Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Подарявам гъба за кефир!  (Прочетена 15404 пъти)

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Подарявам гъба за кефир!
« -: 30-01-2012, 17:01:35 »

Здравейте! От повече от половин година съм горд притежател на гъба за кефир, която един приятел ми донесе от Гърция. С нея (т.е. тя ;)) се приготвя млечно-киселата напитка "кефир" - нещо ужасно вкусно и също толкова полезно за здравето. На вид и на вкус е като редичко (тип домашно:)) кисело мляко, което е започнало леко да вкиселява. т.е. идеално за айран, както го пия из. Единствено, което ви е необходимо за приготвянето на кефира, е прясно мляко - трябва да й сипвате ново през 2-3 дена и, разбира се, да консумирате готовия кефир  :bleh . За полезното действие на кефира върху здравето има доста писано из интернет, но най-пълното, на което съм попадала, е на това линкче - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80 . Аз от личен опит мога да потвърдя изключително благотворното въздействие на кефира върху целия стомашно-чревен тракт - регулира работата и състоянието на стомаха и червата (просто се чувствате добре!...) и при редовна употреба спомага при проблеми с дефекацията. Една моя приятелка пък казва, че й подобрява общото състояние на организма при вродената анемия, която има, и са й намалели пристъпите на мигрена(?!). Е, със сигурност е вкусно и полезно, а изисква минимум усилия за приготвянето  :essen: Моята гъба от няколко месеца се дели като луда и сега с удоволствие подарявам на всеки, който иска! Ако проявявате интерес или имате нужда от повече информация - пишете ми тук или на мейла (m.staykova@abv.bg). Поздрави!  :flower:
Активен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #1 -: 17-02-2012, 12:56:13 »

Здравейте отново! Имам още гъбки за подаряване :)
Бих искала да помоля една от дамите от София, която ми писа преди около седмица, и съответно още няма обаждане от мен, да ми пише отново координатите си. За съжаление без да искам съм изтрила мейла, за което много се извинявам :Confus_3: ! Надявам се скоро да се видим и да Ви дам гъбката :)
Активен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #2 -: 23-02-2012, 23:19:53 »

За тези, които вече имат кефирена гъба, реших да дам указанията за гледане още веднъж тук, ако някой нещо е забравил  :) Така... Да започна от тук, че ако гъбата ви е добре, ще си е млечно бяла и еластична на пипане, и трябва да преработва млякото ;). Как да си я гледате: подменяте й през 2-3 дена прясното мляко. Готовият кефир се прецежда през негъста пластмасова (! - гъбата и готовият кефир не трябва да се докосват много-много до метални неща, по-добре никак...) цедка - това се прави, за да не изпиете някое малко зърно от гъбата случайно, иначе млечните бучици просто ги разбивайте, за да могат да минат през цедката. За да стане кефирът по-еднородна течност, можете леко да разклащате буркана по веднъж на ден. Задължително е бурканът да не е плътно затворен, а просто леко притворен, за да може да влиза въздух вътре, но не и напълно отворен. Кефирът е готов, когато добие гъстотата на рядко домашно кисело мляко, а има и подобен вкус :) Ако гъбата е още малка, може да й трябва малко повече време да преработи прясното мляко за едно пиене. Не се притеснявайте, бързо ще порасне като се окаже самичка в буркана :) За да има търсеният положителен ефект, кефирът трябва да се пие поне около 1/3 чаена чаша всяка сутрин, добре е преди закуската. Ясно изразен положителен ефект можете да очаквате най-рано след около 2 седмици редовно пиене. Не е задължително да изпивате целият готов кефир на един път. Можете да го съхранявате в хладилника в някакъв пластмасов или стъклен съд, но задължително затворен, защото се влошават вкусовите му качества. Не знам колко трае така, аз моя си го изпивам до един ден :)  Ако искате да си дадете почивка от кефира, просто сложете малко повече мляко на гъбата и сложете буркана в хладилника, но най-отдолу! Много е важно млякото да не замръзва. Реално така на студено на гъбата й се забавят жизнените процеси и тя преработва млякото по-бавно. Така може да издържи около седмица (може би и повече, зависи от количеството на млякото, наглеждайте я все пак). Иначе тя работи нормално при обикновена стайна температура, около 20 и отгоре градуса, колкото си поддържате вкъщи. През лятото трябва да внимавате да не й е прекалено топло. Ами май това е всичко, не се сещам за нещо друго, но ако имате някакви въпроси, с радост ще отговоря :)
Да ви е вкусно и да си я ползвате със здраве!  :Content_22:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #3 -: 01-03-2012, 17:45:37 »

Здравей :)
случайно да имаш още за даване?
Прибирам се в БГ на 24 Март.
Мерси предварително!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #4 -: 02-03-2012, 10:22:17 »

Аз благодаря за гъбката!  :D  :flower: :flower: :flower:
Не съм в България, но тъкмо това е повод да накарам майка ми да се грижи за нея като и пие млякото, докато се върна някой ден хи-хи-хи ;D.
Активен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #5 -: 09-03-2012, 09:53:37 »

Здравей, beelee! Имам още гъби, така че няма никакъв проблем да ти дам една, безтуй продължава да е претъпкано в моя буркан :). Моля те само да ми пишеш на мейла, който съм дала за връзка, за да се разберем кога ще е удобно да се видим или да ти я изпратя по някакъв начин, когато си дойдеш  :)

За нищо, Виолета  :flower: ! Аз направо се възхищавам как си успяла да да навиеш майка ти да се занимава постоянно с гъбката и да си пие редовно кефира  :D като се има предвид моята несериозна майка, която си пие кефира "от време на време"...  ;D Успех и дерзайте!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #6 -: 12-03-2012, 22:57:10 »

Супер :) Ще ти пиша!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #7 -: 14-03-2012, 23:55:05 »

Чак сега видях темата. Дано имаш още от дрождите. Писах ти на имейла!
Активен
Happiness is only real when shared!

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #8 -: 20-03-2012, 12:29:53 »

Здравей, tindi4ka! Надявам се да съм ти отговорила вече, а най-хубаво ще е вече да си си получила гъбата  ;D - нещо вече се обърках на кого съм дала и на кого - не  :Confus_3: Ако някак си съм те пропуснала, моля те, пиши ми отново на мейла... Хубав ден!  :peperudi:
Активен

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #9 -: 20-03-2012, 14:18:31 »

Здравей, tindi4ka! Надявам се да съм ти отговорила вече, а най-хубаво ще е вече да си си получила гъбата  ;D - нещо вече се обърках на кого съм дала и на кого - не  :Confus_3: Ако някак си съм те пропуснала, моля те, пиши ми отново на мейла... Хубав ден!  :peperudi:

Пропусна ме!  :surpris_25: Нищо! Изпратих ти имейл отново. Ще чакам отговор.  :thankyou:
Активен
Happiness is only real when shared!

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #10 -: 22-03-2012, 12:32:50 »

Ко стана с тоя кефир?  tooth :bleh Има ли няма ли? Да не ми е попаднал имейла в спама?  :surpris_25:
Активен
Happiness is only real when shared!

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #11 -: 28-03-2012, 11:14:57 »

tindi4ka, верно не получавам от тебе мейл  ??? ! Извинявай, не влизам особено редовно във форума напоследък, че имам много работа... Ето един друг мейл - cyrillo@abv.bg, а с другия мейл можеш да ме откриеш във фейсбук. Не ми се ще много-много да си пиша телефона във форум, че гугъл веднага ще го избълва за всяка една "Марияна", която напишат... Но ако се наложи, ще го направя  :) Засега ти предлагам за започнем с някой от другите два начина връзка, и надявам се тези малки усложнения няма да те откажат от гъбата  ;). Хубав ден!  :Content_22:
Активен

swayer

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #12 -: 05-12-2012, 20:28:53 »

Здравейте бих искал да попитам има ли някои в момента в налично кефир,който би могъл при добри намерения да ми продаде.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #13 -: 29-03-2013, 10:11:59 »

И аз си търся кефир. Има ли някой малко за продаване?
Активен

Оливетка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #14 -: 15-04-2013, 20:50:41 »

Привет! До колкото зная, кефира се подарява. Ако има някой, който подарява, аз съм на опашката.  :Appetit_17:
Активен
Давай шанс на всеки твой ден да бъде най-добрият в живота ти!

Mariana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #15 -: 15-07-2014, 15:24:51 »

Здравейте, мили хора!
Вече нямам от гъбата - махнах я, понеже спрях млякото (което препоръчвам на всички  :)) Успех на всички, които търсят!
Активен

Оливетка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #16 -: 15-07-2014, 15:31:59 »

Мариана, аз също съм спряла млякото, но искам да правя кефир с ядково мляко. И продължавам да чакам някой да се обади.  ^-^
Активен
Давай шанс на всеки твой ден да бъде най-добрият в живота ти!

Dom

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #17 -: 01-11-2014, 22:37:27 »

Здравейте,
И аз търся кефирена гъба.
Активен

dks_

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #18 -: 31-03-2016, 08:36:52 »

Здравейте!

Аз съм нова. Щастлива, че ви намерих!

Много бих искала гъба за кефир. От Пловдив съм.Ще съм щастлива, ако някой ми отговори.
Слънчев ден! :Content_22: :flowers2:

Активен

minast

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Подарявам гъба за кефир!
« Отговор #19 -: 04-05-2017, 17:52:44 »

Моля ако някой си отглежда кефирена гъба и има достатъчно количество и желание да сподели от него нека се свърже с мен. Давам контакти: email:  minastoilcheva@yahoo.com     тел. 0898695602
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.