Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Един нов-стар метод  (Прочетена 15280 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #20 -: 07-02-2012, 23:48:33 »

Стигнал съм до позицията от точка 3 и не усещам придърпване от долната страна на езика - т.е. разликата между точка 3 и точка 4 е въпрос на доене (поне за мен).
Ще стигна и до точка 4 без да бързам.
Това дето ме карат са ям  - ами не върви да побегна чак в Испания, за да съм далече от майка ми. Достатъчно ще е да си намеря другарче и да заживея с нея(а и време ми е).
За облъчването - повечето хора дори не подозират, че са обект на такова нещо. Аз три седмици се чудих какво и става на сестра ми докато усетих, че действително ни облъчват.
И на няколко пъти ми даунлоудваха информацията от съзнанието - последния път главата ми направо прегря (тези не можаха или не искаха да пуснат на по-малък битрейт). Като ми омръзнеше си слагах една тенджера на главата (ама те пък много плитки моите тенджери и не винаги помагаха).  Отделно, че получавах по няколко изгарания на ден(обикновено върху вените на ръцете).Там където бяха изгарянията в последствие ми останаха лунички върху кожата, които първоначално бяха доста по-големи от нормалните (а аз не съм имал лунички).    Това започна през лятната ми отпуска, така, че след отпуската имах нужда от почивка - направо бях неадекватен и единственото място, където можех да се скрия като видя зор беше един ламаринен шкаф на работата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #21 -: 08-02-2012, 01:02:32 »

Добре,приемам за истина,казаното.Мисленно те подкрепям в усилията ,които полагаш, за да стигнеш точка 4,тъй като точното направление на концетрирана мисъл считам за най-адекватен метод в комуникациите между хората.Особено що се касае до хора ,практикуващи йога.Успех за теб! :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #22 -: 09-02-2012, 21:08:28 »

Здравейте    искам да питам нещо за френума Съществува ли вероятност човек да няма френум   ?
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #23 -: 09-02-2012, 21:40:27 »

Да, всяка структура може да липсва, ако се обърка нещо в ембрионалното развитие. Липсата на френулум се казва хипермобилен език. Има хора, които без да си го режат като Миоджералвомбо, са способни да си го вкарат в носа. Обикновено липсата му върви ръка за ръка със синдрома на Елерс-Данлос - генетичен дефект при производството на колаген, което води до хлабави стави, прекалено разтеглива кожа и още 100 неща, в зависимост от мащаба на дефекта. Но някои нямат френулум и са напълно здрави.
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #24 -: 09-02-2012, 23:32:48 »

Благодаря за инфото май аз нямам френум  Намерих в Google снимки за френума Това е една ципа  и лесно би могла да се пререже но при мен просто липсва При мен не само че няма тази ципа но между двете венички под езика има лека бразда навътре в езика Дали това ще е някакво улеснение за изпълнението  чудя се само как дебелият ми език ще се сгъне на две че и после нагоре да ходи  Вижда ми се леко невъзмйно  :bleh
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #25 -: 10-02-2012, 00:33:56 »

Не може да нямаш френум - той се вижда само при определено положение на езика (няма да ти го кажа за да не се изкушиш да го резнеш).
Ако на хората не им трябваха френум, апендикс и сливици (не че ги знам за какво служат всичките тия) нямаше да се раждаме с тях.
И моя език беше такова кюфте дето не искаше да се сгъва на никъде и затова отделях доста часове от деня да го подпирам в небцето и да го прегъвам назад (къде от върха, къде през средата, къде от основата).
Като започнеш да допираш мъждеца с език (или поне основата му) няма да се налага езика да ходи толкова назад. Езика се изправя да допре задния край на мекото небце и като се направи едно преглъщащо движение мекото небце се повдига, минава пред върха на езика и се спуска (положение 2).
Там се задържа около седмица-две (докато езика изтънее) и чак след това може да се пробваш за положение 3.
Много внимавай с мекото небце - никак не е трудно да го разкъсаш от положение 2  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #26 -: 10-02-2012, 04:57:21 »

Благодаря за инфото май аз нямам френум  Намерих в Google снимки за френума Това е една ципа  и лесно би могла да се пререже но при мен просто липсва При мен не само че няма тази ципа но между двете венички под езика има лека бразда навътре в езика ...

Странно, наистина. При нас с детето имаше обратния случай. Малкият бандит още с раждането имаше по-сраснал от нормалното френум и малко трудно си подаваше езика. Докторите казаха, че това може да пречи при проговарянето, така че рано го заведохме да му го резнат [1]. Скоро ми направи впечатление, че, като ми се оплези, вади езика много по-напред, отколкото аз мога. Чудя се дали чичо доктор го е подготвил за кхечари-мудра без да иска.  :o

Миналата седмица, като взехме сестричката му от болницата [2], първо това проверих, но при нея няма такива усложнения. Всеки с различни преимущества и проблеми. :whistling2 - emotloader:


[1] Процедурата май е често срещана и рутинна и даже май не се води операция, а по-скоро манипулация. За малко дете имаше пълна упойка, но сигурно за възрастен не е нужно.
[2] Cтанах татко за втори път!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #27 -: 10-02-2012, 08:33:17 »

Честито, Христо!
Да расте здрава и щастлива малката и много да ви радват с баткото!
П.С. Съжалявам за спама, но не можах да се въздържа по повод такава хубава новина насред мразовитата зима и мъката за погубените животи...
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #28 -: 10-02-2012, 09:34:43 »

Злояд  прегледах вси`ко що намерих за френум и в тази форма която го дават липсва при мен Напиши френум в Google и мисля че беше 4 резултат -изображения за френум на едно място даже е надписан  При мен езика е свързан долу в основата си и липсва каквато и да е ципа за да режеш основата  трябва да отрежеш и двете вени щото те отиват назад и отстрани по езика но ми се струва че имат и разклонения напред по мекото дъно към челюста да не говорим за безбройните малки капилярчета които са разположени по мекото дъно
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #29 -: 10-02-2012, 15:21:52 »

Предлагам кой за каквото говори да го покаже на снимки и на видео.Иначе ,много моабети и нищо насреща. tooth :surpris_25: :Content_4 - emotloader: toothЕй това е от мен:

http://www.youtube.com/watch?v=tS7UKXIJKD8

  И другите тук ,които са писали,нека поставят личен снимков или видео материал ,за да подкрепят словата си.само предлагам.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #30 -: 10-02-2012, 19:11:42 »

Мио,аз предлагам редом с човечетата да се сложи и една червена точка.
Подрязването се използва и в медицината,но причините са други.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #31 -: 10-02-2012, 20:27:21 »

И от мен, честита дъщеричка, Христо  :Content_22:
Да сте живи и здрави, цялото семейство!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #32 -: 10-02-2012, 20:39:45 »

 
Мио,аз предлагам редом с човечетата да се сложи и една червена точка.
Подрязването се използва и в медицината,но причините са други.
да,разбира се че се прави и по други причини,не само ти и аз и и много хора знаят това,например за освобождаване на езика ако някое дете не може да произнася някои звукове..а аз знам за един дядка някога , дето му водеха  родителите децата си, които били уплашени от нещо,понеже се носеше слух ,че този стар дядо , като им резнел френума ,уплахата щяла да се изпари.Даже суеверните хорица казваха ,че при уплаха детето можело да се разболее от скоротечен рак и да умре....но това го знам  и беше така само че преди 30г в едно странджанско смотано градче..Искам да кажа, че има мотиви от най различен сорт.Това е ясно.
 Ще ти кажа защо употребявам човечета/имотикони/.Искам да покажа какви са чувства ме съпровождат когато пиша даден пост/или сериозни или много смешни/мога и да не ги оставям.Пиша веднага, каквото мисля и съм общо взето открит човек,затова и показвам,освен как мисля по даден въпрос, също и какво чувствам.Мога да карам и само на логика,за мен е без проблем.Смятам обаче ,че логика без чувства създава един сив свят...без цветове,без жизненост в него...се една дума мъртвило и  само технически мнения.И това не е лошо,може и така.
Но бих искал да те помоля да ми посочиш една причина,за да не се ползват имотиконките,като например-забранено от модераторите или друго/може и лична субективна причина.../.
Според мен е редно да се посочи мотив.А от моя страна няма проблем,стига ти да искаш точно, когато и ако се обръщам към  теб да не слагам никакви човеченца.Дай мотив за себе си и бъди сигурна, че ще приема молбата ти,що се касае за теб, лично.Просто един мотив -да не е съвсем без хич....Бъди сигурна, че имаш уважението ми ,както  към теб,така и към всеки съфорумец.Също те моля да изясниш какво имаш пред вид под"червена точка",тък като ти влагаш смисъл в това понятие, за който не съм сигурен, че влагам същия от своя страна.И за да няма недоразумение-определи ,ако обичаш  какво е"червена точка".
« Последна редакция: 10-02-2012, 20:51:06 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #33 -: 10-02-2012, 20:44:02 »

Благодаря за инфото май аз нямам френум  Намерих в Google снимки за френума Това е една ципа  и лесно би могла да се пререже но при мен просто липсва При мен не само че няма тази ципа но между двете венички под езика има лека бразда навътре в езика ...

Странно, наистина. При нас с детето имаше обратния случай. Малкият бандит още с раждането имаше по-сраснал от нормалното френум и малко трудно си подаваше езика. Докторите казаха, че това може да пречи при проговарянето, така че рано го заведохме да му го резнат [1]. Скоро ми направи впечатление, че, като ми се оплези, вади езика много по-напред, отколкото аз мога. Чудя се дали чичо доктор го е подготвил за кхечари-мудра без да иска.  :o

Миналата седмица, като взехме сестричката му от болницата [2], първо това проверих, но при нея няма такива усложнения. Всеки с различни преимущества и проблеми. :whistling2 - emotloader:


[1] Процедурата май е често срещана и рутинна и даже май не се води операция, а по-скоро манипулация. За малко дете имаше пълна упойка, но сигурно за възрастен не е нужно.
[2] Cтанах татко за втори път!
Честито второ бащинство и нека детето да е с диамантено здраве! :peperudi: :sorcerer - emotloader:а когато е силно и здраво всичко е отлично.докторите общо взето почти не са запозннати с тази йогиска технология.мисля че това е ясно.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #34 -: 10-02-2012, 20:49:57 »

Христо, честито! :sorcerer - emotloader:
Да е здрава, да ви радва и да се гордеете с нея.  :peperudi: :Content_22:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #35 -: 10-02-2012, 21:13:36 »

 Мио, а ти това с езика го правиш, защото си си отрязал френума, нали? Ина4е не е възможно..
 А това със страховете е интересно, ако е вярно..
 Христо Дешев, много успех за вас и дъщеричката да ви е здрава и силна, и уникална  :heart_2:   :love_026:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #36 -: 10-02-2012, 21:50:00 »

Мио, а ти това с езика го правиш, защото си си отрязал френума, нали? Ина4е не е възможно..
 А това със страховете е интересно, ако е вярно..
 Христо Дешев, много успех за вас и дъщеричката да ви е здрава и силна, и уникална  :heart_2:   :love_026:
Ще бъда честен.Ще навлеза в една субективна сфера и то само сега за твоя въпрос.Да,казвам че не е възможно да се стигне точката на набхо мудра,т.3, без да се прережат спирачките на езика.Не коментирам какво казва друг съфорумец.Аз казвам, че е невъзможно и   затова показвам това как става.Може да се докаже твърдението само чрез ренген,ако човек не си пререже френума да стигне до т.3.А ако го пререже,не е нужно да се доказва,защото е ясно че езика е свободен.Но аз не коментирам какво казва уважавания от мен злояд.Това са просто различни мнения.Има нещо друго обаче и искам него да кажа,защото мисля, че то е фундамента на тази кхечари .Фундамента за успеха не е в усилията на волята за успех,нито в смелостта да се пререже френума,не не е там!Основата е в това йогата ,потърсил тази цел да има благословията на друг йога,който вече е достигнал същатат цел.Под думата "благословия"имам пред вид само и единствено изразеното изрично желание на постигналия  ,това да бъде постигнато и от онзи който се стреми към същата цел.Това изразено на глас ,с поглед или безмълвно съгласие се изразява в мисловната подкрепа  на постигналия.Според мен тя е условието за успех.Мисля, че без нея ,една такава опасна практика /а тя е наистина твърде опасна между т.3. и т.4,защото там се намира възел от финни нерви,докосването с езика ,на които дава неизучени ефекти от медицината ,опасни промени на фундаментално ниво/,не би могла да се  достигне без такъв вид помощ.Аз не съм суеверен,това нека да го кажа,нито съм религиозен.Но в никакъв случай не подценявам тази необходимост.Наричам я "благословия",но думата не е важна.Може да се каже и "мислена помощ"До сега не съм  го казвал,но основата на успеха за пълно кхечари е именно това.Защото до т.3 може да се стигне с тренировка ,но след това не може  само с тренировка.Защо?Защото хрущялите откъдето трябва да мине езика са много тесни.Това са двата отвора на носа отвътре през които дишаме,те са разделени от една много ,много чувствителна ципа-септума/по чувствителна е от клитор на жена,  дори/и езика дори и издължен е твърде дебел, за да мине през единия от тях.Просто не става,разликата е твърде голяма изобщо.Все едно да вкараме муфа от 2 цола и половина в тръба от цол и половина/това е пример на Каналин Цолов/Единствения изход е по някъкъв начин хрущялните структури да бъдат разширени и то от само саебе си .Е ,как да се разшири един хрущял?Това е въпрос.Самия аз реших проблема по един много неочакван начин,заемайки   случайно една обърната поза.Но това никъде никой не споменава-този момент и мисля че за всеки ще бъде строго специфично.Някои смятат, че изпълнението е въпрос на механично проникване и донякъде е така,но това проникване на езика в синусите през едната дупка просто не е възможно технически само механично.Там едно леко докосване се отразява като бомба.Освен това човек може и да ослепее или да блокира очен нерв,те се преолитат точно там.Има лекари в Германия,които правят операции на хипофизата през носа и минават по тези пътища,но там пациента е под упойка и това е патология.Но ние говорим за човек напълно в съзнание  при това сам провеждащ пътуването на езика през тази област.Тук вече медицината не може да каже какво ще стане със съзнанието на човека,опитващ това.Казвам най- отговорно,че може да умре лесно или да откачи!Това ,което може да помогне ,когато изследователя има нужда ,твърдя, че е именно тази благословия-мисловната помощ на човек стигнал вече там.
 Но аз като описах метода тук имах пред вид само достигане до точката 3,точно там където настъпва ефекта за липса на глад  в огромната му степен.Няма как да се обясни от гледна точка на биоенергиен баланс.От оня момент преди година и половина,храната която употребявам е нищожно малка за тялото,като енергия. Харча много повече енергия само за движение ,от това което ям,а  освен това и работя и то не много лека работа средно по 3-4 часа на ден.И на всичкото отгоре всеки ден почти, вървя до една гора по 40мин в едната посока ,където харча и там още калории в разни упражнения.Е ,няма откъде да се вземе,а не правя нищо особено друго....затова и посочих метода тук.Казвам ,че е напълно по силите на всеки да стигне до набхо- мудра,т.3,особено от съфорумците.По натам  е въпрос,но то не е и нужно.Глада се блокира изключително силно, ако държи човек езика си на т.3 когато не говори.това е и всичко.
« Последна редакция: 10-02-2012, 21:59:06 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #37 -: 10-02-2012, 22:44:04 »

 Много полезно..  Мисля че без мисловната помощ, както и казваш/може да се каже и осъзнат дух/ нищо хубаво не става, нито завършено. Така че може да се каже, че това е в основата на всеки успех.
И в крайна сметка това се препоръчва за хора, които се занимават интензивно с йога, защото може да си навредиш, така ли?  Тези точки 3 и 4 ще покажеш ли къде се намират? Снимал ли си къде ти е разреза точно?
 Аз съм навита да го направя, ако се убедя че ще го направя правилно. Мисля че ще ми е много полезно.
 За този ефект, който си постигнал не е единствено, защото си го отрязал, а главното е упражнението, доколкто се сещам. 
 
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #38 -: 10-02-2012, 23:12:31 »

Според мен ефектите от мудрата се дължат на нещо друго а не, че езикът достига турското седло, защото не го. Дори да беше така, костта там е достатъчно дебела, че да можеш просто ей така да си ближеш хипофизата.  ;D
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #39 -: 10-02-2012, 23:25:39 »

 хахах ами може да е заради разреза тогава.. Или може би не си ближеш директно хипофазата, а точките, които са там са свързани с нея. Имам усещането, че разреза играе най-голямата роля, но знае ли се..
« Последна редакция: 10-02-2012, 23:27:30 от توقف عن قتلى »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.