
целият статистически доклад, (много интересен и информативен ), тук:
http://www.webdc.com/pdfs/deathbymedicine.pdf
www.lef.org   ( а това е сайтът им.)

"Източната" медицина може и да е по-голям рекордьор, но едва ли :) То за рекорд се искат пари :) .
(1.6 трилиона долара похарчени за здравеопазване за 2003г. в USA )
« Последна редакция: 16-02-2012, 14:57:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен това , Flatline,  Западната медицина е и доста толерантна.
Тя ти дава само 20г. затвор ,в случай ,че спреш химиотерапията на детето си , когато е явно , че то умира от нея!

Моля прочетете, дето се вика - за обща култура:

Жена от Масачузетс бе осъдена за опит за убийство, след като отказала да дава химиотерапевтичните лекарства на болния си син. Кристен ЛаБри бе призната за виновна също и че е застрашила умишлено живота на сина си Джереми Фрейзър, тъй като поне 5 месеца не  му е давала противораковите лекарства. Детето е било диагностицирано с лимфом през 2006г. и умира през 2009г на 9-годишна възраст.

ЛаБри казала пред съда, че е спряла да дава на сина си лекарствата, защото не могла да понесе да го гледа как се влошава все повече заради страничните ефекти. Според прокурорите тя се грижела без желание за сина си, защото била самотна майка.

Онкологът на Джереми д-р Алисън Фридман свидетелства пред съда, че майката е била информирана за ракът на сина си и знаела, че вероятността за излекуване на детето е между 85 и 90%, при условие че се приложи дву-годишна методика на лечение, състояща се от 5 фази, една от които е имено химиотерапията, плюс допълнително медикаментозно лечение в домашни условия. Според Фридман ракът на Джереми е бил в ремисия, но в началото на 2008г. болестта се завърнала под формата на левкемия, за което отговорност носела и майката, която спряла умишлено лекарствата на детето.

В своя защита ЛаБри заявила, че добросъвестно е следвала указанията на лекарите по време на първите 4 фази от лечението, но през финалната 5-та фаза се отказала да дава лекарствата, защото забелязала, че детето се влошава все повече и повече. Освен това тя казала и пред докторите за своите опасения, че детето се влошава. "Той просто не можеше да понесе повече от тази химиотерапия" - казва ЛаБри. "Аз наистина чувствах, че тези лекарства му действат все по-зле, защото той беше много, много отслабнал."
...
ЛаБри бе осъдена в петък сутринта и получи максималната присъда от 20 години по обвинението за опит за убийство, още 10 години за тормоз над човек в неравностойно положение, 5 години за умишлено нараняване на дете и 2,5 години за безотговорно застрашаване на детски живот.


http://www.msnbc.msn.com/id/42553209/ns/health-kids_and_parenting/
http://www.google.bg/search?q=kristen+labrie&hl=bg&prmd=imvnso&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SAU9T9qvDovMsgbk1cnSBA&sqi=2&ved=0CC8QsAQ&biw=1221&bih=675
(При въвеждане на Kristen LaBrie в търсачката, излизат 918 000 резултата.)

НЕ Е ПО ТЕМАТА , ЩЕ ГИ ПРЕМЕСТЯ В ОТДЕЛНА ТЕМА СКОРО.
« Последна редакция: 16-02-2012, 15:34:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Американците няма какво да ги коментираме при положение, че здравеопазването им е на 37-мо място в света и то решава кой да живее и кой да умре, въз основа на това дали си твърде стар, пушач, наркоман и т.н. Начинът им на живот е под всякаква критика, бил съм в САЩ и знам. В супермаркетите е пълна трагедия, храни и напитки продукт на неорганичната химия, чесън колкото главата ми. Имах чувството, че се разпадам за краткия ми престой там.

Има и сайтове със статистики за умрели хора в следствие на употреба на алтернативни прахчета, билки и хапчета от разни китайски и индийски лечители, други пили алое вера, правили клизми, детокс и отказали лечение на сериозни болести заради недоверие в медицината - 368 379 смъртни случая, 306 096 увредени. Дежурното извинение "не са провели лечението както трябва или не са искали да се излекуват достатъчно силно" нали се сещаш, че не е сериозно. Не трябва да се гледа едностранчиво на нещата. Прекрасно осъзнавам несъвършенствата на западната медицина и колко интересите опорочават науката. Както описах в предния пост, не някой се опитва да те трови нарочно, защото няма как да знае какви ще са страничните ефекти докато не изпита лекарстворто, вижда ги и после пропсука да ги спомене, за да може да излезе на пазара. И като оставим лекарствата настрана, чистата наука (физиология и биохимия) нямат допирни точки с въпросните дисидентски техники, дори има доста противоречия. Между другото, ако някой е събирал въпросните камъчета след пиене на зехтин и лимон, би ли споделил дали ги е слагал във вода и ако да - плуват ли или потъват?

Едит: Пишех мненито си преди да постнеш последня текст, който е потвърждение, колко им е сбъркана държавата.
« Последна редакция: 16-02-2012, 16:24:36 от Flatline »
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

 Чернодробното пречистване, доколкото разбрах може да се направи и с друго студенопресовано олио.
 Ако се съмняваш, че зелените камъни са от зехтина, пробвай с шарлан примерно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.